Články k tématu: Praha

Vykliďte kliniku, nařídil soud aktivistům v Praze

05.09. 13:00

Praha - Městský soud v Praze dnes potvrdil lednový verdikt Obvodního soudu pro Prahu 3, podle nějž musí aktivisté z Autonomního centra Klinika na pražském Žižkově vyklidit objekt a uvolnit budovu i pozemky novému majiteli, tedy Správě železniční a dopravní cesty (SŽDC).

V Praze kvůli podezřelé tašce zavřeli stanici metra Můstek

04.09. 21:45

Praha - V centru Prahy byla dnes večer kvůli odloženému zavazadlu uzavřena stanice metra Můstek.

OBRAZEM: Miloš Zeman zahájil nový školní rok na Akademii řemesel Praha

04.09. 12:28

Praha - Přáním, aby studenty bavilo jejich studium a později i práce, dnes zahájil nový školní rok prezident Miloš Zeman na Akademii řemesel Praha - Střední škole technické v Praze.

reklama

Mladík vypadl z okna pražského hotelu, na místě zemřel

03.09. 18:25

Praha - Z okna hotelu na Fügnerově náměstí v Praze dnes vypadl cizinec, na místě zemřel. Podle policie se patrně nejednalo o zločin, víc prozradí až soudní pitva. K neštěstí došlo také ve Velkých Přílepech u Prahy.

Průvod za hnutí Fa-lun-kung prošel Prahou, v Číně jeho členům berou orgány

02.09. 18:40

Praha - Centrem Prahy dnes odpoledne prošel průvod na podporu stoupenců hnutí Fa-lun-kung (Falun Gong) pronásledovaných čínskými úřady. Meditační praxe Fa-lun-kung pochází z buddhismu. Zahrnuje pomalá cvičení a klade důraz na hodnoty pravdivosti, soucitu a snášenlivosti.

O hlasy pražských voličů se utká 29 stran a hnutí,nejvíce v celé republice

01.09. 15:04

Praha - V Praze bude o hlasy občanů ve sněmovních volbách usilovat celkem 29 politických stran a hnutí, tedy o osm více než před čtyřmi lety. Magistrát vyzval několik uskupení k drobným opravám. Žádnou kandidátku ale neodmítl, stejně tak nikoho z kandidátů.

Vrchní soud zrušil předběžné opatření proti estonské společnosti Taxify

31.08. 17:15

Praha - Spor o Taxify se vrátí k pražskému městskému soudu. Vrchní soud v Praze totiž zrušil předběžné opatření, jež zakazovalo estonské společnosti provozovat v Praze taxislužbu s šoféry bez licence řidiče taxi a v neregistrovaných vozidlech.

Vrah z Klánovického leda se odvolal proti 25 letům vězení, chtěl by doživotí

31.08. 14:01

Praha - Vrah z Klánovického lesa výjimečný trest 25 let vězení pokládá za nedostatečný, podal proto odvolání ve svůj neprospěch. Chce doživotí. Z justiční databáze vyplývá, že pražský vrchní soud se bude kauzou zabývat 20. září.

Praha o turisty nestojí? CNN zařadila českou metropoli na nelichotivý seznam

30.08. 09:29

Co je moc, to je příliš. Místní obyvatelé oblíbených letních destinací jako jsou Benátky, Barcelona či Dubrovník si stěžují na hordy turistů, které ničí jejich přirozený půvab. Informoval o tom americký server CNN, podle kterého mezi města patří i Praha.

Policie odblokovala byty afrického dodavatele zbraní v Praze

29.08. 10:35

Praha - Byznysmen z Nigeru Hima Aboubakar může opět volně nakládat se třemi pražskými byty, které mu počátkem roku zablokovala česká policie kvůli podezření z korupce u dodávek zbraní pro Nigérii. Zajištěný majetek za víc než 50 milionů korun Nigérie odmítla převzít.

Kolik lidí by zemřelo, kdyby na Prahu dopadla atomová bomba?

Aktualizovali jsme 28.8.2017, 22:19, 27.08. 09:26

Pro zhruba 350 tisíc obyvatel japonské Hirošimi byl 6. srpna 1945 krásný jasný den. Nálety druhé světové války se jich naštěstí netýkaly, a bombardérů vysoko na obloze nikdo nevěnoval přílišnou pozornost. A vteřinu na to se zablesko a nad městem se vytvořil pověstný atomový hřib. Výbuch bomby známé…

Soud nemůže řešit další kauzu Homolky, Dbalý se ze zdravotních důvodů znovu omluvil

24.08. 13:48

Praha - V Městského soud v Praze mělo příští pondělí začít projednání druhé korupční kauzy bývalého ředitele pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého. Ten se však opět omluvil ze zdravotních důvodů. Termín hlavního líčení tak bude posunut.

Gang cizinců v Praze ukradl hodinky za miliony, soud zlodějům napařil vysoké tresty

22.08. 16:13

Praha - Městský soud v Praze dnes vynesl tresty za loňskou loupež hodinek v hodnotě přes 13 milionů korun. Šestice cizinců dostala od tří do osmi let ve věznici s ostrahou. Verdikt není pravomocný.

Lidé mohou uctít oběti útoků ve Španělsku zápisem do kondolenční knihy

22.08. 09:52

Praha - Památku 15 obětí teroristických útoků v Katalánsku mohou Češi dnes a ve středu uctít zápisem do kondolenční knihy španělského velvyslanectví v Praze.

Česko vzpomíná na invazi z roku 1968. Hamáček vyzdvihl členství v NATO

21.08. 15:46

Praha - Vojska pěti zemí Varšavské smlouvy překročila československé státní hranice v noci z 20. na 21. srpna 1968. Pietní akce, které připomněli 49. výročí okupace, se dnes konaly na několika místech. Pamětníci se shromáždili například před budovou Českého rozhlasu na pražské Vinohradské třídě.…

Za korupci kolem areálu Vincentinum soud třem obviněným uložil podmínky

21.08. 13:43

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 dnes vynesl nepravomocný rozsudek za korupci kolem areálu Vincentinum v pražském Břevnově. Tři obžalovaní, kteří podle spisu vylákali od podnikatele úplatek 20 milionů korun, dostali podmíněné tresty.

Parkovací zóny přinesly miliony do kasy pražských radnic

20.08. 13:52

Praha - Radnice Prahy 5, 6 a 8 vybraly za zhruba rok provozu parkovacích zón desítky milionů korun a od nedisciplinovaných řidičů pak magistrát vybral několik milionů korun.

Na koncertě Robbieho Williamse zazpíval i jeho otec s manželkou, tleskalo jim na 30 tisíc lidí

20.08. 09:49

Praha - Britský zpěvák Robbie Williams sobotním koncertem na letišti v Letňanech nadchnul 30 tisíc fanoušků. Show byla plná světelných a pyrotechnických efektů. Zazpíval i se svým otcem Peterem a manželkou Aydou Fieldovou.

Na koncert Robbieho Williamse míří tisíce lidí, Letňany hlídají desítky policistů se samopaly

19.08. 18:35

Praha - Na letišti v pražských Letňan bude dnes večer koncertovat britský zpěvák Robbie Williams. Brány areálu se otevřely po 15:00 a už dorazily tisíce fanoušků.

Trojskou ZOO v Praze navštívil letos miliontý návštěvník

19.08. 18:24

Praha - Pražská zoo dnes přivítala miliontého návštěvníka. Letos se tak stalo jen o tři dny později než v loňském rekordním roce.

U Rudolfina stály tanky, točí se nový film o Palachovi

19.08. 17:12

Praha - Filmový štáb režiséra Roberta Sedláčka dnes ráno začal natáčet scény zachycující 21. srpen 1968 očima Jana Palacha. Na místě bylo připraveno 250 členů komparzu. Celovečerní hraný snímek Jan Palach bude mít premiéru příští rok.

Praha zřídí úřad ombudsmana pro evropské fondy

18.08. 17:50

Praha - Pražský magistrát zavede ombudsmana pro evropské fondy, který bude posuzovat stížnosti žadatelů a příjemců dotací a zároveň zachová jejich anonymitu. Od začátku září se na něj zájemci budou moci obracet v rámci operačního programu Praha - pól růstu ČR.

Starostové chtějí projednat posudek k žalobě na exprimátora Béma

18.08. 15:29

Praha - Pražský STAN chce na dalším zasedání rady města projednat posudek případné žaloby na exprimátora Pavla Béma (ODS) kvůli kartě opencard. ČTK to sdělil mluvčí STAN Karel Kreml.

Muž se sebevražednými sklony utekl z léčebny. Pražská policie se bojí, že se zabije

17.08. 18:45

Praha - Pražští policisté pátrají po 22letém Luboši Duškovi, který má sebevražedné sklony. Dušek utekl z psychiatrické léčebny v Praze. Policisté prosí veřejnost o pomoc při pátrání, obávají se o mladíkův život.

reklama
Fotogalerie