poplatky

Ilustrační foto

Domov

Povinný poplatek za rekreaci? Novela přinese změny, které se Čechům prodraží

Plumlov - Dovolená v Česku se rodinám pravděpodobně prodraží. Chystaná novela o místních poplatcích totiž počítá s tím, že se zvedne poplatek za rekreační pobyt. Dnes je to maximálně patnáct korun na osobu. Nově by se mělo platit zhruba jedno euro tedy 27 korun za noc - poplatek by měl být navíc oproti dnešku pro všechny obce povinný.

Ilustrační fotografie

Pronájem hrobů v Praze by se měl zlevnit, správa bojuje o zákazníky

Domov

Praha - Pražané nyní platí za hroby od několika tisíc až do desítek tisíc korun, od příštího roku by ale mohli platit až o 15 procent méně. Snížit se mají tzv. poplatky za služby s nájmem spojené - to je ta část platby, do které jsou promítnuty náklady na provoz hřbitova.

Aktuálně se děje

26. ledna 2026 14:05

Karel Šíp prozradil, co nedokáže. Manželka ale na moderátora vyzrála

Karel Šíp výjimečně promluvil o vztahu se svou manželkou, která je výrazně mladší než on. Na jejich společném životě se to podepisuje. Paní Iva chce, aby se známý moderátor udržoval v kondici. Nemá to s ním ale jednoduché. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy