Články k tématu: Hnutí ANO

Experti ANO a ČSSD se rozcházejí se u závazku o penězích na obranu

22.03. 20:01

Praha – Na středeční schůzi o obraně se vyjednavači hnutí ANO a sociální demokracie shodly zhruba v 95 procentech záležitostí. Novinářům to dnes řekla ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO).

ANO a ČSSD se podle Brabce neshodnou jen v otázce daní

21.03. 18:55

Praha - ANO a ČSSD se programově shodují ve většině oblastí. Podle vicepremiéra Richarda Brabce (ANO) na to ukazují dosavadní jednání expertních týmů obou uskupení o nové vládě. Největší rozpory panují v sociální politice a daních.

V ČSSD se to pěkně hádá: Uplakánky nechte doma. Je potřeba napravit, co jste zdr.... !

18.03. 21:56

Praha – ČSSD vyjednává s hnutím ANO o vládním angažmá. Vedení strany sice zatím nediskutovalo o tom, o jaká ministerstva by se měla strana ucházet, prozradilo ale, kolik by jich mělo být. Někteří straníci dávají najevo, že jsou s dosavadním vyjednáváním spokojeni, najdou se ale i tací, kteří hnutí…

reklama

Vyjednávání o vládě: Ministerstvo obrany pro ČSSD? Hamáček z toho nadšený není

18.03. 14:22

Praha - Předseda ČSSD Jan Hamáček by uvítal, kdyby za sociální demokracii ve vládě zasedli členové strany, kteří nejsou poslanci. O postech nechtěl konkrétně mluvit. Ministerstvo obrany ale podle něj není resort, na kterém by mohla jeho strana prosazovat svůj program.

Rýsuje se vláda ANO s ČSSD a podporou komunistů, Okamurova SPD je mimo

17.03. 18:11

Praha - Poslanecký klub ANO souhlasí s jednáním o menšinové vládě s ČSSD, kterou by podporovali komunisté. Výhrady mají tři poslanci, budou ale loajální. Místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek řekl, že by mohla být v ideálním případě vláda domluvena na konci dubna.

ANO by dalo ČSSD maximálně čtyři ministry, sociální demokraté chtějí pět

17.03. 12:06

Praha - ANO je ochotné pro ČSSD vyčlenit ve vládě vedení maximálně čtyř ministerstev. Jedním z nich by mohl být takzvaně silový resort. Oblasti financí se ale Babišovo hnutí vzdát nechce. Místopředsedové ANO Jaroslav Faltýnek a Richard Brabec to řekli před začátkem dnešního jednání poslaneckého…

KSČM chce dál jednat o zákonu o referendu a zahraničních misích

16.03. 15:24

Praha - Vyjednavači KSČM a hnutí ANO zatím nenašli shodu na formulacích programového prohlášení vlády týkajících se přípravy zákona o obecném referendu a také požadavku KSČM na omezení vojenských zahraničních misí pouze na ty, které schválí OSN.

Komentář: Nebylo by už lepší nechat Babiše vládnout? Petice proti němu ničemu neposlouží

Aktualizovali jsme 15.3.2018, 22:13, 15.03. 17:15

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Nebylo by lepší spokojit se s realitou, kdy naší zemi bude vládnout Andrej Babiš? Protesty a zejména petice, která má za cíl nasbírat milion podpisů, ničemu neposlouží. Spíše působí jako radikální krok, který má a priori znemožnit nejpopulárnějšímu českému politikovi…

Vláda už se rýsuje? ANO chce menšinový koaliční kabinet s ČSSD a podporou komunistů

15.03. 20:50

Praha - V nadcházejících týdnech bude hnutí ANO vyjednávat o vládní spolupráci exkluzivně s ČSSD. Cílem je vytvořit menšinovou koaliční vládu, která by se opírala ve Sněmovně o podporu KSČM. Novinářům to dnes řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).

Okamura připouští podporu Babišovy vlády, Koalici ANO a ČSSD ale odmítá

15.03. 16:56

Praha - Jednání hnutí ANO a SPD o programu dospěla tak daleko, že by mohla rychle vzniknout vláda na základě odbornosti. Po rokování to řekl šéf SPD Tomio Okamura. Vylučuje, že by jeho hnutí mohl podpořit vznik koalice ANO a ČSSD.

Jednání mezi ANO a KSČM finišují? Zbývá doladit poslední debaty o programu

15.03. 10:56

Praha - Vyjednavači ANO a komunistů dnes uzavřeli většinu programových bodů při jednání o možné toleranci druhé vlády Andreje Babiše. Shodu nalezli v sociální politice, zdravotnictví, životním prostředí, zemědělství, průmyslu a obchodu či dopravě. Naopak v plánu jsou další schůzky kvůli…

Kdo nakonec bude vládnout s Babišem? Jednat bude s KSČM, SPD, ČSSD, i ODS

14.03. 16:25

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš chystá na čtvrtek další kolo jednání o podpoře pro svou druhou vládu. Premiér v demisi by se měl ve Sněmovně postupně setkat se zástupci KSČM, hnutí SPD a ČSSD. Předseda ČSSD Jan Hamáček bude chtít slyšet, jakému vládnímu uspořádání dává premiér v demisi…

Babiš už prý nebude napadat veřejnoprávní média

11.03. 16:28

Praha - Česká televize není podle premiéra v demisi Andreje Babiše v ohrožení a on se nechystá veřejnoprávní média nijak napadat.

Poslanci ANO chtějí regulovat výběr zaměstnanců ve státních podnicích

10.03. 14:41

Praha - Zprůhlednění výběru lidí do řídicích a kontrolních orgánů státních a polostátních společností si klade za cíl návrh nominačního zákona, který předložila skupina poslanců ANO.

Hnutí ANO posiluje. Průzkum potvrdil rozdělení Čechů na dva tábory

Aktualizovali jsme 8.3.2018, 22:09, 08.03. 16:44

Praha - Vítěz loňských sněmovních voleb hnutí ANO nadále svoji vedoucí pozici posiluje. Ukázal to průzkum agentry Sanep. Aktuálně má hnutí ANO podporu 32,1 % voličů, což je o 2,5 procentního bodu ve srovnání s posledním volebním výsledkem. Ačkoli se Andrej Babiš potýká s prozatím neúspěšným…

Většina členů ANO preferuje vládu s ČSSD a komunisty

06.03. 22:01

Praha - Většina členů hnutí ANO preferuje nějakou z možných forem vládní spolupráce s ČSSD a komunisty. Asi třetina z nich by pak souhlasila s menšinovou vládou podporovanou KSČM a SPD.

Komentář: Pseudokauza Ondráček jen odkryla Babišovy slabiny, protesty mnohé nezmůžou

Aktualizovali jsme 6.3.2018, 10:26, 06.03. 10:15

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Protesty proti zvolení komunistické mlátičky Zdeňka Ondráčka do čela komise pro dohled nad Generální inspekcí bezpečnostních sborů sice na první pohled vyslaly pozitivní vzkaz v tom smyslu, že společnosti není všechno jedno. Reálně však mnohé nezmění, ve skutečnosti…

Poslanci ANO v úterý projednají návrh na odvolání Ondráčka

05.03. 15:37

Praha/Zlín - Poslanecký klub hnutí ANO bude v úterý jednat o návrhu na odvolání poslance KSČM Zdeňka Ondráčka z čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). I komunisté situaci kolem Ondráčka proberou na úterním jednání poslaneckého klubu.

Kalousek kritizoval zvolení Ondráčka, pořádně naštval občany

05.03. 10:11

Praha - Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek se na twitteru vrátil k hlasování o šéfovi komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Poukázal na to, že ve Sněmovně vznikla jasná hlasovací koalice. Ostře se navezl i do předsedy hnutí ANO Andreje Babiše.

Nejnovější průzkum: ANO by drtivě vyhrálo volby. TOP 09 a STAN by se do Sněmovny nedostaly

04.03. 13:43

Praha - Podle aktuálníhí průzkumu agentury Kantar TNS by sněmovní volby v únoru vyhrálo hnutí ANO s 33 procenty. Druzí by byli Piráti. TOP 09 a STAN zůstaly těsně pod pětiprocentní hranicí.

Babiš nesmí dělat z lidí hlupáky. Pehe spustil pořádnou kanonádu

Aktualizovali jsme 1.3.2018, 22:46, 01.03. 08:18

Praha - Politický komentátor Jiří Pehe je přesvědčený, že pro předsedu hnutí ANO Andreje Babiše je program je kus papíru, o čemž podle něj svědčí Babišovo prohlášení, že hnutí ANO je tu pro všechny. Hnutí je schopno se domluvit jak se sociálními demokraty, tak s pravicovými extremisty.

Jednání mezi ANO s ČSSD o programu skončí zhruba v polovině března

28.02. 20:44

Praha - Hnutí ANO chce uzavřít programová jednání o možné vládní spolupráci s ČSSD do poloviny března. Protože programové průsečíky začaly strany hledat až po volebním sjezdu ČSSD, jsou obdobná rozhovory s komunisty a hnutím SPD dál. Uzavřít by je ANO chtělo koncem příštího týdne.

Zimola vyjednává s ANO: Požaduje záruku, že ČSSD ve vládě nebude přehlasována

28.02. 17:40

Praha - Sociální demokraté dnes opět jednali s hnutím ANO. ČSSD bude pro svou případnou účast ve vládě požadovat písemnou záruku, že je větší koaliční partner nebude v kabinetu přehlasovávat.

Je ve hře původní vládní koalice? ANO chystá vnitrostranický průzkum

27.02. 16:52

Praha - Hnutí ANO uspořádá vnitrostranický průzkum k vyjednávání o vládě. Premiér v demisi Andrej Babiš minulý týden po jednání s ČSSD řekl, že "jedinou variantou na stole" je kabinet hnutí ANO a ČSSD s podporou KSČM. Dotazník ale zmiňuje ještě další tři varianty.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací