Články k tématu: Globe24.cz

Putin měl narozeniny, na twitteru mu přáli i falešní uživatelé.

13.10. 16:31

Londýn - Ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi k jeho 65. narozeninám blahopřály na twitteru zástupy lidí. BBC ovšem zjistila, že řada gratulací přišla z automatizovaných účtů - takzvaných "twitterových botů".

V lidském těle žijí miliardy mikroorganismů. K čemu je potřebujeme?

13.10. 16:28

Bakterie a další mikroorganismy mohou být pro zdraví člověka stejně tak nebezpečné, jako prospěšné. Některé žijí ve střevech a napomáhají správné funkci trávení, jiné se starají o povrch naší kůže. Další nás ale mohou zabít. Vědci proto zmapovali mikroorganismy, které žijí v lidském těle a na kůži,…

O budoucnosti EU by měly státy jednat společně, Schengen chceme zachovat, říká V4

13.10. 16:16

Bratislava - Na okraj dnešního spotřebitelského summitu o dvojí kvalitě potravin se v Bratislavě konala schůzka premiérů zemí V4. Chtějí, aby o budoucnosti Evropské unie jednaly společně všechny státy EU kromě Británie. Česko, Maďarsko, Polsko i Slovensko také podporují zachování schengenského…

Migrační vlna sílí. Na Sicílii dorazilo 600 migrantů, velkou část tvoří děti

13.10. 15:41

Řím - Po snížení počtu migrantů, kteří vyráželi na cestu z Afriky do Evropy během léta, začíná jejich počet od září opět narůstat. Na jihoitalský ostrov Sicílie dnes dorazilo 600 uprchlíků, z toho 240 dětí a mladistvých.

Babiše chce žalovat slovenské ministerstvo vnitra? Kaliňák je zmatený

13.10. 15:33

Lucemburk - Předseda hnutí ANO Andreje Babiše plánuje žalovat kvůli údajně neoprávněné evidenci ve svazcích StB slovenský resort vnitra. Ministr Robert Kaliňák to označil za formální návrh, který vzbudí především velkou mediální pozornost.

Poplach v Bruselu: Budovu EU zahalily výpary, 15 lidí se přiotrávilo

13.10. 15:23

Brusel - V budově Evropské rady se 15 lidí přiotrávilo výpary ze směsi chemických látek. Pět osob museli záchranáři převézt do nemocnice, ostatní byli ošetřeni na místě.

Vzpoura proti Zemanovi? Neplaťme jeho návštěvy, ozývá se také Olomouc

13.10. 15:12

Olomouc - Kolem návštěv prezidenta Miloše Zemana v regionech začíná být horko. Ministr zemědělství a krajský zastupitel Marian Jurečka (KDU-ČSL) požádal olomouckého hejtmana Ladislava Oklešťka (ANO), aby krajský úřad ze svého rozpočtu už neplatil plánovanou listopadovou návštěvu hlavy státu.

Příprava na válku? Iráčtí Kurdové podle médií vojensky posilují Kirkúk

13.10. 15:10

Bagdád - Správa autonomního Kurdistánu vyslala k městu Kirkúk 6000 ozbrojených mužů jako posily v přípravě na možnou operaci irácké armády. Agentura AFP s odvoláním na nejmenovaný zdroj z irácké armády dnes uvedla, že Bagdád už zahájil v provincii vojenskou akci.

Rusko využilo k vměšování do americké politiky i Pokémon Go? Moskva se obvinění jen směje

13.10. 15:04

Washington - Podle stanice CNN se Rusko snažilo ovlivnit americkou politiku i pomocí populární aplikace Pokémon Go, která svým uživatelům prostřednictvím chytrého telefonu umožňuje odchytávat virtuální postavy. Kampaň z dílny Moskvy opakovaně upozorňovala na policejní brutalitu v USA.

Útočník v Egyptě ubodal křesťanského kněze, dlšího duchovního zranil

13.10. 14:31

Káhira - Útočník ve čtvrtek ubodal v Káhiře kněze z církve koptů, dalšího duchovního zranil. Motiv činu není znám, pachatel byl zatčen.

Turecko chystá zásah proti Kurdům? Armáda zřizuje pozorovací posty v Sýrii

13.10. 14:25

Bejrút - Turecká armáda začala zřizovat pozorovací stanoviště v severosyrské provincii Idlib. Ankara se hájí slovy, že své kroky koordinuje s Ruskem a Íránem, tedy se zeměmi, které se zúčastnily astanských jednání. Oponenti ale tvrdí, že ve skutečnosti je turecká akce namířená proti syrským Kurdům.

Telička kritikou na adresu ANO nešetří, křesla europoslance se ale nevzdá

13.10. 14:23

Praha - Pavel Telička (nestraník za ANO) nemá signály z vedení frakce Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE), v níž zasedají europoslanci za ANO, že by se měl vzdát funkce místopředsedy Evropského parlamentu.

V Bratislavě se jedná o dvojí kvalitě potravin. Sobotka chce revidovat směrnici EU

13.10. 14:20

Bratislava - Ve slovenské metropoli se dnes koná spotřebitelský summit. Český premiér Bohuslav Sobotka na něm prohlásil, že řešení dvojí kvality zboží v EU vyžaduje revizi unijní směrnice o nekalých obchodních praktikách.

Píseň pro Babiše? Sorry jako Bureši, EET nic neřeší. Prostě ano, prostě ne, zlobíme se na tebe, zpívá hnutí

13.10. 13:28

Praha – Mezi stranami, které se ucházejí o hlasy voličů, je také Radostné Česko. To se zaměřilo na kritiku šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Vymezuje se vůči němu nejen v předvolebních spotech, ale i v písni nazvané Sorry jako Bureši.

Česko podle analýzy podepsalo smlouvu o lithiu s nedůvěryhodnou firmou

13.10. 13:22

Praha - Nezisková organizace Good Governance dnes oznámila, že firma European Metal Holdings (EMH), se kterou Česko podepsalo memorandum o těžbě lithia, je nedůvěryhodná. Údajně má nejasnou vlastnickou strukturu.

Rozsudek v kauze OKD by měl padnout v lednu, ze čtyř svědků dnes přišli jen dva

13.10. 13:15

Praha - Soudkyně trestní kauzy spojené s privatizací OKD Iva Fialová odhaduje, že rozsudek by mohla vynést v lednu. Obžalobě čelí u Obvodního soudu pro Prahu 2 znalec Rudolf Doucha, který vypracoval posudek ohledně ceny státního podílu v těžební společnosti. Na lavici obžalovaných dále sedí dva…

Čapí hnízdo je vymyšlená a účelová kauza, tvrdí obviněná náměstkyně hnutí ANO

13.10. 12:39

Praha - Náměstkyně jihlavského primátora Jana Mayerová z hnutí ANO je přesvědčena o tom, že její obvinění v kauze Čapí hnízdo je účelové, založené na fabulaci a ignoraci faktů. Uvedla, že při udělování dotací postupovala se svými kolegy v souladu s platnou legislativou a nic neskrývali.

V Antarktidě pošly hladem tisíce mláďat tučňáků

13.10. 12:37

Sydney - Na rozlomení ledovce Mertz u východních břehů Antarktidy doplatily tisíce mláďat tučňáků. Pošly hladem, protože dospělí musejí překonávat větší vzdálenost při shánění potravy.

Počasí ovlivnilo úrodu: Sklizeň obilí i řepky je nižší

13.10. 12:36

Praha - Odhad sklizně k 15. září potvrzuje meziroční pokles úrody obilovin o 15,2 % na 7 274 tis. tun (−1 301 tis. tun) a řepky o 16,0 % na 1 142 tis. tun (−217 tis. tun). Očekávaná sklizeň brambor 615 tis. tun je o 12,1 % nižší, cukrovky se sklidí 4 096 tis. tun, téměř stejné množství jako v…

Nekalé praktiky na facebooku: Falešné soutěže lákají od Čechů osobní údaje

13.10. 11:58

Praha - Falešné soutěže na Facebooku lákají od uživatelů v Česku a na Slovensku osobní údaje včetně údajů k platebním kartám. Uvedla to dnes antivirová firma Eset a zároveň upozornila na novou vlnu podvodu se slevami na značkové brýle RayBan.

Náladu rakouských voleb diktuje pravicová FPO. Co to znamená pro uprchlíky?

13.10. 11:57

Vídeň - Když se dva perou, třetí se směje. Takovéhle rčení nyní vystihuje situaci v Rakousku v předvolební době asi nejlépe. Zatímco lidovci (OVP) a sociální demokraté (SPO) na sebe házejí drsná slova kvůli nedávné "špinavé" kampani, pravicová FPO stojí v zpovzdálí a pochvaluje si, jak jí ostatní…

Prezident ignorant, tady končí každá sranda, komentuje Slovensko jednání Zemana

13.10. 11:39

Bratislava - Slovenská média se krom Babišovy kauzy s STB věnují také nedávným výrokům českého prezidenta Miloše Zemana. Z Prahy jsou prý nejhlasitěji slyšet Zemanovy bonmoty, "které už nejsou ani vtipné, ani trefné, jak možná kdysi byly".

Kdo vypustil vlky? Bavorsko vypsalo odměnu na dopadení pachatele

13.10. 11:37

Mnichov - Z původních šesti vlků, kteří uprchli z obory u bavorského Lundwigsthalu, se ve volné přírodě stále ještě pohybují tři. Dvě šelmy museli zaměstnanci národního parku zastřelit, třetí srazil vlak. Byla vypsána odměna 10 tisíc eur za informace vedoucí k dopadení pachatelů (či pachatele),…

Konec falšování dějin, komentuje slovenský tisk Babišovu StB kauzu

13.10. 11:33

Bratislava - Slovenský tisk dnes žije kauzou Andreje Babiše a jeho údajné spolupráce s StB. Některé deníky napsaly, že rozhodnutí ústavního soudu voliče ANO spíše neovlivní, nicméně by alespoň část nerozhodnutých českých občanů mohla dát svůj hlas demokratičtějším politikům.

reklama
Fotogalerie