Články k tématu: Obchody

Maloobchodu se daří. Za co Češi nejvíc utrácí?

15.03. 11:36

Praha - Jak dnes uvedl Český statistický úřad (ČSÚ), tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy vzrostly v lednu reálně meziměsíčně o 1,0 %. Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 3,3 %, bez očištění o 5,6 %. Vývoj tržeb byl ovlivněn rozdílným počtem pracovních dní, kterých…

Česká jablka jdou na odbyt, na pultech budou do června

13.03. 15:47

Praha - Poptávka po českých jablkách je letos slušná a měla by být k dostání v obchodech zhruba do června. Pomáhá i fakt, že ceny čerstvé zeleniny ze Španělska jsou kvůli tamní neúrodě velmi vysoké.

Češi si na EET zvykají, obchodníci zásadní problémy nehlásí

12.03. 12:34

Praha - Zavedení elektronické evidence tržeb (EET) nezpůsobilo většině obchodníků zásadní komplikace. Drobní živnostníci si ale stěžují na další administrativní překážku, přesto nenastalo zatím masivnější rušení živností.

reklama

Dnes byla spuštěna 2. fáze EET, systém je po zapojení obchodníků bez problémů

01.03. 14:54

Praha - Provoz elektronické evidence tržeb (EET) je po dnešním zapojení obchodníků zatím plynulý a bez problémů. Finanční správa nyní eviduje téměř 300 milionů vydaných účtenek a zhruba 110.000 evidujících podnikatelů. ČTK to sdělila mluvčí správy Petra Petlachová s tím, že během dne lze čekat růst…

O zóně volného obchodu RCEP jednají diplomaté ze 16 asijských zemí

27.02. 11:20

Tokio - Diplomaté 16 zemí Asie a Tichomoří se tento týden scházejí v japonském přístavním městě Kóbe k jednáním o vytvoření regionální zóny volného obchodu (RCEP jako Regional Comprehensive Economic Partnership).

Více než polovina obchodníků není na EET připravena

26.02. 15:01

Praha - Téměř 60 procent obchodníků v Česku není připraveno na zavedení elektronické evidence tržeb (EET) od 1. března. Tzv. autentizační údaje si do dnešního dne vyzvedlo zhruba 106.500 maloobchodníků a velkoobchodníků z celkového čtvrt milionu.

Albert musel stáhnout mraženou rybu z Číny: Mražené maso tilapie nahradila voda

20.02. 17:26

Praha - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) na trhu objevila mraženou rybu tilapii z Číny, které bylo v balení méně, než avizovala etiketa, do výrobku byla přidaná voda. Řetězec Albert, který produkt prodával, ho musel okamžitě stáhnout.

Připravte si peněženky: Cena zeleniny letí vzhůru, dražší je i máslo

Aktualizovali jsme 17.2.2017, 22:01, 17.02. 12:31

Praha - Z aktuálních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) vyplývá, že zelenina na pultech obchodníků letos výrazně podražila. Platíme mnohem víc za rajčata, papriky či brambory. Důvodem je nepříznivé počasí na jihu Evropy, které mělo dopady na úrodu. O více než pětinu stoupla u českých obchodníků…

Americké řetězce vyřadily z prodeje kolekci Trump Home

11.02. 21:40

New York - Americké obchodní řetězce Sears a Kmart vyřadily ze své on-line nabídky přes 30 produktů z kolekce Trump Home.

Trumpa rozzlobil obchodní řetězec, který vyřadil oděvy vyráběné jeho dcerou

09.02. 08:10

Washington - Americký obchodní řetězec Nordstrom se rozhodl vyřadit oblečení vyráběné firmou dcery prezidenta Donalda Trumpa Ivanky. Šéf Bílého domu známý twitterovými reakcemi všeho druhu dnes postup společnosti kritizoval jako neférový. Nordstrom se podle agentury AP hájí, že jeho rozhodnutí bylo…

Na igelitky zdarma zapomeňte. Výbor chce zpoplatnit všechny bez ohledu na tloušťku

08.02. 16:15

Praha - Poslanci z výboru pro životního prostředí dnes doporučili zakázat zákonem plastové tašky zdarma. Novela jejich cenu přímo nestanovuje. Určuje pouze, že musí minimálně odpovídat nákladům na jejich pořízení.

Poznáte podvodný e-shop? Lidé se stále nechávají nachytat, varují odborníci

07.02. 12:00

Praha - Evropské spotřebitelské centrum ČR (ESC) dnes upozornilo, že se tři procenta lidí v Evropské unii stala obětí podvodu při nákupu v internetových obchodech. Už neplatí, že neférové jednání poznáte dle špatné jazykové úpravy webu.

Za pomalejší růst maloobchodu může i omezení prodeje, shodují se analytici

06.02. 10:39

Praha - Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy klesly v prosinci reálně meziměsíčně o 1,4 %. Meziročně se tržby očištěné o vliv počtu pracovních dní zvýšily o 3,0 %, stejně jako bez očištění. Za celý rok 2016 meziročně vzrostly tržby v maloobchodě o 5,6 %. Uvedl to dnes Český statistický…

Pokuta 750 tisíc pro Kaufland platí, rozhodl soud. Řetězec prodával falšované i nebezpečné potraviny

Aktualizovali jsme 5.2.2017, 22:08, 05.02. 14:24

Brno - Krajský soud v Brně potvrdil oprávněnost pokuty 750.000 korun pro Kaufland za sedm různých pochybení při prodeji potravin. Obchodní řetězec zatím neoznámil, zda podá kasační stížnost.

Druhá fáze EET se blíží. Bude znamenat konec pro desítky trafik?

05.02. 16:30

Praha - 1. března se spustí druhá fáze elektronické evidence tržeb (EET), která se bude týkat obchodníků včetně trafik. A právě u nich mohou vyvstat potíže a hrozí, že jich desítky ukončí činnost.

Igelitky zdarma? Na to zapomeňte, poslankyně chce naopak zpoplatnit i sáčky na pečivo

01.02. 17:17

Praha - Sněmovna dnes poslala do závěrečného kola projednávání zákon, který zpoplatňuje plastové tašky v obchodech. Cenu si bchodníci určí sami. Zatím poslanci nenašli shodu na míře recyklace a využití obalového odpadu do roku 2020, kterou má novela stanovit.

Čtvrtina prodejců vánočního sortimentu porušila předpisy, tvrdí ČOI

27.01. 12:54

Praha - Tradiční vánoční sortiment, jako jsou stromky, ryby, ozdoby a další produkty nabízené především na vánočních trzích, byly cílem kontrol České obchodní inspekce (ČOI). V průběhu měsíce listopadu a prosince 2016 uskutečnily jednotlivé inspektoráty ČOI celkem 803 kontrol. Porušení právních…

EET straší vesnické obchody, často nemají přístup k internetu

25.01. 17:23

Praha - Zhruba čtvrt milionu subjektů v maloobchodu a velkoobchodu se do elektronické evidence tržeb (EET) zapojí na začátku března. Podle velikosti se náklady obchodů pohybují od 10.000 do půl milionu korun. Obavy mají malé obchůdky na venkově, často totiž nemají připojení k internetu.

Platy v maloobchodu rostou, obchodní řetězce bojují o zaměstnance

16.01. 19:49

Praha - Obchodní řetězce musí zvyšovat nástupní platy, důvodem je nízká míra nezaměstnanosti a zvyšující se konkurenční boj o kvalitní zaměstnance. V posledních dvou letech stouply i o desítky procent, přesto zůstávají hluboce pod průměrem.

Poradíme, jak nenaletět při slevových akcích

16.01. 13:52

Praha, Brno - Leden se ve většině českých obchodů nese ve znamení slev. Po vánočním nákupním šílenství se prodejci snaží zaujmout výhodnými nabídkami a nabízí slevy, které často dosahují i 80 %. Ne každá zdánlivě výhodná nabídka se ale musí vyplatit. Obchodníci totiž slevy často vytvářejí uměle…

Trump chce uzavřít obchodní dohodu USA s Británií

16.01. 13:18

Brusel - Podle nastupujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa chtějí USA se Spojeným královstvím rychle uzavřít obchodní dohodu. Šéf britské diplomacie Boris Johnson taková slova uvítal.

Maloobchodní tržby v Česku znovu zrychlily růst

11.01. 13:31

Praha - Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy vzrostly v listopadu reálně meziměsíčně o 1,9 %. Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 6,7 %, bez očištění o 7,9 %. Růst zaznamenaly všechny hlavní sortimentní skupiny prodejen. Uvedl to dnes na svém webu Český statistický…

Ministerstvo bude muset znovu řešit seznam prodejců lihu, rozhodl o tom soud

09.01. 15:12

Praha - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) se musí opět zabývat žádostí o zveřejnění seznamu obchodů, které mají povinnou koncesi na prodej alkoholu. Rozhodl tak Městský soud v Praze. O kauze informuje Český rozhlas (ČRo).

Podnikatelské svazy podaly ústavní stížnost. Chtějí zrušit omezení prodeje o svátcích

02.01. 16:28

Brno/Praha - Podnikatelské svazy podaly ústavní stížnost, ve které žádají zrušení zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě. Podle ankety ČTK mezi řetězci se norma negativně podepsala na jejich tržbách.

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html