hasiči

Hasiči, ilustrační fotografie.

V České Kamenici hořelo, zemřel jeden člověk

Domov

K tragickému požáru došlo ve čtvrtek večer v domě s pečovatelskou službou v České Kamenici na Děčínsku. Jeden člověk zemřel, čtrnáct osob muselo být evakuováno. Příčina neštěstí není v tuto chvíli známá.

Záchranná služba, ilustrační fotografie

Domov

Letošní silvestrovské oslavy byly podle záchranářů klidné

Silvestrovské oslavy v Praze byly letos klidnější než předchozí rok. Zdravotničtí záchranáři měli o desetinu méně událostí než loni. Z centra města bylo převezeno do nemocnic 13 osob, z toho sedm úrazů bylo způsobeno pyrotechnikou. Počet požárů způsobených pyrotechnikou se snížil z 55 v loňském roce na 46. Tyto údaje pocházejí od záchranářů a hasičů, kteří sdíleli informace na sociální síti X.

Vít Rakušan

Ani v Česku nebudou přírodní požáry ničím neobvyklé, upozornil Rakušan

Domov

Nejen v Evropě, ale i v Česku nebudou rozsáhlé požáry v přírodě ničím neobvyklým, zdůraznil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) u příležitosti ročního výročí požáru v Českém Švýcarsku. Hasiči musí modernizovat postupy i techniku kvůli lesním požárům, osvědčilo se především hašení ze vzduchu.

Hasiči odstraňují následky bouřek ve Zlínském kraji

Česko zasáhly silné bouřky, na Moravě zaměstnaly hasiče

Počasí

Do Česka se přihnaly bouřky, před nimiž včera a dnes varovali meteorologové. Největší spoušť napáchaly ve Zlínském kraji a v Otrokovicích byla dokonce svolána povodňová komise. Hasiči zasahovali i na Znojemsku a Brněnsku a voda zaplavila i dálnici D55.

Hasiči zasahují u požáru v Čelákovicích. (13.3.2023)

Asi osm hodin bojovali hasiči s požárem v hale nábytkářské firmy v Čelákovicích

Domov

Více než sto hasičů zasahovalo dnes od časného rána u požáru haly nábytkářské společnosti v menší průmyslové zóně v Čelákovicích u Prahy. Požár se jim podařilo dostat pod kontrolu zhruba po osmi hodinách zásahu, lokalizovali jej po 10:00. Kolem 16:00 snížili stupeň poplachu z třetího na druhý, řekla ČTK mluvčí hasičů Vladimíra Kereková. Hustý dým z požáru byl zpočátku viditelný na kilometry daleko. Při zásahu se lehce zranil jeden hasič. Chemická laboratoř na místě dočasně naměřila zvýšené hodnoty oxidu uhelnatého, nebyly ale zdraví škodlivé.

Záchranné složky zasahují na místě tragédie v Ústí nad Labem. (18.2.2023)

Po požáru zahradního domku v Ústí zůstali čtyři mrtví, z toho jsou dvě děti

Domov

V zahradní kolonii ve čtvrti Předlice v Ústí nad Labem byli dnes po požáru domku nalezeni čtyři mrtví lidé. Případ si na místě převzali krajští kriminalisté. Informovala o tom policie na twitteru. Mluvčí krajské policie Veronika Hyšplerová odpoledne ČTK řekla, že z lidí nalezených bez známek života byli dvě děti a dva dospělí.

Český USAR v Turecku

Domov

V Praze přistálo letadlo se záchranáři, kteří pomáhali po zemětřesení v Turecku

Na pražském Letišti Václava Havla přistálo dnes v 16:40 letadlo s českými záchranáři, kteří pomáhali v tureckém městě Adiyaman s následky ničivého zemětřesení. Ze sutin vyprostili 78 mrtvých a dva živé lidi. Na letišti záchranáře přivítali ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) či turecký velvyslanec v Praze. Záchranáři podle Rakušana udělali Česku velmi dobré jméno, ocenil jejich práci, ale i to, jak rychle do Turecka vyrazili.

Tým českých hasičů na pomoc při vyhledávání v sutinách

Čeští záchranáři se z Turecka vrátí zřejmě v noci na pátek

Svět

Čeští záchranáři se vrátí z Turecka, kde pomáhají po pondělním zemětřesení, zřejmě v noci na pátek. Záležet bude ještě na vývoji situace a požadavcích turecké strany. Novináře o tom dnes informoval mluvčí českých hasičů Jakub Kozák. Záchranáři z Česka dosud v tureckém městě Adiyaman vyprostili ze sutin 35 mrtvých, zachránili dva přeživší a asistovali kolegům z jiného týmu při záchraně ženy.

Tým českých hasičů na pomoc při vyhledávání v sutinách

Čeští záchranáři v Turecku vyprostili ze sutin po pondělním zemětřesení dva živé

Svět

Čeští záchranáři v tureckém městě Adiyaman dnes ráno vyprostili ze sutin domů zřícených po pondělním zemětřesení dva přeživší. Další živou ženu pomohl v troskách najít kolegům z jiného týmu pes české kynologické skupiny, která je na místě. Novinářům to sdělil mluvčí českých hasičů Jakub Kozák. Už dřív uvedl, že v noci na dnešek český tým dostal ze zřícených domů dalších 12 obětí zemětřesení, dohromady to tak dosud bylo 20 těl, z toho 11 dětí.

Aktuálně se děje

25. května 2024 21:53

Zastavení invaze do Rafahu posílí Hamás, tvrdí Británie

Britská vláda zkritizovala rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který nařídil Izraeli okamžitě zastavit vojenskou ofenzívu ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy. Podle Londýna toto rozhodnutí posílí palestinské hnutí Hamás, informuje agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy