Kramářova vila

Andrej Babiš /ANO/

Pompeo přijede do Česka. Babiš řekl, kde ho přijme

Premiér Andrej Babiš (ANO) přivítá amerického ministra zahraničí Mikea Pompea ve středu v Kramářově vile. Při pracovním obědě budou jednat o kybernetické bezpečnosti, o zkušenostech s bojem proti koronaviru, o zdravotnickém výzkumu a o hospodářské spolupráci, uvedl dnes na dotaz ČTK úřad vlády.

Česká republika

Kramářova nebo Benešova vila budou kvůli výročí častěji přístupné veřejnosti

Domov

Praha - Podstatně častějším otevřením svých historických budov se ve zbytku roku zapojí úřad vlády do oslav připomínajících 100. výročí vzniku Československa. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Kramářovu vilu v Praze a Benešovu vilu v Sezimově Ústí mohou zájemci navštívit až do října pravidelně každý víkend, zpřístupněny budou i Hrzánský a Lichtenštejnský palác i Strakova akademie, kde se konají zasedání kabinetu.

Aktuálně se děje

12. srpna 2026 5:00

Počasí se dnes vydaří. Na pozorování zatmění Slunce a Perseid bude ideální

Česko se připravuje na mimořádné astronomické úkazy. Už dnes v podvečerních hodinách zasáhne region velmi výrazné částečné zatmění Slunce, které nabídne skvělé pozorovací podmínky díky zcela jasné obloze. Unikátní podívaná bude k vidění nízko nad západním až severozápadním horizontem přibližně hodinu před západem slunečního kotouče a v průběhu samotného západu. V tuzemsku zprostředkuje sledování veřejnosti řada hvězdáren, zatímco za úplným zatměním v pásu totality zamířily výpravy do Grónska, na Island či do Španělska.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy