povodně ČR 06/2013

Ilustrační foto

Protipovodňová opatření v Česku? Více než polovina projektů má zpoždění, odhalil NKÚ

Na protipovodňová opatření v Česku šla v letech 2016 až 2018 jen třetina předpokládaných investic, zjistil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Více než polovina ze 135 opatření, která ministerstva životního prostředí a zemědělství navrhovala na léta 2015 až 2021, tak podle kontrolorů do konce roku 2021 ani nezačne. V Česku se podle nich zároveň nedaří prosazovat přírodě blízká protipovodňová opatření.

Aktuálně se děje

11. dubna 2026 19:23

Ceny Anděl 2025: O sošku se poperou Ewa Farna i Calin, největší šance má Gufrau

Pražské Výstaviště se právě plní hvězdami českého showbyznysu, které se sjíždějí na slavnostní udílení hudebních Cen Anděl za rok 2025. Jubilejní 35. ročník vypukne již za několik desítek minut a o vítězích v šestnácti kategoriích rozhodovalo téměř 700 profesionálů z České hudební akademie.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Mirek Topolánek

Mirek Topolánek přiznal, co mu pomáhá v boji s rakovinou

Bývalý premiér Mirek Topolánek, který v devětašedesáti letech čelí náročné onkologické léčbě, překvapuje své okolí otevřeností a nečekaným optimismem. O svém boji s rakovinou mluví bez obalu a s humorem, který mu pomáhá zvládat i ty nejnáročnější dny. Nedávno se podělil o to, co mu v průběhu vyčerpávající série chemoterapií dodává potřebnou energii a chuť jít dál.