Články k tématu: Praha

Policie a armáda zatkla na Florenci mladého muže. Nechtěl ukázat občanský průkaz

02.05. 16:01

Praha - Na sociálních sítích se objevilo video, ve kterém smíšená hlídka policie a armády zadržuje muže na Florenci. Podle policistů se odmítl mladík legitimovat a kladl odpor. Incident začal vyšetřovat odbor vnitřní kontroly policie.

Praha se otřásá v základech: Demonstrace, shromáždění a stovky policistů

Aktualizovali jsme 1.5.2016, 12:58, 01.05. 10:17

Praha - Praha prožívá oslavy Prvního máje. Politické strany chtějí slavit společně s voliči. Hned několik protisystémových a protiimigrantských iniciativ nahlásilo na 1. květen demonstrace. Prahou chtějí projít také skupiny odsuzující násilí a xenofobii.

Primátorka Krnáčová má novou náměstkyni, funkci dostala Petra Kolínská (SZ)

Aktualizovali jsme 28.4.2016, 16:35, 28.04. 14:24

Praha - Zastupitelé dnes zvolili náměstkyní pražské primátorky Petru Kolínskou (SZ). V radě zaujme místo odvolaného Matěje Stropnického, na starost bude mít územní rozvoj. Kolínskou podpořili 34 hlasy zastupitelé staronové koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, STAN a KDU-ČSL). Posléze zastupitelé…

reklama

Pražské zastupitelstvo bude volit nového náměstka

28.04. 10:46

Praha - Pražští zastupitelé schválili zařazení volby náměstka a radních na program dnešního jednání. Budou hlasovat také o novém obsazení výborů. Čtyři radní byli odvoláni loni v říjnu, od té doby rada fungovala v sedmi členech. Koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, STAN a KDU-ČSL) se loni v říjnu…

Nebezpečná legionella opět řádí. Kde se můžete nakazit?

Aktualizovali jsme 28.4.2016, 10:33, 27.04. 22:36

Praha - Na dalším místě v Praze se ve vodě přemnožila zdraví nebezpečná bakterie legionella. Objevila se v domech v několika ulicích ve Střížkově.

V Praze se dnes ráno podepisovala koaliční smlouva

28.04. 09:54

Praha - ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) podepsaly v Praze koaliční smlouvu. Staronová koalice vznikla po půl roce vyjednávání. Smlouvu podepsalo 34 ze 65 zastupitelů. ČTK to řekl předseda zastupitelů ČSSD Karel Březina. Koalice se rozpadla loni v říjnu, od té doby strany jednaly o její…

V Praze bude na 1. máje horko. Plánují se demonstrace, politické mítinky a majáles

26.04. 18:08

Praha - Během letošních oslav 1. máje zažije Praha dvě demonstrace proti migraci i jednu solidární na podporu uprchlíků. K tomu se budou konat tradiční setkání politických stran a studentský majáles.

Politici zuří a odsuzují útoky na kavárny a metro. Ovčáček naopak přilil olej do ohně

25.04. 11:24

Praha – Na sociálních sítích se o víkendu objevilo hned několik fotek zachycujících posprejované kavárny nebo vestibul stanice metra na Karlově náměstí. Nápisy měly jedno společné – nesly se v duchu neonacismu a byly zaměřené proti uprchlíkům a těm, kteří jim pomáhají. Politici takové vandalství…

Praha zažila velkou bezpečnostní akci. Zapojilo se více než sto policistů

16.04. 13:03

Praha – Od čtvrtka do sobotního rána probíhala v Praze rozsáhlá bezpečnostní akce. Do razie se zapojila více než stovka policistů, strážníků, vojáků, celníků a pracovníků magistrátu hlavního města.

Prezident Fischer navštívil galerii moderního umění, ocenil české umělce

12.04. 11:50

Praha - Prohlídkou galerie moderního umění Museum Kampa a setkáním ve firmě Reiwag/Komwag zahájil rakouský prezident Heinz Fischer druhý den své návštěvy České republice. Na Kampě zhlédl výstavy českých autorů Františka Kupky a Karla Trinkewitze. Během přibližně hodinové komentované prohlídky ho…

Nejdražší život je v Praze

10.04. 11:55

Praha - Život v Praze vyjde v porovnání cen zboží a služeb s ostatními kraji Česka nejdráž. Dražší jsou zejména služby.

Muž nestihl přeběhnout před tramvají, stálo ho to život

06.04. 11:25

Praha - Tramvaj srazila a usmrtila ve středu nad ránem na pražském Žižkově chodce, který se snažil přeběhnout vozovku. Zřejmě špatně odhadl rychlost soupravy a skončil pod jejími koly. Už mu nebylo pomoci.

Pražský magistrát zakázal protest proti pochodu Prague Pride

05.04. 16:30

Praha - Pražský magistrát zakázal protest proti srpnové Prague Pride. Odpůrci sexuálních menšin se chtěli sejít ve stejný čas a na stejných místech jako účastníci tradičního pochodu.

Letos se slaví 700 let od narození Karla IV. Česko chystá velkolepé oslavy

02.04. 13:38

Praha - K výročí 700 let od narození Karla IV. se letos po celé České republice odehraje řada akcí. Například vybudování expozice v domě U Zlatého prstenu v Praze vyjde na 15 milionů korun. Částku schválila pražská rada.

Pražští zelení nemají v plánu ustupovat. Stropnického dále podporují

31.03. 12:46

Praha - Pražští zelení dál podporují předsedu Matěje Stropnického jako kandidáta do rady hlavního města Prahy. Na krajské konferenci ve středu pozdě večer rozhodli, že konečnou nominaci bude v průběhu koaličních jednání operativně řešit pražské vedení strany. Vyplývá to z usnesení, které dnes ČTK…

Aktivisté umístili v Praze velký plakát Havla s dalajlámou. Uvítá čínského prezidenta

28.03. 11:04

Praha - Spolek pro výstavbu sochy Václava Havla jako reakci na dnešní návštěvu čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a vlajkovou a plakátovou výzdobu na pražských ulicích vyvěsil v parku Velvarská u Evropské ulice na cestě z letiště k Pražskému hradu billboard s tibetským dalajlamou a bývalým…

Vlajky Česka a Číny jsou zpátky na svých místech

28.03. 10:59

Praha – Ještě před dnešním příletem čínského prezidenta Si Ťin-pching do ČR byly vyměněny vlajky na trase mezi Letištěm Václava Havla a Pražským hradem. Ty původní poničil barvou vandal.

S příjezdem čínského prezidenta nás čekají zvýšené bezpečnostní opatření

28.03. 10:04

Praha - Na Velikonoce se nebudou ulicemi českých měst procházet ve velkém pouze koledníci s pomlázkami, ale i policisté, kteří budou ještě více než na dodržování silničních předpisů dohlížet na bezpečnost hlavy Čínské lidové republiky. Některá bezpečnostní opatření se přitom mohou dotknout i vás.

OBRAZEM: Poškozené čínské vlajky v ulicích Prahy

26.03. 17:20

Praha - V noci na dnešek někdo tmavou barvou poškodil více než 50 čínských vlajek, které jsou po Praze rozmístěny v souvislosti s nadcházející návštěvou čínského prezidenta. Policejní mluvčí Jan Daněk ČTK řekl, že výzdoba byla takto poškozena v Chotkově ulici na Evropské třídě, vlajky jsou ale…

V Praze někdo poškodil desítky čínských vlajek

26.03. 10:42

Praha - Dnes v noci neznámý vandal tmavou barvou poškodil desítky čínských vlajek, které jsou po Praze rozmístěny v souvislosti s nadcházející návštěvou čínského prezidenta v České republice.

Prahu vyděsil balíček s vyčnívajícími dráty. Zasahovala policie

25.03. 22:51

Praha - Ve Vinohradské ulici v Praze se dnes odpoledne našel balíček s vyčnívajícím dráty, na místě zasahovala policie.

Čínský prezident dráždí aktivisty, V Praze vyvěsí billboard Havla s dalajlamou

25.03. 22:39

Praha - Aktivisté hodlají umístit po dobu návštěvy čínského prezidenta v Česku u Evropské ulice v Praze billboard se společnou fotografií dalajlamy a exprezidenta Václava Havla.

Dvacítka můžu zdemolovala bar v Praze. Policii unikají

25.03. 15:14

Praha - Policie stále nedopadla asi 20 mužů, kteří ve čtvrtek vtrhli do jednoho z barů v pražské ulici Ve Smečkách a poničili vnitřní vybavení.

Spor o čínské vlajky v Praze pokračuje. Muž odstřihl dvě z nich, policie ihned zasáhla

25.03. 14:33

Praha - Policisté v noci na dnešek zadrželi muže (33), který ze sloupu veřejného osvětlení na Evropské třídě v Praze odřízl dvě vlajky. Nyní se řeší, zda se dopustil trestného činu, nebo jen přestupku.

reklama
Fotogalerie