Články k tématu: Francie

Francouzský ústavní soud omezil zákon o výjimečném stavu, paragraf odporoval deklaraci z roku 1789

12.01. 09:03

Paříž - Francouzská ústavní rada zrušila část zákona o výjimečném stavu týkající se vyhlašování bezpečnostních zón s omezením svobodného pobytu osob. Přislušná pasáž odporovala dokumentu z dob Francouzské revoluce, který se stal součástí ústavy všech navazujících francouzských republik.

Herec Alain Delon otevřeně: Z tohoto světa je mi na zvracení

Aktualizovali jsme 11.1.2018, 22:16, 11.01. 14:21

Paříž - Jeden z nejslavnějších francouzských herců Alain Delon (82) poskytl rozhovor pro zvláštní vydání týdeníku Paris-Match. Mimo jiné uvedl, že je mu z dnešní doby na zvracení a že tento svět opustí bez lítosti.

Italové nás mučí, stěžují si uprchlíci u soudu

11.01. 17:48

Paříž/Řím - Skupina 38 afrických migrantů podala žalobu na italské orgány u státního zástupce v jihofrancouzském městě Pau. Jejich právní zástupkyně se domnívá, že Italové porušili mezinárodní úmluvy.

reklama

Konec devadesátky. Francie kvůli nehodám snižuje rychlost na silnicích

09.01. 21:35

Paříž - Francouzská vláda dnes oznámila "nepopulární, ale nezbytné" snížení rychlosti na obousměrných vedlejších komunikacích z 90 na 80 kilometrů za hodinu. Informovala o tom agentura AFP.

Francie zmařila v loňském roce dvacet atentátů

08.01. 22:16

Paříž - Francie loni zmařila dvacet teroristických útoků. Pro deník Le Progrés to dnes uvedl francouzský ministr vnitra Gérard Collomb.

Macron je na návštěvě Číny, Hedvábná stezka nesmí být jednosměrná, volá

08.01. 16:18

Peking - Na třídenní návštěvy Číny dnes přicestoval francouzský prezident Emmanuel Macron. Hned na úvod prohlásil, že Čína a Evropa by měly spolupracovat na plánu novodobé Hedvábné stezky (One Belt, One Road), která má spojit tři kontinenty pomocí sítě železnic, přístavů a další infrastruktury.

Ve Francii věří konspiračním teoriím drtivá většina lidí

08.01. 13:59

Paříž - Studie institutu Ifop ukázala, že čtyři z pěti Francouzů věří nejméně jedné z obecně rozšířených konspiračních teorií, například že Američané nikdy nepřistáli na Měsíci. Analýza odhalila i značnou nedůvěru, kterou má veřejnost vůči médiím, napsal deník Libération.

O azyl ve Francii je rekordní zájem. Loni požádalo žádost 100 tisíc lidí, úřadům dělají starost Albánci

08.01. 11:17

Paříž - Vláda francouzského prezidenta Emmanuela Macrona připravuje nový přistěhovalecký zákon, o kterém se již živě debatuje. Země v roce 2017 obdržela přes 100 tisíc žádostí o azyl, což představuje "historickou" úroveň.

Francie si připomíná třetí výročí útoku na Charlie Hebdo

07.01. 16:52

Paříž - Francouzi si dnes připomínají třetí výročí teroristických útoků na Charlie Hebdo. Řádění islamistů nepřežilo 12 lidí, mezi nimi nejznámější kreslíři časopisu. Během vzpomínkové akce byla přečtena jména těch, které teroristé zavraždili, její účastníci na místo položili květiny.

Francouz unesl z nemocnice nemocného dvouměsíčního syna. Bez lékařské péče chlapec zemře

06.01. 19:54

Paříž - Muž (33) unesl v pátek večer z nemocnice ve francouzském Toulouse svého dvouměsíčního syna. Dítě trpí nemocí, která vyžaduje okamžitou péči, bez níž je jeho život v ohrožení.

Francie není jen zemí koňaku a vína. V Alsasku se zaměřili na whisky

06.01. 11:26

Uberach (Francie) - Ovocné destiláty vždy měly na východě Francie dobrou pověst, ale v Alsasku se šest historických palíren nyní pustilo do výroby whisky. Od roku 2015 má region chráněné zeměpisné označení. Alsaská whisky musí pocházet z ječmenného sladu z regionu, kde je rovněž vyráběna.

Francie, Itálie a Turecko budou spolupracovat při vývoji protivzdušné obrany

05.01. 16:55

Paříž/Ankara - Turecko se dnes dohodlo s Francií na spolupráci, která má být základem pro budoucí vývoj a výrobu systému protiletecké a protiraketové obrany. Do projektu se zapojí také Itálie.

Zvrhlého francouzského "filmaře" zatkla policie. Natáčel si nájemníky i ve sprše

05.01. 11:29

Paříž - Francouzská policie zatkla 45letého muže, jenž potají natáčel hosty svého bytu, který pronajímal přes platformu Airbnb. Hrozí mu až rok vězení. Oběti se navíc zřejmě budou domáhat odškodnění za morální újmu.

Bouře Eleanor si vyžádala další oběti: Seniorka se utopila v bahně

04.01. 18:47

Paříž - Počet mrtvých po bouři doprovázené silným větrem ve Francii stoupl dnes na dva. Téměř 30.000 domácností zůstává bez elektřiny. Horská služba zvýšila na nejvyšší stupeň varování před lavinami ve francouzských Alpách.

Francouzské islamistky budou souzeny v Sýrii

04.01. 15:20

Paříž - Francouzské islamistky, které se přidaly k Islámského státu (IS) a které zadržely kurdské jednotky v Sýrii, budou souzeny v syrském Kurdistánu, pokud jim místní justice bude schopna zajistit spravedlivý proces.

Macron chce proti dezinformacím bojovat novým zákonem

03.01. 22:33

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes oznámil záměr zpřísnit boj proti dezinformacím šířeným některými médii či na internetu novým zákonem. Podobný zákon už platí například v Německu.

Počasí komplikuje život v Evropě: Západ bičují větrné bouře, vyvrácené stromy padají na silnice

03.01. 12:02

Paříž/Berlín - Belgii, Francii a Británii zasáhla v noci na dnešek bouře Eleanor, kterou provází silný vítr. Němečtí meteorologové varovali obyvatele před padajícími stromy, ale i volně poletujícími předměty.

Na silvestra ve Francii hořely stovky aut. Na předměstí Paříže byli zbiti policisté

Aktualizovali jsme 2.1.2018, 21:59, 02.01. 08:14

Paříž - Silvestrovské oslavy ve Francii se neobešly bez násilností. Zranění v noci utrpělo osm policistů a tři vojáci. Pobouření vyvolalo zbití policistů na předměstí Paříže. Výtržníci také zapálili přesně 1031 aut, což je až o 100 více než loni.

EU je znepokojena násilnostmi v Íránu, upozornění vydalo i české ministerstvo zahraničí

02.01. 17:19

Teherán/Paříž/Praha - Demonstrace motivované špatnou ekonomickou situací začaly v Íránu minulý čtvrtek a mají dosud přes 20 obětí, z nichž nejméně 16 jsou demonstranti. V Teheránu skončilo od soboty za mřížemi na 450 lidí. Francie je situací znepokojena.

Francie se vzpamatovává z bouře Carmen, zemi ale zasáhne další vichr

02.01. 11:10

Paříž - Po ničivé bouři Carmen zůstává ještě asi 11.000 francouzských domácností bez elektrického proudu. Poryvy větru na západním pobřeží země v pondělí dosahovaly rychlosti až 130 kilometrů za hodinu a živel pak prošel celou zemí.

Bouře Carmen ve Francii zabila jednoho člověka

01.01. 21:21

Paříž - Bouře Carmen dnes v západní Francii zabila nejméně jednoho člověka a zbavila 65.000 domácností dodávky elektrické energie.

Macron považuje spolupráci Německa a Francie za podmínku evropského pokroku

31.12. 22:22

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron ve svém novoročním poselství vyzdvihl důležitost Evropské unie a apeloval na Evropany, aby se společně postavili nacionalismu a eurospekticismu.

Francie válčí s novým nepřítelem. Lidé jsou zoufalí, žádají úřady o pomoc

Aktualizovali jsme 30.12.2017, 23:02, 29.12. 10:00

Séderon (Francie) - Jsou nenápadní a úskoční. Zaznamenají je jen kamery. Jejich oči svítí do tmy. Vlci, kteří fascinují milovníky přírody od té doby, co se ve Francii znovu objevili, se stávají noční můrou chovatelů ovcí.

Desetitisíce lidí se bouří proti filmu o útoku v Paříži, podepisují petici

28.12. 15:16

Paříž - Přes 30.000 lidí už ve Francii podepsalo internetovou petici proti televiznímu filmu o teroristických útocích v Paříži z listopadu 2015.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací