Antti Rinne

Brexit

Brexit: Spor o irskou pojistku se vyhrocuje, Británie dostala ultimátum

Británie musí Evropské unii do konce září písemně sdělit, čím chce nahradit spornou irskou pojistku v brexitové dohodě, pokud se chce vyhnout brexitu bez dohody. V Paříži to ve středu večer prohlásil finský premiér Antti Rinne, jehož země nyní osmadvacítce předsedá. Britský ministr pro brexit Stephen Barclay dnes EU vyzval, aby v jednáních s Londýnem prokázala "flexibilitu a kreativitu". Pojistka musí z dokumentu zmizet a Spojené království je připraveno blok 31. října opustit i bez dohody, prohlásil Barclay.

Aktuálně se děje

20. dubna 2026 4:00

Charakter počasí bude proměnlivý, vyplývá z předpovědi na týden

Počasí v tomto týdnu bude mít střídavý charakter, uvedli meteorologové v předpovědi, kterou v neděli zveřejnili na sociálních sítích. Opět nejsou vyloučeny noční mrazy, odpoledne mohou zároveň maxima dosahovat až 18 stupňů. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Pražské metro, ilustrační fotografie

Několik stanic trasy B je uzavřeno. Pod tubusem metra hoří, zasahují hasiči

V pondělí večer zasahovalo několik jednotek pražských hasičů u požáru v prostorách střelnice, která se nachází pod tubusem metra u stanice Rajská zahrada. O události informoval mluvčí hasičů krátce před dvacátou hodinou. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že prostory střelnice jsou zakouřené, a okamžitě zahájili nezbytný průzkum.