Články k tématu: Obchody

V Brně se razantně zvýšil zájem o balenou vodu, obchody posilují dodávky

16.09. 12:17

Brno - V Brně se skokově zvýšil zájem o balenou vodu, obchodní řetězce proto posilují její dodávky. Vodou se zásobují nejen jednotlivci, ale také některé instituce, které ji poskytují svým zaměstnancům.

Pokladní by měli mít vyšší minimální mzdu. Odboráři žádají 18 tisíc

13.09. 18:03

Praha – O více než šest tisíc korun by se podle odborářů v maloobchodu měla zvýšit minimální mzda pokladních. Navíc by měla vzrůst odměna za pracovní pohotovost z dosavadních deseti procent průměrného výdělku na 20 procent. Odbory to dnes uvedly v tiskové zprávě.

Zavařování opět nabývá na popularitě. Frčí moderní technologie

06.09. 15:13

Praha - Podle prodejců se do Česka vrací trend zavařování. Pryč je ale doba těžkých zavařovací hrnce s rtuťovými teploměry a utěrkami na dně.

reklama

Polsko chce zavřít obchody v neděli. Za prodej hrozí dva roky vězení

01.09. 08:53

Varšava - Polské odborové hnutí Solidarita chce zakázat prodej v neděli, za porušení nařízení by hrozily až dva roky vězení. Zákon musí ještě schválit parlament.

Na pultech českých obchodů by mělo být až 80 procent tuzemského zboží, navrhuje šéf Agrární komory

25.08. 12:00

Praha - Na pultech českých obchodů by měly být povinně dvě třetiny až 80 procent českého zboží, přejí si potravináři. Při zahájení 43. ročníku mezinárodního agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích k tomu dnes vyzval vládu prezident Agrární komory a Potravinářské komory Miroslav Toman.…

Myslíte si, že v českých obchodech kupujete české maso? Ministr Jurečka vás vyvede z omylu

Aktualizovali jsme 23.8.2016, 22:26, 23.08. 17:44

Praha – Ani polovina masa, které leží na českých pultech, nepochází z českých chovů. Uvedl to ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Dodavatelé si stěžují na obchodní řetězce. Co se jim nelíbí?

23.08. 17:43

Praha – Dodavatelé tvrdí, že maloobchodní řetězce zneužívají své dominantní postavení na trhu. Ukázal to průzkum, který si nechalo zpracovat ministerstvo zemědělství.

Darování oděvů charitě není u DPH stejné jako u potravin

19.08. 17:48

Praha - Situace, kdy je možné odpustit daň z přidané hodnoty (DPH) u oblečení poskytnutého na charitativní účely, není stejná jako v případě potravin.

Práce v českých supermarketech: Co se skutečně děje mezi zaměstnanci a vedením?

19.08. 10:06

Praha - Soud minulý týden rozhodl, že třem manažerům diskontního řetězce Penny Market musí vedení proplatit více než milion korun za neuznané přesčasy. Jeden ze žalujících zaměstnanců nyní prozradil, co vše se v obchodě dělo.

Do Česka dorazily výpěstky: Zelenina, která dříve končila v odpadu

Aktualizovali jsme 18.8.2016, 19:46, 18.08. 15:51

Praha - Výpěstky, které nevyhovují běžným standardům supermarketů dosud často končily zaorané v polích nebo v odpadu. To se však mění a obchody nově dávají na pulty i pokroucenou či špatně zbarvenou zeleninu. To chválí aktivisté z iniciativy Zachraň Jídlo.

Kde dětem koupít školní pomůcky nejlevněji? Velké srovnání cen

18.08. 17:21

Praha - Začátek školního roku se nezadržitelně blíží, je proto nejvyšší čas děti vybavit sešity a pastelkami. Na nízké ceny školních potřeb se snaží rodiče nalákat řada supermarketů. Kde nakoupíte nejlevněji?

SZPI: Každý třetí prodejce špatně značí nebalené potraviny

12.08. 15:22

Praha - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) provedla cílenou kontrolní akci zaměřenou na správné označování nebalených potravin. Kontroly se uskutečnily ve všech typech maloobchodních prodejen v ČR, kde má SZPI kompetenci ke kontrole.

Wal-Mart koupí internetový obchod Jet.com za miliardy dolarů

08.08. 16:14

New York - Americká společnost Wal-Mart Stores koupí internetového prodejce Jet.com. Firma za relativního nováčka v oboru zaplatí zhruba 3,3 miliardy dolarů (80,5 miliardy Kč).

Muslimské obchody v problémech: Musí prodávat vepřové a alkohol, jinak je zavřou

05.08. 16:38

Paříž – Supermarket typu Halal v Paříži to má nahnuté, musí začít prodávat vepřové maso a alkohol, jinak ho úřady nechají zavřít. Francouzské úřady údajně nechtějí oblasti, které jsou pouze muslimské, nebo oblasti, kde nejsou žádní muslimové, píše server Independent.

Češi v maloobchodech utrácejí více, tvrdí analytici

05.08. 12:40

Praha - Tržby v maloobchodě bez aut v červnu zpomalily meziroční růst na 6,2 procenta z květnových 7,5 procenta. Po zohlednění kalendářních vlivů rostly ale nejrychleji v letošním roce.

Facebook povolí firmám v rozvojových zemích přímý prodej

03.08. 17:39

San Francisco - Internetová sociální síť Facebook umožní malým podnikům v rozvíjejících se zemích, aby prodávaly své zboží zákazníkům přímo přes své facebookové stránky.

Na dovolené nezapomínejte smlouvat, jinak riskujete problémy. Tipy, jak na to

03.08. 10:44

Praha - Ačkoli většina lidí jezdí na dovolenou do hotelů s all inclusive, nenavštívit místní tržiště by byla veliká škoda. Minimálně tam můžete nakoupit originální suvenýry za velmi slušnou cenu. Nesmíte ale zapomenout, že na jihu je součástí tradice smlouvání.

Téměř polovina prodejců alkoholu neprošla kontrolou ČOI

22.07. 13:21

Praha - Inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) zjistili v 1. čtvrtletí 2016 téměř u 50 procent kontrolovaných subjektů porušení zákona o ochraně spotřebitele při nabídce a prodeji alkoholických nápojů.

Češi kupují power banky, jako diví. Má v tom prsty Pokémon GO?

15.07. 18:54

Praha – Pokémon GO je nepopíratelně hit tohoto léta a i když hra u nás ještě není oficiálně dostupná, většina území už je obsazená lidmi, kteří bojují za svůj tým na mnoha a mnoha stadionech. Většinu hráčů ale trápí to, že hra spotřebovává velké množství baterie. Jedním z řešení jsou tzv. power…

VIDEO:Jak se vypořádat s lupičem? Majitel bistra na to šel originálně

Aktualizovali jsme 13.7.2016, 20:32, 13.07. 16:21

Wellington - Lupič, který přišel do bistra Saida Ahmeda na Novém Zélandu a s pistolí v ruce požadoval peníze, má nečekaný zážitek. Majitel ho totiž naprosto ignoroval, napsal zpravodajský server BBC News.

Revoluce v obchodních řetězcích: O úspěchu začne rozhodovat kvalita zboží

13.07. 18:10

Praha - Obchod s potravinami v Česku prochází velkou proměnou, která je téměř srovnatelná s příchodem hypermarketů ve druhé polovině 90. let.

Spory mezi spotřebiteli a podnikateli přibývají. Centrum EU řešilo minulý rok o čtvrtinu více případů

13.07. 10:35

Praha - Evropské spotřebitelské centrum loni pomohlo řešit 608 přeshraničních sporů spotřebitelů s podnikateli z jiných zemí EU, Norska a Islandu. Je to o čtvrtinu meziročně více.

Češi utrácí více. Pozor ale na optický klam

08.07. 12:19

Praha - Jak dnes informoval Český statistický úřad, tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy klesly v květnu reálně meziměsíčně o 0,4 % a meziročně očištěné o kalendářní vlivy se zvýšily o 4,0 %. Rostoucí zaměstnanost a s tím související zvyšování platů podle analytiků stále podporují chuť…

Češi nakupují ve velkém, tržby v květnu vzrotly o 7,5 procent

08.07. 09:50

Praha - Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy klesly v květnu reálně meziměsíčně o 0,4 % a meziročně očištěné o kalendářní vlivy se zvýšily o 4,0 %. Bez očištění se tržby meziročně zvýšily o 7,5 %.

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html