Články k tématu: poplatky

Zvýšení koncesionářského poplatku. Ředitel ČR Dvořák prozradil, co nás čeká

04.04. 12:43

Česká televize nebude pro stávající rozsah poskytovaných služeb minimálně do roku 2021 požadovat úpravu výše koncesionářského poplatku. Posledních deset let je v nezměněné výši 135 korun, jeho reálná hodnota je ale vzhledem k růstu cen o 24 Kč nižší. V rozhovoru s ČTK to řekl generální ředitel ČT…

Český rozhlas si za letošek přišel už na jednu miliardu korun

26.07. 18:33

Praha - Za letošek už si Český rozhlas (ČRo) přišel na 1,05 miliardy za rozhlasový poplatek. Vyplývá to ze zprávy o pololetním výběru poplatků, kterou dnes projednala Rada Českého rozhlasu. Loni za celý rok činil výnos 2,046 miliardy korun.

Vysoká škola jako vysavač peněženek? Studium vás může vyjít pěkně draho

16.06. 12:23

Česká politická reprezentace se zatím nikdy nedohodla na zavedení školného na veřejných vysokých školách. Přesto studenti českých univerzit musí platit některé poplatky. Nejběžnějším poplatkem je ten za přijímací řízení, který se s časem navyšuje.

reklama

Povinný poplatek za rekreaci? Novela přinese změny, které se Čechům prodraží

Aktualizovali jsme 24.5.2016, 21:31, 24.05. 10:38

Plumlov - Dovolená v Česku se rodinám pravděpodobně prodraží. Chystaná novela o místních poplatcích totiž počítá s tím, že se zvedne poplatek za rekreační pobyt. Dnes je to maximálně patnáct korun na osobu. Nově by se mělo platit zhruba jedno euro tedy 27 korun za noc - poplatek by měl být navíc…

Pronájem hrobů v Praze by se měl zlevnit, správa bojuje o zákazníky

13.03. 11:26

Praha - Pražané nyní platí za hroby od několika tisíc až do desítek tisíc korun, od příštího roku by ale mohli platit až o 15 procent méně. Snížit se mají tzv. poplatky za služby s nájmem spojené - to je ta část platby, do které jsou promítnuty náklady na provoz hřbitova.

reklama
Fotogalerie