Články k tématu: Obchody

EET straší vesnické obchody, často nemají přístup k internetu

25.01. 17:23

Praha - Zhruba čtvrt milionu subjektů v maloobchodu a velkoobchodu se do elektronické evidence tržeb (EET) zapojí na začátku března. Podle velikosti se náklady obchodů pohybují od 10.000 do půl milionu korun. Obavy mají malé obchůdky na venkově, často totiž nemají připojení k internetu.

Platy v maloobchodu rostou, obchodní řetězce bojují o zaměstnance

16.01. 19:49

Praha - Obchodní řetězce musí zvyšovat nástupní platy, důvodem je nízká míra nezaměstnanosti a zvyšující se konkurenční boj o kvalitní zaměstnance. V posledních dvou letech stouply i o desítky procent, přesto zůstávají hluboce pod průměrem.

Poradíme, jak nenaletět při slevových akcích

16.01. 13:52

Praha, Brno - Leden se ve většině českých obchodů nese ve znamení slev. Po vánočním nákupním šílenství se prodejci snaží zaujmout výhodnými nabídkami a nabízí slevy, které často dosahují i 80 %. Ne každá zdánlivě výhodná nabídka se ale musí vyplatit. Obchodníci totiž slevy často vytvářejí uměle…

reklama

Trump chce uzavřít obchodní dohodu USA s Británií

16.01. 13:18

Brusel - Podle nastupujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa chtějí USA se Spojeným královstvím rychle uzavřít obchodní dohodu. Šéf britské diplomacie Boris Johnson taková slova uvítal.

Maloobchodní tržby v Česku znovu zrychlily růst

11.01. 13:31

Praha - Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy vzrostly v listopadu reálně meziměsíčně o 1,9 %. Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 6,7 %, bez očištění o 7,9 %. Růst zaznamenaly všechny hlavní sortimentní skupiny prodejen. Uvedl to dnes na svém webu Český statistický…

Ministerstvo bude muset znovu řešit seznam prodejců lihu, rozhodl o tom soud

09.01. 15:12

Praha - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) se musí opět zabývat žádostí o zveřejnění seznamu obchodů, které mají povinnou koncesi na prodej alkoholu. Rozhodl tak Městský soud v Praze. O kauze informuje Český rozhlas (ČRo).

Podnikatelské svazy podaly ústavní stížnost. Chtějí zrušit omezení prodeje o svátcích

02.01. 16:28

Brno/Praha - Podnikatelské svazy podaly ústavní stížnost, ve které žádají zrušení zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě. Podle ankety ČTK mezi řetězci se norma negativně podepsala na jejich tržbách.

Co s nevhodnými dárky? Vraťte je do půlky ledna

29.12. 15:41

Praha - Dostali jste k Vánocům nevhodný dárek? Nemusíte zoufat, je možné jej vrátit u řady obchodníků do poloviny ledna. Vrácené zboží musí být nepoužité, v původním stavu a v originálním balení.

Povánoční výprodeje začaly, e-shopům rostou tržby

27.12. 15:50

Praha - K e-shopům se dnes k povánočním výprodejům přidaly i kammené obchody a tržby rostou. Ve srovnání s loňskem jsou zhruba o 10 procent vyšší. Hitem zůstávají mobilní telefony.

ČOI: Alza otevřela během svátku, porušila zákon. Hrozí jí milionová pokuta

27.12. 13:33

Praha - Největší tuzemský e-shop Alza.cz porušil podle České obchodní inspekce (ČOI) zákon. O druhém vánočním svátku totiž otevřel kamennou provozovnu v Praze.

Svátky skončily, obchody otvírají. Začaly velké povánoční slevy

27.12. 08:56

Praha - Vánoční svátky skončily a v obchodech začíná další vlna slev. Výprodeje začaly v e-shopech už v neděli, řetezce ale musely mít kvůli novému zákonu 25. a 26. prosince zavřeno. Nejvýhodnější má být nákup rozbaleného zboží, které se vrací jako nevhodný dárek.

Vánoční otevírací doby velkých obchodů? Podívejte se na PŘEHLED

24.12. 10:20

Praha - Obchodní řetězce i část nákupních center se dnes uzavřou v poledne, Tesco či Kaufland již v 11:30. Někteří velcí prodejci s nepotravinářským zbožím ale vůbec neotevřou, chtějí dát volno zaměstnancům nebo se jim na několik hodin nevyplatí obchod otevírat. Vyplývá z ankety ČTK mezi obchodníky.

Obří slevy na povánočních výprodejích letos začnou o den později

21.12. 10:52

Praha - Povánoční výprodeje letos v ČR začnou o den později, tedy 27. prosince. Důvodem je nový zákon, který velkým rětezcům zakázal prodej o některých svatcích. Většina e-shopů ale spustí slevové akce na 1. svátek vánoční 25. prosince.

Lidé před Vánoci nakupují ve velkém. O zlaté neděli utráceli více než před týdnem

18.12. 18:00

Praha - Češi letos v obchodech utrácí jako o závod. O zlaté adventní neděli utratili o desítky procent více peněz ve srovnání s minulým víkendem.

Kubera napadne u ÚS zákon o omezení prodejní doby o svátcích

14.12. 16:12

Praha - Skupina 19 senátorů v čele s Jaroslavem Kuberou (ODS) napadne u Ústavního soudu (ÚS) zákon, jenž o vybraných svátcích zakazuje prodej ve větších obchodech. Kdy přesně soud podání dostane, zatím ale není úplně jasné.

Trumpova výhra zavařila obchodníkům u jeho mrakodrapu. Jsou zoufalí z ochranky

13.12. 09:27

New York - Donald Trump, který se 20. ledna stane novým šéfem Bílého domu ve Washingtonu, zatím bydlí ve svém mrakodrapu v New Yorku. Řadu obchodů, které kolem něj sídlí, ale obtěžuje ochranka budoucího prezidenta. Zvažují proto přestěhování.

Češi loví vánoční dárky, obchodní centra praskají ve švech

11.12. 17:43

Praha - Dnes byla třetí adventní neděle, čehož řada Čechů využila k nákupu vánočních dárků. Zájem byl především o elektroniku. Ten největší nápor ale obchody čekají v nadcházejícím týdnu, kdy jsou výplatní termíny.

Řetězec prodává výhradně prošlé potraviny, lidé jsou nadšení

Aktualizovali jsme 10.12.2016, 21:59, 10.12. 10:27

Kodaň - Dánský řetězec Wefood slaví nečekaný úspěch. Prodává výhradně zboží, u kterého je prošlá záruční lhůta nebo které má poškozený obal. Zisk putuje na charitu.

Tržby v maloobchodě v ČR meziročně zpomalil

06.12. 10:32

Praha - Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy klesly v říjnu reálně meziměsíčně o 0,3 %, uvedl dnes Český statistický úřad. Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 3,1 %, bez očištění o 2,0 %.

Druhý adventní víkend přinesl obchodníkům vyšší tržby

04.12. 17:59

Praha - Většině obchodníků o druhém adventním víkendu vzrostly tržby. Některým dokonce až v řádu desítek procent. Vyplývá to z informací firem oslovených ČTK.

ODS jde proti zavření obchodů o svátcích. Chystá ústavní stížnost

30.11. 12:32

Praha - Senátoři ODS shromáždili potřebné podpisy pro podání ústavní stížnosti proti zavírání obchodů o svátcích. Ústavní stížnost podepsalo 18 senátorů včetně některých z klubu Starostů a nezávislých (STAN), prozradil místopředseda Senátu Jaroslav Kubera.

EU omezí diskriminaci zákazníků na internetu. Znamená to konec geoblockingu?

28.11. 15:45

Brusel - Praxe, kdy si zákazník nemohl přes internet nakoupit zboží či služby v jiné zemi unie, by měla skončit. Na změně pravidel se dnes shodly členské státy EU.

Češi nakupovali ve velkém, Američané po Dni díkůvzdání nikoliv. Co za tím stojí?

28.11. 08:41

Chicago - Zatímco Češi o Černém pátku a následujícím víkendu nakupovali ve velkém, Američané po Dni díkůvzdání utráceli méně než loni. Vyšší tržby zaznamenaly e-shopy, do kamenných obchodů se lidem nechtělo.

Vánoční šílenství začíná: Obchody v Brně praskaly ve švech, obchodníci hlásí velké obraty

27.11. 18:22

Brno - Začátek předvánoční nákupní horečky je už patrný také na jižní Moravě. Obchodníci hlásí vyšší obrat. Například nákupní centrum Vaňkovka v Brně navštívilo o víkendu zhruba 133 tisíc návštěvníků.

reklama
Fotogalerie