kauza: Berdychův gang

Jaromír Prokop (člen Berdychova gangu)

Policie přivezla z USA posledního člena tzv. Berdychova gangu

Domov

Čeští kriminalisté dnes přivezli z USA Jaromíra Prokopa, posledního člena takzvaného Berdychova gangu, odsouzeného za únos a smrt zlatníka z roku 1996 a loupežná přepadení dalších lidí. Na twitteru to uvedla policie. Americká policie po spolupráci s českými vyšetřovateli Prokopa dopadla loni na jaře, český soud mu už dřív v jeho nepřítomnosti uložil 13,5 roku vězení.

Ilustrační fotografie

Po 16 letech spadla klec. V USA dopaden poslední člen Berdychova gangu

Domov

Policie dopadla v USA Jaromíra Prokopa, posledního člena takzvaného Berdychova gangu, který měl podle pravomocného rozsudku na svědomí loupeže, únosy a vydírání podnikatelů. Muž se skrýval v okolí Seattlu, kde ho policisté v úterý zadrželi, uvedla dnes na policejním webu mluvčí Kateřina Rendlová.

Aktuálně se děje

19. července 2026 17:41

18. července 2026 19:04

S filmy je konec? Morgan Freeman oficiálně vstupuje do zcela nových vod

Držitel Oscara, devětaosmdesátiletý herec Morgan Freeman, oznámil svůj oficiální vstup na hudební scénu. Vydavatelská společnost Decca Records vydá sedmého srpna jeho debutové album s názvem Morgan Freeman’s Symphonic Blues Experience.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy