Články k tématu: Globe24.cz

Rusko a Čína odmítly sankce RB OSN proti Sýrii

28.02. 22:13

New York - Rusko a Čína v Radě bezpečnosti OSN dnes vetovaly sankce vůči syrskému režimu kvůli údajnému použití chemických zbraní v bojích v Sýrii.

Erdogan vyhrožuje médiím, za článek prý zaplatí

28.02. 22:13

Istanbul - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes pohrozil tureckému listu Hürriyet. Tvrdí, že "zaplatí" za zveřejnění kontroverzního článku o napětí mezi armádou a vládou.

Jižní Korea chce pozastavit členství KLDR v OSN

28.02. 22:11

Ženeva - Jižní Korea dnes vyzvala k přijetí přísných opatření vůči KLDR, jež by mohla zahrnovat i pozastavení členství Severní Koreje v OSN.

reklama

Česku chybí učitelé. Valachová ví, kde je vzít

28.02. 22:03

Praha - Česku nehrozí nedostatek učitelů v důsledku generační výměny. Má to ale podmínku, musí se podaří do roku 2020 zajistit, aby většina absolventů pedagogických fakult nastupovala do škol.

Slovensko navrhuje zákaz stavění mešit

28.02. 20:55

Bratislava - Opoziční slovenské hnutí Jsme rodina-Boris Kollár má radikální plán. Chce zákonem prosadit zákaz výstavby mešit na Slovensku.

Sobotka se sešel s maltským premiérem, řešili brexit či migraci

28.02. 20:55

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes sešel se svým maltským protějškem Josephem Muscatem. V Praze probírali chystaný odchod Velké Británie z Evropské unie, budoucnost unie či její březnový summit v Římě.

Jak začít podnikat online? Je to snadné

28.02. 20:43

Máte v plánu rozjet byznys? Pokud ano, je trendem posledních let online podnikání. Pokud i vy plánujete vydat se touto cestou, není to nic složitého. Podívejte se s námi na několik rad, které je dobré mít na paměti. Nejprve je třeba myslet na legálnost vašeho podnikání. Potřebujete proto buď…

Vybíráte skvělý dárek? Poradíme

28.02. 20:38

Blíží se narozeniny nebo svátek někoho z vašich blízkých? Jestliže za tímto účelem vybíráte vhodný dárek, podívejte se společně s námi na to, jak vybrat ten pravý. Prvním tipem je zohlednit koníčky a zájmy obdarované osoby. S touto cestou jenom málokdy šlápnete vedle.

V americké Alabamě najelo auto do lidí na karnevalu

28.02. 20:13

Montgomery - V americké Alabamě vjelo auto do davu lidí na karnevalovém průvodu. Na místě je nejméně 12 zraněných. Na místě zasahují lékaři a policisté.

Reforma o dětské péči se nedaří, funguje sovětská výchova, tvrdí Marksová

28.02. 19:08

Praha - V Česku se nedaří reformovat péči o ohrožené a opuštěné děti. Tvrdí to ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD), podle níž funguje "sovětský systém" s dětskými domovy a přednost se dává spíš pobytu v ústavech.

Řecko zvýšilo příjmy z turistiky, mohou výrazně pomoci ekonomice

28.02. 19:00

Atény - Řecká turistika je na vzestupu. Země by z ní letos mohla získat až 14,5 miliardy eur (téměř 392 miliard Kč), což by byl nárůst až o devět procent oproti předchozímu roku.

Trestní stíhání Prskavce bylo zastaveno

28.02. 18:43

Praha - Státní zástupkyně podmíněně zastavila trestní stíhání bývalého velitele Hradní stráže Petra Prskavce, který se měl obohatit o téměř 20 tisíc korun. Nesrovnalosti měl údajně mít ve vyplácení cestovních náhrad. V případě odsouzení mu hrozily až dva roky za mřížemi.

Obvinění Komárka podle Blažka potvrdilo závěry sněmovní komise

28.02. 18:43

Praha - Obvinění bývalého detektiva Jiřího Komárka potvrzuje závěry sněmovní vyšetřovací komise, která se zabývala loňskou policejní reformou. Novinářům to dnes řekl předseda této komise Pavel Blažek (ODS). Komárka ale považuje jen za "pěšáka" v kauze a nesouhlasí s tím, že by měl být někdejší…

Šéf jihokorejského Samsungu bude obviněn z korupce

28.02. 18:42

Soul - Šéf největšího jihokorejského podniku Samsung Group I Če-jong a další čtyři členové vedení budou obviněni z úplatkářství a zpronevěry. Firma ale již dříve uvedla, že obvinění odmítá.

Zisk Raiffeisenbank loni stoupl na 2,6 miliardy korun

28.02. 18:41

Praha - Raiffeisenbank loni stoupl čistý zisk meziročně o 2,6 procenta na 2,6 miliardy korun. Růst způsobily hlavně náklady na integraci retailového bankovnictví české Citibank. Majoritním akcionářem je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International.

Cestovní ruch přinesl české ekonomice 250 miliard korun

28.02. 18:39

Praha - Cestovní ruch je nedílnou součástí českého hospodářství. V roce 2015 tvořil 2,8 % hrubého domácího produktu a pracovalo v něm 228 tisíc osob. Celkový objem výdajů za cestovní ruch na našem území dosáhl 250 miliard korun. Uvedl to dnes Český statistický úřad.

Násilí vůči muslimských Rohingům se neprokázalo, tvrdí barmský generál

28.02. 18:35

Rangún - Barmská armáda je pod mezinárodním tlakem kvůli údajnému násilí vůči muslimskému menšinovému etniku Rohingů, oficiální vyšetřování ale podle velení ozbrojených sil nedokázalo pravdivost většiny obvinění.

Druhá vlna EET klepe na dveře. Koho se nebude týkat?

28.02. 18:20

Praha - Elektronická evidence tržeb (EET) povinně začala loni 1. prosince pro hotely a restaurace. Od 1. března by se podle původních propočtů měla týkat dalších až 250.000 podnikatelů, Finanční správa posléze číslo snížila. Autentizační údaje získalo do dnešních 11:00 zhruba 112.000 podnikatelů.

Drama v Ostravě: Černý pasažér vystřelil na revizory

28.02. 18:19

Ostrava - K vážnému incidentu došlo dnes ráno v Ostravě při přepravní kontrole. Černý pasažér vystřelil z plynové pistole a dal se na útěk. Policie po něm pátrá.

Premiér svolává jednání všech parlamentních stran. Chce řešit snížení ceny mobilních dat

28.02. 18:17

Praha - V pátek se uskuteční jednání zástupců všech parlamentních stran k novele zákona o elektronických komunikacích. Svolal ho premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který chce prověřit možnost zrychleného přijetí normy.

Sobotka nadřadil své politické zájmy nad zájmy země, varuje Laudát z TOP 09

28.02. 18:15

Praha - Výběr nástupce dnes odvolaného ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) nijak nesouvisí s nadcházejícím sjezdem ČSSD. Tvrdí to šéf strany a premiér Bohuslav Sobotka, který Mládka v čele rezortu dočasně nahradí.

Ćeská armáda plánuje obměnu vozového parku, koupit by mohla 700 terénních vozů

28.02. 18:13

Vyškov - Náčelník generálního štábu Josef Bečvář dnes prozradil, že česká armáda předběžně plánuje kolem roku 2020 výměnu asi 700 terénních aut. Nová vozidla mají nahradit především staré vozy UAZ a dosluhující Land Rovery.

České spořitelně loni stoupl zisk, daří se i Erste Bank

28.02. 17:15

Praha - Česká spořitelna dnes zveřejnila výsledky svého hospodaření. Čistý zisk jí meziročně stoupl o 8,1 procenta na 15,5 miliardy korun. Důvodem je růst úvěrů a jednorázový příjem z prodeje podílu ve společnosti VISA Europe.

Fotky Trumpovy poradkyně Conwayové vyvolaly pořádný poprask

28.02. 17:00

Washington - Fotografie Kellyanne Conwayové, jak v botách klečí na pohovce Oválné pracovny, vyvolala v USA bouřlivé reakce. K aféře se zatím nevyjádřil Bílý dům ani sama poradkyně prezidenta Donalda Trumpa.

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html