Ivan Buchta

Ilustrační foto

Čeští programátoři poletí do Řecka, chtějí prokázat svou nevinu

Domov

Praha - Programátoři počítačových her Ivan Buchta a Martin Pezlar chtějí v Řecku dokázat svou nevinu. Doufají ve zproštění obvinění ze špionáže, za které jim hrozí až 20 let vězení. Do Řecka s nimi dnes z pražského letiště odlétají i rodinní příslušníci, kteří je chtějí u soudu podpořit.

Aktuálně se děje

7. prosince 2025 19:26

Tragédie v porodnici v Litoměřicích: Čtyři resuscitace novorozenců za jediný den, dvě děti zemřely

Nemocnice v Litoměřicích je v centru pozornosti kvůli sérii nešťastných událostí, které prověřuje policie. Během pouhých 24 hodin musel zdravotnický personál Centra porodní asistence čtyřikrát zasahovat u resuscitace novorozenců. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Oto Klempíř

OBRAZEM: Kulturou posedlý Klempíř a ministr sportu Šťastný. Pavel přijal další kandidáty

Rozhovory s možnými členy příští vlády za Motoristy končí konzultace prezidenta Petra Pavla s kandidáty na ministry. Na Pražský hrad v pondělí dorazili pravděpodobný ministr kultury Oto Klempíř a poslanec Boris Šťastný, jenž má vést nově zřízené ministerstvo sportu, prevence a zdraví. Dostavit se původně měl i Filip Turek, který se ze zdravotních důvodů omluvil.