Články k tématu: Počasí

Předpověď počasí na noc a pondělí 18. prosince

17.12. 16:02

Praha - Ve studeném vzduchu bude přes střední Evropu přecházet od jihozápadu nevýrazná oblast vysokého tlaku vzduchu, informuje chmu.cz.

Předpověď počasí na noc a neděli 17. prosince

16.12. 20:00

Praha - Ve vyšších vrstvách atmosféry k nám bude od severu zasahovat brázda nízkého tlaku vzduchu. Současně se bude do střední Evropy rozšiřovat od západu výběžek vyššího tlaku vzduchu, informuje chmu.cz.

Teploty v Česku nespadnou pod lunu další měsíc

16.12. 16:20

Praha - V noci bude mrznout, ale přes den se zřejmě průměr nejvyšších teplot v Česku udrží další čtyři týdny nad nulou. Na Štědrý den může teplota přes den dosáhnout až plus pěti stupňů Celsia.

reklama

Předpověď počasí na noc a sobotu 16. prosince

15.12. 10:33

Praha - Od západu se na naše území rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. Po jeho přední straně k nám bude zesilovat příliv studeného vzduchu od severozápadu až severu, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a pátek 15. prosince

14.12. 09:59

Praha - Frontální vlna přejde přes naše území k východu a za ní k nám bude proudit chladnější vzduch od západu, uvedl chmi.cz.

Předpověď do konce týdne: Připravte se na silný vítr a ledovku

13.12. 14:43

Praha - V části Česka hrozí v noci a ve čtvrtek ráno tvorba ledovky. V Moravskoslezském kraji a v Olomouckém kraji na Jesenicku, Šumpersku a Přerovsku pak v noci opět zesílí vítr, slábnout by měl v poledne.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 14. prosince

13.12. 10:32

Praha - Okluzní fronta přejde přes naše území dále k východu a za ní k nám během dne bude proudit chladný vzduch od západu. Večer bude postupovat z Německa nad naše území frontální vlna, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a středu 13. prosince

12.12. 11:24

Praha - Od jihozápadu se k nám přechodně rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu. Ze západní do střední Evropy bude postupovat okluzní fronta a večer začne ovlivňovat i počasí u nás, informuje chmi.cz.

Českem se prohnala vichřice. Poničila střechy, vyvrátila stromy a způsobila komplikace v dopravě

12.12. 09:20

Olomouc/Zlín/Ostrava/Pardubice - Extrémně silný vítr, před kterým varovali meteorologové, napáchal značné škody. Hasiči vyjížděli k desítkám případů především na Moravě, ve Slezsku a východních Čechách.

Evropu trápí rozmary počasí. V Německu se připravují na povodně, Itálii a Británii pokryl led

11.12. 17:08

Berlín - V Německu po víkendovém přívalu sněhu dnes hrozí v některých částech povodně. Situace je vážná predevším ve spolkových zemích Porýní-Falc a Sársko. Británii a v Itálii zůstaly dnes kvůli náledí a sněhu zavřeny stovky škol.

Pozor na silný vítr: Je vyhlášeno extrémní nebezpečí v Čechách i na Moravě

11.12. 13:00

Praha - Meteorologové aktualizovali výstrahu. Ve východních Čechách, na Českomoravské vrchovině a na Moravě a ve Slezsku bude během dnešního odpoledne zesilovat vítr. Stupeň ohrožení je extrémní.

Předpověď počasí na noc a úterý 12. prosince

11.12. 10:30

Praha - V noci začne přes naše území přecházet k východu studená fronta a za ní bude od západu proudit do střední Evropy studený vzduch. Informuje o tom na svém webu Český hydrometeorologický ústav.

Centrální Anglie zapadaná sněhem. Řidiči prý mají vozit lopaty a baterky

10.12. 17:04

Londýn - Velkou část Británie dnes ochromil sníh, kterého místy napadlo bezmála třicet centimetrů. V Sennybridge ve Walesu napadlo 28 centimetrů sněhu, v High Wycombe u Londýna dvanáct. Pozastaveny jsou lety do Birminghamu a asi deset vlakových spojů je zpožděno.

Dávejte pozor na cestách: Česko zasáhne extrémně silný vítr a ledovka

10.12. 15:03

Praha - Ve východní polovině Česka se k silnému větru dnes a v noci na pondělí přidají mrznoucí srážky, které mohou na silnicích tvořit ledovku.

Předpověď počasí na noc a pondělí 11. prosince

10.12. 11:51

Praha - Po přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad východním Atlantikem a západní Evropou bude proudit do střední Evropy teplý vzduch od jihu, informuje chmi.cz.

Jihovýchod Austrálie zasáhla silná bouře a obrovské kroupy

10.12. 11:06

Sydney - Na jihovýchod Austrálie v sobotu spadlo během jediné hodiny přes 100 milimetrů srážek a vítr v bouři dosahoval rychlost 100 kilometrů v hodině. V Mount Tamborine padaly kroupy velké až čtyři centimetry. 6000 domácností je bez elektřiny.

Dočkáme se bílých Vánoc? Výhled počasí do konce roku

09.12. 15:58

Praha - Trend průměrných týdenních teplot bude pokračovat do konce tohoto i na začátku příštího roku. Týdenní minimální teploty budou zůstávat převážně pod bodem mrazu, maximální teploty se do konce roku budou udržovat většinou nad nulou. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav v dlouhodém…

Předpověď počasí na noc a neděli 10. prosince

09.12. 10:36

Praha - Počasí u nás začne od západu ovlivňovat frontální systém, uvedl chmi.cz.

Meteorologové varují: Ledovku vystřídá náledí. Jaké počasí nás čeká o víkendu?

08.12. 14:08

Praha - Teploty budou večer a v noci klesat k nule a ledem se mohou místy pokrýt vlhké silnice. Na náledí se musejí připravit chodci i motoristé v celém Libereckém kraji a také na Ústecku, Děčínsku a Teplicku.

Předpověď počasí na noc a sobotu 9. prosince

08.12. 11:07

Praha - Do střední Evropy se od západu rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. Po jeho přední straně k nám bude nadále proudit studený vzduch od severozápadu, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a pátek 8. prosince

07.12. 10:38

Praha - Přes naše území bude postupovat dále k východu studená fronta. Za ní k nám bude zesilovat kolem hluboké tlakové níže nad Skandinávií příliv studeného vzduchu od severozápadu, uvedl chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 7. prosince

06.12. 10:59

Praha - Po severním okraji tlakové výše nad jižní Evropou k nám bude ještě proudit od západu teplejší vzduch, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a středu 6. prosince

05.12. 09:59

Praha - Za teplou frontou k nám bude od západu zejména ve vyšších vrstvách atmosféry proudit teplý vzduch, informuje chmi.cz.

Vědci zaznamenali údajně nejdéle trvající duhu, vidět byla téměř devět hodin +VIDEO

05.12. 09:26

Tchaj-Pej - Duha většinou mívá krátkého trvání. Tchajwanští vědci však na nebi severně od metropole Tchaj-pej minulý týden zaznamenali duhu, která se objevila tři minuty před sedmou hodinou ranní a zmizela až těsně před čtvrtou odpoledne. .

reklama
Fotogalerie