Články k tématu: Obchody

Americké řetězce vyřadily z prodeje kolekci Trump Home

11.02. 21:40

New York - Americké obchodní řetězce Sears a Kmart vyřadily ze své on-line nabídky přes 30 produktů z kolekce Trump Home.

Trumpa rozzlobil obchodní řetězec, který vyřadil oděvy vyráběné jeho dcerou

09.02. 08:10

Washington - Americký obchodní řetězec Nordstrom se rozhodl vyřadit oblečení vyráběné firmou dcery prezidenta Donalda Trumpa Ivanky. Šéf Bílého domu známý twitterovými reakcemi všeho druhu dnes postup společnosti kritizoval jako neférový. Nordstrom se podle agentury AP hájí, že jeho rozhodnutí bylo…

Na igelitky zdarma zapomeňte. Výbor chce zpoplatnit všechny bez ohledu na tloušťku

08.02. 16:15

Praha - Poslanci z výboru pro životního prostředí dnes doporučili zakázat zákonem plastové tašky zdarma. Novela jejich cenu přímo nestanovuje. Určuje pouze, že musí minimálně odpovídat nákladům na jejich pořízení.

reklama

Poznáte podvodný e-shop? Lidé se stále nechávají nachytat, varují odborníci

07.02. 12:00

Praha - Evropské spotřebitelské centrum ČR (ESC) dnes upozornilo, že se tři procenta lidí v Evropské unii stala obětí podvodu při nákupu v internetových obchodech. Už neplatí, že neférové jednání poznáte dle špatné jazykové úpravy webu.

Za pomalejší růst maloobchodu může i omezení prodeje, shodují se analytici

06.02. 10:39

Praha - Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy klesly v prosinci reálně meziměsíčně o 1,4 %. Meziročně se tržby očištěné o vliv počtu pracovních dní zvýšily o 3,0 %, stejně jako bez očištění. Za celý rok 2016 meziročně vzrostly tržby v maloobchodě o 5,6 %. Uvedl to dnes Český statistický…

Pokuta 750 tisíc pro Kaufland platí, rozhodl soud. Řetězec prodával falšované i nebezpečné potraviny

Aktualizovali jsme 5.2.2017, 22:08, 05.02. 14:24

Brno - Krajský soud v Brně potvrdil oprávněnost pokuty 750.000 korun pro Kaufland za sedm různých pochybení při prodeji potravin. Obchodní řetězec zatím neoznámil, zda podá kasační stížnost.

Druhá fáze EET se blíží. Bude znamenat konec pro desítky trafik?

05.02. 16:30

Praha - 1. března se spustí druhá fáze elektronické evidence tržeb (EET), která se bude týkat obchodníků včetně trafik. A právě u nich mohou vyvstat potíže a hrozí, že jich desítky ukončí činnost.

Igelitky zdarma? Na to zapomeňte, poslankyně chce naopak zpoplatnit i sáčky na pečivo

01.02. 17:17

Praha - Sněmovna dnes poslala do závěrečného kola projednávání zákon, který zpoplatňuje plastové tašky v obchodech. Cenu si bchodníci určí sami. Zatím poslanci nenašli shodu na míře recyklace a využití obalového odpadu do roku 2020, kterou má novela stanovit.

Čtvrtina prodejců vánočního sortimentu porušila předpisy, tvrdí ČOI

27.01. 12:54

Praha - Tradiční vánoční sortiment, jako jsou stromky, ryby, ozdoby a další produkty nabízené především na vánočních trzích, byly cílem kontrol České obchodní inspekce (ČOI). V průběhu měsíce listopadu a prosince 2016 uskutečnily jednotlivé inspektoráty ČOI celkem 803 kontrol. Porušení právních…

EET straší vesnické obchody, často nemají přístup k internetu

25.01. 17:23

Praha - Zhruba čtvrt milionu subjektů v maloobchodu a velkoobchodu se do elektronické evidence tržeb (EET) zapojí na začátku března. Podle velikosti se náklady obchodů pohybují od 10.000 do půl milionu korun. Obavy mají malé obchůdky na venkově, často totiž nemají připojení k internetu.

Platy v maloobchodu rostou, obchodní řetězce bojují o zaměstnance

16.01. 19:49

Praha - Obchodní řetězce musí zvyšovat nástupní platy, důvodem je nízká míra nezaměstnanosti a zvyšující se konkurenční boj o kvalitní zaměstnance. V posledních dvou letech stouply i o desítky procent, přesto zůstávají hluboce pod průměrem.

Poradíme, jak nenaletět při slevových akcích

16.01. 13:52

Praha, Brno - Leden se ve většině českých obchodů nese ve znamení slev. Po vánočním nákupním šílenství se prodejci snaží zaujmout výhodnými nabídkami a nabízí slevy, které často dosahují i 80 %. Ne každá zdánlivě výhodná nabídka se ale musí vyplatit. Obchodníci totiž slevy často vytvářejí uměle…

Trump chce uzavřít obchodní dohodu USA s Británií

16.01. 13:18

Brusel - Podle nastupujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa chtějí USA se Spojeným královstvím rychle uzavřít obchodní dohodu. Šéf britské diplomacie Boris Johnson taková slova uvítal.

Maloobchodní tržby v Česku znovu zrychlily růst

11.01. 13:31

Praha - Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy vzrostly v listopadu reálně meziměsíčně o 1,9 %. Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 6,7 %, bez očištění o 7,9 %. Růst zaznamenaly všechny hlavní sortimentní skupiny prodejen. Uvedl to dnes na svém webu Český statistický…

Ministerstvo bude muset znovu řešit seznam prodejců lihu, rozhodl o tom soud

09.01. 15:12

Praha - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) se musí opět zabývat žádostí o zveřejnění seznamu obchodů, které mají povinnou koncesi na prodej alkoholu. Rozhodl tak Městský soud v Praze. O kauze informuje Český rozhlas (ČRo).

Podnikatelské svazy podaly ústavní stížnost. Chtějí zrušit omezení prodeje o svátcích

02.01. 16:28

Brno/Praha - Podnikatelské svazy podaly ústavní stížnost, ve které žádají zrušení zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě. Podle ankety ČTK mezi řetězci se norma negativně podepsala na jejich tržbách.

Co s nevhodnými dárky? Vraťte je do půlky ledna

29.12. 15:41

Praha - Dostali jste k Vánocům nevhodný dárek? Nemusíte zoufat, je možné jej vrátit u řady obchodníků do poloviny ledna. Vrácené zboží musí být nepoužité, v původním stavu a v originálním balení.

Povánoční výprodeje začaly, e-shopům rostou tržby

27.12. 15:50

Praha - K e-shopům se dnes k povánočním výprodejům přidaly i kammené obchody a tržby rostou. Ve srovnání s loňskem jsou zhruba o 10 procent vyšší. Hitem zůstávají mobilní telefony.

ČOI: Alza otevřela během svátku, porušila zákon. Hrozí jí milionová pokuta

27.12. 13:33

Praha - Největší tuzemský e-shop Alza.cz porušil podle České obchodní inspekce (ČOI) zákon. O druhém vánočním svátku totiž otevřel kamennou provozovnu v Praze.

Svátky skončily, obchody otvírají. Začaly velké povánoční slevy

27.12. 08:56

Praha - Vánoční svátky skončily a v obchodech začíná další vlna slev. Výprodeje začaly v e-shopech už v neděli, řetezce ale musely mít kvůli novému zákonu 25. a 26. prosince zavřeno. Nejvýhodnější má být nákup rozbaleného zboží, které se vrací jako nevhodný dárek.

Vánoční otevírací doby velkých obchodů? Podívejte se na PŘEHLED

24.12. 10:20

Praha - Obchodní řetězce i část nákupních center se dnes uzavřou v poledne, Tesco či Kaufland již v 11:30. Někteří velcí prodejci s nepotravinářským zbožím ale vůbec neotevřou, chtějí dát volno zaměstnancům nebo se jim na několik hodin nevyplatí obchod otevírat. Vyplývá z ankety ČTK mezi obchodníky.

Obří slevy na povánočních výprodejích letos začnou o den později

21.12. 10:52

Praha - Povánoční výprodeje letos v ČR začnou o den později, tedy 27. prosince. Důvodem je nový zákon, který velkým rětezcům zakázal prodej o některých svatcích. Většina e-shopů ale spustí slevové akce na 1. svátek vánoční 25. prosince.

Lidé před Vánoci nakupují ve velkém. O zlaté neděli utráceli více než před týdnem

18.12. 18:00

Praha - Češi letos v obchodech utrácí jako o závod. O zlaté adventní neděli utratili o desítky procent více peněz ve srovnání s minulým víkendem.

Kubera napadne u ÚS zákon o omezení prodejní doby o svátcích

14.12. 16:12

Praha - Skupina 19 senátorů v čele s Jaroslavem Kuberou (ODS) napadne u Ústavního soudu (ÚS) zákon, jenž o vybraných svátcích zakazuje prodej ve větších obchodech. Kdy přesně soud podání dostane, zatím ale není úplně jasné.

reklama
Fotogalerie