Články k tématu: Hasiči

Na dálnici D52 hořel kamion, uzavřela se cesta na Brno

09.05. 09:24

Brno - Dálnice D52 je ve směru na Brno uzavřená kvůli požáru návěsu kamionu na 14. kilometru. Hasiči sice oheň uhasili kolem páté hodiny ranní, do 12:00 bude ale trvat přeložení nákladu a odtah torza návěsu.

Ve vsetínské poště museli zasahovat hasiči, z balíku unikala chemikálie

05.05. 09:41

Vsetín - V depu České pošty v ulici Bobrky ve Vsetíně dnes z poškozeného balíku pro laboratoř základní školy unikla chemikálie. Zaměstnanci museli kvůli zásahu před budovu depa.

Pálení čarodějnic? Hasiči museli vyjet k více jak stovce požárů

01.05. 10:31

Praha - Hasiči vyjížděli v poslední dubnový den a během čarodějnické noci k téměř trojnásobku požárů. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru ČR Nicole Zaoralová.

Trojice mladíků se hecovala, kdo vyleze na tvární komín. Skončilo to tragédií

30.04. 15:04

Plzeň - Hasiči v sobotu kolem třetí hodiny ráno vyjížděli na Slovany do areálu Plzeňských papíren, aby zachránili mladého muže, který vyšplhal na 95 metrů vysoký komín. Zatímco dva muži lezli nahoru, další záchranáři prohledávali okolí. V podzemní šachtě je ale čekalo nepříjemné překvapení.

Pálení čarodějnic je tady. Pozor na požáry, varují hasiči

30.04. 09:54

Praha - Na mnoha místech země se dnes večer rozhoří ohně při tradičním pálení čarodějnic. Hasiči ale varují před možnými riziky s vážnými následky.

Na Náchodsku v noci hořel rodinný dům, škoda 900 tisíc

24.04. 16:05

Náchod - Profesionální i dobrovolní hasiči zasahovali v noci na dnešek u požáru rodinného domu ve Velké Bukovině na Náchodsku. Škoda byla předběžně vyčíslena na 900 tisíc korun.

Hasičem roku je poprvé žena. Zachránila ženu v bezvědomí z hořícího auta

14.04. 11:23

Olomouc - Titul Hasič roku získala letos poprvé v historii žena. Je jí operační hasičů Olomouckého kraje Irena Piteráková.

Na co hasící přístroj do raftu? Vodáci nechápou nová pravidla

11.04. 12:41

Praha - Podle nové vyhlášky ministerstva dopravy musí mít každý vodák svou plovací vestu, na raftu mít hasicí přístroj a lano a žádat správce jezu o povolení k průjezdu. Vodákům se nová pravidla nelíbí.

Ve firmě v Tachově vybuchl prach, jedna osoba musela být letecky převezena do nemocnice

09.04. 19:02

Tachov - Hasiči dnes vyjížděli k výbuchu kovového prachu v budově firmy Novasport v tachovské části Vítkov.

Ve Slušovicích vzplála skládka, okolí zahalil černý dým

05.04. 17:26

Slušovice - Hasiče ze Zlínského kraje v úterý odpoledne zaměstnal rozsáhlý požár skládky v průmyslovém areálu na okraji Slušovic. Široké okolí zahalil hustý černý dým.

Zhruba sto hasičů bojuje s požárem lesa u Javorníku. Nemůžou využít vrtulník

03.04. 16:44

Hodonín - V Bílých Karpatech u Javorníku na Hodonínsku hoří přibližně 500 krát 500 metrů lesa. Práci hasičům komplikuje obtížně přístupný terén a silný vítr.

Na Vsetínsku vybuchl plynový kotel

03.04. 10:39

Vsetín - Rušnou noc zažili majitelé rodinného domku v Zašové na Vsetínsku. Ženu probudil výbuch plynového kotle, na místo vyrazili hasiči. Příčina exploze se vyšetřuje.

Na policejní služebnu dorazila neznámá látka. Musel zasáhnout speciální tým

01.04. 09:12

Liberec - Nebezpečnou situaci řešili policisté ve čtvrtek na služebně v Novém Městě pod Smrkem na Liberecku. Žena na služebnu přinesla obálku obsahující krystalickou látku neznámého původu. Policisté, kteří byli v tu chvíli na místě, museli zůstat v izolaci a čekali na speciální tým, který měl…

Blízko Vsetína hořel les. Na místo musel být povolán i vrtulník

18.03. 16:05

Vsetín - Požár lesa v obci Hovězí u Vsetína dnes kolem poledne zaměstnal desítky hasičů a dokonce i vrtulník. Brzy po nasazení mnoha sil i techniky se podařilo oheň lokalizovat.

Samovznícení? V hotelu v Praze začal hořet jeden z hostů

05.03. 14:29

Praha - V hotelu na pražském Opatově v pátek večer znenadání vzplál jeden z místních hostů. Sedmašedesátiletý muž měl popáleniny na 50 procentech těla. Případem se nyní zabývá policie.

Fotogalerie