Články k tématu: Globe24.cz

Trump není tyran. Do historie vstoupí jako slabý a neefektivní prezident, tvrdí proslulý americký politolog

30.03. 15:18

Washington - Americký prezident se znovu přesvědčil, že politika má jiné zákonitosti než jaké má vedení vlastního rodinného podniku. Zatímco tam si Trump může odsouhlasit cokoliv, v politice musí přesvědčit ostatní – a to se mu v případě zrušení tzv. Obamacare nepovedlo. Návrh zákona o stažení…

Zeman zve na Hrad rakouského prezidenta Van der Bellena

30.03. 15:14

Praha - Prezident Miloš Zeman pozval na návštěvu České republiky rakouského prezidenta Alexandera Van der Bellena. Chce ho přivítat během jara na Pražském hradě. Loni během kampaně před opakovanou volbou rakouské hlavy státu podpořil v Praze jeho protikandidáta Norberta Hofera z populistické…

Neštěstí na Benešovsku: Na stavbě se utrhl svah, zemřeli dva dělníci

30.03. 15:11

Přestavlky u Čerčan - Na stavbě poblíž Přestavlk u Čerčan na Benešovsku se dnes dopoledne utrhl svah. Zavalil dva dělníky, zemřeli na místě. Vyprošťování těl mže trvat několik hodin.

reklama

Policisté při zátahu odhalili 300 ilegálů, budou z Česka vyhoštěni

30.03. 15:10

Praha - Policie odhalila 262 cizinců, kteří v Česku pracovali nelegálně. Dalších 31 cizinců v zemi pobývalo nelegálně. U všech bylo zahájeno řízení o jejich vyhoštění. Ve Sněmovně už jsou připraveny zákony proti zaměstnávání ilegálů.

Ovčáčka nečtu, je to jen jeden z deseti milionů občanů, udeřil prezidentský kandidát Drahoš

30.03. 14:29

Praha - Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš plánuje ke své kandidatuře sehnat potřebných 50.000 podpisů občanů. Nebude usilovat o parlamentní nominaci, i když si myslí, že by ji mohl získat. Jako prezident by chtěl být apolitickým svorníkem společnosti, slíbil, že nebude podporovat žádnou politickou…

Líza Simpsonová už má nový hlas. Po Štáchové se jejího dabingu chopila Korolová. Jak se vám líbí?

30.03. 14:18

Praha - Hlas Lízy Simpsonové po nedávno zesnulé Heleně Štáchové převezme Ivanka Korolová. Prima Cool začne novou 28. řadu animovaného seriálu The Simpsons vysílat v sobotu večer.

Mýtné na německých dálnicích nebude? Spolková rada může zákon shodit ze stolu

30.03. 14:16

Berlín - Zavedení mýtného na německých dálnicích i pro osobní auta ještě není jisté. Spolková rada bude totiž v pátek rozhodovat o tom, zda uplatní právo námitky. To by mohlo kontroverzní zákon pozdržet. Německá vláda počítá s tím, že poplatky budou zavedeny v roce 2019.

Vážná rána, skok do neznáma, ironie osudu, Média komentují zahájení brexitu

30.03. 13:37

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová včera spustila brexit, na jehož konci by Spojené království mělo odejít z EU. Světová média ve svých komentářích píšou o skoku do neznáma a o zatěžkávací zkoušce.

Británie bude muset vyplatit miliardy liber za odchod z EU? Ministr komentuje spekulace

30.03. 13:29

Londýn/Brusel - Doba posílání vysokých částek do Bruselu se dle britského ministra pro brexit Davida Davise chýlí ke konci. Odmítl spekulace médií, že Londýn bude muset v rámci procesu odchodu z Evropské unie vyplatit 50 miliard liber (1,6 bilionu Kč).

Austrálie kvůli záplavám evakuuje Lismore

30.03. 12:45

Sydney - V důsledku cyklonu Debbie hrozí australskému městu Lismore záplavy a úřady již nařídily evakuovat přes 25 tisíc obyvatel. Probíhá i evakuace turistů z tropických ostrovů.

Nic pro arachnofobiky: Pavouci by mohli sežat celé lidstvo během jediného roku. A to je jen začátek

30.03. 12:44

Washington - Pavouci jsou doslova všude kolem nás. Nedávný entomologický průzkum domů v Severní Karolíně objevil pavouka v každém zkoumaném domě. Objeveni byli v 68 procent koupelen a více než třech čtvrtinách ložnic. Existuje tedy velká šance, že na vás při čtení tohoto článku také koukají čtyři…

Německo už toho má dost: Nechcete zpět migranty? Potrestáme vás

30.03. 12:43

Brusel - S uprchlíky bojuje nejen Evropa, ale i země, odkud migranti v hojném počtu odchází. Zatímco Evropská unie hrozí zemím, které migranty nepřijmou, tvrdými postihy, Německo otočilo a začalo tvrdě kritizovat země, odkud lidé utíkají.

Migrant se zpovídá před osudem: Nakažený virem HIV nutil k sexu nezletilé dívky, čelí obvinění ze znásilnění

30.03. 12:41

Stockholm – Etiopský migrant, který je HIV pozitivní, byl obviněn ze znásilnění dvou nezletilých dívek ve městě Östergötland. Podle obžaloby je muž úmyslně vystavil možné nákaze. Informují o tom švédská média.

Lidovci loni hospodařili se ztrátou 985.000 korun, výsledek ovlivnily výdaje na volby

30.03. 12:40

Praha - KDU-ČSL loni hospodařila se ztrátou 985.000 korun. Výsledek hospodaření ovlivnily náklady na krajské a senátní volby, které dosáhly 35,2 milionu korun. Vyplývá to z výroční finanční zprávy, kterou strana zveřejnila na svých internetových stránkách. V roce 2015, kdy se žádné volby nekonaly,…

Soud potvrdil zamítnutí žaloby Německého řádu, Bouzov patří státu

30.03. 12:39

Olomouc - Německý řád opět neuspěl s žalobou na stát, kterou se domáhal navrácení hradu Bouzov. Dnes ji zamítl odvolací Krajský soud v Olomouci. Kauza ještě patrně nekončí, řád zvažuje dovolání k Nejvyššímu soudu.

Do Evropy může letos připlout 400 tisíc afrických migrantů, německý ministr bije na poplach

30.03. 12:37

Berlín - Německý ministr pro rozvojovou pomoc Gerd Müller odhaduje, že by letos mohlo přeplout Středozemní moře až 400 tisíc uprchlíků. EU proto podle něj musí změnit svou politiku vůči Africe, jinak prý hrozí invaze až milionů osob z černého kontinentu.

ČEZ prodává 7,5 procenta v maďarské MOL

30.03. 12:33

Praha - Energetická skupina ČEZ spustila prodej svého podílu 7,5 procenta v maďarské ropné a plynárenské společnosti MOL. ČEZ z transakce očekává přínos 3,4 miliardy korun do letošního zisku před zdaněním. ČTK to dnes sdělil mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podíl v MOL získala dceřiná společnost CEZ MH B…

Trump Američany rozhodně nenadchl. Stává se nejhorším prezidentem v historii, ukázal průzkum

30.03. 12:18

Washington - Americký prezident Donald Trump si v očích veřejnosti pohoršil. Zatímco minulý týden jeho práci schvalovalo 41 procent občanů Spojených států, tento týden je to už pouze 36 procent. A číslo nadále klesá.

Podnikatell Petr Sisák neuspěl s ústavní stížností proti stíhání a odposlechům

30.03. 12:17

Praha - Podnikatel Petr Sisák neuspěl se stížností k Ústavnímu soudu, která směřovala proti zahájení trestního stíhání v kauze Via Chem Group a zpochybňovala zákonnost odposlechů.

Předpověď počasí na noc a pátek 31. března

30.03. 11:42

Praha - Po přední straně tlakové níže nad východním Atlantikem k nám bude zesilovat příliv teplého vzduchu od jihozápadu, informuje chmi.cz.

Praha by mohla vyměnit přístavy v německém Hamburku za jiné území

30.03. 11:40

Berlín/Praha - Šéf Ředitelství vodních cest České republiky Lubomír Fojtů dnes v Berlíně řekl, že by Česko během tří až pěti let mohlo vyměnit dvě svá přístavní území v Hamburku za jinou lokalitu. Pokud by k tomu opravdu došlo, projekt by si vyžádal investice v řádu několika set milionů.

Třetí světová válka? Ta už dávno začala. A Trump čtyři roky ve funkci nevydrží, předpovídá sociolog

30.03. 10:58

Vídeň – Bývalý profesor sociologie na univerzitě v Ženevě a na pařížské Sorbonně a člen Poradního výboru Rady OSN pro lidská práva Jean Ziegler nedávno vydal novou knihu, ve které tvrdí, že „třetí světová válka proti třetímu světu už dávno začala“. Jen loni prý kvůli ní zemřelo 54 milionů lidí. Své…

Elixír mládí existuje? Vědci úspěšně otestovali přelomový lék

30.03. 10:55

Nizozemsko - Vědci úspěšně vyzkoušeli lék, jenž může navrátit mládí. Při pokusech na myších došlo po podání látky ke zvýšení vytrvalosti, k obnově srsti a dokonce i ke zlepšení funkčnosti některých orgánů. Výzkumníci z nizozemské Erasmovy univerzity by chtěli začít s klinických testováním na lidech…

Toyota kvůli nebezpečným airbagům svolává ke kontrole dalších 2,9 mil. vozů v Asii i Evropě

30.03. 10:45

Tokio - Japonská automobilka Toyota Motor Corp. svolává kvůli možné závadě airbagů zhruba 2,9 milionu vozů ke kontrole. Opatření se týká Japonsko, Číny, ale i Evropy.

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html