Články k tématu: Počasí

Předpověď počasí na noc a pondělí 3. července

02.07. 10:42

Praha - Od západu bude do střední Evropy zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu. Po jeho přední straně k nám bude proudit chladnější a vlhčí vzduch od severozápadu, informuje chmi.cz.

Bulharsko trápí vedra: V Sofii je 40 stupňů, v důsledku horka už zemřelo pět lidí

01.07. 18:19

Sofia - Teploty v Bulharsku momentálně překračují 40 stupňů Celsia a úřady v metropoli už hlásí pět mrtvých v souvislosti s vlnou veder. Situaci komplikuje nedostatek vozů záchranné služby.

Předpověď počasí na červenec: Začátek prázdnin proprší .Kdy se vrátí léto?

01.07. 15:58

Praha - Období od 3. do 30. července 2017 bude teplotně průměrné, uvedli dnes meteorologové v dlouhodobém výhledu počasí. Srážkově bude první měsíc letních prázdnin průměrný až slabě nadprůměrný.

reklama

Předpověď počasí na noc a neděli 2. července

01.07. 15:58

Praha - V neděli bude přes naše území od severozápadu přecházet okluzní fronta. Za ní k nám bude proudit chladnější a vlhčí vzduch od severozápadu, informuje chmi.cz.

Lidské tělo horka nezvládá? Na léto reagujeme hůř, než si myslíme

01.07. 11:46

V létě je to s počasím jako na houpačce. Přechod teplých a studených front přes naše území může být velmi únavné jak pro naše tělo fyzicky, tak psychicky. Počet lidí, na než nepříznivě působí změny počasí, neustále roste.

Řecko a Turecko trápí horké počasí, starší lidé by neměli chodit ven

30.06. 21:25

Atény/Ankara – Vlna veder zasáhla Řecko a Turecko. Starší osoby a lidé s poruchami srdce nebo oběhového systému by neměly vycházet ven.

Situace se po deštích opět zklidnila. Jaké počasí nás čeká na začátku prázdnin?

30.06. 11:06

Praha - Ve čtvrtek se přes část Čech přehnal vytrvalý déšť, který komplikoval dopravu, zaplavil sklepy a zvednul hladiny některých řek. Situace se už uklidnila. Dnes v 07:00 skončila výstraha na povodňovou pohotovost, která platila v Praze, okresech Beroun a Praha-západ ve Středočeském kraji a…

Předpověď počasí na noc a sobotu 1. července

30.06. 10:59

Praha - Počasí u nás bude svým okrajem ovlivňovat tlaková níže se středem nad Pobaltím. Večer začne do Čech od západu postupovat okluzní fronta, informuje chmi.cz.

Povodňová pohotovost v Praze: Hráz rybníků v Radotíně a Řeporyjích přetekla

29.06. 17:00

Praha - Kvůli extrémnímu dešti vyhlásili hydrometeorologové povodňovou pohotovost pro celé území Prahy, výstraha platí do pátečního rána. Nejzávažnější situace je v Radotíně. V oblasti Na Cikánce přetekla voda hráz rybníka.

V Čechách extrémně prší. Vlaková trať Praha-Beroun je podemletá

29.06. 10:44

Praha - V části Středočeského kraje extrémně prší. V nejbližší době může na území hlavního města a v jeho okolí spadnout až 30 milimetrů srážek. Hodně pršet má také v Ústeckém a Libereckém kraji, varování před vydatným deštěm platí pro Jihočeský a Královéhradecký kraj. Kvůli podemletí železniční…

Předpověď počasí na noc a pátek 30. června

29.06. 10:13

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková níže nad Baltským mořem. Kolem ní k nám bude proudit chladnější vzduch od západu, informuje chmi.cz.

Vedra končí, do ČR se blíží silné bouřky. Zasáhnou zejména východ země

28.06. 15:01

Praha - Východní polovinu Čech dnes zasáhnou velmi silné bouřky, na hromy a blesky by se ale měl připravit i zbytek republiky. Studená fronta utne letní počasí, prázdniny začnou teplotami jen kolem 20 stupňů.

Španělsko hlásí rekordně teplé moře, u Tarragony má 27 stupňů

28.06. 12:22

Madrid - Pokud míříte na dovolenou do Španělska a těšíte se, jak se zchladíte v moři, patrně budete zklamaní. Teplota vody u španělských břehů je v těchto dnech nebývale vysoká. Týká se to nejen Středozemního moře, ale i Atlantiku.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 29. června

28.06. 10:10

Praha - Zvlněná studená fronta bude postupovat z našeho území zvolna k severovýchodu. Nad Čechami se vytvoří tlaková níže, která se bude při postupu k severu prohlubovat, uvedl chmi.cz.

Ve středu se teploměr vyšplhá ke 31 stupňům, pak přijdou bouřky a kroupy

Aktualizovali jsme 27.6.2017, 22:13, 27.06. 13:53

Praha - V Česku má být ve středu přes 31 stupňů Celsia. Vedra odpoledne skončí s příchodem bouřek, které mohou být velmi silné. Na jihu Čech a Moravy do středeční noci platí zvýšené riziko vzniku požárů.

Předpověď počasí na noc a středu 28. června

27.06. 10:52

Praha - Před zvlněnou studenou frontou, která odpoledne a večer začne postupovat přes naše území k východu, k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a úterý 27. června

26.06. 10:11

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat i nadále mělká brázda nižšího tlaku vzduchu, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a pondělí 26. června

25.06. 22:06

Praha - Počasí u nás bude nadále ovlivňovat mělká brázda nižšího tlaku vzduchu, informuje chmu.cz

Problémy se suchem jsou podle zemědělců jsou horší než v minulosti

25.06. 17:06

Praha - Kvůli suchu nyní vypadá česká krajina jako středomořská oblast, situace je horší než v minulosti. Zasychají jarní obilí i trvalé travní porosty. ČTK to řekli mluvčí Agrární komory Jiří Felčárek a předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha.

Předpověď počasí na noc a neděli 25. června

24.06. 19:05

Praha - Od západu k nám bude zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu. Po jeho severní straně bude postupovat studená fronta, která ovlivní i počasí u nás, informuje chmu.cz.

Teploty příští týden vystoupají na 35, v červenci se ochladí a naprší

24.06. 17:37

Praha - Zbytek června bude nadprůměrně horký a deštivý, teploty vystoupají až na 35 stupňů. V červenci se ale teploty vrátí k průměru a bude velmi deštivo.

Česko drtí sucho, silně trápí 11 okresů

24.06. 14:16

Višňové (Znojemsko) - Suchem je v Česku nyní silně postiženo 11 okresů. Pokles výnosů u některých plodin může místně přesáhnout i více než polovinu obvyklé míry.

Ohrozí svět rapidní změna počasí? Tři čtvrtiny světa zažijí do sta let vražedná vedra, varují vědci

24.06. 12:45

Informace, že americký prezident Donald Trump odstoupil od klimatické dohody přijaté na summitu v Paříži, vyvolaly pořádný rozruch. O pravdivosti globálního oteplování se vedou bouřlivé debaty. Podle konspiračních teoretiků, mezi které lze zařadit právě Trumpa nebo českého exprezidenta Václava…

Tropické nebo chladné? Meteorologové už ví, jaké nás čeká léto

Aktualizovali jsme 23.6.2017, 23:47, 21.06. 17:31

Letošní léto bude podle očekávání meteorologů teplotně nadprůměrné, což může působit obtíže zejména starším lidem. Podle Dagmar Honsové ze společnosti Meteopress se ale nevyhneme ani bouřkám, které budou spíše lokálního charakteru.

reklama
Fotogalerie