Články k tématu: Praha

Odpůrci i zastánci uprchlíků se sešli v Praze, skupiny oddělovala policie

17.09. 17:13

Praha - Na Václavském náměstí se dnes sešli odpůrci a příznivci uprchlíků, obě skupiny musel oddělovat policejní kordon. Na fyzické potyčky nedošlo, o slovní přestřelky ale nouze nebyla.

Drohivý dealer testoval drogy na své asistentce, přišel si na pořádný balík

16.09. 21:40

Praha - Až na desítky milionů korun si, podle odhadu policistů, mohl přijít dealer, který v Praze zásoboval narkomany syntetickými drogami. Prodával je velmi propracovaným způsobem a měl dokonce i asistentku, na které zkoušel nové látky.

Komické situace v tunelu Blanka. Kromě nehod se do tunelu se vydali chodci i zvěř

16.09. 16:07

Praha - Pražský tunel Blanka je v provozu od 19. září 2015 a za tu dobu nebyla o neobvyklé situace nouze. Kromě nehod se do tunelu například vydaly dvě ženy s kočárkem, zaběhla se do něj i zvěř.

reklama

Tunelu Blanka bude mít pokračování. Investice se vyšplhá do desítek miliard

Aktualizovali jsme 16.9.2016, 14:41, 16.09. 13:05

Praha - Praha do konce roku nebo na začátku roku 2017 vypíše výběrové řízení na projektanta, který připraví pokračování tunelu Blanka, takzvanou severovýchodní část městského okruhu. Půjde o investici v řádu desítek miliard korun. Provoz tunelového komplexu vyjde metropoli měsíčně asi na 20 milionů…

Pražští radní rozhodli: Policie dostane čtyři miliony na ochranu před teroristy

15.09. 21:30

Praha – Více než čtyři miliony korun dostane od hlavního města krajské policejní ředitelství v Praze. Finance jsou určeny na ochranu před terorismem.

Konvička podal trestní oznámení na náměstka pražské primátorky Dolínka

Aktualizovali jsme 15.9.2016, 16:57, 15.09. 14:53

Praha – Náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD) čelí trestnímu oznámení. To podal známý bojovník proti islámu Martin Konvička, kterému se nelíbí, že se sociální demokrat pokusil předem překazit jeho nedělní akci před velvyslanectvím Saúdské Arábie tvrzením, že na místě praskla kanalizace.…

Prahu čeká totální kolaps, varují starostové kvůli modrým zónám

14.09. 21:29

Praha - Pokud se v Praze nezačne urychleně řešit situace s parkováním, čeká ji totální kolaps. Tvrdí to starostové městských částí, jejichž obyvatelé nemají kde zaparkovat, přestože tam byl zaveden parkovací systém.

Dívka se sama ubodala, tvrdí policie. A právník spustil...

14.09. 17:20

Praha - Byla to sebevražda - rozhodla už podruhé policie v případu 23leté blondýnky Anety R., která zemřela před dvěma lety v pražských Letňanech. Dívka se údajně pod vlivem drog sama ubodala. Její máma Anna R. s výsledkem vyšetřování nesouhlasí.

Zástupci Prahy dnes poprvé jednali za přítomnosti mediátora s EMS o opencard

14.09. 16:09

Praha - Zástupci Prahy dnes poprvé jednali za přítomnosti tzv. mediátora s vlastníkem opencard, firmou eMoneyServices (EMS). Předmětem jednání byly částky, které si firma nárokuje jako dlužné. Dnešní jednání ke konkrétní dohodě nevedlo.

Gorbačov návštěvu Prahy kvůli zdravotním problémům zrušil

Aktualizovali jsme 14.9.2016, 14:57, 14.09. 12:58

Praha - Michail Gorbačov se měl o nadcházejícím víkendu v Praze zúčastnit konference o bezpečnosti v Evropě a setkat se s prezidentem Milošem Zemanem. Kvůli zdravotním potížím však Bývalý sovětský prezident návštěvu odvolal.

Vojáci se dohodli s církví na provozu památníku hrdinů heydrichiády

Aktualizovali jsme 14.9.2016, 14:50, 14.09. 10:28

Praha - Vojenský historický ústav (VHÚ) podepsal smlouvu s pravoslavnou církví o užívání chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, v němž je památník hrdinů heydrichiády.

Vyšetřování záhadné smrti mladé ženy z Letňan končí. Podle policie se sama ubodala

14.09. 08:04

Praha - Policie znovu ukončila vyšetřování záhadného úmrtí Anety R. Potvrdila, že její smrt byla sebevražda, dívka se měla sama ubodat. Případem se znovu začala zabývat na začátku roku na pokyn vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové.

Lidé se bouří proti modrým zónám. Podávají hromadnou žalobu

Aktualizovali jsme 13.9.2016, 17:03, 13.09. 08:05

Praha - Desítky lidí se připojují k hromadné žalobě kvůli placeným parkovacím zónám. Systém je prý nezákonný, protože je primárně zaměřený na vybírání peněz a ne na řešení dopravního problému. Praha už vybrala přes 40 milionů korun, zatím ale netuší, jaké bude mít výdaje. S firmami, které zajišťují…

Za vraždu na Florenci si cizinec odpyká 15 let

13.09. 15:35

Praha - Bělorus Aljaksandr Astapčuk (30) si za vraždu na Florenci v Praze odpyká 15 let v nejpřísnějším typu věznice. Trest mu o dva roky snížil Vrchní soud v Praze. Muž byl ale vyhoštěn z Česka, čímž soudci vyhověli odvolání podanému státní zástupkyní.

Policie našla v Praze zmatenou ženu. Neví kdo je a nikdo ji nehledá

12.09. 16:43

Praha - Pražští policisté našli 1. září neznámou, zmatenou ženu. Ta neznala svou totožnost a neměla u sebe žádné doklady. Už téměř dva týdny tak policisté bezvýsledně pátrají, kdo tajemná žena je. Pohřešování ženy odpovídající nalezené seniorce totiž nikdo nenahlásil.

Hrob komunistického prezidenta Gottwalda na Olšanech někdo polil červenou barvou

12.09. 15:05

Praha - Před dvěma týdny kdosi polil hrob někdejšího komunistického prezidenta Klementa Gottwalda na Olšanských hřbitovech v Praze červenou barvou. Pachateli hrozí až rok vězení.

Poprask v Praze: Cizinka se osvěžovala v kašně na Karlově náměstí

12.09. 14:21

Praha - Cizinka (38) způsobila pozdvižení v parku na pražském Karlově náměstí, když se v tamní kašně osvěžovala nahá. Je podezřelá z přestupku vzbuzení veřejného pohoršení.

Magistrát má plán. Chce snížit ceny za parkování, ale jen někomu

12.09. 08:28

Praha - Nová pravidla pro parkování pořádně potrápila obyvatele několika částí Prahy. Nově zavedené parkovací zóny navíc ohrožují i obchodníky, kteří přicházejí o zákazníky. Problém chce řešit i Magistrát hlavního města Prahy, který uvažuje o snížení cen za parkování pro živnostníky.

Lidé jsou na nohou: Parkovat v Praze je kvůli modrým zónám peklo

10.09. 10:40

Praha - Praha zavedla parkovací zóny a lidé se proti nim hodně bouří. Město tímto krokem zpoplatnilo další parkovací místa, ale problém rozhodně nevyřešilo. Spíše naopak. Televize Nova je proti zavádění parkovacích zón a zahajuje proti nim kampaň.

Konvička nahlásil akci proti islámu, Dolínek ji chce ze zajímavého důvodu zakázat

Aktualizovali jsme 9.9.2016, 18:22, 09.09. 15:19

Praha - Iniciativa Martina Konvičky (IMK) nahlásil pražskému magistrátu akci na 11. září. Náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD) úřad vyzve, aby kvůli havárii kanalizace zrušil všechna veřejná shromáždění v Korunovační ulici v Praze 6, včetně setkání proti islámu.

Češi musí neplatnou opencard vrátit, nepatří jim

09.09. 16:52

Praha - Karta opencard je majetkem Prahy, lidé ji proto musejí vrátit na úřad nebo na přepážku dopravního podniku. Novou Lítačku si mohou objednat přes internet a pak si ji vyzvednou za 100 korun na úřadě nebo si ji nechat poslat poštou. I v tom případě ale musí starou opencard odevzdat.

Bém se brání: Soud neřešil podstatu Opencard, projekt pokazili až po mně

08.09. 19:59

Praha - Podle pražského exprimátora Pavla Béma (ODS) soud neřešil podstatu a smysl Opencard, ale jedno konkrétní politické rozhodnutí. Přiznává, že se v projektu určitě staly chyby a je ochoten přijmout díl politické odpovědnosti.

Hudeček se v kauze Opencard odvolal a hodlá bojovat dál

08.09. 15:13

Praha - Bývalí pražští primátoři Bohuslav Svoboda a Tomáš Hudeček jsou vinni v kauze Opencard, rozhodl dnes městský soud v Praze a potrestal je podmínkami. Hudeček hodlá bojovat dál. Žaloba případné odvolání zváží.

Lítačka nebo opencard? Podívejte se, co je levnější

08.09. 10:13

Praha - Podle informací Českého rozhlasu zaplatila Praha za vývoj a pořízení Lítačky 8,2 milionu korun a její měsíční provoz vychází na 4,4 milionu. Je tedy měsíčně o 12 procent levnější než opencard.

reklama
Fotogalerie