Články k tématu: platy

České firmy čekají růst mezd o více než tři procenta

Aktualizovali jsme 18.2.2018, 21:51, 18.02. 12:54

Praha - Tuzemské firmy očekávaly v posledním čtvrtletí 2017 pro letošní rok růst průměrných mezd o 3,26 procenta, zatímco v předchozích čtvrtletích to bylo mírně nad 2,5 procenta. V závěru roku významně rostly náklady na pracovní sílu, stále významnějším se stal pro firmy její nedostatek.

Slováci dostanou za práci v noci a o svátcích vyšší příplatky

14.02. 14:29

Bratislava - Slovenský parlament dnes velkou většinou schválil novelu zákoníku práce, která od května zvýší nebo zavede nové příplatky ke mzdě. Lidé dostanou přidáno za práci v noci, o víkendech a svátcích.

Německé odbory slaví: Zaměstnancům v průmyslu vzrostou mzdy

06.02. 14:01

Stuttgart - Největší německé odbory IG Metall uzavřely v noci na dnešek se zaměstnavateli dohodu o mzdách a pracovní době průmyslových pracovníků v jihozápadním Německu. Na podporu svých požadavků se do stávek v uplynulých týdnech zapojil téměř milion pracovníků.

reklama

Zaměstnanci České pošty se od dubna dočkají zvýšení mzdy

18.01. 13:35

Praha - Vedení České pošty se dohodlo s většinou odborových organizací.a od dubna navýší tarifní mzdy o 7,1 procenta. Zaměstnanci zároveň obdrží v únoru mimořádnou odměnu za rok 2017 v celkové výši 80 milionů Kč. V březnu získají další mimořádnou odměnu v celkovém objemu 86 milionů korun.

Průměrný plat učitele 46 tisíc? Rozpočet školství se však musí razantně navýšit

12.01. 15:09

Praha - Ministr školství Robert Plaga (ANO) dnes jednal se školskými odbory a premiérem Andrejem Babišem (ANO). Po schůzce řekl, že rozpočet školství se v příštích čtyřech letech musí postupně navýšit o zhruba 50 miliard korun. Odboráři předali Babišovi petici za kvalitnější podmínky ve vzdělávání.

Plat řidičů autobusů bude minimálně 18 100 korun. Je to více než minulý rok

05.01. 16:32

Praha - Řidiči autobusů musí na výplatní pásce letos najít minimálně 18.100 korun hrubého měsíčně. Jejich nejnižší zaručená mzda se tak proti loňsku zvedla o 1700 korun. Vyplývá to z vládního nařízení o minimální mzdě, které začalo platit na Nový rok.

Řidičům se mzdy nesníží, Babiš změnil názor

05.01. 10:30

Praha - Nařízení, kterým minulá vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) k začátku minulého roku zvedla minimální mzdy řidičů linkových autobusů, se nakonec měnit nebude. Peníze na mzdy zajistí kraje.

Babiš kritizuje nařízení, které zvýšilo mzdy řidičů autobusů. Plánuje ho zrušit

04.01. 17:12

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) chce zrušit nařízení, kterým vláda k začátku roku 2017 zvedla minimální mzdy řidičů linkových autobusů. Šéfka Asociace krajů Jana Vildumetzová uvedla, že navýšení mezd řidičů bylo nesystémové a nešťastné.

Napětí roste: Vedení a odbory ČEZ se zatím nedohodly na růstu mezd v roce 2018

02.01. 17:22

Praha - Vedení a odbory společnosti ČEZ se zatím nedohodly na výši růstu mezd v letošním roce. Firma má s odboráři uzavřenou dlouhodobou kolektivní smlouvu až do roku 2022, diskuse se vede o podobě dodatku, který stanoví růst mezd v konkrétním roce. Další kolo jednání se má konat příští týden.

Kdo si od příštího roku přilepší? Starostové, primátoři i hejtmani dostanou přidáno

31.12. 10:17

Praha - Starostové, primátoři a hejtmani si od příštího roku finančně polepší. V pondělí vstupuje v platnost novela, která odstraňuje nerovnováhu v jejich odměňování.

Politici si přilepší na platech i náhradách. A nejde o pár drobných jako u důchodců

18.12. 16:25

Praha - Vrcholným politikům vzrostou příští rok platy zhruba o sedm procent. Například měsíční odměna řadového poslance a senátora by se měla zvýšit o 4900 korun na 75.900 korun hrubého. Politikům spolu s platy stoupnou i náhrady.

Politika jednoho dítěte už dávno neplatí. Jaký je život v dnešní Číně?

18.12. 11:57

Špatná hygiena, levná otrocká práce v továrnách, komunismus nebo politika jednoho dítěte. Pokud nejste vystudovaný či amatérský sinolog, tohle jsou nejspíš základní termíny, které jste v minulých letech slýchávali o Číně. Globalizace a modernizace však přinesla mnohé změny, levnou výrobu za pár…

Neúčast na schůzích? Poslanci a senátoři o část platu nepřijdou

07.12. 21:03

Praha - Skupina senátorů kolem Libora Michálka (za Piráty) neuspěla s návrhem, aby zákonodárci přicházeli o část platu za nedostatečně omluvenou absenci při schůzích Parlamentu nebo jeho orgánů. Senát dnes tento nápad odmítl.

Růst mezd opět zrychlí, odhadují ekonomové. Na trhu práce to způsobí napětí

04.12. 12:19

Praha - Průměrná mzda v Česku se v letošním třetím čtvrtletí meziročně zvýšila o 6,8 procenta na 29.050 korun. Zpomalení růstu mezd ve srovnání s druhým čtvrtletím je dle ekonomů jen dočasné.

Průměrná mzda v Česku vzrostla nad 29 tisíc

04.12. 11:00

Praha - Ve 3. čtvrtletí 2017 vzrostla průměrná hrubá měsíční nominální mzda na přepočtené počty zaměstnanců v národním hospodářství proti stejnému období předchozího roku o 6,8 %, reálně se zvýšila o 4,2 %. Medián mezd činil 25 181 Kč. Uvedl to dnes Český statistický úřad (ČSÚ).

Průměrná mzda podle odhadů vzrostla asi o sedm procent

01.12. 16:53

Praha - Letos ve druhém čtvrtletí průměrná hrubá měsíční mzda meziročně vzrostla o 7,6 procenta na 29.346 korun. Ekonomové odhadují, že průměrná mzda vzrostla ve třetím čtvrtletí také kolem sedmi procent. Po zahrnutí inflace pak o zhruba pět procent.

Evropská komise chce skoncovat s rozdíly v platech mužů a žen, připravuje speciální směrnici

20.11. 16:12

Brusel - Evropská komisařka pro spravedlnost a rovné příležitosti Věra Jourová dnes představila kroky, kterými hodlá komise řešit rozdíly v platech mužů a žen. Brusel vidí několik důvodů pro trvající neuspokojivou situaci.

Přehled: Jaký plat mají poslanci? A kolik dostávají na náhradách?

21.10. 11:40

Praha - Plat, náhrady na reprezentaci, stravné či dopravu z místa trvalého bydliště. To vše a mnohem víc dostávají ti, kteří pracují jako poslanci.

V Česku jsou v rámci EU druhé největší rozdíly v platech mužů a žen

18.10. 22:12

Brusel - Ženy v Evropské unii vydělávají na hodinu méně než muži, rozdíl činí v průměru 16,3 procenta a týká se všech členských států osmadvacítky. Češky jsou na tom s platem nižším o 22,5 procenta kromě Estonek nejhůře.

Odbory už sepsaly požadavky pro budoucí vládu, chtějí další růst minimální mzdy

15.10. 15:50

Praha - Hostem dnešního pořadu Otázky Václava Moravce České televize byl mimo jiné předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Odboráři podle jeho slov připravili pro budoucí vládu seznam deseti požadavků, které by měla během svého mandátu naplnit.

Stát má platit za obstrukce Hradu kvůli platům

14.10. 12:40

Praha - Za obstrukce, které dělala Kancelář prezidenta republiky aktivistovi Luďkovi Maděrovi ohledně sdělení výše platů hradních úředníků, bude platit stát. Podle vediktu Obvodního soudu pro Prahu 1 by mělo ministerstvo financí zaplatit 47 tisíc korun.

Vláda schválila nařízení, platy ve veřejné sféře vzrostou

25.09. 16:09

Praha - Vláda dnes dle očekávání schválila nařízení, podle nějž zaměstnanci ve veřejné správě a členové bezpečnostních sborů dostanou od listopadu přidáno deset procent. Učitelé v regionálním školství si polepší o 15 procent. Průměrný plat u policie i hasičů byl před zvýšením kolem 35.000 korun.

Odboráři Škody Auto budou při kolektivním vyjednávání požadovat dvouciferný růst mezd

21.09. 09:27

Mladá Boleslav - Odboráři Škody Auto budou při nadcházejícím kolektivním vyjednávání požadovat dvouciferný růst mezd. Průměrná hrubá dělnická mzda ve Škodě letos se všemi bonusy v některých tarifních třídách dosahuje 40.000 korun.

Zvýšení platu, nebo dobrý spánek? Vědci zjistili, co vás udělá šťastnějšími

20.09. 08:04

Vědci se rozhodli zjistit, co u lidí ovlivňuje pocit pohody a spokojenosti. Je to kvalitní spánek, nebo zvýšení platu? Ačkoliv si mnozí z nás na peníze zřejmě stěžují, ukázalo se, že nejsou tak důležité, jak by se mohlo zdát.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací