Články k tématu: Hnutí ANO

Komentář: Stane se Senát protibabišovským a protizemanovským valem?

Aktualizovali jsme 11.8.2018, 19:25, 11.08. 14:11

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Už je to takřka železné pravidlo. Jen co se blíží volby, český občan slýchá, že tentokrát jsou opravdu důležité, rozhodující, klíčové, zásadní. A skutečně. Na první pohled nezajímavé senátní volby a poměrně „nestranické“ a oblíbené komunální volby takové budou. Proč?…

Komentář: Klus a spol. neodhadli nálady společnosti, upozorňují však na vážnou věc

Aktualizovali jsme 5.8.2018, 22:06, 01.08. 15:38

Komentář Miroslava Horkého – Po delší odmlce je to opět tady. Angažovaní umělci upozorňují na politické nešvary v naší zemi. Našlapují však na tenký led, česká společnost odjakživa kritizuje zástupce kulturní sféry, kteří si vůbec „dovolí“ o politice mluvit. Bohužel pro ni. Tentokrát písničkář…

Komentář: Tsunami politického pragmatismu devastuje hodnoty, v hlavní roli ANO

Aktualizovali jsme 28.7.2018, 13:51, 28.07. 08:15

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Hnutí ANO precizně ukazuje, jak z politiky hodnoty a ideologie zcela vypustit. Bez obalu to nyní přiznala ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková. Že tu nejde o hodnotové směřování, dokládá také kandidát na nového pražského primátora. Ten dokonce sám přiznává, že…

reklama

Nový průzkum: ODS dál roste. ANO by dostalo 30 procent

27.07. 18:45

Praha - Pokud by se volby do Sněmovny konaly nyní, vyhrálo by je Babišovo hnutí ANO se ziskem 30 procent hlasů. ODS by obdržela 14 procent, Piráti mají 11,5 procenta. V poslaneckých lavicích by neusedli Starostové a nezávislí (STAN), získali by čtyři procenty. Zeleným model agentury Median…

Češi oznámkovali politiky. Ti nejlepší dostali trojky. Jak si stojí Zeman?

26.07. 17:13

Praha - Politické strany, hnutí, instituce a jejich představitelé byly v aktuálním průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) hodnoceny známkami jako ve škole. Relativně nejlépe dopadl prezident a hnutí ANO s průměrným hodnocením známky jen těsně nad 3. Nejhůř dopadla TOP 09.

Pražskou kandidátku ANO povede do voleb Stuchlík

21.07. 18:15

Praha - Pražskou kandidátku ANO povede do podzimních komunálních voleb spolumajitel firmy Fincentrum Petr Stuchlík.

Nová kandidátka v Praze: Nachera z postu lídra odsunul Stuchlík

16.07. 21:33

Praha – Pražskou kandidátku ANO do podzimních komunálních voleb nepovede poslanec Patrik Nacher. Nahradí ho podnikatel Petr Stuchlík. Shodli se na tom zástupci pražského ANO se dnes s premiérem a předsedou hnutí Andrejem Babišem.

Lídr ANO v Praze? Hnutí má opět potíže s kandidátem, Nachera by mohl nahradit Stuchlík

16.07. 12:44

Praha - Hnutí ANO zvažuje, že poslance Patrika Nachera, který vzešel jako jednička z vnitrostranického referenda, nahradí v čele pražské kandidátky spolumajitel firmy Fincentrum Petr Stuchlík. O změně se kvůli prázdninám a dovoleným bude hlasovat korespondenčně.

ANO odstavilo Nachera, o volebním lídrovi v Praze se rozhodne v pondělí

13.07. 17:30

Praha - Poslanec ANO Patrik Nacher, který měl na základě vnitrostranického referenda na podzim kandidovat na primátora, zřejmě nakonec lídrem nebude.

Aktuální průzkum: ANO ve vedení, Piráti se propadli za ČSSD a komunisty

Aktualizovali jsme 12.7.2018, 22:10, 12.07. 17:36

Praha - Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zjišťovalo podporu politických stran ve veřejnosti a ochotu zúčastnit se parlamentních voleb. Největší podporu má ANO (31 %) následuje ODS (14 %). ČSSD by získala 11 % hlasů, KSČM 10,5 % a Piráti 10 %.

Komentář: Schvalování vlády, den první: Z Česka se stává demokracie třetí kategorie

Aktualizovali jsme 11.7.2018, 22:08, 11.07. 21:30

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Absurdita procesu vyslovení důvěry druhému kabinetu Andreje Babiše opřeného o podporu komunistů. Absurdní není pouze to, že se komunisté poprvé od roku 1989 nepřímo podílejí na moci, ani pouze to, že vládu vede trestně stíhaný premiér. Absurdní jsou dalekosáhlé projevy…

Chovanec vládu nepodpoří: Bylo by to proti mému svědomí, tvrdí

11.07. 13:02

Praha - Expředseda ČSSD Milan Chovanec dnes nepodpoří vládu ANO a sociální demokracie v hlasování o důvěře. Uvedl to v prohlášení, které zaslal ČTK.

ANO u hlasování o důvěře vládě nebude kompletní, omluvil se poslanec Mašek

11.07. 10:31

Praha - Z řad koalice ANO a ČSSD bude na dnešním jednání Sněmovny o vyslovení důvěry menšinové vládě zcela jistě chybět poslanec ANO Jiří Mašek.

Vláda ANO a ČSSD si řekne o důvěru, díky hlasům komunistů ji zřejmě získá

11.07. 09:03

Praha - Menšinová vláda hnutí ANO a ČSSD premiéra Andreje Babiše si dnes řekne o důvěru Sněmovny. S přislíbenou podporou poslanců KSČM ji na rozdíl od prvního jednobarevného Babišova kabinetu s největší pravděpodobností získá.

Koaliční smlouva ANO a ČSSD? Podívejte se, co se v ní vlastně píše

10.07. 17:08

Praha - ANO a ČSSD dnes uzavřely koaliční smlouvu. Podepsali ji premiér Andrej Babiš (ANO), předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek, šéf ČSSD Jan Hamáček a předseda sociálně demokratických poslanců Jan Chvojka. Přinášíme vám její plné znění.

ANO a komunisté podepsali toleranční dohodu

10.07. 15:29

Praha - ANO a KSČM dnes podepsaly dohodu o toleranci druhé vlády Andreje Babiše. Komunisté by měli ve středu podpořit vládu ANO a ČSSD v hlasování poslanců o důvěře.

ANO schválilo většinu kandidátek, výjimkou je ta pražská

10.07. 08:47

Praha - Celostátní výkonný výbor hnutí ANO schválil kandidátní listiny a kandidáty do podzimních komunálních a senátních voleb. Výjimkou je Praha, kde se spekuluje o nahrazení lídra Patrika Nachera.

Komunisté a ANO uzavřou toleranční dohodou, KSČM nebude moci shodit vládu

09.07. 14:05

Praha - KSČM a ANO uzavřou toleranční dohodu. Komunisté se v ní zavážou hlasovat ve Sněmovně pro vyslovení důvěry menšinové vládě ANO a ČSSD. Smlouva obsahuje i bod, že KSČM nevyvolá sněmovní hlasování o vyslovení nedůvěry kabinetu. ANO, ČSSD a KSČM mají ve dvousetčlenné dolní komoře většinu 108…

Změna zákona o prodejní době? Vláda k návrhu poslanců ANO a ODS zřejmě zaujme neutrální postoj

08.07. 15:50

Praha - Vláda v úterý projedná návrh poslanců ANO a ODS, aby velkoobchody nespadaly do zákona o omezení prodejní doby. Patrně zaujme neutrální stanovisko, jak to doporučují ministerstvo práce či resort průmyslu.

Malá skončí na dlažbě? Pokud se prokáže plagiátorství, měla by odstoupit, tvrdí Babiš

07.07. 21:46

Praha - Ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) by podle premiéra Andreje Babiše (ANO) měla odstoupit, pokud se prokáže, že opisovala v diplomových pracích. Malá se má v pondělí k podezřením z plagiátorství vyjádřit na jednání poslanců ANO.

Šlechtová váhá s podporou vlády? Koaliční smlouva má být podepsána v úterý, Babiš je optimista

07.07. 18:31

Praha - Koaliční smlouva mezi ANO a ČSSD by mohla být podepsána v úterý, oznámil dnes premiér Andrej Babiš. Vládu budou podporovat komunisté. Babiš očekává, že pro vyslovení důvěry budou ve středu 11. čerevnce hlasovat všichni poslanci ANO, ČSSD a KSČM.

Hnutí ANO vrátí dar od kontroverzního podnikatele Horáčka

05.07. 15:40

Praha - Hnutí ANO vrátí dar od Tomáše Horáčka, který je trestně stíhán v souvislosti se zadáváním zakázek v Nemocnici Na Bulovce. Severočeský podnikatel pomáhal hnutí i před krajskými volbami v roce 2016 a objevil se i v jeho volebním štábu.

Průzkum: Do Sněmovny by se dostalo jen sedm stran. ODS posílila, Piráti klesli

04.07. 13:56

Praha - Do parlamentu by se nyní dostalo jen sedm stran, těsně pod pěti procentním prahem by zůstala TOP 09 a hlouběji STAN. Posílila ODS, své postavení upevnila ČSSD, ztratili Piráti a SPD. Hnutí ANO je nadále nejmocnějším činitelem na naší politické scéně. Ukázal to červnový průzkum agentury STEM.

Volby by dnes vyhrálo Babišovo ANO. Které strany by se do Sněmovny nedostaly?

01.07. 14:35

Praha - Sněmovní volby by v červnu podle modelu Kantar TNS vyhrálo ANO s 28,5 procenty, oproti květnu si mírně polepšilo. Model dnes zveřejnila Česká televize (ČT).

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie