Články k tématu: Hnutí ANO

První ANO, druhý Okamura a komunisté? Model Novy ukázal, kdo jak by strany mohly dopadnout

dnes 15:27

Praha - Televize Nova zveřejnila po uzavření volebních místností model, který naznačuje, že letos vyhrálo hnutí ANO se ziskem 26 až 27 procent hlasů. 

Babiš odvolil a už jde proti všem. Chce být za každou cenu ve vládě, stran chce co nejméně

včera 15:35

Průhonice - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš odhlasoval na obecním úřadu v Průhonicích u Prahy. Po odchodu z volební místnosti řekl, že chce ve volbách zvítězit tak, aby nebylo možné sestavit vládu bez ANO.

Poslední superdebata čeří vody. Všichni se vyhranili proti ANO

19.10. 23:09

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek nestihli začátek závěrečné předvolební Superdebaty v České televizi. Před pořadem totiž diskutovali na stanici Nova.

reklama

Kampaň finišuje: Fiala vyzval k účasti ve volbách, ANO rozdávalo perníky

19.10. 17:35

Praha - ODS dnes v Praze ukončila kampaň před sněmovními volbami. Předseda strany Petr Fiala vyzval občany, aby šli k volbám a podpořili ODS, která podle něj může zastavit populisty a komunisty. Proti ANO se v závěrečném apelu na voliče vymezil šéf TOP 09 Miroslav Kalousek.

Slovenské deníky varují před Babišem, upozornily na možnou koncentraci moci

19.10. 13:56

Bratislava - Volby v Česku jsou jedním z hlavních témat slovenských médií. Například list Sme dnes napsal, že koncentrace moci v rukou Andreje Babiše spolu s antisystémovostí hnutí ANO, jehož Babiš není předsedou, ale majitelem, by se dotýkaly samotné existence české demokracie.

České volby můžou vyhrát lidé šířící strach před Evropou, píše německý deník

19.10. 12:25

Berlín - Německý magazínu Zeit dnes v narážce Andreje Babiše a jeho hnutí ANO napsal, že parlamentní volby v Česku mohou vyhrát lidé, kteří šíří strach před otevřenou Evropou.

Telička se po neshodách rozešel s Babišem. Teď vydal předvolební manifest, ve kterém upozorňuje na zásadní věci

19.10. 12:22

Praha - Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička ukončil spolupráci s hnutím ANO, za které byl do EP zvolen. Telička měl už dříve neshody s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem, vzdal se pozice experta ANO na zahraniční politiku a nepodílel se ani na kampani před nadcházejícími volbami do…

ANO potřebuje ke koalici další dva partnery

18.10. 19:58

Praha - Hnutí ANO, které je považováno za jasného favorita na vítězství v nadcházejících sněmovních volbách, si bude moci vybírat, s kým uzavře povolební vládní koalici. S ohledem na dosavadní trendy voličské podpory bude asi muset být znovu tříčlenná.

Situace v Česku? Je to jako v roce 1948. Jde o záchranu našeho blahobytu a bezpečnosti, varují politici

17.10. 10:02

Praha – Do voleb zbývají už jen poslední dny. Kampaň politických stran, hnutí i jednotlivých zástupců finišuje. Spekuluje se také o tom, kdo by mohl získat kolik procent a kdo po víkendovém hlasování sestaví vládní koalici. V té souvislosti se také objevuje celá řada varování.

O lithiu se ve Sněmovně jednalo devět hodin, Jaký je výsledek?

17.10. 08:09

Praha - Zhruba devět hodin poslanci v pondělí jednali o kauze litium. Sněmovna nakonec požádala vládu, aby zrušila platnost memoranda o lithiu, které podepsal s australskou těžařskou firmou European Metals Holdings krátce před parlamentními volbami ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD).…

Kalousek napadl Babiše: Moralizuje nám tady komunistický fízl a kriminálník

Aktualizovali jsme 16.10.2017, 22:19, 16.10. 20:02

Praha - Opoziční TOP 09 považuje současní spory mezi ČSSD a hnutím ANO o těžbě lithia za předvolební hysterii. Podobně to vnímá také ODS.

Po pěti hodinách poslanci schválili program schůze k lithiu

16.10. 20:01

Praha - Po pěti hodinách jednání schválili poslanci program dnešní mimořádné schůze k těžbě lithia. Ta byla svolána z popudu opoziční KSČM. Spor se vede kvůli memorandu, které podepsal s australskou těžařskou firmou ministr průmyslu o obchodu Jiří Havlíček (ČSSD).

Průzkumy: Volby vyhraje ANO, do Sněmovny se dostane osm stran

15.10. 16:23

Praha - Sněmovní volby podle průzkumů provedených od června 2017 vyhraje hnutí ANO, a to i přes pokles voličské podpory. O druhé místo se zřejmě utkají ČSSD a KSČM, čtvrtá podle volebních modelů bude ODS. Hlasovat by mohly podobně jako v minulostí tři pětiny voličů. Jen zhruba polovina z nich už má…

Volební stánek ANO v centru Brna znovu napadli vandalové

15.10. 14:29

Brno - Volební stánek hnutí ANO na náměstí Svobody v Brně třikrát v krátké době napadli vandalové. Poslední případ je ze sobotní noci, kdy stánek dle policie posprejovali tři lidé.

Strany budou řešit prezidenta až po sněmovních volbách. Hlavně ne Zeman, shodla se pravice

15.10. 12:55

Praha - Hlavní politické strany se rozhodnou, jak se postaví k volbě prezidenta, až po volbách do Sněmovny. Na zvážení, zda postaví vlastního kandidáta, nebo podpoří někoho z nezávislých, tak budou mít 17 dní.

Poslanci se sejdou v provizoriu, budou jednat o lithiu

15.10. 12:21

Praha - Memorandum o těžbě lithia vyvolalo krátce před parlamentními volbami ostrý spor. Kvůli kauze se v pondělí odpoledne mimořádně sejde Sněmovna, a to v provizorních podmínkách. V náhradním sálu, v němž jsou pevné lavice, přibudou židle. Není v něm hlasovací zařízení, hlasy tak budou muset…

Kontroverzní magnát, který nechce euro a uprchlíky. O Babiše se zajímá slavný deník

Aktualizovali jsme 14.10.2017, 23:08, 14.10. 09:57

Londýn - Anglický mezinárodní deník The Financial Times se na svém serveru věnuje blížícím se volbám v České republice. Informuje především o postavě šéfa hnutí ANO Andreje Babiše jakožto možného budoucího premiéra.

Typický volič? Lídři stran prozradili, na koho se v kampani zaměřují

14.10. 12:42

Praha - Lídři politických stran v předvolebních rozhovorech s ČTK popsali, jací lidé jejich uskupení dávají přednost a na které míří svými programy. TOP 09 se podle předsedy Miroslava Kalouska snaží oslovit voliče od 18 let až do smrti. Piráty volí častěji muži do 35 let a ženy prý dávají přednost…

Telička kritikou na adresu ANO nešetří, křesla europoslance se ale nevzdá

13.10. 14:23

Praha - Pavel Telička (nestraník za ANO) nemá signály z vedení frakce Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE), v níž zasedají europoslanci za ANO, že by se měl vzdát funkce místopředsedy Evropského parlamentu.

Čapí hnízdo je vymyšlená a účelová kauza, tvrdí obviněná náměstkyně hnutí ANO

13.10. 12:39

Praha - Náměstkyně jihlavského primátora Jana Mayerová z hnutí ANO je přesvědčena o tom, že její obvinění v kauze Čapí hnízdo je účelové, založené na fabulaci a ignoraci faktů. Uvedla, že při udělování dotací postupovala se svými kolegy v souladu s platnou legislativou a nic neskrývali.

ANO má pár dní před volbami velký náskok na ČSSD, popularita Pirátů a SPD roste

13.10. 10:17

Praha - ANO by nyní získalo 26,5 procenta hlasů, druhou ČSSD by volilo 15,7 procenta voličů. Vyplývá to z volebního modelu agentury Focus. Do Sněmovny by se dostalo ještě dalších šest stran. Volby se uskuteční příští pátek a sobotu.

Co to Babiš kuje? Jeho slova o možném spojenci vyvolala ostrou reakci, prý jde o mediální hru

Aktualizovali jsme 12.10.2017, 22:03, 12.10. 14:32

Praha – Část politických stran už dala jasně najevo, že po volbách nechce uzavřít případnou vládní koalici s hnutím ANO. Jeho šéf Andrej Babiš naznačil, s kým by si mohl rozumět. Ale tvrdě narazil.

Politologové mají jasno: Kauza StB neovlivní preference ANO

12.10. 16:55

Praha - Slovenský ústavní soud dnes poslal k novému projednání kauzu Andreje Babiše a StB. Podle politologů to zřejmě nijak zásadně neovlivní výsledek hnutí ANO ve volbách. Postoj veřejnosti nezmění ani příkré reakce Babišových politických oponentů.

Kvůli Čapímu hnízdu je obviněna i náměstkyně primátora Jihlavy z hnutí ANO

12.10. 10:50

Jihlava - V kauze Čapí hnízdo policie obvinila i náměstkyni jihlavského primátora z hnutí ANO Janu Mayerovou. Kvůli 50milionové dotaci čelí obvinění předseda ANO Andrej Babiš a místopředseda Jaroslav Faltýnek, který je lídrem ANO pro sněmovní volby v Kraji Vysočina.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací