Články k tématu: Královna Alžběta II.

Zakázaná jídla? Tyto pokrmy se na stole britské královské rodiny nesmí objevit

28.09. 06:30

Nedávno jsme psali o tom, že si členové britské královské rodiny musí na zahraniční cesty balit také černé oblečení, aby byli připraveni na nečekané úmrtí některého z členů rodiny. Není to ale zdaleka jediné poněkud zvláštní pravidlo, které musí rodina dodržovat. Další se týká například jídla.

Homeopata královny Alžběty II. srazil kamion, na místě zemřel

17.08. 08:37

Londýn - V centru Londýna dnes zahynul homeopat královny Alžběty II. Měl nehodu na jízdním kole, srazil ho kamion.

Trump naštval Británii. Podle Labouristů by se kvůli své neomalenosti a aroganci neměl s královnou setkat

13.07. 13:54

Londýn - Americký prezident Donald Trump nebyl britskou veřejností vřele přivítán a jeho kritika na adresu premiérky Theresy Mayové navíc popudila i mnohé politiky. Opoziční labouristická poslankyně Anna Turleyová dokonce zpochybňuje, zda by se Trump kvůli své neomalenosti a aroganci měl vůbec…

Trump po summitu NATO navštíví Británii, sejde se i s královnou Alžbětou

20.06. 21:27

Londýn - Americký prezident Donald Trump přijede 13. července do Londýna a měl by se sejít s královnou Alžbětou II. Oznámil to dnes velvyslanec USA v Británii Woody Johnson.

Alžběta II. dnes oslavila narozeniny velkolepou vojenskou přehlídkou

09.06. 15:14

Londýn - Britská královna Alžběta II. oslavila své narozeniny velkolepou vojenskou přehlídkou. Největší pozornost měl ovšem princ Harry. Panovnici nedoprovodil její manžel, 96letý princ Philip, který se od loňského roku veřejných vystoupení neúčastní.

Alžběta II. slaví narozeniny, vyznamená 1057 významných osobností

09.06. 12:23

Londýn - Britská královna Alžběta II. u příležitosti dnešní oslavy svých 92. narozenin vyznamená 1057 významných osobností. Většina z nich získá ocenění za příkladnou službu, charitativní práci či za nasazení při péči o rozvoj v domovských obcích. Bude se i povyšovat do šlechtického stavu.

Královna Alžběta II. podstoupila operaci šedého zákalu, už je v pořádku

08.06. 20:54

Londýn - Buckinghamský palác dnes oznámil, že britská královna Alžběta II. v květnu podstoupila chirurgický zákrok, při kterém jí byl odstraněn šedý zákal. Panovnice je v pořádku. Dnes se objevila, bez brýlí a s úsměvem, na zahájení výstavy ve Westminsterském opatstvím, spolu se svým synem…

Svatební dary pro panovníky? Území, diamanty i maličkosti

17.05. 16:35

Londýn - Napříč dějinami oslavovali monarchové sňatky umnými, propracovanými a pečlivě promyšlenými dary, od diadémů nevyčíslitelné hodnoty a starožitností až po cizí území a cenná obchodní práva. Ale jakkoli se záplava darů ze všech koutů světa jeví jako úžasně královská, zdá se, že tento druh…

Jakým titulem se bude honosit Meghan po svatbě s princem Harrym? Už se spekuluje

17.05. 09:41

Londýn - Americká herečka Meghan Markleová se již v sobotu stane novou členkou královské rodiny. Sňatkem s britským princem Harrym získá i šlechtický titul, podobně jako tomu bylo u její budoucí švagrové Kate Middletonové, která se stala vévodkyní z Cambridge. Jak napsal britský list The Daily…

Trump se chystá do Británii, možná se setká i s královnou.

27.04. 13:14

Londýn - Americký prezident Donald Trump se během své červencové návštěvy Británie pravděpodobně setká i s královnou Alžbětou II. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC. Podle oficiálních sdělení by měla být přitom návštěva pouze pracovní, bez poct spojených se státní návštěvou. Americký…

Trump se chystá do Británie, s Alžbětou II. se nesejde

26.04. 18:44

Washington - Americký prezident Donald Trump přijede 13. července na pracovní návštěvu Británie, informovala dnes mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová.

Britská královna Alžběta II. oslavila koncertem 92. narozeniny

22.04. 11:02

Londýn - Diváci v sále londýnské koncertní haly Royal Albert Hall měli v sobotu večer vzácnou příležitost zazpívat Happy Birthday - šťastné narozeniny - Alžbětě II., nejdéle vládnoucí korunované hlavě v britských dějinách, které bylo dvaadevadesát. Královna zamávala davu a nadšený aplaus sklidil i…

Britská královna Alžbětá dnes slaví 92. narozeniny

21.04. 16:48

Londýn - Britská královna Alžběta II. dnes slaví své 92. narozeniny. Na její počest se v Londýně večer koná koncert, na kterém zazpívají hvězdy jako jsou například Tom Jones, Sting, Craig David, Shaggy či Kylie Minogueová.

Královnu Alžbětu na trůnu vystřídá princ Charles

20.04. 20:40

Londýn - V čele britského Společenství (Commonwealth) stane v budoucnu po královně Alžbětě II. její syn, princ Charles. Shodli se na tom vedoucí představitelé členských zemí Commonwealthu při své vrcholné schůzce, která dnes skončila v Londýně.

Alžběta II. truchlí: Jeden z jejích milovaných psů uhynul

18.04. 13:33

Londýn - Britskou královnu Alžbětu II. hluboce zasáhla smrt posledního z jejích milovaných psů, píše britský tisk. Velškorgi pembroke jménem Willow uhynul v neděli ve věku 14 let. Podle médií byl nemocný a byl utracen.

Atentát na Alžbětu II.? Muž po ní vystřelil z pušky, úřady incident ututlaly

02.03. 09:10

Wellington - Alžběta II. přežila při své oficiální návštěvě Nového Zélandu pokus o atentát. Sedmnáctiletý Christopher Lewis v říjnu 1981 na britskou královnu vystřelil z pušky, když vystupovala z automobilu na návštěvě města Dunedin na jihu země.

Královna Alžběta II. se ukázala na módní přehlídce. Udělila nejnovější cenu

21.02. 14:20

Londýn - Britská královna se poprvé zúčastnila londýnského týdne módy. Po přehlídce udělila návrháři Richardu Quinnovi jako prvnímu novou Cenu za britské návrhářství královny Alžběty II.

Drahé kameny z britských korunovačních klenotů byly v dóze od keksů, Alžběta II. o tom nevěděla

15.01. 08:08

Londýn - V dokumentu The Coronation (Korunovace), který BBC odvysílala v neděli večer, zazněla mimo jiné informace, že cenné drahokamy, které jsou součástí britských korunovačních klenotů, přečkaly 2. světovou válku zahrabaní v dóze od keksů na zámku Windsor.

Alžběta II. si v unikátním rozhovoru postěžovala na svou korunovaci, prý byla strašná

10.01. 08:17

Londýn - Britská panovnice Alžběta II. v rozhovoru natočeném pro potřeby dokumentu BBC označila cestu 2. června 1953 zlatým kočárem z Buckinghamského paláce na svou korunovaci do Westminsterského opatství a zpět za "strašnou".

Svatba prince Harryho bude velkolepá. Británie očekává nával turistů

03.01. 15:55

Londýn - Svatba prince Harryho s herečkou Meghan Markleovou, která je naplánovaná na 19. května, by mohla přinést britské ekonomice zhruba půl miliardy liber (14,4 miliardy Kč). Podniky ve Windsoru se již podle agentury Reuters na svatbu začínají připravovat.

Pikantní detaily ze zákulisí britské politiky? Thatcherová odmítla letět v jednom letadle s pandou

29.12. 22:06

Londýn - Ředitel Londýnské zoologické společnosti lord Zuckerman v roce 1981 navrhl, aby letadlo tehdejší britské premiérky Margaret Thatcherové svezlo po cestě do Washingtonu pandu Chia Chia. Z Downing Street však přišlo důrazné odmítnutí. Pandy prý nejsou pro politiky „dobrým znamením". 

Vánoční poselství královny: Alžběta II. vzdala hold Londýnu a Manchesteru za statečnost

25.12. 16:49

Londýn - Královna Alžběta II. ve svém vánočním poselství dnes vzdala hold Londýnu a Manchesteru za způsob, jakým se tato města vypořádala s letošními teroristickými útoky. Panovnice se zmínila také o své rodině.

Westminster bude vyzvánět přes tři hodiny kvůli oslavě výročí královského páru

20.11. 14:31

Londýn - Britská panovnice Alžběta II. a její manžel, princ Philip oslaví dnešní 70. výročí svatby jen malou večeří v rodinném kruhu na zámku Windsor. Westminsterské opatství ale přeci jenom chystá něco většího.

Alžběta a Philip zítra oslaví "platinové" výročí

19.11. 13:29

Londýn - Britský královský pár slaví 70. výročí svatby. Při této příležitosti Buckinghamský palác vydal nový portrét královny Alžběty II. a jejího manžela, prince Philipa.

Fotogalerie