Články k tématu: Hnutí ANO

Strany před volbami slibují armádě vyšší rozpočet a nákup nové techniky

12.08. 14:40

Praha - Většina hlavních politických stran slibuje ve svých volebních programech armádě růst jejího rozpočtu, nákup nové techniky a další rozvoj. S výjimkou KSČM a SPD také nezpochybňují členství v NATO.

Složit mandát? Nevidím k tomu důvod, tvrdí Babiš

11.08. 16:20

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se nehodlá vzdát poslaneckého mandátu kvůli tomu, že policie požádala Sněmovnu o jeho vydání při vyšetřování farmy Čapí hnízdo. Na dotaz ČTK dnes uvedl, že k takovému kroku není žádný důvod.

Imunitní výbor bude řešit vydání Babiše a Faltýnka na více schůzích

11.08. 15:52

Praha - Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude o policejní žádosti o vydání bývalého ministra financí Andreje Babiše (ANO) a předsedy poslaneckého klubu hnutí Jaroslava Faltýnka v kauze Čapí hnízdo jednat přinejmenším dvakrát.

reklama

Milouš Jakeš slaví 95. narozeniny. Vláda KSČM a ANO? To si neumím představit, říká

11.08. 12:21

Praha – Může po letošních volbách do Sněmovny vzniknout koaliční spolupráce mezi KSČM a ANO, nebo menšinová vládu hnutí ANO s podporou komunistů? Poslední předrevoluční generální tajemník ÚV KSČ Miloš Jakeš si to příliš neumí představit.

ANO drtí konkurenty. Koalice lidovců a STAN by před rozpadem získala 9,5 procent

28.07. 17:51

Praha - Sněmovní volby by v červenci vyhrálo podle volebního modelu agentury Median hnutí ANO s náskokem před druhou KSČM a třetí ČSSD. Koalice KDU-ČSL a STAN, jež se za krátký čas po svém vzniku rozpadla, by zůstala těsně pod desetiprocentní hranicí nutnou pro vstup do Sněmovny.

Češi mají zájem o malé strany? Volební potenciál SPD, Pirátů a Realistů roste

25.07. 14:27

Praha - Hnutí Ano má největší volební potenciál, voliči velmi nadějně preferují i SPD. Vedle podpory tradičních parlamentních stran je zájem i o Realisty a Piráty. Ukázal to průzkum agentury Sanep.

Lídři vládních stran si pochvalují splnění předvolebních slibů

23.07. 15:07

Praha - Volební lídři stran považovali v roce 2013 za jedno z největších témat v Praze korupci, problémy s bydlením a sociální oblast. Podle současných lídrů se podařilo některé sliby naplnit, zejména v oblasti bydlení a řešení kauz typu opencard.

Politické strany chtějí po volbách změnit systém investičních pobídek

23.07. 15:06

Praha - Většina politických stran počítá ve svých volebních programech před parlamentními volbami se změnou systému investičních pobídek.

Strany si pochvalují splněný slib: Stavbu D11

23.07. 13:00

Hradec Králové - Podpora pokračování stavby dálnice D11 do Hradce Králové a dál na polské hranice byla nejčastějším slibem volebních lídrů hlavních stran a hnutí v Královéhradeckém kraji před parlamentními volbami v roce 2013. Politici z ČSSD, ODS a KDU-ČSL tvrdí, že sliby byly splněny, protože…

Faltýnek získal od Agrofertu více než čtyři miliony korun

22.07. 15:17

Praha - Předseda poslanců hnutí ANO a jeho první místopředseda Jaroslav Faltýnek loni získal od Agrofertu přes 4,6 milionu korun jako člen představenstva.

Češi si došlápli na politiky. ANO a Zeman dostali trojku, zbytek dopadl hůř

21.07. 19:13

Praha - V červnovém šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) známkovali občané České republiky činnost politických stran a institucí. Použita byla školní klasifikace, kde nejlepší známkou je jednička, nejhorší pětka. Relativně nejlépe dopadlo hnutí ANO a prezident s průměrným hodnocením…

Hnutí ANO stále vede, ČSSD se bez přestání propadá

19.07. 16:48

Praha - Největší podpoře voličů se tři měsíce před sněmovními volbami těší hnutí ANO 2011. Od vítěze voleb v roce 2013, ČSSD, ho v současné době dělí více než třináct procentních bodů. Nově vzniklá volební dvojkoalice KDU-ČSL a Starostů by v červenci překročila nutnou desetiprocentní hranici pro…

ANO dál stoupá, lidovci se STAN se do Sněmovny nedostanou

14.07. 19:01

Praha - Volby do Sněmovny by na přelomu června a července vyhrálo hnutí ANO s 29,3 procenta před ČSSD se 16,4 procenta, vyplývá z volebního modelu agentury Focus.

České strany čeká po volbách dilema kvůli spolupráci s Babišem, píší na Slovensku

13.07. 12:07

Praha/Bratislava - Demokratické strany v ČR to po podzimních volbách nebudou mít jednoduché, píše slovenský list Sme. Vybírat totiž budou ze dvou možností, a to vzdát se svého programu a vytvořit koalici proti hnutí ANO Andreje Babiše, nebo s ním spolupracovat.

Nový průzkum: Pád ČSSD se zastavil, na komunisty ale stále ztrácí

11.07. 09:15

Praha - Na přelomu června a července by se do sněmovny dostalo šest politických stran. Emotivní dopady vládní krize, která probíhala před prázdninami, oslabil. Hnutí ANO si drží vysoké preference, ČSSD mírně posílila. Zůstává však stále na třetím místě žebříčku za KSČM, která také mírně posílila. U…

Lídr ANO Faltýnek chce na Vysočině ve volbách porazit sociální demokraty

10.07. 18:02

Jihlava - Kandidátku ANO na Vysočině podle očekávání povede místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek. Původně měl být lídrem hnutí v Olomouckém kraji. Pozici jedničky na Vysočině převzal po ministru financí Ivanu Pilném (ANO), který plánuje odchod z politiky.

Nový průzkum: ODS se dostala na druhé místo, ČSSD dál ztrácí

02.07. 13:56

Praha - Podle aktuálního průzkumu společnosti Kantar TNS pro Českou televizi by volby do Sněmovny nyní vyhrálo hnutí ANO s 33,5 procenty hlasů. ČSSD se propadla na čtvrté místo a koalice lidovců se STAN by v poslaneckých lavicích neusedla. Pro vstup do dolní komory potřebuje alespoň 10 procent, má…

Dostanou se do Sněmovny Piráti, Realisté a SPD? Mnoho voličů zvažuje netradiční stranu

01.07. 12:43

Praha - Největší volební potenciál má hnutí ANO, voliči však nemají zcela jasno a významně zvažují vedle tradičních stran i SPD, Realisty a Piráty. Ukázal to nový průzkum agentury Sanep.

Štech kritizuje ANO: Sportovní svazy není důvod halasně zachraňovat

30.06. 14:53

Podbořany (Lounsko) - Ministr školství Stanislav Štech (ČSSD) dnes reagoval na iniciativu hejtmanů za ANO, kteří hodlají poskytnout sportovním klubům a oddílům bezúročnou půjčku k překonání obtíží kvůli pozastavení dotačních programů. Řekl, že sportovní svazy a kluby není důvod zachraňovat.

Babiš je šašek a zloděj, spustil muž. Tímto incidentem se šéf ANO zřejmě chlubit nebude

29.06. 16:55

Praha - Andrej Babiš (ANO) rád vypráví o tom, kde v rámci svých výjezdů po republice byl a co tam zažil. Zapomněl však na jeden z incidentů, při kterém se bývalý šéf státní kasy dostal do argumentačního sporu s jedním svým odpůrcem. Ten mu vyčetl všechny jeho kauzy. Babiš se zkusil odvolávat na…

Programové priority hnutí ANO? Zrušení superhrubé mzdy, změny v EET i levnější pivo

29.06. 13:18

Praha - Hnutí ANO dnes zveřejnilo programové priority pro podzimní volby do Sněmovny. Chce zrušit superhrubou mzdu a pro pro lidi s příjmem do 113.000 korun měsíčně zavést daňovou sazbu 19 procent. Navrhuje také snížení DPH na základní potraviny na deset procent. Hnutí také navrhuje úlevy z EET.

Nový průzkum: ČSSD je až třetí, ANO suverénně vede. A co koalice KDU-ČSL a STAN?

28.06. 13:08

Praha - Jak ukázal volební model agentury Median, volby by v červnu vyhrálo hnutí ANO, které se vrátilo ke 27,5 procenta. Druhá by skončila KSČM s 15,5 procenta. ČSSD by dalo hlas 14 procent lidí, tedy stejně jako v květnu. Koalice KDU-ČSL a STAN by získala devět procent, do Sněmovny by se tedy…

V Česku padají hlavy, situace je drsná.V zahraničí se píše o šarvátkách v české vládě

27.06. 15:09

Praha/Brusel – Známý server Politico poukazuje na to, že v České republice se už za čtyři měsíce konají volby, ve kterých si lidé vyberou novou vládu. „Představitelé dvou hlavních stran, které v současné době vládnou zemi v koalici, jsou již na ostří nože – a už se kutálí hlavy,“ píše Politico.

Babiš chtěl kandidovat z posledního místa, nakonec bude středočeským lídrem ANO

27.06. 08:31

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš bude lídrem pro sněmovní volby ve středních Čechách. Žádost tamních oblastních organizací dnes potvrdilo předsednictvo hnutí.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací