Články k tématu: průzkumy

Opravdu si Češi přejí czexit? Průzkum odhalil překvapení

dnes 11:56

Praha - Češi by z Evropské unie nevystoupili, byť jsou ve střední Evropě největšími euroskeptiky. Pro setrvání v EU by hlasovalo 54 procent Čechů. Nejsilnější podporu má členství u mladých lidí a překvapivě také u důchodců.

Kde Čechům nejvíce vadí reklama? Průzkum ukázal shodu

15.02. 14:25

Praha - Jak ukázal průzkum České marketingové společnosti (ČMS), lidé jsou nejvíce přesyceni reklamou v komerčních televizích. Poněkud jiná je však situace v případě obyvatel Prahy.

Babiš a Okamura mají nejvíce příznivců i odpůrců

14.02. 18:24

Praha - Z představitelů sněmovních stran věří lidé nejvíc šéfům ANO, SPD a Pirátů Andreji Babišovi, Tomiu Okamurovi a Ivanu Bartošovi. Babiš a Okamura mají spolu s šéfem ČSSD Milanem Chovancem ale i nejvíc odpůrců.

reklama

Jak vnímají Češi politickou situaci? Průzkum nabízí zajímavá čísla

09.02. 16:37

Praha - V lednovém šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) hodnotili občané České republiky vývoj situace ve vybraných oblastech veřejného života během roku 2017. Nejčastěji jako zhoršenou lidé vnímají politickou situaci v ČR, kde více než polovina dotázaných (52 %) uvedla negativní…

Zemanovi důvěřuje 55 procent občanů, Babišovi jen 32 procent

08.02. 17:51

Praha - V reprezentativním šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) byla v lednu 2018 vybraným občanům položena otázka, zda důvěřují základním ústavním institucím. Sledování důvěry ústavním institucím je pravidelnou součástí šetření, což umožňuje mapovat vývoj postojů v dlouhodobém časovém…

Volby by vyhrálo hnutí ANO. O druhé místo je rvačka

06.02. 15:31

Praha - V lednovém šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) se tradišně zjišťovala podpora politických stran a ochota veřejnosti zúčastnit se parlamentních voleb. Podle modelu má největší podporu ANO (30,5 %), poté v podstatě shodně ČSSD (12,5 %), Piráti (12,5 %) a ODS (12 %).

Trumpova popularita klesá, předšila ho už i jeho žena Melanie

25.01. 11:06

Washington - Zatímco popularita amerického prezidenta Donalda Trumpa klesá podle průzkumů strmě dolů, jeho manželka si vede poměrně dobře. Melania Trumpová už dokonce v popularitě svého manžela předčila. O průzkumu informovala americká televizní stanice CNN.

Češi prostonají pětinu života, ukázal průzkum

22.01. 18:32

Praha - Češi a Češky prožijí zhruba čtyři pětiny svého života ve zdraví. Obtíže provázejí pak jejich poslední životní pětinu. Podíl zdravých let je v Česku vyšší než průměr zemí EU.

Průzkumy k volbě prezidenta lze zveřejnit do pondělí, šance Zemana a Drahoše jsou vyrovnané

21.01. 16:01

Praha - Průzkumy k vyhlídkám finalistů prezidentských voleb bude možné naposled zveřejnit toto pondělí. 2. kolo hlasování se uskuteční 26. a 27. ledna.

Češi a zahraniční státy? Nejlepší vztah máme ke Slovensku, u Německa došlo ke změně

17.01. 14:43

Praha - Češi mají stabilně nejlepší vztah ke Slovensku. Na druhém místě je Rakousko. Veřejnost výraznou většinou hodnotí pozitivně také Holandsko, Chorvatsko, Francii, Itálii, Švédsko a Dánsko. Nejhůře hodnocenými zeměmi jsou stále Turecko, Čína, Ukrajina, Rusko a Srbsko. Ukázal to průzkum agentury…

Drahoš má zvolení jisté? Podporuje ho většina voličů neúspěšných kandidátů

17.01. 12:42

Praha - Zhruba tři čtvrtiny voličů většiny nepostupujících kandidátů na prezidenta by ve druhém kole volby daly hlas Jiřímu Drahošovi.

Zdravotnictví v Česku Spokojena je polovina občanů, polepšily si pojišťovny

15.01. 17:11

Praha - V prosinci 2017 byl do pravidelné ankety Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zařazen blok otázek týkající se zdravotnictví. V jeho rámci byla zjišťována celková spokojenost občanů se zdravotním systémem v ČR a rovněž jejich názory na problematičnost jednotlivých oblastí zdravotnictví,…

Většina Řeků nesouhlasí s kompromisem ohledně názvu Makedonie

15.01. 09:55

Atény - Většina Řeků odmítá kompromis ohledně názvu Makedonie, který by měl podobu víceslovného názvu zahrnujícího označení Makedonie, tedy například Nová Makedonie nebo Severní Makedonie. Oficiálně se v OSN a na mezinárodní scéně prozatím používá název Bývalá jugoslávská republika Makedonie.

Drahoš sebral Zemanovi sedminu voličů

14.01. 16:03

Praha - Prezidentský kandidát Jiří Drahoš získal každého sedmého voliče prezidenta Miloše Zemana z druhého kola prezidentské volby před pěti lety. Vyplývá to ze sociologického průzkumu společností Kantar TNS a Median, jehož výsledky dnes zveřejnila Česká televize (ČT).

Rusové jsou v názorech stále konzervativnější, roste odpor k homosexuálům, potratům i nevěře

12.01. 10:11

Moskva - Průzkum sociologického střediska Levada ukázal, že jsou Rusové stále víc konzervativnější. Ve společnosti roste odpor k homosexuálům, potratům a manželské nevěře.

V politice rozhoduje sex-appeal? Atraktivní politici dostávají víc hlasů. Merkelová propadla

11.01. 08:55

Düsseldorf - Odborníci z univerzity v západoněmeckém Düsseldorfu se rozhodli prozkoumat vliv atraktivity politiků a političek na volební výsledky. Analýza ukázala, že kandidát se sex-appealem může získat při hlasování až o pět procentních bodů více.

Má Polsko žádat od Německa reparace? Většina Poláků je pro

06.01. 15:20

Varšava - Podle průzkumu agentury CBOS chce 54 procent Poláků, aby se jejich země domáhala reparací za škody, které způsobilo Německo za druhé světové války.

Kterou barvu mají Češi nejraději? Jedna z nich podle průzkumu zcela dominuje

04.01. 12:50

Praha - Podle průzkumu agentury STEM/MARK je nejoblíbenější barvou Čechů modrá, s odstupem následuje černá, zelená a červená. Ze základní palety barev je pak nejméně populární hnědá, kterou zvolilo jen jedno procento lidí.

Merkelová na odpis? Její popularita strmě klesá, ukazuje průzkum

27.12. 14:17

Berlín - Takřka každý druhý Němec si přeje, aby Angela Merkelová kancléřský post opustila ještě před završením svého čtvrtého mandátu, který v případě úspěšných koaličních rozhovorů skončí v roce 2021.

Nejoblíbenější osobnosti Francouzů?.První je zpěvák Jean-Jacques Goldman, politici zůstali na chvostě

26.12. 11:27

Paříž - Nejoblíbenější osobností mezi Francouzi se letos stal s velkým náskokem zpěvák Jean-Jacques Goldman. Naopak politici zcela propadli. "Nejlépe" z nich si vede prezident Emmanuel Macron, obsadil až 34. pozici.

Komu Češi na sociálních sítích nejvíce nadávají? Budete asi překvapeni

Aktualizovali jsme 22.12.2017, 23:06, 22.12. 08:13

Praha - Nenávistné komentáře a výhrůžky na sociálních sítích směrem k politickým představitelům nejsou nic nového. Průzkum ale ukázal, že množství agresivních příspěvků neustále narůstá. Také odhalil, jaké výhrůžné fráze se vyskytují na internetu nejvíce.

O Vánocích do kostela? Tento zvyk dodržuje stále méně Čechů

22.12. 13:09

Praha - Do kostela chodí jen velmi málo občanů ČR (8 %), pokud za pravidelnou účast považujeme alespoň jednou měsíčně. Ukázal to průzkum agenty STEM. V době Vánoc však do kostela přichází více lidí, a to i mnozí z těch, kteří o sobě říkají, že nejsou věřící: návštěva kostela totiž patří mezi…

Průzkum: ANO by drtivě vyhrálo, Okamura se propadá

21.12. 16:37

Praha - V šetření realizovaném v prosinci zjišťovalo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) podporu politických stran ve veřejnosti a ochotu zúčastnit se parlamentních voleb. Podle volebního modelu má největší podporu ANO (35,5 %) následované Piráty (11,5 %) a ODS (11,5 %).

Situace po volbách? Češi spokojeni nejsou, jasno nemají ani Babišovi voliči

21.12. 14:06

Praha - Česká veřejnost nemá jednoznačný názor na uspořádání vlády, která by měla vzniknout na základě výsledků říjnových voleb do Poslanecké sněmovny. Ukázal to průzkum agentry STEM. Dvě pětiny občanů (39 %) by preferovaly menšinovou vládu ANO s nějakou další stranou. Jasno nemají ani voliči…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací