Metallica

Metallica - Jozin z bazin | Prague 2018

VIDEO: Metallica v Praze překvapila českou písní Jožin z Bažin

Nejen nové skladby z předloni vydané desky Hardwired...To Self-Destruct nebo staré hity jako Master of Puppets nebo One, ale i českou píseň od muzikanta Ivana Mládka dnes večer v pražské O2 aréně zahrála americká skupina Metallica. Čtveřice hudebníků před vyprodanou halou hrála více než dvě hodiny. Jejich show provázela řada efektů.

Aktuálně se děje

9. května 2026 19:19

Hantavirus zabíjel na lodi, může rozpoutat další pandemii?

Světové zdravotnické úřady jsou v pohotovosti kvůli nečekanému ohnisku hantaviru, které se rozšířilo mezi lidmi spojenými s výletní lodí MV Hondius. Světová zdravotnická organizace (WHO) potvrdila pět případů nákazy, přičemž existuje podezření, že se virus mohl šířit přímo mezi lidmi na palubě. Od poloviny dubna již v souvislosti s touto lodí zemřeli tři lidé.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Poslanecká sněmovna

Podpora ANO klesá. Motoristé jsou na hraně vstupu do Sněmovny

Nejnovější volební model agentury Kantar CZ pro duben 2026 ukazuje, že dominantní postavení na české politické scéně si udržuje hnutí ANO, ačkoliv zaznamenalo mírný pokles preferencí. Průzkum zpracovaný pro Českou televizi přisuzuje hnutí Andreje Babiše 32 procent hlasů, což představuje meziměsíční oslabení o dva procentní body. Ve srovnání s loňskými volbami je pak podpora nižší o 2,5 bodu.