Články k tématu: Počasí

Předpověď počasí na noc a neděli 6. května

05.05. 15:39

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková výše nad Severním a Baltským mořem, informuje chmu.cz.

Předpověď počasí na noc a sobotu 5. května

04.05. 19:47

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat okraj tlakové výše se středem nad Britskými ostrovy a Baltským mořem, informuje chmu.cz.

Vražedné počasí v Indii: Písečná bouře zabila nejméně 125 lidí

04.05. 10:05

Dillí - Nejméně 125 lidských životů si už vyžádala písečná bouře, která v noci na čtvrtek zasáhla sever Indie. Špatné počasí má podle meteorologů trvat i nadále. Silný vítr a blesky zdevastovaly mnoho vesnic a ničily domy. Kromě více než stovky mrtvých bylo mnoho lidí při bouři zraněno. Podle…

reklama

Česko zasáhly extrémně silné bouřky a přívalové deště

04.05. 08:15

Ostrava/České Budějovice - Meteorologové vydali výstrahu na extrémně silné bouřky s přívalovými dešti, které večer zasáhly Karvinsko.

Připravte si deštníky: Česko dnes zasáhnou další bouřky

03.05. 12:19

Praha - V jižních a východních Čechách a na jihovýchodě středních Čech a na Vysočině se dnes odpoledne vyskytnou silné bouřky. Večer se pak objeví na Moravě a ve Slezsku. V noci na pátek bouřková činnost ustane. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Mimo to trvá…

Čekají nás nadprůměrně teplé dny. Zlom přijde v polovině května

Aktualizovali jsme 2.5.2018, 22:13, 02.05. 08:14

Praha - Období od 30. dubna do 27. května 2018 bude jako celek teplotně nadprůměrné. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu počasí.

Česko se hádá kvůli žlutému pylu. Může za něj Babiš?

02.05. 14:55

Praha - V Česku se objevilo neobvyklé množství pylu, který v některých městech vytváří žlutou pokrývku. Pyl ovšem nepochází z řepky, jak si lidé myslí, ale z borovic a smrků. Letos je totiž jejich silná sezona a množství pylu je proto vyšší než v předchozích letech.

Předpověď na noc a čtvrtek 3. května

02.05. 14:43

Praha - Frontální rozhraní, oddělující teplý vzduch na východě od chladnějšího na západě bude postupovat přes naše území k východu. Informuje ČHMU.

Předpověď počasí na noc a středu 2.května

01.05. 15:02

Praha - Nad střední Evropou se bude nadále vlnit frontální rozhraní, oddělující teplý vzduch na východě od chladnějšího na západě Evropy, informuje chmu.cz.

Česko zasáhnou silné bouřky s přívalovým deštěm

01.05. 13:43

Praha - Ve středu odpoledne a večer přijdou do Česka s výjimkou západních Čech bouřky. Ojediněle mohou být silné, doprovázené přívalovými srážkami, nárazovým větrem nebo kroupami, vyplývá z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V Praze a Jihomoravském kraji až do odvolání…

V Praze se dnes kvůli suchu nesmí pálit čarodějnice

30.04. 16:57

Praha - Kvůli suchu a horku se dnes v Praze nesmějí pálit čarodějnice. Zákaz rozdělávání ohně navazuje na výstrahu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a platí prakticky pro všechny plochy zeleně v metropoli. Vztahuje se tak i na velké akce, které dnes pořádají například městské části,…

Předpověď počasí na noc a úterý 1. května

30.04. 11:38

Praha - Nad střední Evropou se bude vlnit frontální rozhraní, oddělující studený vzduch na západě od teplého na východě Evropy, informuje chmi.cz.

V Praze se až do odvolání nesmí rozdělávat oheň, hrozí požáry

29.04. 17:05

Praha - Na území metropole se do odvolání na rizikových místech nesmí rozdělávat oheň. Informoval o tom pražský magistrát s odkazem na výstrahu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Výstraha ohledně nebezpečí požárů kvůli suchu platí od dnešních 10:00 do odvolání. Od pondělích 9:00 do 16:00…

Jaké počasí bude příští týden? Pozor na požáry, na čarodějnice čekejte silný vítr

29.04. 12:44

Praha - Východní polovinu Česka zasáhne v pondělí silný vítr, který v nárazech může dosáhnout rychlosti až 70 kilometrů v hodině. V Čechách zesílí vítr jen dočasně dopoledne při přechodu studené fronty. Vzhledem k přetrvávajícímu teplu a suchu hrozí ale v celé republice nebezpečí požárů, největší…

Předpověď počasí na noc a pondělí 30. dubna

29.04. 11:35

Praha - Zvlněná studená fronta bude postupovat přes naše území k východu. Před ní bude vrcholit příliv velmi teplého vzduchu od jihu, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a neděli 29. dubna

28.04. 12:51

Praha - Nad Německem se bude nadále vlnit studená fronta. Před ní bude nad naše území proudit velmi teplý vzduch od jihozápadu, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a sobotu 28. dubna

27.04. 12:04

Praha - Nad západní Evropou se bude vlnit studená fronta, která bude zvolna postupovat k východu. Před ní k nám bude proudit velmi teplý vzduch od jihozápadu, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a pátek 27. dubna

26.04. 09:35

Praha - Přes střední Evropu dále k východu bude postupovat tlaková výše, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 26. dubna

25.04. 09:30

Praha - Počasí zejména na jihovýchodě území ovlivní frontální vlna. Od západu se rozšíří výběžek vyššího tlaku, informuje chmi.cz.

Na konci týdne přijdou přízemní mrazíky. Podívejte se na týdenní předpověď

24.04. 16:58

Praha - Ovocnáři zatím nemají obavy z přízemních mrazíků, které by měly podle meteorologů přijít na konci týdne. ČTK to dnes řekl předseda Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík. Mrazy by podle něho musely jednak trvat delší dobu než pouze několik hodin nad ránem, jednak je většina ovocných druhů kromě…

Předpověď počasí na noc a středu 25. dubna

24.04. 10:11

Praha - Od severozápadu začne přes naše území postupovat zvlněná studená fronta. Před ní bude na Moravu proudit teplý vzduch od jihu, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a úterý 24. dubna

23.04. 17:12

Praha - Za studenou frontou se k nám přechodně rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu od jihozápadu, informuje chmi.cz.

Česko zažilo další horký den. Teplotní rekordy nepadly

22.04. 19:20

Praha - Sobota 21. dubna zůstala i po dnešku zatím nejteplejším dnem letošního roku, kdy se nejvyšší teploty dostaly těsně pod tropickou třicítku a rekordy padly na stovce stanic.

Předpověď počasí na noc a pondělí 23. dubna

22.04. 16:02

Praha - Studená fronta bude postupovat přes naše území dále k východu. Před ní bude k nám bude proudit teplý vzduch od jihozápadu, informuje chmu.cz.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací