Články k tématu: průzkumy

Česko boduje. V novém srovnání jsme dopadli výborně

20.09. 09:30

Praha - Česká republika se v kvalitě života letos umístila v mezinárodním srovnání na 26. místě. Proti loňskému roku si v žebříčku, který vychází z údajů o stavu společenského a ekonomického rozvoje a úrovně životního prostředí, sice pohoršila o čtyři místa, bodově je na tom ale lépe. Získala 84,66…

Němci šílí strachy. Bojí se věcí, které pomalu neexistují

17.09. 16:56

Hamburk - Němci mají 65krát větší strach z toho, že se stanou obětí násilného trestného činu, než odpovídá reálnému ohrožení tímto druhem kriminality. Ukázal to výzkum vysoké školy v severoněmeckém Hamburku, o němž informovala německá média.

HTML je pohlavní choroba a MP3 robot? Průzkumy ukázaly, čemu všemu lidé věří

Aktualizovali jsme 9.9.2018, 14:46, 08.09. 16:49

Průzkumy, průzkumy, průzkumy. Každou chvíli někdo zjišťuje názor občanů na to či ono. Před volbami se řeší preference, jindy jsou výzkumníci zvědaví na znalosti respondetů. A výsledky jsou občas skutečně bizarní a úsměvné. Kolik lidí věří, že Slunce obíhá kolem Země? A důvěřuje někdo vůbec…

reklama

Táhne to Čechy k pravici, nebo levici? Průzkum přinesl jasný výsledek

08.09. 09:05

Praha - V rámci červnového šetření Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) položilo respondentům otázku, zda by se zařadili k levici, či naopak pravici. Na jedenáctibodové škále reprezentují body 1 až 5 levou část spektra, body 7 až 11 zastupují pravou stranu.

Třetina Čechů chce do vesmíru, polovina by odletěla na Mars

04.09. 20:26

Praha - Třetina Čechů by se ráda vypravila na dovolenou do vesmíru, necelou polovinu by lákala možnost létat na Mars.

Jsou v Česku sociální dávky zneužívány? Češi mají jasný názor

03.09. 15:15

Praha - Česká veřejnost velmi silně vnímá problém zneužívání sociálních dávek. Současně se lidé domnívají, že výplata části dávky v poukázkách může rozhodně pomoci v boji s tímto problémem. Ukázal to průzkum agentury ppm factum.

Jsou Češi spokojeni s politikou? Voliči ČSSD překvapili

02.09. 16:20

Praha - Politickou situaci v Česku hodnotilo v srpnu pozitivně 26 procent lidí. Oproti červnu se podíl spokojených zvýšil o pět procentních bodů. Vyplývá to z dnes zveřejněných výsledků průzkumu agentury Kantar TNS pro Českou televizi (ČT).

Výtržnosti radikálů v Chemnitzu odsuzuje velká část Němců, voliči AfD jim naopak fandí

29.08. 21:39

Berlín - Výtržnosti pravicových radikálů v Chemnitzu (Saské Kamenici) odsuzuje 70 procent Němců, naopak 20 procent obyvatel spolkové republiky dění za odsouzeníhodné nepovažuje. Mezi nimi jsou především voliči Alternativy pro Německo (AfD).

Mobilní služby v Česku jsou předražené, míní Češi

28.08. 18:04

Praha - Ceny mobilních služeb v Česku hodnotí nepříznivě 44 procent lidí. Červencový průzkum agentury Nielsen Admosphere ovšem zároveň ukázal, že Češi nemají o změnu operátora příliš velký zájem.

Výhody členství v EU? Češi oceňují volný pohyb, Italové a Řekové jednotnou měnu

27.08. 16:39

Liberec - Na členství v EU oceňují Češi hlavně volnost pohybu, Italové a Řekové jednotnou měnu. Za největší problém, který EU čeká, považují Češi, Němci i Italové uprchlíky. Z pohledu Řeků čekají unii v budoucnu hlavně finanční problémy.

Generace Z. Téměř 90 procent mladých chce při studiu na VŠ pracovat

25.08. 21:18

Plzeň - Katedra sociologie Fakulty filozofické Západočeské univerzity (ZČU) jako jedna z prvních zjišťovala hodnoty a motivace generace Z, nazývané také digitálními dětmi. Průzkum ukázal, že až 86 procent mladých lidí chce při studiu na vysoké škole pracovat.

Páry si v otázce financí nevěří, letí předmanželské smlouvy

21.08. 17:09

Praha - Češi podezřívají své protějšky ze zbytečných výdajů, přičemž nedůvěra jde tak daleko, že jim nejsou ochotni půjčit peníze. Ukázal to neobvyklý průzkum Poštovní spořitelny.

Třetina Rusů dodnes schvaluje okupaci Československa

20.08. 13:19

Moskva - Ruské nezávislé sociologické středisko Levada udělalo průzkum v předvečer 50. výročí srpnové intervence do Československa. 36 procent Rusů považuje invazi za oprávněnou.

Co se to v Rusku děje? Popularita Vladimira Putina výrazně klesá

11.08. 12:06

Moskva - Popularita ruského prezidenta Vladimira Putina se snižuje. V květnu státní agentura VCIOM hlásila, že jeho činnost schvaluje 80,2 procenta Rusů, v červnu 72 procent. A nyní je to 62,8 procent.

Britové si brexit rozmysleli? Polovina lidí chce nové referendum

30.07. 15:54

Londýn - Jak ukázal nový průzkum ve Spojeném království, veřejné mínění se výrazně posunulo směrem proti brexitu a vláda premiérky Theresy Mayové ztrácí důvěru veřejnosti ohledně postupu při jednání s Bruselem. Británie má EU opustit v březnu 2019.

Nedostatek respektu a rasismus ve fotbalu? Za rozkol mezi Özilem a svazem mohou podle Němců obě strany

27.07. 11:52

Berlín - Záložník Mesut Özil podle svých slov skončil kvůli nedostatku respektu vůči svým tureckým kořenům a kvůli rasismu ze strany německého fotbalového svazu. Kauza je v Německu ostře sledována. Polovina obyvatel se dle průzkumu domnívá, že vinu za rozkol nesou stejnou měrou obě strany.

Češi oznámkovali politiky. Ti nejlepší dostali trojky. Jak si stojí Zeman?

26.07. 17:13

Praha - Politické strany, hnutí, instituce a jejich představitelé byly v aktuálním průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) hodnoceny známkami jako ve škole. Relativně nejlépe dopadl prezident a hnutí ANO s průměrným hodnocením známky jen těsně nad 3. Nejhůř dopadla TOP 09.

Život bez výplaty? Nejdéle vydrží učitelé a stavaři

21.07. 12:28

Praha - Bez pravidelného příjmu ze zaměstnanců vystačí nejdéle pracovníci ze stavebnictví a učitelé, a to zhruba sedm měsíců. Na více než půl roku mají úspory zaměstnanci z finančního sektoru a z informačních technologií.

Seehofer je na odpis? Většina Němců chce jeho odchod, podporu našel mezi příznivci AfD

16.07. 18:40

Berlín - Výsledky průzkumu společnosti Forsa pro zpravodajskou televizi n-tv nevyznívají příliš dobře pro spolkového ministra vnitra Horsta Seehofera (CSU). 62 procent Němců v něm vidí politického kverulanta, který už není způsobilý stát v čele resortu.

Zemanovi důvěřuje polovina Čechů, poslanci i vláda jsou na tom hůř

16.07. 17:42

Praha - Prezidentovi důvěřuje 51 % Čechů, vládě 34 %. Poslanecká sněmovna má důvěru 28 % veřejnosti a Senát 31 %. Nejvyšší důvěře se těší starostové (62 %) a obecní zastupitelstva (61 %). Ukázal to aktuální průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Češi zpravodajství nevěří? Rostou obavy z fake news, ukázal průzkum

12.07. 16:58

Londýn - Zpravodajství důvěřuje jen 31 procent obyvatel ČR, ukázal nejnovější průzkum institutu Oxfordské univerzity (RISJ) provedený ve 37 zemích světa. Největší důvěru ve zprávy médií mají naopak Finové a Portugalci (62 procent).

Průzkum: Do Sněmovny by se dostalo jen sedm stran. ODS posílila, Piráti klesli

04.07. 13:56

Praha - Do parlamentu by se nyní dostalo jen sedm stran, těsně pod pěti procentním prahem by zůstala TOP 09 a hlouběji STAN. Posílila ODS, své postavení upevnila ČSSD, ztratili Piráti a SPD. Hnutí ANO je nadále nejmocnějším činitelem na naší politické scéně. Ukázal to červnový průzkum agentury STEM.

Třetina mladých Rusů uvažuje o emigraci, lákadlem je Německo

03.07. 09:19

Moskva - Jak ukázal průzkum sociologické společnosti VCIOM, desetina ruských občanů si přeje vycestovat z vlasti k trvalému pobytu v zahraničí. Myšlenka na trvalou změnu pobytu je nejpopulárnější u věkové skupiny 18 až 24 let. Nejpřitažlivější zemí je pro ně Německo.

Češi a EU? Většina by opětovný vstup podpořila, největší úspěch má u mladých

02.07. 15:18

Praha - Podpora EU se po odeznění ekonomické a migrační krize vrací na úroveň z počátku dekády, ukazuje průzkum agentury STEM. Opětovný vstup do unie by podpořilo 53 % občanů, 47 % by bylo proti. Stále ale podpora EU zůstává velmi nejistá, nezájem a skepse vůči konkrétním krokům EU přetrvávají.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie