Články k tématu: Česká televize

Islám v ČR? ČT si do studia pozvala muslima, debata vyvolala rozruch

Aktualizovali jsme 13.8.2018, 22:03, 12.08. 18:23

Praha - Jedním z hostů čtvrtečního pořadu České televize Události, komentáře byl muslim Bader Eknaifith, majitel jazykové školy Alfirdaus, který hovořil o muslimech v české republice. Moderátorka Světlana Witowská se ho ptala třeba i na to, jak mluví se ženami. Kvůli tomu se pak stala terčem…

Drsné přiznání Železného: Pil jsem tak, že jsem si ráno nic nepamatoval

12.08. 11:17

Praha – Diváci České televize si asi všimli, že moderátor Událostí Jakub Železný na měsíc úplně zmizel z obrazovek. Důvodem nebyla jen smrt jeho maminky, ale další problémy, kvůli kterým moderátor podle vlastních slov prožil nejhorší momenty života.

Do ČT přišel ostrý dopis: Brněnský radní Hollan se naštval, a začal vysvětlovat...

10.08. 07:58

Brno/Praha – Hnutí Žít Brno poslalo dopis generálnímu řediteli České televize Petru Dvořákovi. V něm si stěžuje na jeden z dílů pořadu Události, komentáře, ve kterém poslanec hnutí Svoboda a přímé demokracie (SPD) Jan Hrnčíř komentoval neziskové organizace. Podle brněnského hnutí poslanec v řadě…

reklama

Bosák z ČT kritizoval při fotbalu Rusko. A tím hodně lidí naštval. Padala i slova o id*otech a k*eténech

19.07. 12:43

Praha – Sportovní komentátor České televize Jaromír Bosák při závěrečném ceremoniálu fotbalového mistrovství světa v Rusku ocenil šampionát jako dobře zorganizovaný, přesto si prý myslí, že z mnoha důvodů právě v Rusku neměl konat. Za svoje slova se stal terčem ostré kritiky.

Kvůli ČT je opět dusno: Analytik se pustil do jednoho ze zahraničních zpravodajů, ten si to nenechal líbit

19.07. 08:39

Praha - Česká televize je často terčem kritiky. Tentokrát se do jejího fungování a do jednoho z jejích zpravodajů pustil publicista a analytik Štěpán Kotrba. Podle něj by veřejnoprávní stanice ušetřila, kdyby zahraniční zpravodaje nechala sedět v Praze.

ČT rozzuřila Čechy: Gratulujeme brněnské mešitě, měli bychom na ni být hrdí, zaznělo v televizi. A pak to začalo lítat

15.07. 11:31

Brno - Česká televize se opět postarala o rozruch. Brněnské studio totiž zveřejnilo komentář Petra Minaříka, který se týkal brněnské mešity. ta v těchto dnech slaví dvacáté výročí, a tak jí ČT ústy Minaříka popřála. Komentátor zároveň zmínil, že by na brněnskou mešitu měli být lidé hrdí. Tím ale…

Malá prý nechala vyvést z ministerstva novinářku ČT, která zajímala o opsané diplomky

05.07. 19:59

Praha – Nová ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) podle zjištění médií a expertů částečně opsala obě své diplomové práce. Když se jí ale novinářka České televize chtěla zeptat na její vyjádření, ochranka ji prý vyvedla pryč. Podle mluvčí ministerstva to ale bylo trošku jinak.

Česká televize je dezinformační médium? Expert se naštval, prý úmyslně šíří fake news

05.07. 09:35

Praha - Publicista, bezpečnostní analytik a někdejší ředitel Kanceláře Rady vlády ČR pro zpravodajskou činnost Jan Schneider s neskrývanou kritikou zhodnotil vysílání České televize. Tvrdí, že se "šířením fejku zařadila mezi dezinformační média".

Prý jsme neetičtí a měli by nás zrušit. Moderátorka ČT otevřeně promluvila

Aktualizovali jsme 27.6.2018, 22:13, 27.06. 08:44

Praha - Některé pořady České televize jsou u části občanů natolik nepopulární, že volají po jejich zrušení. Jak se k tomu ale staví lidé z televize? A jak na Českou televizi pohlíží politici, kvůli kterým byly už v minulosti některé "neetické" pořady málem přerušeny?

Kalousek je vtipný, ale taky je to sprosťák, tvrdí novinářka ČT

26.06. 09:05

Praha - Pořad 168 hodin české televize mezi politiky nepatří právě k těm nejoblíbenějším. Podle jeho moderátorky Nory Fridrichové je to i proto, že tak trochu demaskuje politiky a tak patří mezi pořady, které u českých politiků nesklízejí nadšenou sledovanost.

Zeman kritizoval ČT, protože nepřenášela jeho konferenci. A dočkal se rázné odpovědi

24.06. 11:00

Praha - Netradiční tajemná tisková konference prezidenta Miloše Zemana, při níž byly spáleny recesistické červené trenýrky, spoustu novinářů překvapila. Stejně tak byl ale překvapen i prezident, když zjistil, že tiskovku nevysílala Česká televize. Rozhodl se jí to proto vytmavit.

Pravda o zaujatosti a manipulaci České televize? Známá moderátorka promluvila

Aktualizovali jsme 23.6.2018, 22:15, 23.06. 18:45

Praha - Moderátorka Světlana Witowská se do paměti Čechů nejvíce zapsala předvolebním duelem mezi Jiřím Drahošem a Milošem Zemanem. Za ten ji pochválila jak velká část Čechů, tak i oba stěžejní pánové. Teď se rozhodla prozradit, jak to skutečně je s údajnou manipulací v České televizi.

Šéf ČT Dvořák zkritizoval Soukupa i Babiše. Doba je drsná, měli bychom si na to zvykat, varuje

14.06. 12:27

Praha - Generální ředitel České televize Petr Dvořák přijal pozvání moderátora DVTV Martina Veselovského. Řeč byla nejen o žalobě na generálního ředitele Barrandova Jaromíra Soukupa. Kromě toho Dvořák promluvil i o tlaku, kteří politici na ČT vyvíjejí.

ČT a ČRo v problémech?: Kvůli novele o DPH přijdou o půl miliardy ročně

13.06. 17:46

Praha - Dnes schválená vládní novela o snížení DPH může dostat do potíží veřejnoprávní média. Česká televize a Český rozhlas přijdou až o půl miliardy korun ročně. Budou muset omezit služby a ohrozí to přechod na digitální televizní vysílání DVB-T2.

Zeman urazil expertku: Že jsem idiot? Prezidentova hrubost mě překvapila

Aktualizovali jsme 1.6.2018, 23:16, 28.05. 20:48

Praha - Zlatá jízda Ester Ledecké na olympijských hrách letos v únoru se bezesporu zapsala do (nejen) sportovních dějin České republiky. Kromě úžasného výkonu mladé české závodnice ale mnohé zaujal i komentář, kterým byl závod doprovázen.

Hokejový souboj Česko-USA vidělo 1,29 milionu diváků, bitva s Ruskem lákala víc

18.05. 12:22

Praha - Čtvrtfinálové utkání českých hokejistů s Američany na mistrovství světa v Dánsku sledovalo ve čtvrtek odpoledne v České televizi 1,293 milionu diváků starších 15 let. Na zápas přepnul každý druhý člověk, který tou dobou televizi sledoval. Přímý přenos utkání, ve kterém Češi prohráli 2:3,…

Svatba Meghan a Harryho ovládne televize, v Česku poběží na třech

16.05. 18:28

Praha - Na svatbu britského prince Harryho a americké herečky Meghan Markleové se nechystá jen britské království, ale i tuzemská média. Většina z nich nabídne speciální zpravodajství nebo přímé přenosy z obřadu. Vyplývá to z informací firem.

ČT hlásí dokončeno: Síť pro DVB-T2 pokrývá 99,6 procent populace

16.05. 13:38

Praha - České Radiokomunikace dobudovaly kompletní přechodovou síť pro vysílání České televize v novém digitálním standardu DVB-T2. Po spuštění vysílačů v Trutnově, Chomutově, u Vimperka a na Tlusté hoře na Zlínsku pokrývá 99,6 procenta populace. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Podle informací ČT využívá ministryně práce státní byt za poloviční nájem

29.04. 08:23

Praha - Ministryně práce Jaroslava Němcová (ANO) nadále využívá byt, která jí pronajala Nemocnice Na Homolce v době, kdy tam byla náměstkyní.

Naštvaný Ovčáček: Ptali se ho proč útočil na válečného veterána, místo vysvětlení se vztekal na ČT

19.04. 10:23

Praha - Mluvčí prezidenta Miloše Zemana se pořádně naštval na novináře České televize. Novinářka z pořadu Newsroom se totiž začala šťourat v jeho tweetwech o Sýrii a následných hádkách s některými uživateli. Ovčáček při rozhovoru ČT nařkl, že si přeje válku mezi Ruskem a USA. A to nebylo zdaleka…

Česká televize spustila vysílání v nové síti

29.03. 14:29

Praha - Česká televize dnes zahájila digitální pozemní vysílání v novém standardu DVB-T2, který postupně nahradí stávající DVB-T. Vysílací síť České televize poprvé nabízí všech šest kanálů ČT v HD kvalitě.

Soukup to pěkně schytal: Upozorňoval na "šokující" detaily o ČT. Radní ČT ho označil za ratlíka Hradu

27.03. 08:09

Praha - Šéf TV Barrandov a moderátor Jaromír Soukup se v jednom ze svých pořadů opět navážel do České televize. Tentokrát si vzal na paškál člena rady ČT Zdeňka Šarapatku, který se podle něj pokoušel přisát na rozpočet veřejnoprávní stanice. Navíc jej kritizoval za to, jak mluví o prezidentu Miloši…

Útoky na ČT? Televizní rada zahájila řízení s TV Barrandov kvůli pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa

Aktualizovali jsme 22.3.2018, 22:00, 22.03. 17:32

Praha - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zahájila správní řízení s provozovatelem TV Barrandov kvůli pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa na téma hospodaření České televize. Již v předchozích měsících pořady TV Barrandov prověřovala rada i v jiných kauzách.

Jílková: Česká společnost je rozdělená. Popsala, jak je to v ČT s objektivitou a nestranností

20.03. 12:07

Česká novinářka a televizní moderátorka, pro diváky známá také jako "Kotelnice", se vyjádřila nejen o palčivých problémech české společnosti, ale i o těch svých. „Jen v mém pořadu se lidé mohou osobně setkat s politiky," říká Jílková o pořadu ČT Máte slovo, který sama moderuje a postěžovala si na…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie