Články k tématu: sníh

Počasí v květnu: Může sněžit, teploty jako na houpačce. Velká předpověď

Aktualizovali jsme 1.5.2020, 21:26, 01.05. 18:27

Začátek května přinese ochlazení. V příštím týdnu se ráno objeví přízemní mrazíky a teploty přes den většinou nepřesáhnou 20 stupňů Celsia. Na horách bude možná i sněžit. Po zbytek května se pak budou střídat chladnější a teplejší období.

Sníh už nebude? Česku hrozí katastrofální sucho, data za leden jsou alarmující

10.02. 14:10

Letošní leden byl v Česku jedenáctý nejteplejší od roku 1961. Průměrná měsíční teplota vzduchu dosáhla 0,3 stupně Celsia. Výrazně teplý byl poslední den měsíce, kdy v Ústeckém kraji teplota překročila i 15 stupňů. Největší teplo bylo dosud v lednu 2007, kdy Česko mimo jiné zasáhl orkán Kyrill a…

Suchá zima v Česku. Následky mohou být katastrofální

06.02. 12:26

Deště v posledních dnech sice téměř zažehnaly v Česku sucho v půdě v hloubce do jednoho metru. Zemědělce ale znepokojuje chybějící sníh. Leží prakticky jen na horách ve vyšších polohách, což znamená, že v březnu a v dubnu, kdy sníh odtává, už se nebude voda v půdě doplňovat.

reklama

Počasí blázní i v Rusku. Moskva musela sníh dovézt, internet se baví

31.12. 08:55

S moskevským rozpočtem si lze koupit vše - dokonce i zimu, ironicky komentují Rusové na sociálních sítích počin moskevské radnice, která se vzhledem k výjimečně teplému počasí rozhodla navodit zimní atmosféru vítání Nového roku dovozem sněhu alespoň do centra metropole. "Peněz je v ruském hlavním…

Počasí do konce roku: Objeví se letos nějaký sníh?

21.12. 11:12

Polovina prosince je za námi a namísto zimních teplot zatím počasí venku spíše připomíná jaro. Rtuť teploměru rostla až na 17 stupňů a nevypadá to, že bychom se dočkali v dohledné době sněhu, zejména v nížinách. Objeví se letos vůbec jinde, než na horách?

Počasí: V Česku napadl sníh

Aktualizovali jsme 10.11.2019, 22:09, 10.11. 10:05

Hřebeny Krkonoš o víkendu pokryl sníh, většinou nasněžilo již v sobotu. V nejvyšších partiích Krkonoš by mělo být dnes kolem nuly, zjistila ČTK z webů meteorologů, horské služby a horských bud. První sníh nadcházející zimy napadl na hřebenech Krkonoš na začátku října, po několika dnech roztál.

Na Česko se řítí sněžení. Udeří mrazivé počasí

06.11. 20:49

Minulý víkend si Česko užilo relativně teplý, ten následující bude o poznání chladnější. Denní teploty spadnou až na šest stupňů, v noci klesnou téměř k nule.

Déšť a sníh: Předpověď na noc a sobotu 5. října

04.10. 10:05

Přes střední Evropu bude postupovat k jihovýchodu tlaková níže. Informuje o tom ČHMU.

Zima vtrhla do Česka, napadl první sníh. Počasí do konce týdne

03.10. 10:38

Na hřebenech Krkonoš dnes napadl první sníh nadcházející zimy. Teploty klesly mírně pod nulu. Na Sněžce ve výšce 1603 metrů nad mořem byly dopoledne minus dva stupně.

Nemilosrdná předpověď počasí: Tohle čekejte do konce října!

16.09. 15:36

Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor se mohou objevit první sněhové vločky.

Mapa republiky v Krkonoších zmizela. Sníh roztál později než loni

23.07. 08:36

V Krkonoších v pondělí 22. července odtálo sněhové pole Mapa republiky nad Modrým dolem na úbočí Studniční hory. ČTK to v noci na dnešek sdělil Josef Harčarik ze Správy Krkonošského národního parku (KRNAP). Stalo se tak téměř o dva měsíce později než loni. Mapa republiky bývá místem, kde na české…

Zimní počasí se vrátilo. Hory na Moravě zasypal sníh, teplota prudce klesla

05.05. 21:33

V Olomouckém i Zlínském kraji se dnes vrátila do hor zima. Sníh pokryl území zhruba od 600 metrů nad mořem, místy napadly tři až čtyři centimetry sněhu, řekla ČTK Marie Labajová z ostravské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Na Šeráku klesla dnes ráno teplota téměř k pěti stupňům pod…

Déšť i sníh: Předpověď počasí na noc a pátek 3. května

02.05. 11:24

Přes naše území začne zvolna k jihovýchodu postupovat zvlněná studená fronta. Za ní pronikne na severozápad našeho území studený vzduch, informuje portal.chmi.cz.

Česko zasáhne zima, sníh a mráz

Aktualizovali jsme 16.3.2019, 22:17, 16.03. 09:06

Teploty v Česku měly o víkendu dosahovat až letních 20 stupňů, Český hydrometeorologický ústav ale nakonec zmírnil očekávání. Namísto toho se po víkendu přiženou mrazy a sníh, který místy napadl už v pátek.

Kruté počasí zasáhne Česko. Přižene se sněžení a další silný vítr

Aktualizovali jsme 11.3.2019, 22:02, 11.03. 09:31

To nejhorší má Česko pravděpodobně za sebou, vyhráno ale není. Tento týden v Česku napadne sníh a vrátí se i silný vítr, a to hned několikrát.

Alpy zasáhlo další sněžení, zabíjely laviny. Je důvod k obavám, přiznal bavorský premiér

13.01. 17:05

Několik dnů trvající kalamita způsobená sněžením v alpských zemích stále není u konce. Po krátké pauze bez srážek v noci na dnešek v německém alpském podhůří a rakouských i švýcarských Alpách opět sněžilo. Nebezpečí pádu lavin je nadále enormní, v sobotu zahynuli pod sněhovou masou tři Němci a…

Řidiči, davejte pozor! Sníh na autě vás může přijít pěkně draho

10.01. 13:03

Sněhová nadílka posledních dní nepřidělává starosti jen silničářům, ale rovněž účastníkům silničního provozu. Za neočištěné vozidlo hrozí řidičům v České republice i sousedních zemích několikatisícové pokuty, ba dokonce i odebrání řidičského průkazu.

Jak správně odklízet sníh, abyste si neodrovnali záda?

04.01. 14:42

Mnoho lidí se v zimě nevyhne odklízení sněhu. Pokud není člověk fyzicky zdatný a trénovaný, může si při špatné technice způsobit bolesti zad či nepříjemné zranění.

Co dělat, když se pod vámi prolomí led? Roli hrají vteřiny

01.01. 12:12

Pro mnohé je to nejhorší noční můra – když se pod námi propadne tenký led, jde doslova o krk. Existuje ale několik rad, který vám v tomto případě mohou zachránit nejen zdraví, ale i holý život.

Stoupnout si k cestě a opřít se o lopatu? Jak skutečně vypadá práce silničářů

17.12. 21:08

Mnoho Čechů má práci silničářů spojenou s opíráním se o lopatu a postáváním u cest. Ve skutečnosti ale nejde o tak lehkou práci, jak by si někdo mohl myslet. Tato dřina má svá pravidla a údržba silnice je ve skutečnosti náročná na čas i logistiku.

Česko zasypal sníh. Silnice se změnily v kluziště, hasiči se nezastaví

12.12. 21:19

Sníh a ledovka dnes zkomplikovaly dopravu v Česku. Řidiči měli problémy především v horských oblastech, nesjízdná vozovka odpoledne ochromila provoz na části dálnice D1 na Vysočině. Sněhové bouře a spadlé stromy zastavily na několika místech železniční dopravu. Zhruba 8000 odběratelů elektřiny z…

Ameriku sužuje husté sněžení, statisíce domácností jsou bez proudu

09.12. 19:51

Více než 330.000 odběratelů se ocitlo bez dodávek elektřiny kvůli silné sněhové bouři, která o víkendu postihla jihovýchod Spojených států. Úřady v některých oblastech vyzvaly obyvatele, aby nevyjížděli kvůli sněhu i mrznoucímu dešti na silnice. Informovala o tom dnes agentura AP.

Česko zasypal sníh, hrozí prudké vichřice

09.12. 10:25

Silnice ve vyšších polohách Česka pokrývá vrstva nového sněhu. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Vyplývá to z aktuálních informací zveřejněných Ředitelstvím silnic a dálnic ČR.

Česko čekají mrazivé dny: Teploty spadnou hluboko pod bod mrazu, napadne 30 centimetrů sněhu

Aktualizovali jsme 28.11.2018, 22:06, 27.11. 08:03

Českou republiku tento týden zasáhnou krušné mrazy. Teploty v noci spadnou až k -10 stupňům. Nasněžit by také mělo až 30 centimetrů sněhu.

reklama
Fotogalerie