Pelhřimov

Ilustrační foto

V pelhřimovském babyboxu dnes zdravotníci našli novorozeného chlapce

Do babyboxu v Pelhřimově dnes někdo odložil norovozeného chlapce. Zabalený byl do deky a vložený do cestovní kabely. Je vitální, ale trochu podchlazený, zdravotníci ho dali do inkubátoru, sdělil dnes ČTK zakladatel babyboxů Ludvík Hess. Jde o letošní osmé dítě v Česku vložené do babyboxu.

Hasiči, ilustrační fotografie

V pelhřimovském pivovaru Poutník vypukl požár

Domov

Pelhřimov - Požár v pelhřimovském pivovaru Poutník napáchal škody za 750 tisíc korun. Příčinou byla technická závada na vývěvě, tedy zařízení, které odčerpává vzduch. Na provoz pivovaru nebude mít požár dopad.

Aktuálně se děje

14. ledna 2026 4:00

Víkendové počasí. Mráz především v noci, přes den bude nad nulou

Poslední víkend do Česka přinesl mrazivé a na sníh bohaté počasí. O nadcházejícím víkendu bude situace jiná. Meteorologové nečekají prakticky žádné srážky, přes den má navíc být nad nulou. Vyplývá to z informací uvedených na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ilustrační foto

Tragédie: 2 muži otráveni v garáži, jeden z nich zemřel

Obec Velešice na Klatovsku zasáhlo v úterý dopoledne velké neštěstí. V garáži rodinného domu byli krátce před jedenáctou hodinou nalezeni dva muži v bezvědomí. Přivolaní záchranáři, hasiči i policisté okamžitě zahájili boj o jejich životy, který však v jednom případě skončil tragicky. Staršímu z dvojice, přibližně pětašedesátiletému muži, již zdravotníci přes veškerou snahu nedokázali pomoci a lékař musel konstatovat smrt.