Články k tématu: Počasí

Tajfun Talim se blíží k Tchaj-wanu, úřady varují lodě a ruší lety

13.09. 15:30

Tchaj-pej - K ostrovu Tchajwan se blíží mohutný tajfun Talim. Lijáky a vichr mají zasáhnout během dneška a čtvrtka metropoli Tchaj-pej a další města. Na bouři se připravují také čínské provincie Če-ťiang a Fu-ťien.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 14. září

13.09. 12:27

Praha - V čerstvém západním až jihozápadním proudění bude přes střední Evropu postupovat frontální vlna, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a středu 13. září

12.09. 10:10

Praha - V zesilujícím západním až jihozápadním proudění bude přes střední Evropu postupovat okluzní fronta, informuje chmi.cz.

reklama

Tropická bouře Irma by měla dále slábnout, počet obětí se vyšplhal přes 40

12.09. 08:06

Miami - Hurikán Irma si vyžádal již 42 mrtvých. Některé oblasti v Karibiku jsou po řádění bouře tak zničené, že jsou považovány za neobyvatelné. Živel již zeslábl na tropickou bouři a nyní míří na americký stát Alabama.

Předpověď počasí na noc a úterý 12. září

11.09. 11:45

Praha - Východ území bude ještě v noci a ráno ovlivňovat zvlněná studená fronta. Přes den se bude nad střední Evropou rozpadat okluzní fronta, informuje chmi.cz.

Irma zeslábla na hurikán nejnižší kategorie, vítr dosahuje rychlosti 135 kilometrů za hodinu

11.09. 09:29

Miami - Síla hurikánu Irma poklesla na první stupeň z pětistupňové škály, vítr nyní dosahuje rychlosti 135 kilometrů v hodině. Pustošící bouře pokračuje dál v cestě severním směrem podél západního pobřeží Floridy.

Předpověď počasí na noc a neděli 10. září

09.09. 17:55

Praha - Přes naše území bude od západu zvolna postupovat zvlněná studená fronta, informuje chmi.cz

Předpověď na září? Léto skončilo, ochladí se

09.09. 17:28

Praha - Příští týden by mělo často pršet a ochladí se. Teploty v Čechách většinou nepřekročí 20 stupňů. Vyplývá to z týdenní předpovědi a měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Hurikán José dosáhl čtvrtého stupně, míří na Malé Antily

08.09. 18:27

Washington - Hurikán José, který se přesouvá Atlantským oceánem směrem k ostrovům na severovýchodě Karibiku, zesílil na čtvrtý, druhý nejvyšší stupeň.

Předpověď počasí na noc a sobotu 9. září

08.09. 17:49

Praha - Před studenou frontou, která večer začne od západu ovlivňovat počasí u nás, k nám bude proudit od jihozápadu teplý vzduch, informuje chmi.cz.

Hurikán Irma zeslábl na čtvrtý stupeň, na ostrově Svatý Martin dochází k rabování

08.09. 12:16

Miami - Hurikán Irma dnes zeslábl na druhou nejsilnější kategorii. Bouře je nicméně i nadále mimořádně nebezpečna. Vítr dosahuje až 250 kilometrů v hodině.

Hurikánu se bojí i NASA, zavírá vesmírné centrum. V Georgii nařídili evakuaci

07.09. 22:00

Miami - Jihovýchodní státy USA se připravují na příchod hurikánu Irma, který momentálně řádí na karibských ostrovech. Guvernér státu Georgia vyhlásil povinnou evakuaci některých regionů. Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) se rozhodl uzavřít Kennedyho vesmírné středisko na Floridě.

Dopady oteplování v praxi? Připlatíme si, a pořádně

07.09. 18:45

Čím je hrozba globálního oteplování akutnější, tím více je na místě položit si otázku, jaké dopady bude mít změna klimatu na život lidí. Podle odborníků odpověď závisí na mnoha faktorech, jisté ale je, že klesne zemědělská produkce, což povede ke zdražení potravin. Tím to ale jen začíná.

Program Dešťovka je znovu tady: Po dvou hodinách si o dotace požádalo přes tisíc lidí

07.09. 15:12

Praha - O dotace ve druhé vlně programu Dešťovka požádalo dnes po dvou hodinách od jeho spuštění 1039 lidí o 50,7 milionu korun. K dispozici je 240 milionů korun. Největší zájem o peníze je z Prahy, středních Čech, Jihomoravského a Moravskoslezského kraje, podobně jako tomu bylo u první výzvy. Lidé…

Floridské Miami nařídilo evakuaci, hurikán Irma se blíží

07.09. 10:58

Miami - Město Miami a také přilehlý okres Miami-Dade nařídily kvůli blížícímu se hurikánu Irma evakuaci. Opustit své domovy musí například obyvatelé Miami Beach či Key Biscayne. Irma je nejsilnějším hurikánem v Karibiku za poslední desetiletí, vichr dosahuje rychlosti téměř 300 km/h.

Předpověď počasí na noc a pátek 8. září

07.09. 10:00

Praha - Kolem oblasti vyššího tlaku vzduchu nad jihovýchodní Evropou k nám bude proudit od jihozápadu teplejší vzduch, informuje chmi.cz.

Hurikán Irma si v Karibiku vybírá krutou daň, ve státě Antigua a Barbuda zničil téměř všechny domy

07.09. 08:25

Miami - Hurikán Irma, který se přehnal přes ostrovy v severovýchodní části Karibiku, si už vyžádal nejméně sedm obětí. V ostrovním státě Antigua a Barbuda poničil 95 procent všech budov. Spoušť zanechal také na ostrově Svatý Martin a v Portoriku. Na příchod bouře se už připravují Dominikánská…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 7. září

06.09. 14:51

Praha - Za studenou frontou k nám bude proudit chladnější vzduch od západu, informuje chmi.cz.

Bahamy vyhlásily největší evakuaci v historii, bojí se hurikánu Irma

06.09. 09:10

Miami - Hurikán Irma se těsně přiblížil k Závětrným ostrovům, jejichž sever během několika hodina zasáhne. Bahamský premiér Hubert Minnis vyhlásil stav ohrožení a oznámil, že vláda nařídila povinnou evakuaci ostrovů v jižní části státu, která je největší v historii.

Florida se bojí texaského scénáře, Hurikán Irma může přinést i obří vlny

05.09. 11:49

Miami - Kvůli hurikánu Irma byl na Floridě a v Portoriku vyhlášen stav pohotovosti. Bouře s sebou přinese silné deště, spadnout by mohlo až 25 centimetrů srážek. Obavy panují ze sesuvů půdy a až sedmimetrových mořských vln. Zatím není jasné, v jaké míře či zda vůbec Irma zasáhne i jih USA.

Předpověď počasí na noc a středu 6. září

05.09. 10:33

Praha - Od západu přejde přes naše území frontální systém, informuje chmi.cz.

Hurikán Irma se žene na Karibik, dosáhl už čtvrtého stupně

05.09. 09:02

Washington - Hurikán Irma, který se přesouvá z východního Atlantiku nad severovýchodní část Karibiku zesílil na čtvrtý z pěti stupňů Saffirovy-Simpsonovy stupnice. Podle agentury AP to dnes oznámilo americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Severní část Malých Antil by měl hurikán zasáhnout v…

Předpověď počasí na noc a úterý 5. září

04.09. 09:47

Praha - Do střední Evropy bude od západu zasahovat nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. Počasí na východě a severovýchodě bude ještě ovlivňovat tlaková níže nad východní Evropou, informuje chmi.cz.

Září by mělo být srážkově průměrné, velké výkyvy teplot se neočekávají

02.09. 15:57

Praha - Týdenní průměrné teploty v srpnu se pohybovaly kolem dlouhodobého normálu a obdobné počasí se očekává i během září. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu. Průměrná teplota v ČR v období od 4. září. 2017 do 1. října. 2017 činí 13,3 °C.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací