Články k tématu: Obchody

Prodeje prémiových potravin a tvrdého alkoholu před Velikonocemi stoupají

09.04. 14:50

Praha - Před velikonočními svátky výrazně rostou prodeje dražších potravin a tvrdého alkoholu. Vyplývá z ankety ČTK mezi prodejc

Trička s Hitlerem a Heydrichem pobouřily Čechy. Obchody je stahují

09.04. 13:58

Praha - Mládežnická organizace ČSSD Mladí sociální demokraté (MSD) vyzvala k bojkotu nakladatelství Naše vojsko. Nelíbí se jim, že i přes dřívější přísliby stažení nakladatelství ponechalo v prodeji zboží zobrazující Adolfa Hitlera či Reinharda Heydricha. Výtěžek z již prodaného zboží by podle MSD…

Maloobchodní tržby zpomalily v únoru meziroční růst, vliv na to měl i kalendář

05.04. 11:43

Praha - Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy vzrostly v únoru reálně meziměsíčně o 0,9 %. Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 4,8 %, bez očištění o 0,6 %. Uvedl to dnes Český statistický úřad (ČSÚ).

reklama

Do EET je zapojeno 138 tisíc podnikatelů. Zákazníkům už vydali 663 milionů účtenek

02.04. 13:07

Praha - Do elektronické evidence tržeb (EET) je zapojeno zhruba 138.000 podnikatelů, kteří už vydali zákazníkům 663 milionů účtenek. Finanční správa také vyrazila na kontroly, odhalila stovky nedostatků.

Žena prý v obchodním domě učila krást syna. K soudu nedorazila, hrozí jí vazba

29.03. 13:24

Teplice - Ani dnes nezačalo hlavní líčení v kauze ženy, která dle obžaloby učila krást malého syna v obchodním centru. Obviněná se k soudu nedostavila, teď jí hrozí vazba.

Zájem Čechů o zboží v akci a reklamní letáky klesá

28.03. 13:17

Praha - Z nových údajů společnosti GfK vyplývá, že se růst podílu potravin a drogerie, které Češi kupují ve slevách, loni zastavil. Klesá i význam reklamních letáků.

Jsme spotřebitelé druhé kategorie, myslí si velká část Čechů

16.03. 16:11

Praha - 73 procent Čechů má pocit, že jako spotřebitelé nemají stejné postavení jako obyvatelé jiných evropských zemí. Ukázal to nový průzkum agentury STEM/MARK.

Maloobchodu se daří. Za co Češi nejvíc utrácí?

15.03. 11:36

Praha - Jak dnes uvedl Český statistický úřad (ČSÚ), tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy vzrostly v lednu reálně meziměsíčně o 1,0 %. Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 3,3 %, bez očištění o 5,6 %. Vývoj tržeb byl ovlivněn rozdílným počtem pracovních dní, kterých…

Česká jablka jdou na odbyt, na pultech budou do června

13.03. 15:47

Praha - Poptávka po českých jablkách je letos slušná a měla by být k dostání v obchodech zhruba do června. Pomáhá i fakt, že ceny čerstvé zeleniny ze Španělska jsou kvůli tamní neúrodě velmi vysoké.

Češi si na EET zvykají, obchodníci zásadní problémy nehlásí

12.03. 12:34

Praha - Zavedení elektronické evidence tržeb (EET) nezpůsobilo většině obchodníků zásadní komplikace. Drobní živnostníci si ale stěžují na další administrativní překážku, přesto nenastalo zatím masivnější rušení živností.

Dnes byla spuštěna 2. fáze EET, systém je po zapojení obchodníků bez problémů

01.03. 14:54

Praha - Provoz elektronické evidence tržeb (EET) je po dnešním zapojení obchodníků zatím plynulý a bez problémů. Finanční správa nyní eviduje téměř 300 milionů vydaných účtenek a zhruba 110.000 evidujících podnikatelů. ČTK to sdělila mluvčí správy Petra Petlachová s tím, že během dne lze čekat růst…

O zóně volného obchodu RCEP jednají diplomaté ze 16 asijských zemí

27.02. 11:20

Tokio - Diplomaté 16 zemí Asie a Tichomoří se tento týden scházejí v japonském přístavním městě Kóbe k jednáním o vytvoření regionální zóny volného obchodu (RCEP jako Regional Comprehensive Economic Partnership).

Více než polovina obchodníků není na EET připravena

26.02. 15:01

Praha - Téměř 60 procent obchodníků v Česku není připraveno na zavedení elektronické evidence tržeb (EET) od 1. března. Tzv. autentizační údaje si do dnešního dne vyzvedlo zhruba 106.500 maloobchodníků a velkoobchodníků z celkového čtvrt milionu.

Albert musel stáhnout mraženou rybu z Číny: Mražené maso tilapie nahradila voda

20.02. 17:26

Praha - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) na trhu objevila mraženou rybu tilapii z Číny, které bylo v balení méně, než avizovala etiketa, do výrobku byla přidaná voda. Řetězec Albert, který produkt prodával, ho musel okamžitě stáhnout.

Připravte si peněženky: Cena zeleniny letí vzhůru, dražší je i máslo

Aktualizovali jsme 17.2.2017, 22:01, 17.02. 12:31

Praha - Z aktuálních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) vyplývá, že zelenina na pultech obchodníků letos výrazně podražila. Platíme mnohem víc za rajčata, papriky či brambory. Důvodem je nepříznivé počasí na jihu Evropy, které mělo dopady na úrodu. O více než pětinu stoupla u českých obchodníků…

Americké řetězce vyřadily z prodeje kolekci Trump Home

11.02. 21:40

New York - Americké obchodní řetězce Sears a Kmart vyřadily ze své on-line nabídky přes 30 produktů z kolekce Trump Home.

Trumpa rozzlobil obchodní řetězec, který vyřadil oděvy vyráběné jeho dcerou

09.02. 08:10

Washington - Americký obchodní řetězec Nordstrom se rozhodl vyřadit oblečení vyráběné firmou dcery prezidenta Donalda Trumpa Ivanky. Šéf Bílého domu známý twitterovými reakcemi všeho druhu dnes postup společnosti kritizoval jako neférový. Nordstrom se podle agentury AP hájí, že jeho rozhodnutí bylo…

Na igelitky zdarma zapomeňte. Výbor chce zpoplatnit všechny bez ohledu na tloušťku

08.02. 16:15

Praha - Poslanci z výboru pro životního prostředí dnes doporučili zakázat zákonem plastové tašky zdarma. Novela jejich cenu přímo nestanovuje. Určuje pouze, že musí minimálně odpovídat nákladům na jejich pořízení.

Poznáte podvodný e-shop? Lidé se stále nechávají nachytat, varují odborníci

07.02. 12:00

Praha - Evropské spotřebitelské centrum ČR (ESC) dnes upozornilo, že se tři procenta lidí v Evropské unii stala obětí podvodu při nákupu v internetových obchodech. Už neplatí, že neférové jednání poznáte dle špatné jazykové úpravy webu.

Za pomalejší růst maloobchodu může i omezení prodeje, shodují se analytici

06.02. 10:39

Praha - Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy klesly v prosinci reálně meziměsíčně o 1,4 %. Meziročně se tržby očištěné o vliv počtu pracovních dní zvýšily o 3,0 %, stejně jako bez očištění. Za celý rok 2016 meziročně vzrostly tržby v maloobchodě o 5,6 %. Uvedl to dnes Český statistický…

Pokuta 750 tisíc pro Kaufland platí, rozhodl soud. Řetězec prodával falšované i nebezpečné potraviny

Aktualizovali jsme 5.2.2017, 22:08, 05.02. 14:24

Brno - Krajský soud v Brně potvrdil oprávněnost pokuty 750.000 korun pro Kaufland za sedm různých pochybení při prodeji potravin. Obchodní řetězec zatím neoznámil, zda podá kasační stížnost.

Druhá fáze EET se blíží. Bude znamenat konec pro desítky trafik?

05.02. 16:30

Praha - 1. března se spustí druhá fáze elektronické evidence tržeb (EET), která se bude týkat obchodníků včetně trafik. A právě u nich mohou vyvstat potíže a hrozí, že jich desítky ukončí činnost.

Igelitky zdarma? Na to zapomeňte, poslankyně chce naopak zpoplatnit i sáčky na pečivo

01.02. 17:17

Praha - Sněmovna dnes poslala do závěrečného kola projednávání zákon, který zpoplatňuje plastové tašky v obchodech. Cenu si bchodníci určí sami. Zatím poslanci nenašli shodu na míře recyklace a využití obalového odpadu do roku 2020, kterou má novela stanovit.

Čtvrtina prodejců vánočního sortimentu porušila předpisy, tvrdí ČOI

27.01. 12:54

Praha - Tradiční vánoční sortiment, jako jsou stromky, ryby, ozdoby a další produkty nabízené především na vánočních trzích, byly cílem kontrol České obchodní inspekce (ČOI). V průběhu měsíce listopadu a prosince 2016 uskutečnily jednotlivé inspektoráty ČOI celkem 803 kontrol. Porušení právních…

reklama
Fotogalerie