Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zimní počasí ještě zazlobí na horách. Napadne až pět centimetrů sněhu

Zima, ilustrační fotografie.
Zima, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Květen je sice posledním měsícem meteorologického jara před začátkem léta, ale počasí stále může místy i připomínat zimu. Na horách může během úterý napadnout až pět centimetrů sněhu, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Část Česka už v pondělí zasáhly bouřky, které hlavně na Moravu a ve Slezsku doprovázel vydatný déšť. Nejvíce pršelo na Českomoravské vrchovině a na západě Moravy. Například v Novém Městě na Moravě spadlo 71 milimetrů srážek. 

Meteorologové už včera avizovali, že v úterý může na některých místech sněžit. Studená fronta totiž přinese výrazné ochlazení a na hory a výjimečně i do o něco nižších poloh také sněhové vločky, a to hlavně odpoledne a večer. 

"Nejvíce sněhu by mělo napadnout hlavně na hřebenech Krušných hor, kde by se mohla sněhová pokrývka k večeru a během noci na středu možná i udržet. Pokud tam zítra budete mít cestu, možná vás zde počasí malinko překvapí," upozornili odborníci na sociální síti X.

Zejména v Krušných horách a na Šumavě panuje více než padesátiprocentní pravděpodobnost, že za 24 hodin napadne až pět centimetrů sněhu. "Samozřejmě drtivá většina z toho odtaje, sníh se spíše udrží jen přechodně po silnějších přeháňkách," podotkli meteorologové. 

Témata:  počasí sníh ČHMÚ

Aktuálně se děje

21. srpna 2026 8:29

Emoce přepraly rozum. Martin Dejdar vysvětlil své selhání před synovou svatbou

Když se něco nepovede, mělo by se to přiznat. Právě tak se zachoval Martin Dejdar, jemuž se v tomto týdnu oženil syn. O přísně utajované svatbě se lidé dozvěděli dřív, než bylo záhodno. A mohl za to právě populární herec.  

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy