Články k tématu: platy

Odboráři Škody Auto budou při kolektivním vyjednávání požadovat dvouciferný růst mezd

21.09. 09:27

Mladá Boleslav - Odboráři Škody Auto budou při nadcházejícím kolektivním vyjednávání požadovat dvouciferný růst mezd. Průměrná hrubá dělnická mzda ve Škodě letos se všemi bonusy v některých tarifních třídách dosahuje 40.000 korun.

Zvýšení platu, nebo dobrý spánek? Vědci zjistili, co vás udělá šťastnějšími

20.09. 08:04

Vědci se rozhodli zjistit, co u lidí ovlivňuje pocit pohody a spokojenosti. Je to kvalitní spánek, nebo zvýšení platu? Ačkoliv si mnozí z nás na peníze zřejmě stěžují, ukázalo se, že nejsou tak důležité, jak by se mohlo zdát.

Jurečkovi radí na ministerstvu jeho starší bratr, prý zadarmo. Smlouva ale říká něco jiného

18.09. 17:21

Praha - Na ministerstvu zemědělství působí jako poradce šéfa resortu Mariana Jurečky od letošního roku jeho starší bratr Lukáš (oba KDU-ČSL). Dle smlouvy bere 300 korun na hodinu. Resort ale tvrdí, že mu ve skutečnosti neplatí nic. Ve smlouvě prý nelze napsat v platu za hodinu nulovou částku.

reklama

Pilný se pustil do odborů: Zvyšování platů na tak militantní bázi je nesmysl

17.09. 14:18

Praha - V dnešní Partii televize Prima proti sobě stáli místopředseda KSČM Jiří Dolejš a ministr financí Ivan Pilný (ANO). Ten se opřel do odborových předáků, kteří podle něho militantním tlakem na zvyšování platů nehájí zájmy zaměstnanců.

Policisté a hasiči dostanou přidáno, v příštím roce to státní kasu vyjde na 2,9 miliardy

15.09. 14:36

Praha - Zvýšení platů pro policisty a hasiče o deset procent od 1. listopadu vyjde letos zhruba na 451 milionů korun. V příštím roce to bude 2,9 miliardy korun.

Odboráři z ČR i ciziny se shodují: Nižší mzdy v nových zemích EU jsou skandální

14.09. 16:33

Praha - V Praze se dnes konalo setkání předáků evropské, německé, rakouské a české odborové centrály. Je podle nich skandální, když zahraniční firmy zaměstnancům v nových členských zemích EU vyplácejí výrazně nižší mzdy než doma.

Výdělky ve veřejné sféře rostly rychleji než ve firmách

13.09. 18:30

Praha - Ve veřejných službách rostl průměrný plat v posledních letech rychleji než průměrná mzda v soukromém sektoru. Stát tak svým zaměstnancům přidával v průměru víc než firmy svým lidem. 

Od listopadu dostanou přidáno také vojáci, policisté či hasiči

11.09. 16:11

Praha - Růst platů o 10 procent od listopadu letošního roku se bude týkat také vojáků a příslušníků bezpečnostních složek. Od ledna by se pak měly zvednout o deset procent tarify ve zdravotnictví. Mzdy ve školství porostou o 15 procent.

Odbory růst platů vítají, přesto zůstávají ve stávkové pohotovosti

11.09. 13:44

Praha - Dnešní rozhodnutí lídrů koalice o zvýšení tarifů učitelům o 15 procent a ostatním o deset procent od listopadu odboráři vítají. Protesty sice teď nepřipravují, nicméně stávková pohotovost nadále platí.

Vládní koalice schválila růst platů ve veřejné sféře, učitelé dostanou navíc 15 procent

Aktualizovali jsme 11.9.2017, 10:16, 11.09. 09:00

Praha - Platy učitelů se od začátku listopadu zvýší o 15 procent, platy ostatních zaměstnanců ve státní správě o deset procent. Dnes se na tom shodla vládní koalice. Představitelé vysokých škol dnes před Strakovou akademií dali politikům kapesníky s uzly, aby při rozhodování nezapomněli ani na slib…

Sobotka i Babiš věří v dohodu, platy ve veřejném sektoru chtějí zvyšovat oba

08.09. 14:58

Praha - Ještě před zasedáním vlády se v pondělí ve Strakově akademii sejdou zástupci koalice. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) i předseda hnutí ANO Andrej Babiš předpokládájí, že se podaří najít dohodu ohledně zvýšení platů ve veřejném sektoru.

Zaorálek věří ve zvýšení platů ve školství i veřejné správě, ekonomika totiž roste

07.09. 17:29

Praha - Ministr zahraničí a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek věří, že se v pondělí vládní koalici podaří najít dohodu o zvýšení platů ve školství i veřejné správě. Díky růstu ekonomiky podle něj na to peníze jsou.

Týden pro vzdělanost: Rektoři vyhlásili sedm protestních dní

06.09. 15:00

Praha - Rektorům se nelíbí současný návrh rozpočtu na příští rok, který pro vysoké školy počítá s navýšením o asi 700 milionů korun proti letošku. Reálné mzdy vysokoškolských pedagogů v posledních letech klesají, a někteří učitelé proto ze škol údajně odcházejí. Česká konference rektorů (ČKR) proto…

Stávková pohotovost? Situace ve školství graduje, odbory chtějí 13 miliard

05.09. 14:51

Praha - Ministr školství Stanislav Štech (za ČSSD) se chce kvůli dnes vyhlášené stávkové pohotovosti setkat s odboráři, jakmile to dovolí jeho zdraví. Odboráři trvají na zvýšení platů učitelů o 15 procent a platů nepedagogických pracovníků o deset procent, a to od listopadu. Dohromady požadují 13…

Průměrná mzda už je na 29.346 korunách, odhady mluvily o nižším nárůstu

05.09. 11:01

Praha - Ve 2. čtvrtletí 2017 vzrostla průměrná hrubá měsíční nominální mzda na přepočtené počty zaměstnanců v národním hospodářství proti stejnému období předchozího roku o 7,6 %, reálně se zvýšila o 5,3 %. Medián mezd činil 24 896 Kč. Uvedl to dnes Český statistický úřad (ČSÚ).

Všichni chtějí víc pro učitele, nikdo ale neříká, kde na to vzít

04.09. 13:02

Praha - Mzdy na základních školách byly loni v průměru 30.509 korun a na středních 31.097 korun. Všechny politické strany, které by se dle průzkumů mohly v podzimních volbách dostat do Sněmovny, slibují vyšší platy pro učitele.

Gayové a lesby berou v Německu méně, přitom jsou často vzdělanější než heterosexuálové

02.09. 14:12

Berlín - Nižší platy v mnoha firmách mají nejen ženy, ale i homosexuálové. Podle studie Institutu pro hospodářský výzkum (DIW) činí v Německu rozdíl v hrubé hodinové mzdě ve srovnání s heterosexuálními muži 2,14 eura (56 Kč).

Růst platů v EU bude pomalejší. Trend se dotkne i Česka

02.09. 13:38

Düsseldorf - Stav ekonomiky EU se sice zlepšuje, růst reálných mezd je navzdory tomu ale velmi slabý. Německá nadace Hans-Böckler-Stiftung očekává, že by letos zvyšování platů mohlo zpomalit na pouhých 0,4 procenta z loňských 1,5 procenta.

Odbory připraví protesty, pokud vláda nezvedne platy dle jejich požadavků

30.08. 15:20

Praha - Odboráři trvají na přidání učitelům o 15 procent a ostatním zaměstnancům veřejného sektoru o deset procent, a to od listopadu. Pokud se tak nestane, jsou připraveni uspořádat protestní akce.

Rakouské a francouzské firmy na mzdách v ČR šetří, myslí si Sobotka

23.08. 19:00

Salcburk - Francouzské a rakouské firmy v Česku platí pracovníkům 30 či 40 procent mzdy, kterou dávají lidem ve své zemi. Zahraniční společnosti na zaměstnancích v ČR šetří, tvrdí český premiér Bohuslav Sobotka. Zahraniční společnosti podle něj velkou část peněz vyplácejí na dividendách a část z…

Dosavadní vysílání pracovníků je zrada zásad EU, zuří Macron

23.08. 17:23

Salcburk - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes označil stávající praxi při vysílání pracovníků do jiných zemí Evropské unie za zradu základních zásad unie. Francouzské a rakouské firmy v Česku platí pracovníkům 30 či 40 procent mzdy, kterou dávají lidem ve své zemi. Uvedl to dnes český…

Růst platů? Vláda a odbory jednají, dohoda ale zatím nepadla

21.08. 21:00

Praha - Zástupci vlády a odborů se shodují na tom, že platy učitelů by měly růst více, než platy ostatních pracovníků veřejného sektoru. Dohoda o tom, o kolik a kdy si zaměstnanci veřejných služeb polepší, ale dnes nepadla. 

Česko a Černomoří jsou vstřícnější ke kompromisu, píše francouzský tisk k jednání s Macronem

16.08. 15:47

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron chce za týden jednat v Salcburku o mzdovém dumpingu s premiéry ČR a SR a pak dále na návštěvě v Rumunsku a Bulharsku, protože jde o země, které Paříž považuje za vstřícnější ke kompromisnímu jednání. Napsal to dnes ekonomický list Les Echos.

Senát chce pro zaměstnavatele dotaci na plat postižených zvýšit

16.08. 14:04

Praha - Poslanci se budou muset opět zabývat novelou zákona o zaměstnanosti. Senát totiž chce zvýšit státní příspěvek zaměstnavatelům na mzdy handicapovaných pracovníků na 12.000 korun měsíčně. Nyní činí 9500 korun měsíčně a Sněmovna schválila jeho navýšení jen na 10.500 korun.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací