Články k tématu: průzkumy

Průzkum napříč státy: Migrantů je tu až moc, určitě jsou mezi nimi teroristé

18.09. 15:56

Paříž – Míra migrace vzrostla na znepokojující úroveň. Myslí si to většina z 18 tisíc respondentů z 25 zemí, kteří se zapojili globálního průzkumu společnosti Ipsos Institute. Nejvíce jsou přitom z rostoucí úrovní migrace znepokojeni občané Turecka, Itálie, Švédska a Německa.

Polská vládní strana Právo a spravedlnost v průzkumech drtí soupeře

18.09. 14:39

Varšava - Navzdory demonstracím a vlně protestů proti kontroverzní soudní reformě je polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) stále nejpopulárnější. Důvodem je dle odborníka fakt, že opozici chybí charismatický vůdce.

Většina Slováků je pro národní suverenitu země v EU, chtějí také chránit křesťanství před islámem

18.09. 13:28

Bratislava - Zachování národní suverenity Slovenska v EU podpořilo v červenci 68 procent z více než tisícovky respondentů. Pro prohlubování evropské integrace se vyslovila zhruba třetina (35 procent) dotazovaných. Vyplývá to ze studie bratislavského Institutu pro veřejné otázky (IVO), jehož…

reklama

Češi se na dovolené víc bojí špatného počasí než teroristů, ukázal průzkum

17.09. 09:46

Praha - Z průzkumu ERV pojišťovny vyplývá, že se Češi na dovolené nejvíc obávají špatného počasí, nemoci a nekvalitního ubytování. Naopak strach z teroristického útoku není až tak markantní.

Jak volí Češi? Většina vybírá stranu až v týdnu před volbami

15.09. 14:45

Praha - Šest z deseti voličů (59 procent) se podle agentury STEM/MARK rozhoduje pro konkrétní stranu týden před volbami, čtvrtina den před hlasováním. Na základě kampaně se rozhodují jen čtyři procenta respondentů. Četbu volebních programů uvádějí dvě třetiny dotázaných, věnují jim asi půl hodiny.

Mapa voličů ukázala, kdo může urvat nejvíc hlasů. Nejsilnější voličské jádro má hnutí ANO

02.09. 18:00

Praha - Mapa voličů ukazuje, o které voliče by jednotlivé strany měly usilovat. Kromě toho dokomentuje také silná voličská jádra jednotlivých stran. Nejpočetnějším jádrem už se nemůže pochlubit KSČM, ale hnutí ANO Andreje Babiše.

Jak jsou na tom Češi s věrností? Průzkum odhalil hodně peprné detaily

Aktualizovali jsme 1.9.2017, 22:12, 01.09. 13:24

Praha - Nevěru přiznává třetina Čechů, ovšem celkem dvě třetiny domácí populace nepovažují za nevěru flirt, sex po telefonu, sex na jednu noc, líbání, erotické služby, sex s expartnerem, skupinový sex, erotické sms, lesbický sex a orální sex. Ukázal to průzkum agentury Sanep.

Nejvíce Čechů stále preferuje hnutí ANO, vzmáhá se i ČSSD

Aktualizovali jsme 30.8.2017, 22:12, 30.08. 12:48

Praha - Z aktuálního průzkumu volebního potenciálu, který ukazuje procento rozhodnutých voličů a maximální hypotetický volební zisk v případě příklonu všech váhajících voličů k dané politické straně či hnutí se nadále ukazuje jako nejpreferovanější strana hnutí ANO, následována ČSSD. Informuje o…

Většina Francouzů je z Macrona zklamaná

27.08. 09:37

Paříž - Tři měsíce poté, co francouzský prezident Emmanuel Macron nastoupil do své funkce, vyjádřila více než polovina Francouzů zklamání z jeho působení v úřadu. Vyplývá to z průzkumu institutu Ifop.

Slováci kladně hodnotí protifašistické povstání za války, Kotlebovci netají svou nechuť

25.08. 16:59

Bratislava - Zahájení Slovenského národního povstání (SN 29. srpna 1944 si Slovensko, které bylo za války pod silným vlivem nacistického Německa, každoročně připomíná státním svátkem a oslavami. Výrazná většina Slováků v průzkumu vyjádřila hrdost na ozbrojenou protifašistickou revoltu.

100 dnů Macrona v úřadu: Třetina Francouzů je zklamaná, jeho popularita od července klesá

24.08. 08:46

Paříž - Průzkum institutu Elabe ukázal, že je z prezidenta Emmanuela Macrona zklamána třetina Francouzů. Jeho popularita začala klesat už v červenci, ve funkci hlavy státu je oficiálně od 17. května 2017.

Volby se blíží. Téměř každý druhý Němec ale ještě neví, koho bude volit

23.08. 11:25

Berlín - Zhruba měsíc před parlamentními volbami v Německu nemá o svých preferencích jasno 46 procent občanů. V roce 2013 to ve stejném období bylo 39 procent, v roce 2009 procent 32.

Ničení konfederačních pomníků? Většina Američanů je proti, ukázal průzkum

22.08. 08:05

Washington - Po nedávných násilnostech ve virginském městě Charlottesvillu se zvedla další vlna odstraňování konfederačních symbolů, které podle některých připomínají dobu rasismu a otrokářství. Průzkum agentury Ipsos ukázal, že si většina občanů USA přeje, aby pomníky na veřejných místech zůstaly.

Brexit a Trump: I kvůli nim je teď EU oblíbenější mezi občany Evropy

20.08. 16:21

Berlín - Průzkum německé politické nadace Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) ukázal, že brexit přesvědčil řadu lidí o výhodách členství v EU. Jistou roli zřejmě sehrálo i zvolení Donalda Trumpa prezidentem Spojených států.

Většina Čechů stojí o smíšené zboží v malých obcích

17.08. 09:38

Praha - Výzkumná agentura Ipsos provedla výzkum, ve kterém se dotazovala, zda lidé v České republice souhlasí s tím, že pro zachování prodeje potravin či smíšeného zboží v malých obcích do 500 obyvatel, by měly být ztrátové prodejny finančně podporované ze strany státu. 66 % souhlasí a pouze 26 %…

Názor V4 na Brusel? Členství země v EU nejvíce podporují Poláci, nejméně Češi

14.08. 16:44

Praha - V červnovém šetření položilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) všem dotázaným čtyři otázky zkoumající postoje k Evropské unii a k zapojení České republiky v ní. Pod zastřešením CEORG v průběhu června a července byly srovnatelné otázky položeny i respondentům v Polsku , v Maďarsku a…

Trumpova popularita dál klesá, podporuje ho pouze třetina Američanů

03.08. 11:09

Washington - Politiku prezidenta USA Donalda Trumpa podporuje zhruba jen třetina Američanů, což je nejméně za téměř 200 dnů jeho fungování v Bílém domě. Průzkum Quinnipiacké univerzity dává šéfovi Bílého domu podporu 33 procent, Gallupův ústav zaznamenal podporu o tři procenta vyšší.

Třetina občanů EU bude trávit dovolenou doma, na cestu do zahraničí nejsou peníze

31.07. 17:35

Brusel - Kolem třetiny občanů Evropské unie si z finančních důvodů nemůže během roku dopřát týdenní dovolenou mimo domov. Vyplývá to z dnes zveřejněné zprávy Eurostatu, o které informovala agentura APA.

Pohled na vlastní nahé tělo? Pro většinu žen je to noční můra

Aktualizovali jsme 27.7.2017, 22:13, 27.07. 12:16

Praha - Vlastní nahé tělo je noční můrou pro většinu žen. Za své nahé tělo se stydí více jak dvě třetiny žen, komplexem ze svého těla pak trpí nadpoloviční většina žen. Vyplývá to z průzkumu agentury SANEP.

Čeči důvěřují policii nejvíc za 25 let. Jak jsou na tom soudy?

26.07. 12:36

Praha - České policii důvěřuje dvoutřetinová většina veřejnosti (65 %), což je od roku 1993 historické maximum. Uvedla to agentura STEM v aktuálním průzkumu. Necelé dvě pětiny občanů (37 %) věří v nezaujatost soudů. Mírně vyšší podíl lidí (41 %) si myslí, že soudy odvádějí dobrou práci. Téměř…

Stále méně Katalánců si přeje nezávislost na Španělsku

21.07. 21:06

Barcelona - Zhruba dva měsíce před plánovaným referendem o odtržení Katalánska od Španělska podporuje myšlenku nezávislosti regionu stále méně lidí.

Češi si došlápli na politiky. ANO a Zeman dostali trojku, zbytek dopadl hůř

21.07. 19:13

Praha - V červnovém šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) známkovali občané České republiky činnost politických stran a institucí. Použita byla školní klasifikace, kde nejlepší známkou je jednička, nejhorší pětka. Relativně nejlépe dopadlo hnutí ANO a prezident s průměrným hodnocením…

Vzpomínáte na letní tábory? Budíček a rozcvička se zapsaly do paměti Čechů

21.07. 16:18

Praha - Příjemné vzpomínky na letní tábory má 81 procent Čechů. Nejraději měli kamarády a hry, zatímco nejvíc jim vadil ranní budíček a rozcvička. Víc než polovina rodičů si na týdenní pobyt vyčlení až pět tisíc korun a při výběru tábora jim záleží hlavně na bezpečnosti.

Češi věří hospodářskému vývoji země, každý třináctý si ale stěžuje

19.07. 17:50

Praha - V červnovém šetření položilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) tři otázky týkající se hodnocení současné ekonomické situace v ČR, očekávání vývoje ekonomické situace v příštím roce a hodnocení životní úrovně jejich domácností.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací