Články k tématu: Počasí

Minus 46 stupňů: Severovýchod a středozápad USA ochromily mrazy

07.01. 09:49

New York - Po sněhové bouři, která si vyžádala 20 mrtvých, sevřel severovýchod a středozápad USA silný mráz. Varování před extrémně nízkými teplotami platí v rozsáhlém pásu od Nové Anglie přes Pensylvánii po Ohio.

Leden spíš připomíná jaro. V Česku dnes padlo 29 teplotních rekordů

06.01. 19:14

Ostrava - V Karviné dnes bylo 13,2 stupně Celsia. Šlo o nejteplejší místo nejen v celém Moravskoslezském kraji, ale i v republice.Celkem dnes padlo 29 teplotních rekordů. V jižních Čechách meteorologové naměřili rekordní teplotu v Borkovicích na Táborsku, 10,9 stupně Celsia.

Zima nepřijde ani v lednu? Teploty budou stále nadprůměrné

06.01. 16:14

Praha - Trend nadprůměrných týdenních teplot, které se udržují již od poloviny prosince loňského roku bude pokračovat minimálně i v následujících dvou týdnech. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu počasí.

reklama

Nepředstavitelná zima: Pocitová teplota na východě USA klesne až na -73 stupňů

06.01. 15:30

New York - Východ Spojených států má před sebou mrazivý víkend. Teploty v oblasti od Filadelfie po Boston se mají pohybovat okolo minus 17 stupňů, nicméně vlivem větru bude lidem připadat, jako by venku bylo okolo 25 stupňů pod bodem mrazu nebo ještě chladněji.

Předpověď počasí na noc a neděli 7. ledna

06.01. 15:10

Praha - Nad střední Evropou se bude udržovat frontální rozhraní oddělující teplý vzduch na jihu a studený na severu, informuje chmi.cz.

Čína se ztrácí pod přívaly sněhu. Deset lidí zahynulo

05.01. 13:17

Peking - Husté sněžení od úterý komplikuje život v severní, centrální a východní Číně. Nepříznivé počasí už si vyžádalo nejméně deset obětí.

Předpověď počasí na noc a sobotu 6. ledna

05.01. 10:03

Praha - V noci přejde přes naše území frontální vlna k východu. Po přední straně prohlubující se brázdy nízkého tlaku vzduchu nad západní a jihozápadní Evropou k nám bude proudit teplý vzduch od jihu. Nad Polskem bude ležet zvlněné frontální rozhraní, které bude od severu ovlivňovat i počasí u nás,…

Severovýchod USA zasáhla zimní bouře, tisíce letů byly zrušeny

04.01. 21:13

New York - Podél východního pobřeží Spojených států se na sever žene zimní bouře provázená silným větrem a přívaly sněhu. Silná tlaková níž se zformovala ve středu u pobřeží Floridy a dnes se žene na sever s větry odpovídajícími síle hurikánu první kategorie.

Bouře Eleanor si vyžádala další oběti: Seniorka se utopila v bahně

04.01. 18:47

Paříž - Počet mrtvých po bouři doprovázené silným větrem ve Francii stoupl dnes na dva. Téměř 30.000 domácností zůstává bez elektřiny. Horská služba zvýšila na nejvyšší stupeň varování před lavinami ve francouzských Alpách.

Předpověď počasí na noc a pátek 5. ledna

04.01. 11:02

Praha - V noci přejde přes naše území k východu okluzní fronta. Během dne se bude nad západní Evropou prohlubovat brázda nízkého tlaku vzduchu a na její přední straně bude postupovat od jihozápadu do střední Evropy teplá fronta, informuje chmi.cz.

V Krkonoších hrozí laviny! Výstraha platí i pro nížiny

04.01. 10:03

Špindlerův Mlýn - V Krkonoších už platí třetí stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné mezinárodní stupnice. Podle předpovědi má během dne napadnout dalších čtvrt metru sněhu za působení silného jižního až západního větru.

Mrazivé počasí si v USA vyžádalo další oběti, na jihovýchodě navíc vzniká zimní bouře

03.01. 22:15

New York - Spojené státy trápí velmi chladné počasí. právě kvůli němu v posledních dnech zahynulo už 16 osob. Mrazivé počasí má v řadě států vydržet alespoň do víkendu, už ve čtvrtek ale má výrazně zesílit zmiňovaná tlaková níže, která se bude ubírat na sever podél pobřeží Atlantiku. Sněžit má po…

Počasí komplikuje život v Evropě: Západ bičují větrné bouře, vyvrácené stromy padají na silnice

03.01. 12:02

Paříž/Berlín - Belgii, Francii a Británii zasáhla v noci na dnešek bouře Eleanor, kterou provází silný vítr. Němečtí meteorologové varovali obyvatele před padajícími stromy, ale i volně poletujícími předměty.

Česko zasáhlo sněžení a vichr. Problémy se očekávají především na silnicích

03.01. 11:58

Praha - V severní a východní části Českomoravské vrchoviny silně sněží, v krátké době tam může napadnout zhruba pět centimetrů mokrého sněhu. Běhe dne se oteplí, zesílí vítr a sníh začne tát.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 4. ledna

03.01. 09:44

Praha - Od západu do střední Evropy postoupí další frontální systém, informuje chmi.cz.

Počasí komplikuje dopravu: Silnice na polské hranice přes Harrachov bude ráno pro kamiony zavřená

02.01. 21:18

Harrachov - Od středy od 07:00 bude pro nákladní auta nad 3.5 tuny uzavřena silnice 10 z Tanvaldu do Harrachova a dále k hranicím do Polska. Důvodem je očekávané silné sněžení doprovázené větrem. Cestáři předpokládají, že silnice pro nákladní auta zůstane uzavřená do středečního odpoledne.

Smrtící teplota nárazového větru! Do USA dorazil "stoletý mráz"

02.01. 15:14

Washington - Americký středozápad dál svírají mrazy, kdy se teplota přibližuje až k hranici 40 stupňů Celsia pod nulou. Na podchlazení už v USA zemřelo několik lidí. Ve velkých městech jsou otevřena vyhřívaná útočiště pro bezdomovce, v Chicagu zrušili tradiční novoroční koupání v Michiganském…

Na Česko se žene sníh, na horách může napadnout až 35 centimetrů

02.01. 15:01

Praha - Na severu a severovýchodě ČR bude během středy trvale sněžit. V podhůří může napadnout až 20 centimetrů sněhu, na hřebenech hor až 35 centimetrů. V západní polovině Čech a na východě území bude ve středu zesilovat vítr s nárazy až 70 km/h, na horách až 110 km/h.

Francie se vzpamatovává z bouře Carmen, zemi ale zasáhne další vichr

02.01. 11:10

Paříž - Po ničivé bouři Carmen zůstává ještě asi 11.000 francouzských domácností bez elektrického proudu. Poryvy větru na západním pobřeží země v pondělí dosahovaly rychlosti až 130 kilometrů za hodinu a živel pak prošel celou zemí.

Předpověď počasí na noc a středu 3. ledna

02.01. 10:36

Praha - V čerstvém západním proudění bude přes naše území postupovat frontální systém, informuje chmi.cz.

Teploty trhaly teplotní rekordy i v Česku, Silvestr byl nezvykle teplý

01.01. 18:15

Praha - Silvestrovská noc v Česku byla teplá, na 61 ze 148 stanic měřících 30 a víc let meteorologové zaznamenali rekordní teploty. V Javorníku na Jesenicku teploměr ukázal 11,3 stupně Celsia.

Předpověď počasí na noc a úterý 2. ledna

01.01. 18:06

Praha - V západním proudění přejde přes naše území okluzní fronta, investuje chmu.cz.

Teploty v Německu na Silvestra trhaly rekordy, vystoupaly na 16 stupňů

01.01. 15:29

Berlín - Teplé počasí provázelo letošního Silvestra v Německu. Na mnoha místech panovaly podle agentury DPA jarní teploty.

Poslední den roku byl výjimečně teplý, teplota překročila 14 stupňů

31.12. 18:39

Praha - Letošní Silvestr byl v Česku nezvykle teplý. Na některých místech dnes meteorologové naměřili přes 13 stupňů Celsia. Nejtepleji bylo v Dyjákovicích na Znojemsku, kde teploměr ukázal dokonce 14,2 stupně.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací