Články k tématu: Obchody

Jak vyzrát na fronty v obchodě? Na problém musíte jít vědecky

03.01. 10:56

Frustrující situací, kdy nakupující uvízne na konci nepostupující fronty, zatímco sousední řada se hýbe a zákazníci jsou úspěšně odbavováni, se zabývali vědci z Harvardovy univerzity.

Nákupní horečka Čechů pokračuje i po Vánocích. Plní se i internetové bazary

03.01. 10:39

Praha - E-shopy spustily slevové akce hned po Štědrém dnu, kamenné obchody se otevřely 27. prosince. Tržby obchodníků dosahovaly v posledním týdnu roku předvánočních maxim. Spousta nevhodných dárků také končí v lednu v internetových bazarech.

Obchody už nemohou dávat zdarma k nákupu plastové tašky

01.01. 09:40

Praha - Obchodníci od dnešního dne nemohou lidem dávat zdarma k nákupu plastové tašky. Bezplatné můžou zůstat jen tenké sáčky, například na pečivo či masné výrobky.

reklama

Pro tradiční prodejce v USA byl letošní rok obtížný, tisíce obchodů musely skončit

28.12. 15:29

New York - Pro tradiční maloobchodní prodejce v USA byl letošní rok jeden z nejobtížnějších. Firmy oznámily, že budou muset uzavřít rekordních zhruba 7000 obchodů, což je více než trojnásobek proti loňskému roku.

Alza poručila zákon? O Vánocích jako jediná opět nezavřela, říká ČOI

28.12. 14:29

Praha - Česká obchodní inspekce o vánočních svátcích zjistila porušení zákazu prodeje v jednom případě, a to v provozovně internetového prodejce v Praze - Holešovicích. Celkem provedla 111 kontrol. ČTK to dnes řekl mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Co s nevhodným dárkem po Vánocích? Žádejte o provedení chargebacku

27.12. 11:10

Praha - Vánoční dárky, které nepotešily, lze v řadě obchodů vrátit či vyměnit. Zboží většinou musí zůstat nenošené, nepoškozené a v původním obalu. Možnost vrátit jednoduše a bez dodatečných nákladů nechtěné zboží hraje stále důležitější roli už při samotném výběru e-shopu.

Velké obchody hned ve středu spustí povánoční výprodeje, ceny sníží o desítky procent

26.12. 15:29

Praha - Obchodníci ve středu 27. prosince spustí povánoční výprodeje i v kamenných prodejnách, v e-shopech již slevy běží od pondělí. Datart slibuje průměrnou slevu více než 35 procent, příslušenství zlevní až o 80 procent.

Změny v roce 2018? Zákaz igelitek zdarma a zpřísnění prodeje kotlů

25.12. 12:15

Praha - Příští rok přinese několik novinek v ochraně životního prostředí. Změnou je konec prodeje kotlů na tuhá paliva s 3. emisní třídou, který se týká hlavně prodejců. Lidí se ale nejvíc dotkne novela zákona o obalech.

Nákupy na Štědrý den? Většina velkých obchodů zavře už v poledne

24.12. 10:16

Praha - Pokud patříte k těm, kteří shánějí vánoční dárky na poslední chvíli, máte na nákup už jen pár hodin. Velké obchody a většina nákupních center dnes budou mít otevřeno do poledne. Například pražské centrum Palladium se uzavře ale až v 17 hodin.

Obchodníci si mnou ruce, tržby pár dní před Vánoci rostou o desítky procent

23.12. 18:06

Praha – Opozdilci mají dnes jednu z posledních možností nakoupit vánoční dárky. Právě ti, kteří do obchodů na poslední chvíli, zvedají tržby prodejců proti běžným dnům až o desítky procent. 

Chystáte se nakupovat na Štedrý den? Roste počet obchodů, které budou mít zavřeno

23.12. 13:05

Praha - V Česku přibývá obchodů, které mají na Štědrý den zavřeno. Letos poprvé zavře 24. prosince Penny market, nenakoupíte ani v prodejnách IKEA, Kika, Sconto nábytek, hračkářství Hamleys či XXX Lutz. Ještě před deseti lety měla většina řetězců otevřeno do 16 či 17 hodin. Na první a druhý svátek…

ODS navrhuje zrušit zákaz prodeje o svátcích. Nová vláda zaujala neutrální postoj

22.12. 11:09

Praha - Menšinová vláda Andreje Babiše (ANO) dnes zaujala neutrální stanovisko k návrhu ODS na zrušení zákona, který zakazuje prodej ve velkých obchodech o vybraných svátcích.

Spravedlnost? Obchody mají zavřít na všechny svátky, trvají na svém odbory

18.12. 14:35

Praha - Premiér Andrej Babiš dostal dopis od odborů. Omezení prodeje ve velkých obchodech, které nyní platí o sedmi státních svátcích, by se podle nich mělo rozšířit na všech 13 svátků. Zákon o prodejní době v obchodech se prý po roce účinnosti osvědčil.

Klasický prodej stále táhne, Amazon otevře v Německu kamenné obchody

18.12. 10:04

Mnichov - Klasické formě prodeje i přes konkurenci e-shopů ještě zdaleka neodzvonilo. Například americký Amazon se v Německu chystá otevřít kamenné obchody.

Tržby obchodů před Vánoci narostly o desítky procent

17.12. 19:03

Praha - Tržby tuzemských obchodníků o třetím adventním víkendu vzrostly meziročně i proti předchozí sobotě a neděli až o desítky procent a obecně byly nejvyšší v tomto roce. Vedle elektroniky, oblečení a kosmetiky lidé více nakupovali potraviny na sváteční stůl.

Posloucháním vánočních koled si způsobíte zdravotní potíže, varují vědci

17.12. 14:43

Mezi lidmi i na internetu koluje varování, že přílišným poslechem sezónních písní si poškozujete mozek, sluch a celkově si zaděláváte na zdravotní problémy. Je to však skutečně pravda? Z psychologické hlediska a zvlášť kolem Vánoc na tom něco pravdy bude, domnívá se klinická psycholožka Linda Blair…

Německý řetězec sexshopů jde do insolvence

15.12. 15:52

Frankfurt nad Mohanem - Německý řetězec sexshopů Beate Uhse podal žádost o insolvenční řízení a provede sanaci. Nepodařilo se mu restrukturalizovat dluh z půjčky ve výši 30 milionů eur. Dceřiných společností se žádost netýká, obchody tedy zůstanou otevřené.

Globus dostal od antimonopolního úřadu pokutu 183 milionů

15.12. 14:07

Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dnes vydal prvostupňové rozhodnutí, v němž potrestal obchodní řetězec Globus ČR za porušení zákona o významné tržní síle. Pokuta činí 183.187.559,- Kč. Řetězec může do 15 dnů podat rozklad.

Nakupují Češi podle letáku? Nový průzkum ukázal hodně nečekané věci

13.12. 16:44

Praha - Studie GfK Shopping Monitor 2018 ukázala změnu v chování Čechů. Letáky obchodních řetězců odmítá stále více lidí, poslední čtyři roky klesá i podíl těch, kteří podle nich nakupují. V roce 2013 to bylo 40 procent lidí, letos 30 procent.

Češi před Vánoci nakupují elektroniku i hry. Jaké jsou letošní hity?

10.12. 19:03

Praha - Druhý adventní víkend znamenal pro obchodníky růst prodejů oproti prvnímu o desítky procent. Někteří zákazníci však ještě s nákupem dárků čekají, například na výplatu. Češi mají zájem především elektroniku a mobily.

Češi už ryby na vánočním stole nechtějí? Tradicí se stávají vinné klobásy

10.12. 15:06

Praha - Přes veškerou snahu se státu nedaří přimět Čechy, aby více jedli ryby. Loňských 5,1 kg na osobu bylo nejnižší od roku 1995, uvádějí údaje Českého statistického úřadu. Loni spotřeba ryb meziročně klesla o 7,5 procenta.

Mohou za drahé máslo obchodníci? Podívejte, jak nízké máme marže, volají

07.12. 14:41

Praha - Exministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) v říjnu řekl, že na vysokých cenách másla mají značný podíl obchodníci, u kterých končí až polovina jeho prodejní ceny. Podle Svazu obchodu a cestovního ruchu byla letos průměrná obchodní přirážka obchodních řetězců u másla mezi 4,3 a 13,5…

Luxusní značky mohou zakázat internetový prodej zboží, rozhodl soud EU

07.12. 08:46

Lucemburk - Soudní dvůr Evropské unie ve středu rozhodl, že dodavatelé luxusního zboží mohou svým autorizovaným distributorům zakázat prodej svých produktů přes internetová tržiště, jako je Amazon nebo eBay. Oponenti upozorňují, že omezení prodejů jde proti hospodářské soutěži a bude mít negativní…

Obavy o venkovské prodejny? Babiš dostal alarmující dopis od obchodníků

06.12. 13:31

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš dostal dopis od Asociace českého tradičního obchodu (AČTO). Obchodníci chtějí, aby nová vláda zahrnula do programového prohlášení přímou podporu obchodní obslužnosti venkova, novelizaci zákona o významné tržní síle či potravinovou soběstačnost ČR.

reklama
Fotogalerie