Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čeští hasiči pomáhají ve Francii. Vodu berou od Brada Pitta

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Martin Drahola, EuroZprávy.cz

Ohnivé peklo ve Francii trápí i hollywoodské hvězdy, které tam vlastní honosná sídla. K domům Brada Pitta či George Clooneyho se podívali i čeští hasiči. Ti už několik dní pomáhají francouzským kolegům v boji s ničivým živlem. 

"Tohle by nevymyslel snad ani George Lucas," napsali čeští hasiči, kteří pomáhají s likvidací požárů ve Francii, v pátek na sociální síti X. Právě tam zmínili, že v rámci akce spoléhají i na spolupráci se slavnými hollywoodskými hvězdami. 

"Naši hasiči ve Francii hasí i v okolí rezidencí Brada Pitta, George Clooneyho nebo George Lucase. A zatímco paparazzi by tam nabírali senzace, my z Bradova jezírka nabíráme vodu do bambi vaků," pochlubili se požárníci.

Francie v rámci unijního mechanismu požádala o pomoc další členské státy Evropské unie, protože požáry vyhnaly z domovů tisíce lidí. Češi vyslali modul leteckého hašení složený ze dvou pilotů, dvou techniků a trojice hasičů. 

Samozřejmou součástí modulu je vrtulník určený pro hašení požárů v přírodním prostředí. I tentokrát jde o vrtulník BlackHawk soukromého provozovatele, který v Česku zajišťuje letecké hašení v rizikové sezóně a který kromě grantu rescEU-transition spolufinancuje i Ministerstvo zemědělství ČR a Ministerstvo vnitra ČR. 

Ničivé požáry v souvislosti s horkým letním počasím momentálně trápí i další evropské státy, například Španělsko či Řecko. 

Témata:  hasiči Brad Pitt George Clooney požáry ve Francii

Související

Aktuálně se děje

2. srpna 2026 16:12

Dominika Gottová si zahrává se zdravím

Známý finský kytarista Timo Tolkki, který žije po boku Dominiky Gottové, se na sociálních sítích podělil o kulinářský zážitek z domova. Na stůl servíroval netradiční pokrm zvaný kuře s pečeným banánem, ovšem výsledná podoba jídla vyvolává spíše obavy než kulinářské nadšení.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy