Články k tématu: Počasí

V jižních Čechách padaly teplotní rekordy. Tereziánské léto bude pokračovat

15.10. 16:59

České Budějovice - Na sedmi jihočeských stanicích, kde se sledují teploty alespoň 20 let v řadě, padly dnes teplotní rekordy. Takzvané tereziánské léto bude doznívat ještě příští týden.

Hurikán Ophelia ušetřil Azorské ostrovy, teď míří k Irsku a Británii

15.10. 12:57

Lisabon - Hurikán Ophelia se v noci přehnal přes Azory. Na sedmi z devíti ostrovů byla vyhlášena nejvyšší pohotovost, avšak zástupce civilní obrany ráno sdělil, že nejsou zaznamenány větší škody. Bouře nyní směřuje k Irsku a Británii.

V Ústeckém kraji dnes padly teplotní rekordy

14.10. 18:36

Ústí nad Labem - V Ústeckém kraji dnes padly na osmi stanicích teplotní rekordy. V Kopistech na Mostecku bylo 23,7 stupně Celsia, což je zároveň nejvyšší teplota naměřená dnes v ČR.

reklama

Atlantikem se k západní Evropě žene hurikán Ophelia

14.10. 18:33

Lisabon - Úřady na Azorských ostrovech vydaly varování před hurikánem Ophelia. Portugalské souostroví by měl okraj bouře zasáhnout v noci na neděli SELČ. Na mořné komplikace se chystají také Irsko a Británie.

Podzim bude lepší, než se čekalo? Dlouhodobá předpověď počasí

14.10. 15:18

Praha - Období od 16. října do 12. listopadu 2017 jako celek bude teplotně mírně nadprůměrné, srážkově průměrné až mírně podprůměrné. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu počasí.

Přichází zima, mráz a náledí. Na co máte od pojišťovny nárok a jak se domoci odškodnění?

14.10. 14:59

Zima se pomalu vkrádá do Česka a už o víkendu začne ve vyšších polohách padat sníh. Nepotrvá dlouho a Česko se bude potýkat s prudkým větrem doprovázeným silným sněžením. Na řadě míst se v průběhu zimy také utvoří se ledovka, která potrápí nejen řidiče, ale i chodce. Víte, jak se těmto živlům…

Předpověď počasí na noc a neděli 15. října

14.10. 11:44

Praha - Kolem rozsáhlé tlakové výše nad jižní Evropou k nám bude proudit teplý vzduch od jihozápadu, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a sobotu 14. října

13.10. 10:43

Praha - Do střední Evropy bude zasahovat od jihu rozsáhlá tlaková výše. Kolem ní bude na naše území proudit teplý vzduch od jihozápadu, informuje chmi.cz.

Jak bude o víkendu? Přichází babí léto, teploměry se vyšplhají přes 20 stupňů

13.10. 08:44

Praha - Do České republiky konečně přichází babí léto. Po čtvrtečním průchodu slabé fronty nás bude ovlivňovat tlaková výše nad jižní Evropou. Od soboty se začne postupně oteplovat. V neděli a v pondělí se můžeme těšit na denní maxima mezi 18 a 23 °C.

Předpověď počasí na noc a pátek 13. října

12.10. 11:00

Praha - Za studenou frontou se k nám rozšíří od jihozápadu okraj tlaková výše, kolem které postupně začne proudit na naše území teplý vzduch od jihozápadu, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 12. října

11.10. 10:38

Praha - Ve čtvrtek přejde přes naše území slabá studená fronta. Za ní se k nám od jihozápadu rozšíří okraj tlakové výše, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a středu 11. října

10.10. 10:40

Praha - Po severním okraji tlakové výše nad jižní Evropou k nám bude proudit od západu vlhký vzduch, uvedl chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a úterý 10. října

09.10. 10:12

Praha - Přes naše území bude postupovat k východu teplá fronta, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a pondělí 9. října

08.10. 19:36

Praha - Počasí u nás bude od západu ovlivňovat nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. Večer začne počasí v Čechách od jihozápadu ovlivňovat teplá fronta, informuje chmu.cz.

Zima se blíží. Teploty budou dál klesat

07.10. 21:00

Praha - Do konce října a na počátku listopadu se bude dál ochlazovat. V příštím týdnu by denní maxima měla být kolem 15 stupňů Celsia, na přelomu měsíců už kolem devíti stupňů. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Předpověď počasí na noc a neděli 8. října

07.10. 16:07

Praha - Přes naše území bude postupovat k východu frontální systém. Večer se k nám začne od západu rozšiřovat nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu, informuje chmu.cz.

Vítr opět zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

07.10. 11:13

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Silný vítr dnes ráno opět zastavil horní úsek kabinové lanovky na Sněžku. Turisté tak mohou při cestě na nejvyšší českou horu využít pouze spodní úsek z Pece na Růžovou horu.

Předpověď počasí na noc a sobotu 7. října

06.10. 13:39

Praha - V týlu tlakové níže se středem nad Skandinávií k nám bude nadále proudit studený a vlhký vzduch od severozápadu. Večer začne počasí od severozápadu ovlivňovat okludující frontální systém, uvedl chmi.cz.

Polsko zasáhla bouře Xavier, vyžádala si dvě oběti a 39 lidí zranila

06.10. 12:18

Varšava - Bouře Xavier, která ve čtvrtek zasáhla sever Německa, se posléze přesunula nad Polsko. Úřady hlásí dva mrtvé a 39 zraněných. Zhruba 800.000 lidí se v noci na dnešek ocitlo bez elektřiny. Hasiči zasahovali ve více než 10.000 případech, většinou kvůli vyvráceným stromům.

Na Sněžce je námraza a fouká silný vítr, horní úsek lanovky stojí

06.10. 11:06

Pec pod Sněžkou - V noci na dnešek na nejvyšší hoře ČR klesla teplota asi na jeden stupeň pod nulu a objevila se námraza. Vítr na Sněžce ráno dosahoval rychlosti kolem 90 kilometrů v hodině. Provoz lanovky je možný do rychlosti větru 60 kilometrů.

O víkendu napadne v Česku sníh. Podívejte se na předpověď na příští dny

06.10. 10:10

Praha - Ačkoliv teprve před pár dny začal oficiálně podzim, už za několik dní začne v Česku sněžit. Už v pátek se na horách ve výšce nad 1100 m objeví přechodně sněhové srážky.

Silný vítr způsobil v Česku výpadky elektřiny, hasiči mají desítky výjezdů

05.10. 21:30

Praha - Silný vítr odřízl dnes odpoledne a večer od elektřiny stovky domácností hlavně v Ústeckém a Libereckém kraji a na Benešovsku. Hasiči v Libereckém kraji měli dnes odpoledne a navečer v souvislosti se silným větrem přes 30 výjezdů ke spadlým stromům.

Německo ochromila bouře Xavier, obyvatelé Hamburku nemají vycházet

05.10. 17:23

Berlín - Kvůli bouři Xavier doprovázené vichřicí a deštěm zastavily dnes odpoledne Německé dráhy (DB) na severu země zcela železniční dopravu. Hasiči v téměř dvoumilionovém Hamburku vyzvali obyvatele, aby nevycházeli na ulici. V následujících dnech by do Německa měl začít proudit polární vzduch.

Předpověď počasí na noc a pátek 6. října

05.10. 09:41

Praha - Do střední Evropy bude proudit studený a vlhký vzduch od severozápadu, informuje chmi.cz.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací