Články k tématu: Počasí

Předpověď počasí na noc a pondělí 1. ledna

31.12. 17:58

Praha - Přes naše území přejde k východu rozpadající se studená fronta. Večer postoupí do Čech od západu okluzní fronta, informuje chmu.cz.

Pravé zimy se dočkáme v lednu, sníh bude i v nížinách

30.12. 16:04

Praha - Průměrná denní teplota bude v lednu postupně klesat z pěti stupňů Celsia na nulu. Srážkově bude leden nadprůměrný a koncem měsíce by se sněhového přídělu měly dočkat také nížiny.

Předpověď počasí na noc a neděli 31. prosince

30.12. 12:22

Praha - Přes naše území bude od jihozápadu přecházet teplá fronta, za kterou k nám bude proudit teplý vzduch, informuje chmu.cz.

reklama

Pozor na ledovku. Nasněží a pak zaprší, varují meterologové

30.12. 12:19

Praha - Ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku se bude dnes odpoledne a večer místy tvořit ledovka. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Mrazy už zasáhly polovinu USA, v Kanadě klesly teploty až na 46 stupňů pod nulou

29.12. 22:05

Washington/Ottawa - S velkými mrazy nebo přívaly sněhu se potýká podle agentury AP polovina USA. Hluboko pod bodem mrazu jsou teploty už několik dní také v Kanadě, kde kvůli tomu omezili programy oslav konce roku i provoz v některých lyžařských střediscích.

Počasí v Británii komplikuje veškerou dopravu, místy napadlo až 15 centimetrů sněhu

29.12. 19:39

Londýn - Na mnoha místech Británie dnes přívaly sněhu a silný déšť dál komplikovaly situaci v letecké, lodní i silniční dopravě. Během dvou hodin napadlo podle britských meteorologů dopoledne v okolí Glasgow asi deset centimetrů sněhu. Na některých místech Skotska, Walesu a severní Anglie by mohla…

Předpověď na noc a sobotu 30. prosince

29.12. 12:54

Praha - Přes naše území přejde k východu okluzní fronta, během večera postoupí na naše území od západu teplá fronta. Informuje o tom ČHMU.

Předpověď na noc a pátek 29. prosince

28.12. 14:24

Praha - Počasí u nás ovlivní výběžek vyššího tlaku vzduchu postupující přes Alpy k východu. Východ našeho území bude ještě zpočátku ovlivňovat zvlněná studená fronta nad Slovenskem.

Meteorologové varují: V Česku hrozí náledí, na Moravě napadne až 40 centimetrů sněhu

28.12. 14:22

Praha - V Čechách, na Českomoravské vrchovině a na Blanensku se může od dnešního odpoledne do pátečního rána tvořit náledí.

Británie je zavalená sněhem, problémy mají auta i letadla

27.12. 17:29

Londýn - Husté sněžení dnes zasáhlo části Británie a zkomplikovalo dopravu. Potíže jsou na silnicích i letištích. Tisíce domácností jsou bez elektřiny, informuje BBC.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 28. prosince

27.12. 12:40

Praha - V noci na čtvrtek začne přes naše území zvolna postupovat k východu zvlněná studená fronta, za kterou k nám pronikne studený vzduch od severozápadu, informuje chmi.cz.

Předpověď do Nového roku: V Čechách hrozí ledovka, na Moravě silný vítr

27.12. 12:32

Praha - Od dnešní noci a ve čtvrtek ráno se bude v západní polovině Čech tvořit ledovka. V Jeseníkách a Beskydech zase hrozí silný vítr. Kvůli ledovce musejí být opatrní řidiči i chodci. Kvůli větru mají lidé zabezpečit venku stojící vánoční stromy či volně uložené předměty.

Východ USA zasáhla chumelenice, napadlo až metr a půl sněhu

27.12. 11:09

Washington - Východ Spojených států se od Štědrého dne potýká s přívaly sněhu, k nejhůře postiženým patří město Erie v Pensylvánii, kde za tři dny napadlo přes 1,5 metru sněhu. V oblasti Velkých jezer nadále sněží.

Meteorologové varují: Česko zasáhne vichřice. Už dnes má potíže lanovka na Sněžku

26.12. 14:21

Praha - Meteorologové varují před silným větrem, který od středečního poledne do čtvrtečního rána zasáhne Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Horní úsek lanovky na Sněžku už dnes stojí kvůli vichřici.

Předpověď počasí na noc a středu 27. prosince

26.12. 10:09

Praha - Nad západní Evropou se začne prohlubovat brázda nízkého tlaku vzduchu, ve které se bude západně od našeho území udržovat zvlněná studená fronta. Před ní k nám bude proudit teplý vzduch od jihu, informuje chmi.cz.

Počasí jako na apríla: Po Vánocích se ochladí, na Silvestra bude "jaro"

Aktualizovali jsme 25.12.2017, 23:41, 25.12. 18:11

Praha - Česko letos zažilo velmi teplý Štědrý den. Průměrná teplota dosáhla 6,4 stupně Celsia, což je o více než sedm stupňů nad dlouhodobým průměrem. Padly i dva rekordy. Dnes byla teplota sice stále vysoká, rekordy ale odolaly.

Předpověď počasí na noc a úterý 26. prosince

25.12. 11:19

Praha - Do střední Evropy postoupí od západu rozpadající se zvlněná studená fronta, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a pondělí 25. prosince

24.12. 10:11

Praha - Po severním okraji rozsáhlé tlakové výše nad jižní Evropou k nám bude nadále proudit teplý vzduch od západu, později až jihozápadu, informuje chmi.cz.

Řecko zasáhlo husté sněžení. Doprava kolabuje, seniorka v noci upadla a zmrzla

23.12. 18:54

Atény - V Česku kromě hor letos Vánoce na sněhu nebudou, zato v Řecku ano. Střední a severní část země zasáhlo v noci na dnešek husté sněžení, které v daných oblastech vzbudilo naději na málo obvyklé bílé Vánoce.

Jaké počasí nás čeká v příštích týdnech? Zima si dá pauzu, změna přijde v polovině ledna

23.12. 15:32

Praha - Teplejší ráz počasí z posledních dvou týdnů bude pokračovat do konce tohoto roku a na začátku příštího roku. Uvedli to dnes meteorologové v dlouhodobém výhledu počasí.

Neuvěřitelné spojení? Počasí na Zemi ovlivňují události hluboko ve vesmíru

Aktualizovali jsme 23.12.2017, 14:57, 23.12. 08:25

Klima na Zemi je ovlivňováno Sluncem, naší nejbližší hvězdou. To se ale ví už nějakou dobu. Vědci však přišli na novou fascinující věc - podle nich mohou hrát roli ve změnách klimatu i vzdálené vybuchující hvězdy, kterým se říká supernovy. Ty jsou nyní spojovány s tvorbou mraků. Vypadá to, že mohou…

Předpověď počasí na noc a neděli 24. prosince

23.12. 09:38

Praha - V čerstvém západním proudění k nám bude pronikat teplejší oceánský vzduch, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a sobotu 23. prosince

22.12. 11:13

Praha - Tlaková výše se bude přesunovat z východního Atlantiku nad Francii. Na jejím okraji bude postupovat přes Polsko k jihovýchodu teplá fronta, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a pátek 22. prosince

21.12. 10:45

Praha - Od západu se do střední Evropy rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu. Během dne přejde přes naše území od severu studená fronta, informuje chmi.cz.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací