Lori Lightfootová

Lori Lightfootová

Politická premiéra: Chicago si zvolilo první černošskou starostku

Voliči v americkém Chicagu si poprvé v historii zvolili do čela místní radnice černošku. Šestapadesátiletá Lori Lightfootová, která vstoupila do politiky teprve nedávno, v úterním souboji o křeslo starostky jasně porazila zkušenou lokální političku, která je rovněž afroamerického původu. V novém volebním období povede Lightfootová třetí nejlidnatější americké město sužované vysokou kriminalitou a nedostatkem financí, uvedla televize CNN.

Aktuálně se děje

20. dubna 2026 4:00

Charakter počasí bude proměnlivý, vyplývá z předpovědi na týden

Počasí v tomto týdnu bude mít střídavý charakter, uvedli meteorologové v předpovědi, kterou v neděli zveřejnili na sociálních sítích. Opět nejsou vyloučeny noční mrazy, odpoledne mohou zároveň maxima dosahovat až 18 stupňů. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Pražské metro, ilustrační fotografie

Několik stanic trasy B je uzavřeno. Pod tubusem metra hoří, zasahují hasiči

V pondělí večer zasahovalo několik jednotek pražských hasičů u požáru v prostorách střelnice, která se nachází pod tubusem metra u stanice Rajská zahrada. O události informoval mluvčí hasičů krátce před dvacátou hodinou. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že prostory střelnice jsou zakouřené, a okamžitě zahájili nezbytný průzkum.