Články k tématu: Andrej Babiš

Sněmovna vydala Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli Čapímu hnízdu

Aktualizovali jsme 6.9.2017, 18:27, 06.09. 09:56

Praha - Sněmovna dnes vydala předsedu ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedu hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Policie chce oba poslance obvinit v souvislosti s padesátimilionovou dotací na stavbu farmy Čapí hnízdo. Babiš i Faltýnek pochybení odmítají, případ vnímají jako politickou…

Ve Sněmovně to vře. Odmítám celou rétoriku o účelovce, obořil se Zaorálek na ANO a Babiše

06.09. 12:47

Praha - Jak se patrně dalo čekat, dnešní jednání Sněmovny o vydání předsedy a prvního místopředsedy hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání provázejí slovní přestřelky.

Vyjádření Andreje Babiše k žádosti o vydání k trestnímu stíhání Sněmovnou

06.09. 12:23

Praha - Text vyjádření předsedy hnutí ANO Andreje Babiše při dnešním jednání Poslanecké sněmovny, která projednává žádost policie o jeho vydání k trestnímu stíhání. ČTK text převzala ze sněmovního stenozáznamu.

Babiš žádá poslance o své vydání, v celé kauze vidí jen volby

06.09. 10:30

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes požádal poslance, aby ho v případu Čapí hnízdo vydali k trestnímu stíhání. Kauzu nicméně označil za účelovou a za snahu ovlivnit nadcházející volby.

ČT se nelíbí, že by Zelení promítali film o Babišovi v rámci volební kampaně

05.09. 20:54

Praha - Česká televize (ČT) se staví proti využití dokumentárního filmu Selský rozum o předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi ve volební kampani Zelených. ČT jako koproducent snímku nesvolila k takovému využití filmu. Mluvčí Zelených Milan Deutsch ale uvedl, že na promítání filmu má strana smlouvu.

Babiš podle soudu nemá označovat agenturu Bison&Rose za lobbisty

05.09. 18:20

Praha - Podle předběžného opatření nemá předseda hnutí ANO Andrej Babiš nadále tvrdit, že PR agentura Bison&Rose ovlivňuje či ovládá Českou televizi, vydavatelství Economia, ministerstvo vnitra nebo premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD).

Vzácná shoda: KSČM i TOP 09 budou hlasovat pro vydání poslance Babiše a Faltýnka

05.09. 14:35

Praha - Většina stran zastoupených ve Sněmovně bude na středečním jednání hlasovat pro vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Vyšetřování se týká získání padesátimilionové dotace pro vznik farmy Čapí hnízdo na Benešovsku.

Společnost FAU chce po finanční správě 92 milionů

05.09. 13:03

Opava - Firma FAU požaduje po finanční správě vydání 92 milionů korun, které firmě stát v exekučním řízení před časem zabavil. Soud pak zajišťovací příkazy ale zrušil. Finanční správa čelí podezření, že opavskou společnost chtěla účelově zlikvidovat. Hájí se tím, že měla důvodné podezření z…

Komise, která má vyšetřit úniky z policejních spisů, sepisuje závěrečnou zprávu

05.09. 11:12

Praha - Sněmovní komise k údajným únikům z policejních spisů začala pracovat na závěrečné zprávě. Martin Plíšek (TOP 09) věří, že ji plénum dolní komory stihne projednat.

Hospodářské plány hnutí ANO spoléhají na ekonomický růst, kritizují odborníci Babišův program

03.09. 17:31

Praha - Hnutí ANO dnes představilo volební program, který obsahuje i body týkající se ekonomiky. Například zaměstnancům chce zrušit nynější tzv. superhrubou mzdu a nahradit ji dvěma sazbami daně z příjmů 19 a 23,35 procenta z hrubé mzdy. Analytici k tomu mají výhrady.

Babiš představil program: Teď, nebo nikdy. Obrana proti migrantům, dálnice, nová volba senátorů

03.09. 11:45

Praha - Hnutí ANO v programu pro podzimní sněmovní volby zdůrazňuje nutnost uzavření vnější evropské hranice a důsledné obrany proti nelegální migraci. Hnutí dále nechce přijímat euro, plánuje zrušit superhrubou mzdu a slibuje další kilometry dálnic.

Zelení objedou Česko s karavany a filmem o Babišovi, horká fáze kampaně začíná

02.09. 12:30

Praha - Od úterý až do sněmovních voleb budou Zelení navštěvovat česká města ve dvou zelených karavanech. V kampani se chtějí vymezovat především proti předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Strana zelených ve svém programu slibuje vyšší platy pro učitele a podporu drobným zemědělcům.

Veřejní činitelé musí nově majetek přiznávat hned při vstupu do funkce

01.09. 08:01

Praha - Dnes vstupuje v platnost novela zákona o střetu zájmů, která zavádí majetková přiznání politiků a dalších veřejných funkcionářů hned po vstupu do úřadu. Oznámení do nového registru ve správě ministerstva spravedlnosti musejí podat během října a listopadu.

ANO podle Brabce nevidí důvod ke stíhání Babiše a Faltýnka

31.08. 20:24

Praha - Vedení ANO nevidí důvod pro vydání svého předsedy Andreje Babiše a šéfa poslaneckého klubu Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo.

Pilný dostal od finanční správy analýzu k zajišťovacím příkazům

31.08. 18:27

Praha – Ministr financí Ivan Pilný (ANO) dnes na stůl dostal analýzu správy k využívání zajišťovacích příkazů. Předal mu je generální ředitel Finanční správy Martin Janeček. V případě zajišťovacích příkazů Finanční správa v uplynulých měsících čelila kritice, že je zneužívá, a likviduje tak i řadu…

Nesplněné sliby politiků aneb co pro vás vláda zapomněla udělat?

31.08. 15:59

Praha - Dosluhující vlády premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) se může pochlubit tím, že splnila většinu slibů, které občanům předložila. I přesto má ale na účtě 60 nesplněných slibů. Vyplývá to z rozsáhlé analýzy projektu Demagog.

Babiš posunuje hranice politické kultury k žumpě, rozjel se Sobotka

31.08. 15:30

Praha - Slovní výměny mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem víceméně utichly poté, co druhý jmenovaný opustil post ministra financí. Žádost policie o vydání Babiše a kauza kolem firmy FAU ale opět rozčeřily vody.

Kauza Čapí hnízdo: Výbor doporučil vydat Babiše a Faltýnka ke stíhání

30.08. 19:15

Praha – Asi pět hodin dnes jednal mandátový a imunitní výbor Poslanecké sněmovny. Podle své šéfky Miroslavy Němcové (ODS) se nakonec rozhodl, že doporučí vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a šéfa sněmovního klubu hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. 

Výbor řeší vydání Babiše a Faltýnka, oba politici dnes mají vypovídat

30.08. 16:52

Praha - Mandátový a imunitní výbor Sněmovny opět projednává policejní žádost o vydání šéfa ANO Andreje Babiše a jeho kolegy Jaroslava Faltýnka. Před Babišem před poslanci z výboru asi hodinu vypovídali policista Pavel Nevtípil a státní zástupce Jaroslav Šaroch.

Ústavně právní výbor vyslechl Pelikána, výzvu k jeho odvolání nepřijal

30.08. 14:29

Praha - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) trvá na svých slovech, že žádost policie o vydání poslanců ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka může být motivována ovlivněním sněmovních voleb.

Finanční správa vyzvala ke zbavení mlčenlivosti, chce se vyjádřit k případu FAU

29.08. 16:04

Praha - Finanční správa dnes vyzvala firmu FAU, aby ji zbavila mlčenlivosti. Jinak se nemůže vyjadřovat k podrobnostem případu, ve které čelí podezření, že se snažila svojí činností firmu účelově zlikvidovat na žádost exministra financí Andreje Babiše (ANO).

Europoslanec Telička se nezapojí do volební kampaně hnutí ANO

29.08. 13:30

Praha - Pavel Telička se nezapojí do volební kampaně hnutí ANO, na jehož kandidátce byl jako nestraník zvolen do Evropského parlamentu. Do programu podle svých slov několik příspěvků poslal, neví ale, zda byly zohledněny.

Komise k únikům ze spisů vyslýchá poslední svědky, opět vypovídá novinář Přibil

29.08. 11:47

Praha - Komise, která se zabývá údajnými úniky informací z vyšetřovacích spisů, dnes vyslechne poslední svědky. Poslanci by se poté měli scházet kvůli závěrečné zprávě, kterou si vyslechne plénum Sněmovny.

Palermo, které jsme tady ještě neměli. Zaorálek ostře reaguje na novou nahrávku s Babišem

28.08. 19:22

Praha - Ministr zahraničí a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek se dnes vyjádřil ke kauze nejnovější nahrávky Andreje Babiše. Podle něj existuje velké podezření, že v případě insolvence opavské firmy FAU byla zneužita státní instituce pro likvidaci hospodářského konkurenta. 

reklama
Fotogalerie