Články k tématu: Déšť

Výstraha před počasím. Udeří silné bouřky, řeky se mohou rozvodnit

Aktualizovali jsme 25.6.2020, 22:00, 25.06. 12:40

Ve východní polovině ČR se budou od pátečního rána do noci na sobotu ojediněle vyskytovat silné bouřky s přívalovým deštěm. Vzhledem k tomu se mohou na severovýchodě země opět zvednout hladiny řek, jejichž koryta jsou plná již z předchozích dešťů. Menší toky tak mohou místy dosáhnout až na třetí…

Pohroma zažehnána? Sucho v Česku téměř není. Podívejte se na novou mapu

24.06. 16:15

Většina přehrad v Česku je po vydatných deštích plná nebo téměř plná a někde začínají vodu i upouštět, aby vznikl prostor pro další srážky. Naopak nádrže v Povodí Ohře mají i přes deštivé počasí stále rezervu. Vyplynulo to z dnešního zjištění ČTK. Díky častým a intenzivním srážkám je podle údajů na…

Déšť opět zvedal hladiny řek, dnes zejména na severovýchodě Čech

20.06. 17:06

Vydatný déšť opět zvedl v Česku hladiny řek, dnes zejména na severovýchodě Čech. Největší problémy jsou na Frýdlantsku, kde na řekách Smědá a Řasnice platí třetí povodňový stupeň, tedy stav ohrožení. Situace se nelepší, proto liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj) svolal…

reklama

Moravskoslezští hasiči evidují kvůli dešti 328 zásahů

20.06. 13:13

Moravskoslezští hasiči evidují v souvislosti s deštěm 328 událostí, u kterých museli v této souvislosti zasahovat. Většina se uskutečnila na Ostravsku, Novojičínsku a Frýdecko-Místecku. Čerpali vodu či odstraňovali spadlé stromy. ČTK to dnes ráno řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Marek Gašparín.…

Vysoký stupeň nebezpečí. Kdy přestane pršet? Meteorologové změnili výstrahu

Aktualizovali jsme 19.6.2020, 12:43, 19.06. 09:33

Při čtvrtečních bouřkách pršelo nejvíce v Rychnově nad Kněžnou, kde spadlo za den 117 milimetrů srážek. Odpoledne během tří hodin napršelo 98 litrů vody na metr čtverečních. Jinde v republice už denní úhrn srážek nepřekročil 100 milimetrů.

MAPA: Extrémní počasí v Česku. Kde za neděli napršelo nejvíc?

Aktualizovali jsme 15.6.2020, 13:41, 15.06. 08:55

Při nedělních bouřkách pršelo nejvíce u Kolína, kde spadlo za den 129 litrů vody na metr čtvereční. Z toho 115 litrů napršelo během dvou hodin, šlo tedy o velmi intenzivní déšť. Vydatně pršelo také v Krušných horách a v Novém Městě na Moravě.

Další vlna bouřek: Mohou být extrémně silné, hrozí bleskové povodně

14.06. 13:17

Zejména na Vysočině a jižní Moravě může dnes v bouřkách napršet v součtu až 100 litrů vody na metr čtvereční. Zvednou se hladiny vodních toků.

Počasí s výstrahou. Česko opět zasáhnou lijáky, hladiny řek mohou stoupat

Aktualizovali jsme 9.6.2020, 22:03, 09.06. 14:16

Na jihu Čech bude v noci na středu vydatně pršet. Podle meteorologů spadne za 24 hodin i přes 70 litrů vody na metr čtvereční. V povodí horní Vltavy až po nádrž Orlík v noci stoupnou hladiny většiny řek, nemělo by ale jít o přívalové povodně. Během středy by řeky měly překročit místy i druhý…

Povodně spláchly část Olomoucka. Jeden mrtvých, další se pohřešuje

Aktualizovali jsme 8.6.2020, 08:34, 08.06. 07:51

Při lokálních povodních na Uničovsku a Šumpersku v Olomouckém kraji zemřel jeden člověk, další se pohřešuje, řekla ráno ČTK mluvčí hasičů Lucie Balážová. Mezi nejvíce postižené obce patří Šumvald a jeho místní část Břevenec, Uničov a jeho místní část Dolní Sukolom, Oskava a Dlouhá Loučka, kde voda…

Počasí na noc a sobotu 6. června. Přižene se liják, hrozí i bouřky

05.06. 14:54

Na střední Evropou se bude i nadále vlnit studená fronta, informuje portal.chmi.cz.

Počasí na neděli 31. května. Do Česka se přižene fronta z nečekané strany

30.05. 14:10

Od severovýchodu bude přes naše území přecházet okluzní fronta spojená s tlakovou níží nad Ukrajinou, informuje portal.chmi.cz.

Extrémy v počasí: Expert řekl, co letos zažije Česko. Má to být moc zlé

11.05. 13:12

Sucho letos v Česku podle Martina Rulíka z katedry ekologie a životního prostředí Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého udeřilo mnohem dříve než v předchozích letech. Následkem bude další výrazný pokles hladiny podzemních vod i průtoků v řekách a potocích. Dřívější sucho je způsobeno slabou…

Předpověď na neděli 19. dubna. Krásné jarní počasí si dá pauzu

18.04. 18:52

Zvlněné frontální rozhraní postoupí ze střední Evropy k jihu. Na naše území bude proudit kolem tlakové výše se středem nad Norským mořem chladný vzduch od severovýchodu, uvedl portal.chmi.cz.

Výstraha: Opět dorazí větrné počasí, po deštích mohou stoupat řeky

11.03. 13:46

Ve čtvrtek zasáhne většinu českých krajů silný vítr s nárazy až 70 kilometrů za hodinu. V noci foukat přestane, podle meteorologů se ale během pátku silný nárazový vítr znovu objeví kromě Čech také v části Moravy.

Počasí s výstrahou: Déšť může zvednout hladiny řek, přidá se silný vítr

10.03. 12:37

Vydatnější déšť a tání sněhu ve středu zvednou hladiny řek pramenících na Šumavě. Na Vydře a Křemelné se očekává ve středu odpoledne a večer překročení druhého povodňového stupně, tedy povodňová pohotovost, kulminovat by měly kolem půlnoci. Stoupnout by měla i hladina Otavy, Teplé a Studené Vltavy,…

Počasí na noc a úterý 10. března

09.03. 09:41

Od západu bude přes naše území přecházet teplá fronta. Za ní k nám začne proudit teplejší oceánský vzduch, informuje portal.chmi.cz.

Počasí na pátek 6. března. S frontou přijde déšť, zesílí vítr

05.03. 08:55

Okluzní fronta bude v noci postupovat přes naše území k severovýchodu. S ní spojená tlaková níže se bude přesunovat z Beneluxu nad Polsko, informuje portal.chmi.cz.

Počasí: Zvýšen stupeň varování. Do ČR vpadne vichr, přidají se lijáky

22.02. 12:23

Do Česka dorazí v neděli nejenom velmi silný vítr, ale i déšť, který může rozvodnit některé toky. Výstraha meteorologů před vzestupem hladin na první, tedy nejnižší povodňový stupeň platí od nedělního podvečera do půlnoci z pondělí na úterý.

Počasí bude běsnit: Vichřice, lijáky i sněžení. Hladiny řek mohou stoupat

03.02. 12:54

Části České republiky hrozí v úterý silný vítr s nárazy o rychlosti nad 65 km/h. Kvůli vydatným srážkám se už dnes také mohou opět rozvodnit řeky v okolí Sušice v Plzeňském kraji, překročit by ale měly jen první ze tří povodňových stupňů.

Počasí na pondělí 16. prosince: Vyzbrojte se deštníky, teploty porostou

15.12. 09:00

Po zadní straně tlakové výše nad jihovýchodní Evropou k nám bude proudit velmi teplý vzduch od jihozápadu, informuje portal.chmi.cz.

Bouře a déšť na jihu Evropy: Vyžádaly si už sedm mrtvých

25.11. 16:52

Nejméně sedm mrtvých si vyžádaly záplavy, které v posledních dnech postihly jižní Francii, severní Itálii a západní Řecko. S odvoláním na místní úřady o tom dnes informovala agentura AP. Na francouzské Riviéře dnes začali s úklidem, na severu Itálie ale hladiny řek dál stoupají.

Mlhy, mraky a déšť: Předpověď na noc a středu 6. listopadu

05.11. 08:32

Za frontální vlnou, která ustoupí z našeho území dále k východu, k nám bude proudit chladnější a vlhčí vzduch od západu. Informuje o tom ČHMU.

Déšť a přeháňky: Předpověď počasí na noc a neděli 3. listopadu

02.11. 08:32

Před zvlněnou studenou frontou, která večer začne od západu postupovat přes naše území k východu, k nám bude proudit od jihozápadu teplý vzduch. Informuje o tom ČHMU.

Návrat babího léta. Počasí na noc a pátek 11. řijna

10.10. 11:10

Počasí u nás ovlivní tlaková výše, která se bude přesouvat z jihozápadní Evropy k východu. Kolem ní k nám začne proudit teplejší vzduch od jihozápadu. Informuje o tom ČHMU.

reklama
Fotogalerie