Články k tématu: Petr Pavel

Pavel by neměl problém s administrativními odvody do armády

25.02. 16:14

Prezident Petr Pavel se v dnešním vydání pořadu Za pět minut dvanáct televize Nova přihlásil k myšlence náčelníka generálního štábu Armády ČR Karla Řehky o odvodech do armády. Prezident však výslovně zdůraznil, že odvody jsou administrativním úkonem, který pomáhá státu získat přehled o personální…

Zelenskyj poděkoval Pavlovi za pomoc v boji proti Rusku

17.02. 21:50

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes vyjádřil poděkování českému prezidentovi Petrovi Pavlovi za pomoc, kterou Česká republika poskytuje Ukrajině v boji proti ruské invazi.

Pavel nechyběl na jednání bezpečností rady státu o střelbě na FF UK

31.01. 21:19

Bezpečnostní rada státu se na středečním mimořádném zasedání za účasti prezidenta Petra Pavla zabývala podrobnou analýzou prosincového útoku střelce na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Projednala i návrh opatření, která mají omezit riziko opakování podobné události.

reklama

Pavel obvinil Fica z klamání slovenské veřejnosti ohledně života na Ukrajině

30.01. 09:35

Podle prezidenta Petra Pavla je zkreslování situace na Ukrajině tím, že válka probíhá pouze na jejím východě, klamáním veřejnosti. Řekl to v pondělí během rozhovoru v Českém rozhlase jako reakci na prohlášení slovenského premiéra Roberta Fica, který tvrdil, že v Kyjevě probíhá normální život.

Vohralíková končí jako hradní kancléřka. Nahradí ji Vašina

25.01. 15:49

Na Pražském hradě končí kancléřka Jana Vohralíková. Prezident republiky Petr Pavel souhlasil s jejím uvolněním z funkce. Důvody odchodu jsou osobní, uvádí se v oficiální tiskové zprávě. Vohralíková se chce věnovat jiným aktivitám.

Petr Pavel vyčetl vládě nekomunikaci. Nelíbí se mu vulgarizace politické diskuse

01.01. 13:27

Prezident Petr Pavel přednesl svůj první novoroční projev. Vyjádřil se v něm jak k nedávné tragické střelbě v centru Prahy, při níž zemřelo 14 lidí, tak i k budoucnosti, která čeká mladé. Uvedl také, že jej netěší vulgarizace politické diskuse.

Prezident Pavel vyzval lidi, aby mysleli na rodiny obětí

24.12. 17:43

Prezident Petr Pavel vyzval občany, aby o letošních Vánocích mysleli na pozůstalé po obětích čtvrteční tragické střelby na Filozofické fakultě UK, kterou nepřežilo 14 lidí, i na ostatní lidi, kteří přišli o své blízké.

Karel III. poslal po střelbě na FF UK osobní vzkaz prezidentu Pavlovi

22.12. 18:12

Britský král Karel III. poslal v pátek osobní vzkaz českému prezidentovi Petru Pavlovi v souvislosti se čtvrteční tragickou střelbou na půdě Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, kterou nepřežilo 14 lidí. Panovník v něm vyjádřil soucit s pozůstalými po obětech.

Rodičovská bude vyšší, prezident Pavel podepsal příslušnou novelu

15.12. 12:44

Rodičovský příspěvek se od ledna 2024 zvýší o 50 tisíc na 350 tisíc korun, příslušnou novelu v pátek podepsal prezident Petr Pavel. Nová výše příspěvku se bude týkat dětí narozených od začátku roku 2024, vyplývá z vládní předlohy, kterou schválily obě parlamentní komory.

Senát posvětil dvě nominace prezidenta na ústavní soudce

14.12. 15:59

Senát ve čtvrtek vyslovil souhlas s tím, aby se soudce Nejvyššího správního soudu Zdeněk Kühn a advokátka Lucie Dolanská Bányaiová stali ústavními soudci. Do funkcí je bude moci jmenovat prezident Petr Pavel, který oba kandidáty také navrhl.

Nejvyšší ústavní činitelé jednali o české zahraniční politice

07.12. 13:58

Na Pražském hradě se ve čtvrtek řešila koordinace české zahraniční politiky, schůzku nejvyšších ústavních činitelů hostil prezident Petr Pavel. Řeč přišla nejen na dění na Ukrajině a v Izraeli, ale také například na vztah k Číně. Politici si také vyjasnili postoj k otázce obsazení postu českého…

Na pohřbu knížete Schwarzenberga pronese smuteční řeč prezident Pavel

01.12. 20:15

Rodina knížete Karla Schwarzenberga odhalila, jak bude vypadat poslední rozloučení s exministrem zahraničí během druhého prosincového víkendu. Během obřadu ve svatovítské katedrále vystoupí prezident Petr Pavel i exministr financí Miroslav Kalousek.

Pavel rozhodl o návratu agendy milostí na Pražský hrad

01.12. 15:23

Prezident Petr Pavel si bere zpátky pod sebe agendu, které se vzdal jeho předchůdce Miloš Zeman. Od 1. ledna 2024 bude kancelář prezidenta opět výhradně vyřizovat žádosti o milost. Všechny žádosti, které dorazí do konce prosince, ještě vyřídí ministerstvo spravedlnosti.

Pavel naznačil, co by se stalo, pokud Rusko zvítězí na Ukrajině

28.11. 14:45

Pokud Západ sníží podporu Ukrajině, může příští rok pro Rusko nastat ještě výhodnější situace. Uvedl to prezident Petr Pavel v rozhovoru s italským deníkem Corriere della Sera během své oficiální návštěvy Itálie.

Fico v Praze jednal s nejvyššími ústavními činiteli, přijal ho i Pavel

24.11. 17:14

Staronový slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD) v pátek zavítal na zahraniční návštěvu České republiky, kde se setkal s nejvyššími ústavními činiteli. Podle Fica se ukázalo, že zástupci obou zemí mají velmi podobné postoje, výjimkou je otázka vojenské pomoci Ukrajině.

Petr Pavel se v pátek setká na Pražském hradě s premiérem Ficem

23.11. 14:54

Prezident Petr Pavel se setká v pátek odpoledne na Pražském hradě s novým slovenským premiérem Robertem Ficem. Dnes to uvedl tiskový odbor prezidentské kanceláře na oficiálním webu.

Pavel má za sebou první prezidentský summit V4

22.11. 17:14

Na Pražském hradě od středečního dopoledne probíhal prezidentský summit Visegrádské čtyřky (V4). Český prezident Petr Pavel přivítal protějšky Zuzanu Čaputovou, Andrzeje Dudu a Katalin Novákovou. Prezidenti se shodují, že důležité je především znát průsečíky pro spolupráci všech čtyř zemí.

Pavel podepíše konsolidační balíček, oznámil to ve videu

22.11. 11:23

Prezident Petr Pavel ve středu prostřednictvím videa oznámil, že podepíše vládou navržený konsolidační balíček, který má přispět ke konsolidaci veřejných financí. Mezi prosazenými opatřeními je například i zvýšení daně z příjmů právnických osob či spotřebních daní z tabáku, lihových výrobků či…

Válka v Izraeli se může stát globální, upozornil prezident Pavel

21.11. 12:55

Konflikt na Blízkém východě má enormní potenciál stát se globální záležitostí, zejména vzhledem k tomu, jak začíná polarizovat svět, prohlásil prezident Petr Pavel na velitelském shromáždění. Ukrajinská protiofenziva se podle Pavla nevyvíjí podle očekávání Ukrajinců, přičemž podpora Západu byla…

Pavel na Národní třídě: Lidé by si neměli myslet, že demokracie je jednou provždy

17.11. 14:00

Poprvé jako prezident dorazil Petr Pavel během pátečního dopoledne na Národní třídu, aby si s manželkou Evou připomněli události ze 17. listopadu 1989. Občané by si podle Pavla neměli myslet, že demokracie je jednou provždy.

Čaputová se ve čtvrtek setká s Pavlem na Pražském hradě

14.11. 19:58

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová přijede den před Dnem boje za svobodu a demokracii do Česka, kde se setká se svým protějškem Petrem Pavlem. Informoval o tom Pražský hrad. Čaputová si jezdí do Prahy připomínat události sametové revoluce pravidelně.

Budoucnost Česka v OSN: Pavel chce setrvat, Černochová vystoupit

29.10. 21:30

Česká republika dlouhodobě podporuje reformy v rámci Organizace spojených národů (OSN), a to zejména v kontextu Rady bezpečnosti. Tuto pozici však může uplatňovat pouze jako aktivní člen organizace. Dnes to uvedl prezident Petr Pavel v příspěvku na sociální síti X.

Pavel ocenil desítky osobností, vydzvihl bezpečnostní ukotvení Česka

28.10. 21:49

Prezident Petr Pavel poprvé od březnového nástupu do funkce uděloval státní vyznamenání, což je jedna z povinností hlavy státu u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu, který připadá na 28. října. Pavel ocenil přes 60 osobností. V projevu zdůraznil, že Česko má momentálně…

Pavel oznámil další dvě nominace na ústavní soudce

26.10. 16:43

Prezident Petr Pavel představil další dva kandidáty na ústavní soudce a požádal Senát o vyslovení souhlasu s jejich jmenováním. V říjnu neuspěla nominace soudce Pavla Simona, který je předsedou senátu občanskoprávního a obchodního kolegia Nejvyššího soudu.

Fotogalerie