Články k tématu: Hnutí ANO

Růžička (ANO) chce být vydán ke stíhání

14.12. 16:31

Praha - Poslanec hnutí ANO Pavel Růžička požádá Sněmovnu, aby ho vydala k trestnímu stíhání. Ještě před volbami policie obvinila Růžičku jako městského radního Postoloprt na Lounsku kvůli údajně nevýhodnému prodeji obecního domu.

ANO má smůlu? V jedné zásadní věci se na podporu KSČM a SPD spolehnout nemůže

09.12. 11:03

Praha - Ministr obrany v demisi, Martin Stropnický, připustil, že hnutí ANO musí hledat jiné partnery ve Sněmovně, aby schválili vyslání vojáků na zahraniční mise. SPD a KSČM jsou totiž proti.

Babiš ostře: ANO na hlasování o podpoře v boji o Hrad nemá čas

06.12. 23:03

Praha - Hlasování mezi členy ANO o tom, který prezidentský kandidát získá podporu hnutí, se oproti očekávání neuskuteční.

reklama

ODS si od schůzky s Babišem moc neslibuje. Fiala mluví o koalici ANO, ČSSD a KDU-ČSL

06.12. 13:26

Praha - Představitelé ODS jsou připraveni zúčastnit se schůzky, kde jim hnutí ANO představí programové prohlášení menšinové vlády. Šéf ODS Petr Fiala upozornil, že ve Sněmovně dosud ve většině hlasování pomohli ANO poslanci KSČM a SPD.

O podpoře Ondráčka rozhodne ANO až příští týden

05.12. 17:59

Praha - Hnutí ANO se rozhodne o případné podpoře komunisty Zdeňka Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS až před volbou složení komise, která se uskuteční příští pátek. Dnes Ondráček na žádost hnutí přišel na zasedání poslanců a odpovídal na jejich dotazy.

KSČM se postavila Babišovi. Od nominace Ondráčka do komise pro dohled nad GIBS neustoupí

05.12. 14:19

Praha - Sněmovní klub KSČM odmítl na dopoledním zasedání žádost hnutí ANO o přehodnocení nominace Zdeňka Ondráčka do čela komise k dohledu nad Generální inspekcí bezpečnostních sborů (GIBS). ANO požádalo o zvážení nominace v pondělí v reakci na výzvu prezidentského kandidáta Michala Horáčka.

Ministři ANO poprvé společně jednali. Stropnický je proti koalici s SPD a KSČM

04.12. 16:59

Praha - Budoucí ministři za ANO se dnes ještě před jmenováním sešli v kompletní sestavě v centrále hnutí na pražském Chodově. Řešili státní rozpočet na rok 2018, ale například i to, jak často se bude vláda scházet.

Znepokojivé varování: Babiš se nedá hlídat ani brzdit. Jede si jak buldozer a je mu všechno jedno

04.12. 10:11

Praha - Některé strany, především ty pravicové, čelí kritice, že nechtějí spolupracovat s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. Podle senátora Václava Láska je to ale logické. Poukazuje například na to, jak dopadly po spolupráci s Babišem sociální demokraté a lidovci.

Volební preference? Lidovci by momentálně úplně propadli

Aktualizovali jsme 3.12.2017, 22:14, 03.12. 14:59

Praha - Pokud by se v listopadu konaly volby do Sněmovny, vyhrálo by je hnutí ANO se ziskem 30 procent hlasů. Druhé Piráty by volilo 14 procent lidí.

Má budování koalice smysl? Lidé se vyjádřili k politické situaci

03.12. 14:56

Praha - Podle nadpoloviční většiny občanů nemělo smysl, aby předseda hnutí ANO Andrej Babiš vyjednával o vládní koalici déle. Opačný názor zastávají necelé dvě pětiny lidí.

Spravedlnost v Česku končí? Babišovo hnutí vede politickou kulturu na dno

Aktualizovali jsme 30.11.2017, 22:41, 30.11. 18:04

Komentář M. Horkého – Vítězné hnutí ANO nebývalým způsobem zpochybňuje funkčnost české justice. Právníci Helena Válková, Radek Vondráček, ministr spravedlnosti Robert Pelikán nebo donedávna stíhaný Pavel Růžička, jsou zlomkem lidí z hnutí ANO, kteří dokládají, že hnutí Andreje Babiše nejde o…

Poslanec ANO Růžička byl před volbami stíhán. Chtěl vzdát imunity, teď změnil názor

30.11. 14:35

Praha - Nový poslanec hnutí ANO Pavel Růžička se imunity nevzdá. Před volbami byl stíhán kvůli údajně nevýhodnému prodeji obecního majetku. Sněmovna žádost o jeho vydání zatím nedostala.

Poslanecká sněmovna potvrdila předsedy výborů, kvůli Kotenovi se opět bouřlivě diskutovalo

30.11. 12:14

Praha - Sněmovní výbory kromě zahraničního už budou řídit noví předsedové, Sněmovna je dnes ve funkcích potvrdila. Na plénu se opět vedla debata o poslanci SPD Radku Kotenovi. Poslanci nebudou na nynější schůzi projednávat obsazení sněmovních komisí.

Hnutí ANO nebude v čele žádné komise pro dohled nad bezpečnostními složkami

30.11. 11:22

Praha - Poslanci ANO ve Sněmovně nebudou řídit žádnou z komisí pro dohled nad bezpečnostními složkami. Místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek řekl, že ještě zbývá dohoda na komisi k dohledu nad Generální inspekcí bezpečnostních sborů (GIBS) mezi komunisty a ČSSD.

Svaz průmyslu: Vláda musí zlepšit infrastrukturu a vzdělávání, je třeba stanovit termínu vstupu do eurozóny

29.11. 13:18

Praha - Svaz průmyslu a dopravy dnes zástupcům hnutí ANO a předsedům politických stran představil programové prohlášení. Nová vláda podle něj musí zásadně posunout klíčové oblasti pro průmyslovou otevřenou ekonomiku, jako jsou infrastruktura, inovace, digitalizace, trh práce a vzdělávání.

Politické strany dostanou od státu celkem půl miliardy korun

28.11. 21:56

Praha - Z usnesení, které dnes schválila Sněmovna na návrh svého mandátového a imunitního výboru, vyplývá, že deset stran a hnutí, které si letos nejlépe vedly ve volbách do Sněmovny, by mělo od státu dostat zhruba 482 milionů korun na úhradu volebních nákladů. Peníze za hlasy dostanou uskupení,…

Na pátého místopředsedu Sněmovny znovu kandiduje Petr Fiala

27.11. 17:05

Praha - Na poslední neobsazenou pozici místopředsedy Sněmovny kandiduje opět předseda ODS Petr Fiala. Při předchozí volbě neuspěl. Poslanci v 1. kole minulý týden naopak zvolili Vojtěcha Pikala (Piráti), Tomia Okamuru (SPD), Vojtěcha Filipa (KSČM) a Jana Hamáčka (ČSSD).

Aktivista nabízel protibabišovské suvenýry, dostal pokutu 25 tisíc

Aktualizovali jsme 25.11.2017, 22:34, 25.11. 16:42

Praha - Aktivista, který nabízel letáky, plakáty, trička, samolepky s vyobrazeními a texty napadajícími podnikatelské i politické působení předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, dostal pokutu 25.000 korun. Udělil ji Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí.

KOMENTÁŘ: ODS fackovacím panákem, Babiš si na ní testuje loajalitu komunistů i SPD

25.11. 10:52

Komentář M. Horkého - Možný premiér Andrej Babiš nejprve hlasováním o Radku Vondráčkovi a následně při volbě místopředsedů Poslanecké sněmovny demonstroval svou moc ve Sněmovně, ale co je mnohem důležitější, testoval si jednotu hlasovacího bloku ANO, KSČM a SPD. Lepší příležitost pro tento test…

Boj o výbory: ANO by mělo mít sedm předsedů, Demokratický blok čtyři

23.11. 17:11

Praha - Podle dohody sněmovních stran bude mít hnutí ANO předsedy sedmi výborů, Demokratický blok (ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN) čtyř výborů. Po dvou výborech povedou Piráti, SPD a KSČM, předsednictví v jednom získá ČSSD.

ANO porušilo pravidla kampaně, dostalo pokutu 31.000 za Babišovu knihu

23.11. 15:33

Praha - Hnutí ANO dostalo pokutu 31.000 korun za knihu předsedy Andreje Babiše O čem sním, když náhodou spím. O penalizaci rozhodl úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí

ANO chce stranám představit podobu sněmovních výborů

22.11. 19:45

Praha - Předseda klubu ANO Jaroslav Faltýnek chce ve čtvrtek představit zástupcům zbývajících osmi sněmovních stran novou podobu návrhu na počet členů ve výborech a také jejich vedení.

ANO navrhne, aby všechny výbory měly aspoň 17 členů

22.11. 18:39

Praha – Ve čtvrtek by se měly sejít všechny sněmovní strany. Hnutí ANO chce při té příležitosti navrhnout, aby všechny výbory měly nejméně 17 členů.

Šéfem Sněmovny byl zvolen Vondráček z hnutí ANO

22.11. 17:19

Praha – Předsedou Poslanecké sněmovny byl dnes dle očekávání zvolen Radek Vondráček (ANO). Poslance ujistil, že kandidát na premiéra, kterého by nominoval, by vycházel z dohody dolní komory. Vondráček to dnes poslancům řekl před tajnou volbou šéfa Sněmovny.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací