Články k tématu: Počasí

Silný vítr dorazil i na Slovensko. Jsou ohroženy lidské životy, varují meteorologové

29.10. 16:31

Bratislava - Vichřice dnes zasáhla také Slovensko, kde způsobila problémy v dopravě. Hasiči museli zasahovat například kvůli popadaným stromům na silnicích, hlášeny jsou rovněž škody na budovách. V Bratislavě jsou z bezpečnostních důvodů uzavřeny hřbitovy.

Nejsilnější náraz větru zaznamenaly přístroje na Sněžce. Předpověď na další dny

29.10. 15:06

Praha - Ráno a dopoledne foukal v Česku silný západní, postupně severozápadní vítr o průměrných rychlostech 43 až 61 km/h, v nárazech až 120 km/h. Nejsilnější nápor větru dnes zaznamenaly měřicí přístroje na Sněžce - 180 kilometrů v hodině.

Bouře si v Polsku vyžádala první oběť, na Sněžce naměřili vichr o síle 180 km/h

29.10. 10:55

Varšava - Silná bouře postihla dnes i sever a západ Polska, kde lámala stromy a způsobila výpadky proudu. Na severu země v Západo-Pomořanském vojvodství zemřel řidič auta, na které spadl strom. Ve městě Svinoústí na severozápadním pobřeží Polska spadlý jeřáb poškodil plynovod.

reklama

Na Floridu se žene bouře Phillipe

29.10. 10:46

Miami - Tlaková níže, která se vytvořila v sobotu nedaleko Kuby, se změnila na tropickou bouři. Meteorologové očekávají, že přinese na jižní cíp Floridy a ostrovy Florida Keys vydatný déšť.

Pobřeží Salvadoru bičují vysoké vlny, do země dorazila bouře Selma

28.10. 21:40

San Salvador - Do Salvadoru dnes dorazila tropická bouře Selma provázená silnými větry, lijáky a nebezpečnými vlnami. Úřady už hlásí sesuvy půdy, pády stromů na silnice a stoupající hladiny řek.

Střední Evropa se chystá na ničivou vichřici, lidem může jít o život

28.10. 21:38

Berlín/Praha - Německo a Rakousko se připravují na příchod bouře doprovázené vichřicí, která se v neděli očekává rovněž v Česku. Lidé by se měli vyhýbat procházkám po lese a cestující mají počítat s výpadky v železniční přepravě.

Jak bude v následujících čtyřech týdnech? Předpověď na listopad

28.10. 19:20

Praha - Celé období od 30. října do 26. listopadu 2017 bude teplotně průměrné, srážkově pak průměrné až slabě nadprůměrné. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu počasí.

Americká ekonomika navzdory hurikánům zpomalila jen mírně, Karibik může zasáhnout další bouře

27.10. 17:45

Miami/Washington - Brázda nízkého tlaku vzduchu, která se pohybuje nad severozápadním Karibikem, se může během dvou dnů proměnit v silnou tropickou bouři. Ekonomika Spojených států si ve třetím čtvrtletí navzdory hurikánům udržela solidní tempo růstu.

Předpověď počasí na noc a sobotu 28. října

27.10. 10:05

Praha - V zesilujícím severozápadním proudění bude přes střední Evropu postupovat frontální systém, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a pátek 27. října

26.10. 10:02

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat studená fronta, která bude postupovat přes naše území k jihovýchodu. Za ní k nám bude proudit studený a vlhký vzduch od severozápadu, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 26. října

25.10. 10:39

Praha - Vliv tlakové výše zasahující na naše území od jihozápadu bude zvolna slábnout. Počasí na severu a severovýchodě území částečně ovlivní zvlněná studená fronta nad Polskem, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a středu 25. října

24.10. 10:01

Praha - Po severním okraji tlakové výše nad jihozápadní Evropou bude postupovat k východu teplá fronta, která přejde přes naše území, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a úterý 24. října

23.10. 09:34

Praha - Do střední Evropy se začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od jihozápadu a příliv chladného vzduchu na naše území bude slábnout, uvedl chmi.cz.

Tajfun Lan nad Japonskem zeslábl na druhý stupeň, vyžádal si dvě oběti

23.10. 08:04

Tokio - Tajfun Lan dnes dorazil nad japonskou pevninu. Už zeslábl ze čtvrtého na druhý stupeň a během dneška by měl postupovat zpět do Tichého oceánu. V úterý z něj bude jen tropická bouře. Dva lidé v důsledku tajfunu Lan zemřeli a 90 osob utrpělo zranění.

Předpověď počasí na noc a pondělí 23. října

22.10. 14:29

Praha - Na naše území bude proudit chladný a vlhký vzduch od severozápadu, počasí na východě bude ovlivňovat tlaková níže nad Maďarskem a Rumunskem, informuje chmu.cz.

Předpověď na noc a neděli 22. října

21.10. 18:02

Praha - V noci přes naše území začne postupovat k východu studená fronta, která se bude nad Slovenskem vlnit. Za ní k nám začne proudit chladný a vlhký vzduch od západu. Informuje chmi.cz.

Zima se blíží? V příštích čtyřech týdnech mohou teploty v noci spadnout pod nulu

21.10. 18:01

Praha - V příštích čtyřech týdnech již mohou teploty v noci spadnout pod nulu. Přes den se budou v průměru držet většinou kolem deseti stupňů, v půlce listopadu se ale asi ještě více ochladí. Teploty i objemy srážek budou odpovídat dlouhodobému průměru pro toto období.

Předpověď počasí na noc a sobotu 21. září

20.10. 10:38

Praha - Nad střední Evropou se bude rozpadat okluzní fronta, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a pátek 20. října

19.10. 13:50

Praha - Nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu nad střední Evropou bude slábnout. Odpoledne začne počasí od západu částečně ovlivňovat okludující frontální systém, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 19. října

18.10. 11:19

Praha - Nad střední Evropou se bude udržovat nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu, informuje chmi.cz.

V Česku dnes na polovině stanic padly teplotní rekordy

17.10. 20:49

Praha - V Česku dnes opět panovalo krásné počasí, na pěti stanicích byl zaznamenán letní den, tedy více než 25 stupňů Celsia. Nejtepleji, 25,6 stupně, bylo v Javorníku na Jesenicku.

Předpověď počasí na noc a středu 18. října

17.10. 12:30

Praha - Tlaková výše nad jihovýchodní Evropou bude slábnout, nad západní Evropou se bude prohlubovat brázda nízkého tlaku vzduchu, uvedl chmi.cz.

V Česku padaly teplotní rekordy, v Rožnově bylo naměřeno témě 26 stupňů

16.10. 18:41

České Budějovice - Na desítkách míst v Česku dnes opět vystoupala rtuť mimořádně vysoko, nejtepleji bylo s 25,8 stupně na stanici Rožnov v Českých Budějovicích. Padl tam dokonce rekord z roku 1885.

Předpověď počasí na noc a úterý 17. října

16.10. 09:44

Praha - Tlaková výše nad jižní Evropou, kolem které k nám bude nadále proudit teplý vzduch, bude zvolna slábnout, informuje chmi.cz.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací