Články k tématu: průzkumy

TOP09 se propadá, ANO taktéž. Ze situace těží ODS, ukázal průzkum

12.04. 13:29

Praha - Hnutí ANO se propadá a od druhé ČSSD jej dělí pouze čtyři desetiny procentního bodu. Ukázal to nový průzkum agentury SANEP.

Děti nesportují a ani se zdravě nestravují. Průzkum ukázal hrozivé nedostatky

11.04. 09:18

Praha - Každý druhý páťák nesnídá a 40 procent žáků pátých tříd ve volném čase nesportuje. Ukázal to nedávný průzkum realizován v rámci kurzu zdravého životního stylu Hravě žij zdravě. Ten zastřešuje Potravinářská komora a jeho cílem je naučit děti správnému životnímu stylu.

V islámu vidí Češi nebezpečí, jak je to s uprchlíky?

06.04. 13:42

Praha - Nejnovější výzkum agentury Phoenix research měřil současné rozpoložení obyvatel České republiky v souvislosti s otázkou islámu a stále trvající migrační krize. Novou součástí šetření se stal dotaz, zdali migrační vlna může, či nemůže ovlivnit volební rozhodnutí vzhledem k blížícím se…

reklama

Babiš pořád nejoblíbenějším politikem, celkově ale popularita známých politiků klesá. Proč?

04.04. 12:45

Praha - I přes další snížení podílu příznivých hodnocení zůstává ministr financí A. Babiš nejlépe hodnoceným politikem, ukázal nový průzkum agentury STEM. Horší hodnocení zjišťujeme rovněž u dalších politiků na předních místech žebříčku popularity, M. Stropnického, B. Sobotky a M. Chovance,…

Čapí hnízdo neohrozilo ANO, stále vede s náskokem. Jak jsou na tom další strany?

03.04. 15:23

Praha - Podle nového průzkumu agentury TNS Aisa pro Českou televizi se kauza Čapí hnízdo nepodepsala na preferencích voličů. Hnutí ANO se stále drží ve vedení a pokud by se volby konaly nyní, získalo by 28,5% hlasů.

ANO stále drží první příčku. Úsvit a SPD se propadají

30.03. 13:58

Praha - Jak ukázal nový průzkum agentury STEM, volby do Sněmovny by v březnu opět vyhrálo hnutí ANO, které si udržuje desetiprocentní odstup od druhé ČSSD. Na třetí pozici se už tradičně drží KSČM. Zástupci protiimigrantských stran by do poslaneckých lavic neusedli.

Prezidentovi důvěřuje mnohem více lidí než vládě. Jak jsou na tom další instituce?

29.03. 18:14

Praha - V reprezentativním šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) byla v březnu 2016 občanům položena otázka, zda důvěřují základním ústavním institucím.

Nyní by Sněmovnu obsadilo šest stran. ANO jednoznačně vede

24.03. 22:50

Praha - V šetření realizovaném v březnu 2016 CVVM zjišťovalo podporu politických stran ve veřejnosti a ochotu zúčastnit se parlamentních voleb. Do Sněmovny by se dostalo šest stran, ANO stále vede s výrazným náskokem.

Čapí hnízdo moc lidí nezajímá. Třetina obyvatel je ale přesvědčena, že se jedná o podvod

23.03. 15:51

Praha - Jak ukázaly nové průzkumy agentur Median a STEM/MARK pro Českou televizi, v kauze Farmy Čapí hnízdo šlo podle 30 procent lidí, kteří jsou o případu povrchně obeznámeni, zřejmě o podvod a porušení zákonů. Anketa také zjistila, že se o věc značná část veřejnosti nezajímá.

Totalitní Čína? Češi nesouhlasí, většina je pro rozvoj vztahů s Pekingem

22.03. 15:32

Praha - Většina Čechů vnímá kladně rozvíjení česko-čínských vztahů. Pozitivně je domácí populací vnímána i nadcházející návštěva čínského prezidenta.

Češi na důchod nemyslí a doplatí na to

Aktualizovali jsme 18.3.2016, 14:38, 18.03. 11:14

Praha - Jak ukázal nový průzkum agentury STEM/Mark, Češi spoří na důchod méně, než by měli. O informace o penzích má ovšem zájem drtivá většina z nich.

ANO ztrácí, může za to Čapí hnízdo, naopak ODS a komunisté posilují

Aktualizovali jsme 18.3.2016, 12:58, 18.03. 12:13

Praha - Hnutí ANO se znatelným propadem je stále ve vedení, do Sněmovny by se dostal i Úsvit-NK.

Jak si vedou hejtmani? Nejloblíběnější je Hašek

17.03. 18:08

Praha - Lidé v krajích ohodnotili své hejtmany. Na prvních třech místech se umístil ti ze sociální demokracie. Z průzkumu agentury Phoenix research pro televizi Nova vyplývá, že nejoblíbenější je Michal Hašek z Jihomoravského kraje. Ten je ve funkci od roku 2008.

Žena by měla být v kuchyni a muž nosit peníze, myslí si většina Čechů

17.03. 10:18

Praha - Muž by měl doma zajišťovat drobné opravy, žena by se měla starat o děti. Názory na to, jaké role by měl vykonávat muž a jaké žena, se u Čechů příliš nemění. Zatímco ženu vidí spíš jako domácí puťku, muže označují za živitele rodiny a toho, kdo kvůli rodině nemá obětovat kariéru.

Průzkum ukazuje nejšťastnější státy světa. Česko není moc vysoko

17.03. 09:59

New York - Dánové jsou podle průzkumu s názvem Světové štěstí 2016 nejšťastnějšími lidmi na světě.

Češi nevěří Bruselu, důvěra je nejmenší v historii

14.03. 12:51

Praha - Mírně nadpoloviční většina občanů České republiky (55 %) má důvěru v OSN. NATO důvěřuje podobný podíl dotázaných (52 %). Ovšem zatímco důvěra v NATO je poměrně stabilní, v případě OSN zjišťujeme snížení důvěryhodnosti (od roku 2015 o 8 %). Instituce Evropské unie mají ještě nižší míru…

Kdo byl nejvýraznější osobou ČR roku 2015? První místo nepřekvapí

10.03. 12:22

Praha - V únoru Centrum pro výzkum veřejného mínění v rámci svého průzkumu položilo respondentům otázku, koho považují za nejvýraznější osobnost veřejného dění v uplynulém roce. Respondentům nebyla předložena žádná nabídka odpovědí a měli tedy možnost odpovědět zcela spontánně, přičemž mohli uvést…

I přes značnou kritiku se popularita Merkelové zvyšuje

Aktualizovali jsme 9.3.2016, 12:10, 09.03. 11:07

Berlín - Nový průzkum společnosti Forsa ukázal, že si německá kancléřka Angela Merkelová udržuje silnou pozici, byť často čelí kritice za svou politiku vůči uprchlíkům. Do úřadu by jí nyní volilo 50 procent Němců, což je nejvíce od začátku roku.

Důvěra v Zemana opět roste, věří mu téměř 63 procent občanů

08.03. 11:43

Praha - Mezi politickými institucemi má nejvyšší míru důvěry prezident republiky, kterému důvěřuje téměř dvoutřetinová většina občanů (63 %). Oproti průzkumu před rokem se důvěryhodnost prezidenta zvýšila (o 8 %). Členům vlády důvěřují dvě pětiny lidí (40 %), Poslanecké sněmovně 36 % a Senátu 33 %.…

Průzkum ukázal, že Čechům nejvíce vadí korupce a přistěhovalectví

07.03. 20:53

Praha - V únoru letošního roku zařadilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) do svých výzkumů otázky, v nichž občané České republiky vyjadřovali svoji spokojenost nebo nespokojenost se stavem ve vybraných oblastech veřejného života.

Ekonomickou situaci v Česku lidé hodnotí nejlépe od roku 1999

02.03. 21:55

Praha - Ekonomickou situaci v Česku hodnotí letos lidé nejlépe od roku 1999. Podle téměř třetiny Čechů a Češek je dobrá, podle čtvrtiny nepříznivá.

Zemanovi důvěřuje 59 procent občanů. A co vláda a Sněmovna?

02.03. 00:40

Praha - V reprezentativním šetření CVVM byla v únoru 2016 vybraným občanům položena otázka, zda důvěřují základním ústavním institucím. Sledování důvěry ústavním institucím je pravidelnou součástí šetření, což umožňuje mapovat vývoj názorů veřejnosti v dlouhodobém časovém horizontu.

reklama
Fotogalerie