Články k tématu: Déšť

Výstraha: Opět dorazí větrné počasí, po deštích mohou stoupat řeky

11.03. 13:46

Ve čtvrtek zasáhne většinu českých krajů silný vítr s nárazy až 70 kilometrů za hodinu. V noci foukat přestane, podle meteorologů se ale během pátku silný nárazový vítr znovu objeví kromě Čech také v části Moravy.

Počasí s výstrahou: Déšť může zvednout hladiny řek, přidá se silný vítr

10.03. 12:37

Vydatnější déšť a tání sněhu ve středu zvednou hladiny řek pramenících na Šumavě. Na Vydře a Křemelné se očekává ve středu odpoledne a večer překročení druhého povodňového stupně, tedy povodňová pohotovost, kulminovat by měly kolem půlnoci. Stoupnout by měla i hladina Otavy, Teplé a Studené Vltavy,…

Počasí na noc a úterý 10. března

09.03. 09:41

Od západu bude přes naše území přecházet teplá fronta. Za ní k nám začne proudit teplejší oceánský vzduch, informuje portal.chmi.cz.

reklama

Počasí na pátek 6. března. S frontou přijde déšť, zesílí vítr

05.03. 08:55

Okluzní fronta bude v noci postupovat přes naše území k severovýchodu. S ní spojená tlaková níže se bude přesunovat z Beneluxu nad Polsko, informuje portal.chmi.cz.

Počasí: Zvýšen stupeň varování. Do ČR vpadne vichr, přidají se lijáky

22.02. 12:23

Do Česka dorazí v neděli nejenom velmi silný vítr, ale i déšť, který může rozvodnit některé toky. Výstraha meteorologů před vzestupem hladin na první, tedy nejnižší povodňový stupeň platí od nedělního podvečera do půlnoci z pondělí na úterý.

Počasí bude běsnit: Vichřice, lijáky i sněžení. Hladiny řek mohou stoupat

03.02. 12:54

Části České republiky hrozí v úterý silný vítr s nárazy o rychlosti nad 65 km/h. Kvůli vydatným srážkám se už dnes také mohou opět rozvodnit řeky v okolí Sušice v Plzeňském kraji, překročit by ale měly jen první ze tří povodňových stupňů.

Počasí na pondělí 16. prosince: Vyzbrojte se deštníky, teploty porostou

15.12. 09:00

Po zadní straně tlakové výše nad jihovýchodní Evropou k nám bude proudit velmi teplý vzduch od jihozápadu, informuje portal.chmi.cz.

Bouře a déšť na jihu Evropy: Vyžádaly si už sedm mrtvých

25.11. 16:52

Nejméně sedm mrtvých si vyžádaly záplavy, které v posledních dnech postihly jižní Francii, severní Itálii a západní Řecko. S odvoláním na místní úřady o tom dnes informovala agentura AP. Na francouzské Riviéře dnes začali s úklidem, na severu Itálie ale hladiny řek dál stoupají.

Mlhy, mraky a déšť: Předpověď na noc a středu 6. listopadu

05.11. 08:32

Za frontální vlnou, která ustoupí z našeho území dále k východu, k nám bude proudit chladnější a vlhčí vzduch od západu. Informuje o tom ČHMU.

Déšť a přeháňky: Předpověď počasí na noc a neděli 3. listopadu

02.11. 08:32

Před zvlněnou studenou frontou, která večer začne od západu postupovat přes naše území k východu, k nám bude proudit od jihozápadu teplý vzduch. Informuje o tom ČHMU.

Návrat babího léta. Počasí na noc a pátek 11. řijna

10.10. 11:10

Počasí u nás ovlivní tlaková výše, která se bude přesouvat z jihozápadní Evropy k východu. Kolem ní k nám začne proudit teplejší vzduch od jihozápadu. Informuje o tom ČHMU.

Déšť a sníh: Předpověď na noc a sobotu 5. října

04.10. 10:05

Přes střední Evropu bude postupovat k jihovýchodu tlaková níže. Informuje o tom ČHMU.

Do Česka se žene další fronta. Počasí na noc a pátek 4. října

03.10. 13:17

V noci a ráno se k nám přechodně rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu od jihu. Ze západní do střední Evropy bude postupovat mělká tlaková níže spojená s okluzní frontou, která později začne ovlivňovat počasí u nás, informuje portal.chmi.cz.

Deštivé počasí bude pokračovat. Předpověď na noc a čtvrtek 26. září

25.09. 09:00

Kolem tlakové níže nad Britskými ostrovy k nám bude od západu nadále proudit vlhký vzduch, informuje portal.chmi.cz.

Počasí: Lijáky zasáhly Česko, Vsetínská Bečva nebezpečně stoupala

Aktualizovali jsme 9.9.2019, 09:41, 09.09. 08:15

Hladina Vsetínské Bečvy ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku klesla dnes odpoledne na první stupeň povodňové aktivity. Od dnešního brzkého rána na ní po vydatných deštích dočasně platil druhý povodňový stupeň.

Výstraha: Do Česka se přiženou lijáky, hrozí rozvodnění řek

08.09. 13:45

Na severovýchodě České republiky má v noci na pondělí místy vydatně pršet a vzhledem k předchozímu dešti se tamní menší řeky mohou rozvodnit. První povodňový stupeň mohou překročit zejména ty, které odvodňují Beskydy.

Předpověď počasí na noc a neděli 8. září

07.09. 09:32

Nad střední Evropou se bude i nadále udržovat zvlněné frontální rozhraní, informuje portal.chmi.cz.

Definitivní konec léta? Počasí na noc a pátek 6. září

05.09. 10:08

V chladnějším vzduchu se k nám přechodně rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu. Večer začne počasí u nás ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu ve vyšších vrstvách atmosféry, informuje portal.chmi.cz.

Japonsko devastují lijáky. Ulice se mění v řeky, hlášeny první oběti

28.08. 09:07

Přívalové deště, které zasáhly Kjúšú, na tomto jihojaponském ostrově způsobily záplavy a sesuvy půdy a vyžádaly si nejméně dva lidské životy, informovala dnes agentura Reuters. Příkaz k evakuaci dostalo asi 850.000 lidí.

Počasí potrápí Česko. Ženou se lijáky, hrozí silné bouřky, varovali meteorologové

Aktualizovali jsme 20.8.2019, 17:49, 20.08. 12:05

Silný déšť hrozí od dnešního odpoledne do středečního rána na většině území Čech a na severozápadě Moravy a Slezska. Místy může napršet až 50 litrů vody na metr čtvereční. Na Moravě navíc hrozí večer a v první polovině noci bouřky s kroupami, varoval dnes Český hydrometeorologický ústav.

Dočkáme se ještě léta? Počasí na noc a středu 21. srpna

20.08. 13:21

Zvlněná studená fronta postoupí ze střední Evropy k východu a od západu se nad naše území rozšíří tlaková výše, informuje portal.chmi.cz.

Bouřky, mlhy, déšť. Počasí na noc a úterý 20. srpna

19.08. 10:09

Počasí u nás bude i nadále ovlivňovat zvlněná studená fronta, informuje portal.chmi.cz.

Žene se studená fronta. Počasí na noc a středu 31. července

30.07. 09:40

Přes naše území bude zvolna postupovat k východu studená fronta, informuje portal.chmi.cz.

Hrozí bouřky a přívalové lijáky. Počasí na noc a pondělí 29. července

28.07. 09:42

Oblast nižšího tlaku vzduchu bude postupovat ze střední Evropy zvolna k východu a s ní spojená zvlněná studená fronta bude ovlivňovat počasí u nás, informuje portal.chmi.cz.

reklama
Fotogalerie