Články k tématu: průzkumy

Mladí Češi neumí abstinovat, roste nová generace alkoholiků

21.11. 14:36

Praha - Říjnový průzkum agentury Ipsos pro likérku Stock Plzeň Božkov ukázal, že mezi lidmi od 18 do 30 let jsou jen čtyři procenta abstinentů, zatímco 90 procent mladých Čechů pije alkohol minimálně jednou měsíčně.

Necelá polovina Čechů stojí za Babišem a Zemanem, ukázal průzkum

19.11. 10:03

Praha - Téměř polovina Čechů souhlasí s povolebním postupem předsedy vítězného hnutí ANO Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana.

Češi nejsou z výsledků voleb nadšeni: Zlobí se a mají obavy z nestability

16.11. 14:44

Praha - S výsledky říjnových voleb do Poslanecké sněmovny jsou spokojeny dvě pětiny občanů (43 %), podobně jako v roce 2013 je tedy podíl nespokojených vyšší než podíl spokojených. Ukázal to průzkum agentury STEM.

reklama

Žít v sousedství Romů? Tohle by chtěli Češi

Aktualizovali jsme 13.11.2017, 22:16, 10.11. 16:54

Praha - V rámci zářijového šetření se Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zabývalo otázkou vzájemného soužití romské menšiny s ostatními obyvateli ČR.

Santa Klaus přeci není český, stěžují si Češi na vánoční reklamy

10.11. 16:53

Praha - Využívání motivu Santa Clause ve vánočních reklamách vadí 54 procentům Čechů. Použití křesťanských motivů, jako jsou andělé, jesličky či pasáčci, vadí jen šesti procentům lidí. Kolem 64 procent respondentů přiznává, že je vánoční reklama inspirovala k nákupu. 65 procent lidí pokládá…

Češi se drží osvědčených značek. Nejdůvěryhodnější je i letos Jar

10.11. 12:00

Praha - Letošní výsledky programu Důvěryhodné značky ukázaly, že Češi jen neradi mění osvědčené značky. Absolutním vítězem se opět stala značka Jar s počtem hlasů 2964.

Stereotypy o dívkách a chlapcích přetrvávají po celém světě

09.11. 10:22

Řím - Rozsáhlý výzkum uskutečněný mezi mladými lidmi od deseti do čtrnácti let v 15 zemích prokázal, že stereotypy o zranitelných ženách a silných mužích stále přetrvávají. Je to mýtus, který v sobě zahrnuje zvýšená očekávání od obou pohlaví a který je silně spojen se zdravotními riziky u…

Co vám letos nadělí Ježíšek? Každý druhý Čech bude mít pod stromečkem peníze

08.11. 16:10

Praha - Peníze pod stromeček chce letos nadělit 48 procent Čechů. Pro třetinu lidí je to ideální dar, pro třetinu jen alternativa těch tradičních. Na ty, kteří dostanou od Ježíška hotovost, sázejí obchodníci, kteří hned po svátcích spustí povánoční výprodeje.

Nejšťastnější Němci jsou ve Šlesvicku-Holštýnsku, nejméně šťastní v Sasku-Anhaltsku

08.11. 08:30

Berlín - V Německu se snižuje rozdíl ve spokojenosti obyvatel západní a východní části země. Nejšťastnější jsou obyvatelé Šlesvicka-Holštýnska, Hamburku a Bádenska. Vyplývá to z takzvaného Atlasu štěstí, který v úterý zveřejnila firma Deutsche Post.

Politická krize v Německu: Lidé by v nových volbách volili stejně

06.11. 14:19

Berlín - V Německu jednají po zářijových volbách o vytvoření koaliční vlády konzervativní strany CDU/CSU, liberálové z FDP a Zelení. Pokud by rokování nevyšla, ve hře jsou předčasné volby. Ty by ale situaci příliš nezměnily, ukázal průzkum agentury Forsa.

Jak jsou na tom české domácnosti? Dobrou životní úroveň má 51 procent lidí, ukázal průzkum

02.11. 17:03

Praha - Životní úroveň svojí domácnosti pokládá za dobrou 51 procent lidí. Z toho za velmi dobrou ji považuje osm procent lidí a za spíše dobrou ji označuje 43 procent lidí.

Většina lidí je spokojených se Zemanem. Podle nich by měl být prezident sympatický

02.11. 16:57

Praha - O prezidentské kandidáty pro volby v příštím roce se aktuálně zajímají čtyři pětiny oprávněných voličů. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK.

Sexuální obtěžování? Zná ho téměř každý druhá žena, ukázal průzkum

31.10. 08:24

Berlín - Šoubyznys i politiku nyní otřásají sexuální skandály, kdy na povrch vyplouvají obvinění a svědectví od obětí, které tvrdí, že nadřízení je často obtěžovali intimními narážkami. Ať už se jedná o Harveyho Weinsteina v Hollywoodu, nebo kupčení s hlasy výměnou za "služby" v Bruselu, po celém…

Velký účet: Češi politickým stranám nedůvěřují, jsou vůči nim skeptičtí a nedůvěřiví

30.10. 14:45

Praha - V zářijovém šetření položilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) soubor otázek zkoumající postoje občanů k politickým stranám. Výsledky naznačují, že většina české populace zaujímá k politickým stranám spíše negativní postoj.

Věříte předvolebním průzkumům? Podívejte se, jak (ne)přesné byly

Aktualizovali jsme 22.10.2017, 21:53, 22.10. 15:55

Praha – Před volbami se více než kdy jindy spekuluje o tom, jak přesné jsou předvolební průzkumy a zda je prostřednictvím nich nějakým způsobem dají ovlivnit volby. V tuto chvíli máme možnost porovnat, jak moc byly tyto průzkumy (ne)přesné.

Češi nejsou spokojeni s výsledkem voleb

22.10. 20:58

Praha - Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledky voleb. Ukázal to průzkum společnosti Median.

Lidé v USA mají obavy: Téměř třetina z nich očekává novou válku

16.10. 09:32

Washington - Podle průzkumu institutu YouGov se 30 procent Američanů domnívá, že jejich země směřuje ke třetí světové válce. Rozděleni jsou Američané v otázce vztahu vůči Íránu.

Mladá generace Čechů? Politikům příliš nevěří, svou budoucnost vidí v zahraničí

14.10. 13:10

Praha - 80 procent mladých lidí v Česku (věk 15 - 24 let) se o politiku zajímá a podporují demokracii, byť většina z nich politikům nevěří. Mladí Češi ve srovnání s jinými Středoevropany podle průzkumu mládežnických organizací v zemích V4 dost často sdíleli politické zprávy na sociálních sítích.

ANO má pár dní před volbami velký náskok na ČSSD, popularita Pirátů a SPD roste

13.10. 10:17

Praha - ANO by nyní získalo 26,5 procenta hlasů, druhou ČSSD by volilo 15,7 procenta voličů. Vyplývá to z volebního modelu agentury Focus. Do Sněmovny by se dostalo ještě dalších šest stran. Volby se uskuteční příští pátek a sobotu.

Nejdůvěryhodnějším politickým lídrem je Okamura, za premiéra by Češi chtěli Babiše

12.10. 17:26

Praha - Největší důvěře se ze šestnácti lídrů politických stran a hnutí těší Tomio Okamura následován Andrejem Babišem. Voliči pak jako premiéra naopak nejvíce preferují Andreje Babiše a dále Tomia Okamuru. Vyplynulo to z průzkumu agentury Sanep.

Češi jsou před volbami zoufalí? Podle průzkumu často volí nejmenší zlo

11.10. 21:42

Praha - Největší šance na volební úspěch má stále hnutí ANO, druhou nejsilnější stranou může být ČSSD, ale i SPD, ODS nebo KSČM, do Sněmovny se mohou dostat i Piráti nebo STAN, před branami Sněmovny pak naopak může zůstat TOP 09, ale i lidovci. Vyplývá to z průzkumu agentury Sanep.

Víte, jak přesně vypadají zimní pneumatiky? Pětina českých řidičů ne

10.10. 17:53

Praha - Devět z deseti českých řidičů přezouvá svůj vůz na zimní pneumatiky. Podle průzkum agentury STE/MARK ovšem 22 procent motoristů neví, jak přesně zimní guma vypadá.

Většina Britů si přeje, aby premiérka Mayová vedla brexit

10.10. 11:12

Londýn - Přinejmenším do takzvaného brexitu, který by se měl uskutečnit v březnu roku 2019, by chtělo premiérku Theresu Mayovou v čele vlády vidět 57 procent občanů Spojeného královtsví. Anketu agentura ORB pro list The Telegraph provedla krátce po nevydařeném projevu Mayové na výroční konferenci…

Jaký je sexuální život Němců? Průzkum odhalil zajímavé věci

Aktualizovali jsme 6.10.2017, 23:20, 06.10. 10:12

Berlín - Lechtivý průzkum institutu YouGov odhalil rozdílné názory na sex mezi Němci a Němkami. Důležitý je pro 43 procent mužů, ale v případě žen je to pouze 22 procent. Anketa se týkala i neobvyklým sexuálních praktik.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací