Články k tématu: Česká televize

Koncesionářské poplatky se zvýší? Šéf ČRo přišel s návrhem, přidal se i ředitel ČT

10.10. 08:01

Ředitel Českého rozhlasu (ČRo) René Zavoral by chtěl, aby se měsíční koncesionářský poplatek zvýšil o pětikorunu z nynějších 45 korun. Ředitel České televize (ČT) Petr Dvořák se zase vyslovil pro indexaci koncesionářských poplatků. Za televizi nyní lidé platí 135 korun za měsíc. Zavoral a Dvořák…

Podminovat ČT a vyhodit ji do vzduchu? Štěpánkova slova vyvolala bouři

29.09. 12:26

Praha - V těsné blízkosti Poslanecké sněmovny se opět bude protestovat. Za akcí "Protest proti vyhození ČT do povětří" svolanou na 1. října stojí skupina Milion chvilek pro demokracii. Je zaměřena proti jednomu z kandidátů do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

Ostrá debata v ČT: V Německu nemohou ženy nosit krátké sukně? Většího blba jsem neviděl

Aktualizovali jsme 14.9.2018, 12:56, 13.09. 22:03

Praha - V úvodní reportáži zaznělo, že kriminalita klesá, ekonomika roste a přesto to řada jednotlivců ve Švédsku zřejmě nijak nepociťuje. I proto ve víkendových volbách posílili krajně pravicoví Švédští demokraté. O výsledku voleb i o situaci v Evropě diskutovali místopředseda lidovců Jan Bartošek…

reklama

ČT odvysílala film Volyň, kde je polský chlapec upálen Ukrajinci. Velvyslanec si oficiálně stěžuje

Aktualizovali jsme 11.9.2018, 22:30, 11.09. 12:30

Česká televize na kanálu Art odvysílala kontroverzní polský film Volyň. Režisér Wojciech Smarzowsky v něm zobrazuje genocidu Poláků na Ukrajině během druhé světové války. Jenže to se nelíbí ukrajinskému velvyslanci v Praze.

Dalí rána pro Českou televizi. Už na ni útočí i ODS

11.09. 19:32

Praha - ODS kritizovala Českou televizi (ČT) za to, že neodvysílala část jejich tiskové konference před zahájením dnešního jednání Sněmovny. ČT neodvysílala úvodní slovo předsedy ODS Petra Fialy, ale pouze následující vyjádření předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury. Mluvčí strany Jana…

Ovčáček se pustil do ČT: Zase blinkáte na nepohodlné

11.09. 16:59

Praha – Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček se opět pořádně naštval na Českou televizi. Na sociálních sítích se tvrdě navezl do veřejnoprávní televize kvůli tomu, že údajně propaguje subjekty blízké někdejšímu Zemanovu soupeři a kandidátovi na senátora Jiřím Drahošovi.

Nevhodné chování ČT? Známý novinář se naštval, na sociálních sítích spustil povyk

11.09. 15:57

Praha - Novinář a analytik amerického původu Erik Best se dostal do ostré slovní výměny se zástupci České televize. Nelíbí se mu, jak mu zástupce šéfredaktora zpravodajství odpověděl na dotaz, který byl dle jeho mínění naprosto legitimní.

Okamura řádil v ČT: Je to zmanipulované .Mně je na zvracení. Vy jste se zbláznil!

07.09. 08:01

Praha - Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura byl po delší době hostem jednoho z diskuzních pořadů na České televizi. Mluvil o dění v německém Chemnitzu, migraci, Evropské unii i svém hnutí. Některé dotazy moderátora ho ale pořádně rozlítily.

Islám v ČR? ČT si do studia pozvala muslima, debata vyvolala rozruch

Aktualizovali jsme 13.8.2018, 22:03, 12.08. 18:23

Praha - Jedním z hostů čtvrtečního pořadu České televize Události, komentáře byl muslim Bader Eknaifith, majitel jazykové školy Alfirdaus, který hovořil o muslimech v české republice. Moderátorka Světlana Witowská se ho ptala třeba i na to, jak mluví se ženami. Kvůli tomu se pak stala terčem…

Drsné přiznání Železného: Pil jsem tak, že jsem si ráno nic nepamatoval

12.08. 11:17

Praha – Diváci České televize si asi všimli, že moderátor Událostí Jakub Železný na měsíc úplně zmizel z obrazovek. Důvodem nebyla jen smrt jeho maminky, ale další problémy, kvůli kterým moderátor podle vlastních slov prožil nejhorší momenty života.

Do ČT přišel ostrý dopis: Brněnský radní Hollan se naštval, a začal vysvětlovat...

10.08. 07:58

Brno/Praha – Hnutí Žít Brno poslalo dopis generálnímu řediteli České televize Petru Dvořákovi. V něm si stěžuje na jeden z dílů pořadu Události, komentáře, ve kterém poslanec hnutí Svoboda a přímé demokracie (SPD) Jan Hrnčíř komentoval neziskové organizace. Podle brněnského hnutí poslanec v řadě…

Bosák z ČT kritizoval při fotbalu Rusko. A tím hodně lidí naštval. Padala i slova o id*otech a k*eténech

19.07. 12:43

Praha – Sportovní komentátor České televize Jaromír Bosák při závěrečném ceremoniálu fotbalového mistrovství světa v Rusku ocenil šampionát jako dobře zorganizovaný, přesto si prý myslí, že z mnoha důvodů právě v Rusku neměl konat. Za svoje slova se stal terčem ostré kritiky.

Kvůli ČT je opět dusno: Analytik se pustil do jednoho ze zahraničních zpravodajů, ten si to nenechal líbit

19.07. 08:39

Praha - Česká televize je často terčem kritiky. Tentokrát se do jejího fungování a do jednoho z jejích zpravodajů pustil publicista a analytik Štěpán Kotrba. Podle něj by veřejnoprávní stanice ušetřila, kdyby zahraniční zpravodaje nechala sedět v Praze.

ČT rozzuřila Čechy: Gratulujeme brněnské mešitě, měli bychom na ni být hrdí, zaznělo v televizi. A pak to začalo lítat

15.07. 11:31

Brno - Česká televize se opět postarala o rozruch. Brněnské studio totiž zveřejnilo komentář Petra Minaříka, který se týkal brněnské mešity. ta v těchto dnech slaví dvacáté výročí, a tak jí ČT ústy Minaříka popřála. Komentátor zároveň zmínil, že by na brněnskou mešitu měli být lidé hrdí. Tím ale…

Malá prý nechala vyvést z ministerstva novinářku ČT, která zajímala o opsané diplomky

05.07. 19:59

Praha – Nová ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) podle zjištění médií a expertů částečně opsala obě své diplomové práce. Když se jí ale novinářka České televize chtěla zeptat na její vyjádření, ochranka ji prý vyvedla pryč. Podle mluvčí ministerstva to ale bylo trošku jinak.

Česká televize je dezinformační médium? Expert se naštval, prý úmyslně šíří fake news

05.07. 09:35

Praha - Publicista, bezpečnostní analytik a někdejší ředitel Kanceláře Rady vlády ČR pro zpravodajskou činnost Jan Schneider s neskrývanou kritikou zhodnotil vysílání České televize. Tvrdí, že se "šířením fejku zařadila mezi dezinformační média".

Prý jsme neetičtí a měli by nás zrušit. Moderátorka ČT otevřeně promluvila

Aktualizovali jsme 27.6.2018, 22:13, 27.06. 08:44

Praha - Některé pořady České televize jsou u části občanů natolik nepopulární, že volají po jejich zrušení. Jak se k tomu ale staví lidé z televize? A jak na Českou televizi pohlíží politici, kvůli kterým byly už v minulosti některé "neetické" pořady málem přerušeny?

Kalousek je vtipný, ale taky je to sprosťák, tvrdí novinářka ČT

26.06. 09:05

Praha - Pořad 168 hodin české televize mezi politiky nepatří právě k těm nejoblíbenějším. Podle jeho moderátorky Nory Fridrichové je to i proto, že tak trochu demaskuje politiky a tak patří mezi pořady, které u českých politiků nesklízejí nadšenou sledovanost.

Zeman kritizoval ČT, protože nepřenášela jeho konferenci. A dočkal se rázné odpovědi

24.06. 11:00

Praha - Netradiční tajemná tisková konference prezidenta Miloše Zemana, při níž byly spáleny recesistické červené trenýrky, spoustu novinářů překvapila. Stejně tak byl ale překvapen i prezident, když zjistil, že tiskovku nevysílala Česká televize. Rozhodl se jí to proto vytmavit.

Pravda o zaujatosti a manipulaci České televize? Známá moderátorka promluvila

Aktualizovali jsme 23.6.2018, 22:15, 23.06. 18:45

Praha - Moderátorka Světlana Witowská se do paměti Čechů nejvíce zapsala předvolebním duelem mezi Jiřím Drahošem a Milošem Zemanem. Za ten ji pochválila jak velká část Čechů, tak i oba stěžejní pánové. Teď se rozhodla prozradit, jak to skutečně je s údajnou manipulací v České televizi.

Šéf ČT Dvořák zkritizoval Soukupa i Babiše. Doba je drsná, měli bychom si na to zvykat, varuje

14.06. 12:27

Praha - Generální ředitel České televize Petr Dvořák přijal pozvání moderátora DVTV Martina Veselovského. Řeč byla nejen o žalobě na generálního ředitele Barrandova Jaromíra Soukupa. Kromě toho Dvořák promluvil i o tlaku, kteří politici na ČT vyvíjejí.

ČT a ČRo v problémech?: Kvůli novele o DPH přijdou o půl miliardy ročně

13.06. 17:46

Praha - Dnes schválená vládní novela o snížení DPH může dostat do potíží veřejnoprávní média. Česká televize a Český rozhlas přijdou až o půl miliardy korun ročně. Budou muset omezit služby a ohrozí to přechod na digitální televizní vysílání DVB-T2.

Zeman urazil expertku: Že jsem idiot? Prezidentova hrubost mě překvapila

Aktualizovali jsme 1.6.2018, 23:16, 28.05. 20:48

Praha - Zlatá jízda Ester Ledecké na olympijských hrách letos v únoru se bezesporu zapsala do (nejen) sportovních dějin České republiky. Kromě úžasného výkonu mladé české závodnice ale mnohé zaujal i komentář, kterým byl závod doprovázen.

Hokejový souboj Česko-USA vidělo 1,29 milionu diváků, bitva s Ruskem lákala víc

18.05. 12:22

Praha - Čtvrtfinálové utkání českých hokejistů s Američany na mistrovství světa v Dánsku sledovalo ve čtvrtek odpoledne v České televizi 1,293 milionu diváků starších 15 let. Na zápas přepnul každý druhý člověk, který tou dobou televizi sledoval. Přímý přenos utkání, ve kterém Češi prohráli 2:3,…

reklama
Fotogalerie