Hableány

Maďarsko

Špatná zpráva z Budapešti: Potopenou loď se nedaří vyzvednout, 21 pasažérů se dál pohřešuje

Kvůli vysokému stavu vody na Dunaji, špatné viditelnosti a silnému proudu není zatím možné vytáhnout z řeky v centru Budapešti výletní loď, která se tam ve středu večer potopila s 35 lidmi na palubě po srážce s větším plavidlem. Na lodi plulo 33 Jihokorejců a dva maďarští členové posádky. Sedmi lidem se podařilo zachránit, sedm bylo nalezeno mrtvých a 21 se stále pohřešuje.

Potopení lodi Hableány na Dunaji v Budapešti (29.5.2019).

Sedm mrtvých si vyžádalo potopení lodi na Dunaji

Svět

Nejméně sedm lidí přišlo o život a dalších 21 se pohřešuje poté, co se ve středu pozdě večer na Dunaji v centru Budapešti po střetu s jiným plavidlem potopila loď s jihokorejskými turisty. Podařilo se zachránit sedm osob. Podle mluvčího maďarských záchranářů jsou naděje na vypátrání dalších přeživších minimální. Jde o jedno z nejhorších lodních neštěstí mimo moře v Evropě za poslední dekády.

Aktuálně se děje

15. dubna 2026 11:36

Adéla Vinczeová promluvila o kšeftu v Česku. Některé lidi poznává poprvé

Adéla Vinczeová přijala zajímavou nabídku od jedné z českých televizí, kde začala moderovat talk show s našimi celebritami. Řadu z nich pochopitelně dobře zná, ale neplatí to úplně o všech. Některé lidi poznává úplně poprvé. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy