Články k tématu: Počasí

V Brdech hrozí povodně kvůli silným dešťům

24.05. 21:46

Praha - Na Příbramsku, Rokycansku a v okrese Plzeň-jih mohou některé menší toky dosáhnout nejvyššího povodňového stupně, varoval dnes večer Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Kvůli vydatným srážkám už byly na tocích odvodňujících oblast Brd dosaženy první nebo druhé stupně, upozornili…

Dnes bouřky a lijáky, příjemný víkend, příští týden tropy. Předpověď

24.05. 15:58

Plzeň - V jihozápadní polovině Čech se dnes odpoledne místy vyskytují bouřky provázené přívalovým deštěm. Ojediněle jsou i velmi silné s krátkodobými srážkovými úhrny kolem 50 litrů na metr čtvereční. V oblastech zasažených přívalovými srážkami může docházet k rychlému rozvodnění potoků a zatopení…

Předpověď počasí na noc a pátek 25. května

24.05. 09:43

Praha - Počasí u nás bude od jihozápadu ovlivňovat mělká brázda nižšího tlaku vzduchu a postupně od severovýchodu okraj rozsáhlé oblasti vysokého tlaku vzduchu nad severní Evropou, uvedl chmi.cz.

reklama

V Česku hrozí silné bouře: Přívalové lijáky, krupobití, vichřice. Více v článku

23.05. 12:48

Praha - Silné bouřky budou v Česku do konce pracovního týdne. Dnes se mají místy tvořit na celém území ČR, ve čtvrtek a v pátek budou v jihozápadní polovině území. Doprovodí je přívalový déšť, kroupy a silný vítr. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který tak rozšířil svou…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 24. května

23.05. 10:13

Praha - Nad střední Evropou se bude nadále udržovat nevýrazné tlakové pole, informuje chmi.cz.

Připravte si deštníky: Česko zasáhnou silné bouřky, varovali meteorologové

22.05. 12:28

Praha - Většinu České republiky mohou ve středu ojediněle zasáhnout silné bouřky. Výjimkou je pouze severozápad a jihozápad Čech. Bouře budou slábnout až pozdě večer, vyskytnout se ale mohou i v dalších dnech. ČTK o tom dnes informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Vedra zabila v Pákistánu již 65 lidí, situaci navíc zhoršuje ramadán

22.05. 12:22

Islámábád - Nejméně 65 mrtvých si vyžádala vlna veder, která v uplynulých třech dnech zasáhla největší pákistánské město Karáčí. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na místní nadaci. V pondělí teploty v oblasti dosahovaly 44 stupňů Celsia. Počet obětí podle Reuters zřejmě poroste,…

Předpověď počasí na noc a středu 23. května

22.05. 10:05

Praha - Nad střední Evropou se bude udržovat nevýrazná oblast nižšího tlaku vzduchu, informuje chmi.cz.

Léto se hlásí: Teploty mají atakovat 30 stupňů, pozor na bouřky

21.05. 09:37

Praha - Po nezvykle teplém dubnu a první polovině května jsme se v posledních dnech dočkaly o něco nižších teplo. Výhled na další dny ukazuje, že průměrné počasí vydrží i během tohoto týdne. Poslední květnové dny by ale měly přinést další výrazné oteplení, kterým už podle meteocentra.cz skočíme do…

Předpověď počasí na noc a úterý 22. května

21.05. 09:36

Praha - Nad střední Evropou se bude udržovat nevýrazná oblast nižšího tlaku vzduchu, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a pondělí 21. května

20.05. 17:08

Praha - Počasí u nás bude svým okrajem nadále ovlivňovat tlaková výše postupující z Pobaltí zvolna k severovýchodu, informuje chmu.cz.

Co se nachází nad našimi hlavami? Vědci dostávají z celého světa podivná hlášení

20.05. 07:45

Ne všechny konspirační teorie se opírají o americkou CIA, chemtrails, 11. září nebo UFO. Existují i takové, kterým se vědci reálně věnují, a u který si dokonce stále nejsou jisti, jestli jsou pravdivé či nikoliv. Jednou z nich je například teorie o ultratenkých vláknech, které zaplavují svět.

Česko zasáhne pravé léto. Teploty porostou

19.05. 16:42

Praha - Po mírném ochlazení v tomto týdnu čeká Česko opět oteplení. Následující čtyři týdny mají být teplotně nadprůměrné. Srážek má naopak ubývat. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi počasí, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Předpověď počasí na noc a neděli 20. května

19.05. 15:03

Praha - Tlaková výše bude postupovat přes Dánsko a jižní Skandinávii nad Pobaltí a bude nadále ovlivňovat počasí i u nás, informuje chmu.cz.

Předpověď počasí na noc a sobotu 19. května

18.05. 10:22

Praha - Mezi tlakovou níží nad severovýchodní Evropou a tlakovou výší nad severozápadní Evropou k nám bude proudit vlhčí vzduch od severu, informuje chmi.cz.

Apokalyptické sucho? Nic, co by už Evropa neznala z dřívějška

17.05. 16:02

Praha - Evropa má za posledních tisíc let za sebou i sušší období, než na jaké Evropané byli zvyklí v posledních desítkách let. Hydroklimatické poměry se začaly měnit v poslední stovce let a nejprve to vypadalo, že trend půjde k vlhčímu klimatu. To ale nyní platí jen o severu Evropy, naopak jih je…

Předpověď počasí na noc a pátek 18. května

17.05. 14:08

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat okraj tlakové níže, která bude zvolna postupovat z oblasti Běloruska dále k severovýchodu. Současně se bude od západu rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu, informuje chmi.cz.

Silný vítr zastavil lanovku na Sněžku. Čekají nás přeháňky. Předpověď počasí do konce týdne

17.05. 08:57

Pec pod Sněžkou - Horní úsek lanovky na Sněžku dnes stojí kvůli silnému větru. Turisté mohou při cestě na nejvyšší českou horu využít pouze spodní úsek z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu. Lanovka může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině, řekl ČTK náčelník lanové dráhy Jiří Martinec.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 17. května

16.05. 12:00

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat okraj tlakové níže, která bude postupovat zvolna z Polska k severovýchodu, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a středu 16. května

15.05. 18:52

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková níže postupující zvolna ze střední Evropy nad Pobaltí, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a úterý 15. května

14.05. 10:33

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková níže, postupující z alpské oblasti jen zvolna k východu až severovýchodu, informuje chmi.cz.

Na Prachaticku řádí bouřka a přívalové lijáky

12.05. 18:47

Prachactice - Na Šumavě v okrese Prachatice se vyskytuje velmi silná bouřka, která je doprovázená přívalovým deštěm. Za hodinu v ní podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) napršelo na stanici Lenora přes 50 milimetrů srážek.

Předpověď počasí na noc a neděli 13. května

12.05. 17:37

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat okraj tlakové výše se středem nad severovýchodní Evropou, informuje chmi.cz.

Jaké bude počasí? Červen se ohlásí bouřkami

12.05. 15:03

Praha - Období od 14. května do 10. června 2018 bude jako celek teplotně průměrné. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu počasí.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace