Články k tématu: Královna Alžběta II.

Zeman možná pozve britskou královnu na oslavy vzniku Československa

13.06. 21:04

Praha - Prezident Miloš Zeman by mohl při páteční audienci pozvat britskou královnu Alžbětu II. na oslavy 100. výročí vzniku Československa.

Zemanova audience u Alžběty II.? Je to znamení dobrých vztahů, říká Žantovský

12.06. 19:40

Praha – Prezident Miloš Zeman se s manželkou Ivanou v pátek s největší pravděpodobností setká s britskou královnou Alžbětou II. Tato audience je podle bývalého velvyslance v Británii Michaela Žantovského pozitivní signál, že vztahy obou zemí nejsou špatné, o oficiální státní návštěvu se však zjevně…

Vláda chce odložit projev Alžběty II. k novému parlamentu, Británii hrozí problémy

12.06. 16:56

Londýn - Britská vláda se chystá odložit tradiční projev královny Alžběty II. k nově zvolenému parlamentu, který byl plánován na pondělí 19. června. Propad konzervativců ve volbách negativně ovlivňuje podnikatelskou důvěru v Británii.

Miloš Zeman a jeho žena Ivana se setkají s britskou královnou Alžbětou II.

12.06. 09:36

Londýn - Prezident Miloš Zeman se s manželkou Ivanou v pátek odpoledne setká s britskou královnou Alžbětou II. Audienci potvrdil ČTK zdroj blízký Pražskému hradu. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček pouze sdělil, že se Zeman v pátek vydá na návštěvu "významné evropské země".

Mayová požádá královnu o povolení k sestavení vlády

09.06. 13:01

Londýn - Premiérka Theresa Mayové dle očekávání neoznámila svou rezignaci. Podle serveru The Independent se však po poledni vydá do Buckinghamského paláce, aby požádala královnu Alžbětu II. o povolení sestavit vládu.

Zeman poslal britské královně po útocích kondolenci

04.06. 14:25

Praha - Prezident Miloš Zeman po nočních teroristických útocích vyjádřil soustrast britské královně. Informoval o tom média hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Královna Alžběta II. navštívila v nemocnici dětské oběti atentátu

25.05. 15:52

Manchester - Královna Alžběta II. dnes navštívila dětskou nemocnicei v Manchesteru, kde se léčí oběti pondělního teroristického útoku. Vyšetřování atentátu postupuje rychle, oznámil dnes šéf místní policie Ian Hopkins.

Královna Alžběta II. kondoluje rodinám obětí útoku. Národ je šokován, přiznala

23.05. 16:24

Londýn - Britská královna Alžběta II. dnes v mimořádné reakci na pondělní teroristický útok v Manchesteru uvedla, že celý národ je šokován smrtí a zraněním tolika lidí, dospělých i dětí, kteří si "jen užívali koncert". Kontrarozvědka MI5 vyslovila znechucení nad nočním atentátem.

Princ Philip, manžel královny Alžběty II. odchází do důchodu

Aktualizovali jsme 4.5.2017, 13:20, 04.05. 12:32

Londýn - Buckinghamský palác dnes oznámil, že britský princ Philip (95), choť královny Alžběty II., bude své veřejné povinnosti vykonávat jen do srpna. O zdravotním stavu vévody z Edinburghu nebyly poskytnuty informace.

Alžběta II. oslavuje, dnes je jí 91 let

21.04. 17:01

Londýn - Britské královně Alžbětě II. je dnes 91 let. Oficiálně slaví narozeniny druhou červnovou sobotu, což letos připadá na 10. června. Desátého června má narozeniny i Alžbětin manžel princ Philip, kterému bude 96 let.

Alžběta II. po útoku odložila otevření nového ústředí Scotland Yardu

23.03. 09:46

Londýn - Při středečním teroristickém útoku u Westminsterského paláce v Londýně zahynulo pět lidí včetně atentátníka. Britská královna Alžběta II. proto odložila dnešní slavnostní otevření nového ústředí metropolitní policie Scotland Yardu.

Operace London Bridge? Média už se připravují na smrt královny Alžběty II.

18.03. 12:14

Londýn - Britská královna Alžběta II. (90) se sice těší dobrému zdraví, existuje ale podrobný plán toho, co se stane, až zemře. Média údajně už trénují královnino úmrtí nanečisto.

Brexit může začít. Královna Alžběta II. podepsala souhlas

16.03. 12:30

Berlín - Britská královna Alžběta II. dnes podepsala zákon umožňující aktivaci článku 50 lisabonské smlouvy, na jehož základě bude zahájen brexit.

Do Británie přijede v červnu španělský král

10.03. 19:03

Londýn - Buckinghamský palác dnes oznámil, že britská královna Alžběta II. v červnu přijme španělský královský pár. Z toho plyne, že návštěva amerického prezidenta Donalda Trumpa byla odložena. Britská společnost je v postoji k novému šéfovi Bílého domu rozdělená podobně jako ta americká.

Británie slaví: Královna Alžběta II. slaví safírové jubileum, na trůnu sedí už 65 let

06.02. 15:16

Londýn - 6. února 1952 trůn usedla na brtiský trůn královna Alžběta II., Spojenému království tam vládne už 65 let. Je tak vůbec prvním britským monarchou, který takzvaného safírového jubilea dosáhl.

Zemřel lord Snowdon, exmanžel sestry královny Alžběty II.

13.01. 18:32

Londýn - Zemřel lord Snowdon, bývalý manžel princezny Margarety, sestry královny Alžběty II. Oznámil to dnes Buckinghamský palác.

Královna Alžběta II. se po nemoci zúčastnila nedělní mše

08.01. 15:08

Londýn - Alžběta II. se dnes zúčastnila nedělní mše v místním kostele v Sandringhamu, kde má jedno ze svých venkovských sídel. Veřejnosti tak ukázala, že se zotavila z těžkého nachlazení, které ji trápilo během vánočních svátků.

Přiznání královského strážce: Málem jsem zastřelil Alžbětu II.

05.01. 15:43

Londýn – Chybělo jen málo a Velká Británie mohla být zahalena v černém a držet státní smutek. Bývalý strážce totiž britskému bulváru přiznal, že kdysi „málem zastřelil“ královnu Alžbětu II.

Královna Alžběta II. se uzdravila. Opět plní své povinnosti

04.01. 16:32

Londýn - Během Vánoc se Britové strachovali o zdraví královny Alžběty II. (90), která byla silně nachlazena, a nemohla se proto například zúčastnit tradiční mše. Buckinghamský palác dnes veřejnost uklidnil.

Britská královna je nemocná, novoroční mše se nezúčastní

01.01. 12:51

Londýn - Britská panovnice Alžběta II. se dnes nezúčastní tradiční novoroční bohoslužby.

Brexit podpořila i královna Alžběta, tvrdí novinářka BBC

Aktualizovali jsme 27.12.2016, 17:17, 27.12. 14:28

Londýn - Politická redaktorka BBC Laura Kuenssbergová tvrdí, že se královna Alžběta II. v soukromí vyslovila pro odchod své země z Evropské unie, tedy pro brexit. Buckinghamský palác už před časem reagoval slovy, že jde zavádějící informaci.

Vánoční poselství Alžběty II.: Ocenila obyčejné lidi, kteří jsou podle ní neopěvovanými hrdiny

25.12. 18:51

Londýn - Britská královna Alžběta II. v dnešním vánočním poselství vyzdvihla "obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci". Složila hold dobrovolníkům, pečovatelům či komunitním pracovníkům, ocenila také sportovce.

Britská královna Alžběta II. zrušila účast na mši, zotavuje se z nachlazení

25.12. 12:46

Londýn - Britská královna Alžběta II. se poprvé po 30 letech neúčastní tradiční vánoční mše, důvodem je rekonvalescence po silném nachlazení.

Královská rodina truchlí: Vnučka Alžběty II. potratila

24.12. 16:41

Londýn - Britskou královskou rodinu zasáhla o Vánocích tragédie. Těhotná vnučka královny Alžběty II. přišla o své dítě, které se mělo narodit koncem jara.

Fotogalerie