Povodně si v Japonsku vyžádali už 199. Voda zanechala spoušť + VIDEO
Tokio - Ničivé povodně v Japonsku si vyžádaly již 199 mrtvých a ani toto číslo nebude konečné. Japonská média zmiňují na 60 nezvěstných.
Tokio - Ničivé povodně v Japonsku si vyžádaly již 199 mrtvých a ani toto číslo nebude konečné. Japonská média zmiňují na 60 nezvěstných.
Tokio - Ničivé záplavy v Japonsko mají na svém kontě už nejméně 100 lidí. 62 lidí se stále pohřešuje, většina z nejhůře postižené prefektury Hirošima.
Tokio - Počet obětí ničivých záplav a sesuvů půdy v Japonsku strmě roste. Vláda zřídila při úřadu premiéra krizové centrum a vyslala do akce 54 tisíc záchranářů z řad armády, policie a hasičských sborů.
Tokio - Záplavy a sesuvy půdy na západě Japonska mají už 16 obětí. Dalších 50 lidí se pohřešuje. Třem milionům domácností úřady nařídily či doporučily evakuaci, zejména v prefekturách Hirošima a Okajama.
Tokio - V západní a centrální části Japonska musely být kvůli lijákům evakuovány stovky tisíc lidí. Povodně a sesuvy půdy si už vyžádaly čtyři mrtvé. Japonský meteorologický ústav (JMA) označil množství srážek za "historické" a vyhlásil nejvyšší stupeň ohrožení.
Tokio - Úřady na severovýchodě Japonska dnes nařídily evakuaci asi 25.000 lidí kvůli záplavám.
12:33
3. července 2026 21:52
3. července 2026 20:49
3. července 2026 19:37
3. července 2026 18:25
3. července 2026 17:11
Tragickou nehodou dvou nákladních vozidel na Havlíčkobrodsku se od čtvrtečního dopoledne zabývá policie. Oba řidiči nepřežili čelní střet, po kterém došlo k uzavření důležité silnice. Příčina nehody je předmětem vyšetřování.
Zdroj: Jan Hrabě
Spojené státy americké už dnes oslaví 250 let od vyhlášení Deklarace nezávislosti. Tento významný moment moderních světových dějin se bude připomínat i v Česku. Zbarví se například sídlo ministerstva zahraničí.