Články k tématu: Královna Alžběta II.

Alžběta II. letos v Londýně nepoloží věnec padlým z válek, zastoupí ji Charles

12.10. 08:35

Londýn - Královna Alžběta II. (91) a její manžel tradičně na začátku listopadu pokládáli věnce u válečného památníku v Londýně. Letos se tak nestane. Panovnici při ceremoniálu zastoupí její syn Charles. Prince Philipa (96) nahradí královský podkoní.

Tajemství britské královské rodiny? Šéfkuchař prozradil pikantní detaily ze života šlechty

06.10. 14:15

Londýn – Někdejší šéfkuchař britské královny Alžběty II. poodhalil některá tajemství, která nejsou určena pro veřejnost, ale jen pro návštěvníky Buckinghamského paláce. V minulosti například vyvrátil spekulace o tom, že její veličenstvo pije až čtyři skleničky alkoholických nápojů denně. Teď…

Britská královna Alžběta II. otevřela obří most ve Skotsku

04.09. 20:38

Edinburgh - Britská královna Alžběta II. dnes formálně otevřela most přes skotskou řeku Forth. Je to největší skotský infrastrukturní projekt za několik generací, měří 2,7 kilometru. Stál 1,35 miliardy liber (přes 36 miliard korun) a jde o nejdelší zavěšený trojpilířový lanový most na světě.

Jaké jídlo nikdy nenajdete na stole královské rodiny? Alžběta II. vydala jasné pokyny

Aktualizovali jsme 14.8.2017, 22:15, 14.08. 13:11

Nedávno jsme psali o tom, že si členové britské královské rodiny musí na zahraniční cesty balit také černé oblečení, aby byli připraveni na nečekané úmrtí některého z členů rodiny. Není to ale zdaleka jediné poněkud zvláštní pravidlo, které musí rodina dodržovat. Další se týká například jídla.

Předá Alžběta trůn Charlesovi? Prý pomýšlí na abdikaci k pětadevadesátým narozeninám

14.08. 08:01

Londýn - Britská královna Alžběta II., v současnosti nejdéle sloužící panovnice na světě, údajně pomýšlí za čtyři roky, kdy dosáhne 95 let, abdikovat. Uvedl to v neděli list Daily Mirror s odvoláním na zdroje blízké dvoru. Na královnin pokyn podle nich začala příprava dokumentů týkajících se…

Až zemře královna Alžběta II., do světa bude vyslána šifrovaná zpráva. Co v ní bude stát?

Aktualizovali jsme 2.8.2017, 22:00, 02.08. 12:17

Londýn – Britská královna Alžběta II. letos v dubnu oslavila 91. narozeniny, na trůnu už sedí více než 65 let. Není proto divu, že se mluví o tom, co se stane, až jednou zemře. Zajímavé třeba je, že zpráva o úmrtí královny se k premiérovi či premiérce nedonese přímo, ale v podobě šifrované zprávy.

Princ Philip odchází na odpočinek, dnes ukončil své oficiální veřejné povinnosti

02.08. 19:50

Londýn - Své poslední oficiální vystoupení na veřejnosti před odchodem na odpočinek dnes absolvoval šestadevadesátiletý princ Philip. Manžel britské královny Alžběty II. se zúčastnil přehlídky námořní pěchoty před Buckinghamským palácem.

Morbidní tradice: Členové britské královské rodiny si na cesty musí balit speciální sadu oblečeni

01.08. 16:26

Londýn – Členové britské královské jsou lidmi z celého světa považováni za jakési módní ikony. Všichni sledují, v čem se na veřejnosti objeví vévodkyně Kate, pod drobnohledem jsou i její dva synové. A to ani nemluvíme o královně Alžbětě II., jejíž klobouky jsou často tématem diskuzí. Věděli jste,…

Generální guvernérkou Kanady se stane astronautka Payetteová, bude zastupovat Alžbětu II.

13.07. 08:56

Ottawa - Novou generální guvernérkou Kanady by se měla stát Julie Payetteová (53), která byla dvakrát ve vesmíru. Úřadu se ujme v říjnu po oficiálním jmenování britskou královnou Alžbětou II.

Jízdenka na vlak za půl milionu, 95 milionů za energie. Kolik Brity stojí královská rodina?

29.06. 16:04

Londýn – Britská královská rodina se se výdajích rozhodně neomezuje. Jen v loňském roce utratila 43 milionů liber (1,3 miliardy korun). A jak právě oznámila královna Alžběta II., příští rok taková částka rozhodně stačit nebude. Uvádí to agentura AP.

V Británii vedla střídání stráží poprvé žena

26.06. 19:44

Londýn - Kanaďanka Megan Coutová (24) dnes vstoupila do historie jako první žena, která přivedla svou jednotku na tradiční střídání stráží před královským Buckinghamským palácem v Londýně.

Britského prince Philipa propustili z nemocnice

22.06. 13:37

Londýn - Princ Philip (96), manžela britské královny Alžběty II., byl dnes propuštěn z nemocnice. Hospitalizován byl včera kvůli infekci související s dřívějším onemocněním.

Alžběta II. vystoupila v parlamentu, její projev se týkal brexitu a plánů Londýna

Aktualizovali jsme 21.6.2017, 22:20, 21.06. 14:22

Londýn - Britská královna Alžběta II. během tradičního projevu při zahájení zasedání nového parlamentu uvedla, že vláda zajistí zemi nejlepší možnou dohodu pro odchod z Evropské unie včetně nových obchodních, celních i imigračních pravidel.

Spor o královnin klobouk v parlamentu. Nápadně prý připomínal vlajku EU

21.06. 16:48

Londýn - Dnešní projev Alžběty II. v britském parlamentu byl bez honosné róby a královské koruny. Panovnice měla na hlavě klobouk nápadně připomínající vlajku Evropské unie. To zaujalo novináře, kteří už spekulují o názoru Buckinghamského paláce na brexit.

Princ Philip, manžel britské královny Alžběty II., byl převezen do nemocnice

21.06. 13:19

Londýn - Vévoda z Edinburghu Philip (96), manžel brtiské královny Alžběty II., byl v úterý večer převezen do nemocnice. Důvodem byla infekce způsobená dřívějším onemocněním, uvedl bez dalších podrobností mluvčí královského paláce.

Tenhle id*ot dělá v ČT? Ovčáček zuří kvůli novináři a darům pro královnu Alžbětu

Aktualizovali jsme 19.6.2017, 22:27, 18.06. 12:56

Praha – V pátek se český prezident Miloš Zeman setkal v Buckinghamském paláci s britskou královnou Alžbětou II. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček později na twitteru prozradil, jaké dary prezident královně z Česka přivezl. A pak se strhlo peklo.

Porušení tradic? Projev královny v britském parlamentu kvůli brexitu příští rok nebude

18.06. 13:30

Londýn - Britský parlament se volí na dobu pěti let, která se dělí na jednotlivá roční zasedací období, jež vždy na jaře panovník zahajuje projevem. Vzhledem k nadcházejícím složitým jednáním o brexitu bude ale příští zasedací období parlamentu prodlouženo na dva roky.

Zeman při audienci u Alžběty II. mluvil o osudu Čechů po brexitu

16.06. 17:11

Londýn - Český prezident Miloš Zeman dnes při audienci u britské královny Alžběty II. hovořil o Češích, kteří nyní studují či pracují ve Velké Británii, a o tom, jaký bude jejich osud po brexitu.

Alžběta II. navštívila oběti požáru bytového domu Grenfell Tower

16.06. 15:20

Londýn - Britská královna Alžběta II.dnes v jednom z komunitních center navštívila přeživší obyvatele londýnského bytového domu Grenfell Tower, který zničil mohutný požár.

Otráví Zeman královnu Alžbětu II. nikotinem? Venkovani z Hradu jedou na návštěvu, baví se Jan Kraus

16.06. 10:32

Praha - Moderátor a bavič Jan Kraus se na začátku své show zaměřil na blížící se návštěvu prezidenta Miloše Zemana a jeho manželky Ivany ve Velké Británii, kde se mají setkat s královnou Alžbětou II. Přidal proto několik rad, jak se správně chovat a jak třeba udělat pukrle.

Ve středu bude poprvé jednat britský parlament. Svůj projev přednese i Alžběta II.

15.06. 20:25

Londýn – Nový britský parlament se poprvé sejde příští středu, tedy o dva dny později, než bylo plánováno. Na zahajovací schůzi vystoupí s projevem také královna Alžběta II.

Zeman se v pátek setká s šéfem britské diplomacie Johnsonem, Mayová nemá čas

15.06. 11:57

Praha - Prezident Miloš Zeman se v pátek během návštěvy Spojeného království setká krom královny Alžběty II. také s britským ministrem zahraničí Borisem Johnsonem. Jednání s premiérkou Theresou Mayovou se kvůli povolební situaci v zemi vyjednat nepodařilo.

Zeman dostal pozvání ke královně v roce 2013

14.06. 17:51

Zvíkovské Podhradí (Písecko) - Prezident Miloš Zeman obdržel pozvání k návštěvě Buckinghamského paláce od královny Alžběty II. krátce po svém nástupu do funkce. Předal mu ho její nejmladší syn princ Edward.

Zeman možná pozve britskou královnu na oslavy vzniku Československa

13.06. 21:04

Praha - Prezident Miloš Zeman by mohl při páteční audienci pozvat britskou královnu Alžbětu II. na oslavy 100. výročí vzniku Československa.

Fotogalerie