sníh

Lidé ve sněhové vánici, ilustrační foto

Letní počasí se s Českem loučí. Na horách bude i sněžit

Počasí

Podle ČHMÚ se na začátku příštího týdne rozloučíme s letním počasím, protože do Česka vtrhne výrazné ochlazení. Na horách můžeme očekávat slabou vrstvu sněhu, a v polovině týdne  dokonce začne sněžit i v nižších polohách, a to i v některých nížinných oblastech.

Ilustrační foto

Počasí

Počasí se uklidňuje. Kalamitní stav je ale stále v platnosti

Ačkoliv je Česko stále zasypáno sněhem, situace už není tak kritická, jako v pátek a v sobotu. V Jihočeském kraji, kde byla situace nejhorší, sice nadále platí kalamitní stav, jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) jej ale dnes odpoledne nebo večer odvolá.

Zima, ilustrační fotografie

Počasí

Počasí v Česku komplikuje dopravu, řidiči by měli být opatrní

Do Česka se vrátila zima, na mnoha místech sněží, řidiči by podle silničářů měli být při jízdě velmi opatrní. V Libereckém kraji kvůli intenzivnímu sněžení od časného rána uzavřeli pro nákladní auta nad 3,5 tuny frekventovanou silnici I/10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. V Krkonoších zatím napadlo kolem deseti centimetrů sněhu, sněží i v Orlických horách nebo Jeseníkách. Podle meteorologů může během víkendu v Jizerských horách a Krkonoších napadnout až 60 centimetrů sněhu, jinde v horských oblastech nasněží mezi deseti až 30 centimetry. Kvůli větru hrozí sněhové jazyky, v nižších polohách se může náledí či zmrazky.

Silnice v zimě, ilustrační fotografie

Počasí: Sníh a vítr odřízly tisíce domácností od proudu, padají stromy, doprava místy stojí

Domov

Silný vítr dnes odpoledne zkomplikoval dopravu zejména v českých krajích. Popadané stromy zastavily provoz na několika železničních tratích, problémy byly například i na dálnici D10. Bez proudu jsou tisíce domácností, nejvíce ve středních Čechách. Výstraha před silným větrem platí na většině území ČR do soboty. Vedle větru působí problémy na některých místech také sníh. Pod jeho tíhou se lámou stromy, tvořit se mohou sněhové jazyky, v horách i závěje.

Zima, ilustrační fotografie

V Česku se na některých místech vyjasnilo, na silnicích hrozí náledí

Domov

V Česku se po středečním sněžení na některých místech vyjasnilo a teploty klesly pod nula stupňů Celsia, meteorologové varují před náledím. Hlavní silnice jsou podle nich ošetřené, na vedlejších by to ale ráno mohlo klouzat, a to zejména v západní polovině Čech. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) o tom dnes ráno informoval na twitteru.

Dálnice D1 v zimě

Sněhové přeháňky a vítr komplikují dopravu na některých místech v ČR i dnes

Domov

Dopravu na některých místech republiky komplikují sněhové přeháňky, kvůli silnému větru se tvoří sněhové jazyky, podobně tomu bylo v pondělí. Problémy se sjízdností mají řidiči zejména na Vysočině, kde se stalo několik nehod. Kamiony v kopcích nemohou vyjet, stojí například v mohelnickém kopci v Olomouckém kraji.

Zima, ilustrační fotografie

Domov

V Česku první letošní sníh místy omezil dopravu, většinou jsou ale cesty sjízdné

Ve většině Česka v noci na dnešek a ráno padal první letošní sníh, místy omezil silniční i železniční dopravu. Vlaky i autobusy nabraly zpoždění a staly se také dopravní nehody. Čtyři lidé se zranili při srážce kamionu s vlakem na Písecku, když se kamion kvůli sněhu nestihl dostat včas z přejezdu. Většinou ale byly cesty po ránu podle informací silničářů s opatrností sjízdné a také na železnici už problémů kvůli sněhu ráno ubývalo. Na Pardubicku a Rychnovsku počasí způsobilo problémy v dodávkách proudu.

Ilustrační foto

Sníh zkomplikoval dopravu na silnicích i železnici, D1 zablokovaly kamiony

Domov

Sněžení dnes od rána komplikovalo dopravu na řadě míst republiky, zejména na východě země. Provoz na silnicích především na Vysočině a Moravě brzdily ráno nehody a kamiony uvízlé v kopcích. Některé silnice byly pro kamiony uzavřené. Dálnice D1 spojující Prahu a Brno byla na několika místech zablokovaná, tvořily se tam mnohakilometrové kolony. Hromadná doprava se potýkala s problémy v Brně, Ostravě či okolí Prahy. Některé vlaky zastavily pády stromů na trakční vedení či koleje, a to včetně hlavního železničního koridoru na Slovensko mezi Mosty u Jablunkova a Čadcou. Vlaky nabíraly zpoždění.

Zima, ilustrační fotografie

Domov

Silnice jsou po středečním sněžení opatrně sjízdné, v noci se čeká další sníh

Silnice v Česku jsou po středečním večerním sněžení sjízdné se zvýšenou opatrností. Hlavní silniční tahy a dálnice jsou většinou po chemickém ošetření holé a mokré, na horách zpravidla leží vrstva ujetého sněhu krytá posypem. I když silničáři zaznamenali od večera stovky výjezdů, řidiči by měli být opatrní i na hlavních tazích. Náledí bylo hlášeno například na dálnicích D1 a D11.

Ilustrační foto

Zimní počasí opět komplikuje provoz na silnicích, dálnice D5 stojí

Domov

Sněžení dnes na řadě míst v zemi zkomplikovalo provoz na silnicích, a to včetně hlavních dálničních tahů. Některé komunikace museli policisté uzavřít pro kamiony. Ve středních Čechách, v Praze, Liberci a dalších městech měla problémy hromadná doprava. Na všech příjezdech do hlavního města se od rána tvořily dlouhé kolony, odpoledne se ale situace zklidnila.

Zima, ilustrační fotografie

Kamiony mají kvůli sněžení místy potíže, autobusy ve středních Čechách zpoždění

Domov

Po nočním sněžení leží na řadě silnic v zemi sníh. Ve středních Čechách sněžení výrazně zkomplikovalo hromadnou dopravu. Cestující musejí počítat se zpožděním téměř na všech linkách Pražské integrované dopravy. Výraznější komplikace jsou v oblastech Vlašimi, Poděbrad a Kokořínu. Středočeští silničáři poslali za uplynulých 24 hodin do terénu 151 vozů zimní údržby ve všech čtyřech oblastech kraje.

Zima, ilustrační fotografie

Do Česka dorazilo zimní počasí. Na mnohých místech poprvé vyjeli silničáři

Počasí

Na mnohých místech v Česku v pátek a v noci na dnešek napadl první sníh a poprvé v této zimní sezoně vyjely do terénu sypače. Silnice jsou sjízdné, řidiči by ale měli jezdit opatrně. Na většině silnic sníh neleží. Některé jsou po chemickém ošetření mokré a sjízdné se zvýšenou opatrností. Řidiči by měli dávat pozor hlavně ve vyšších polohách, kde by mohlo opět sněžit. Někde také může být námraza.

Silnice v zimě, ilustrační fotografie

Počasí

Počasí komplikuje řidičům život. Vrátilo se sněžení i náledí

Na mokrých silnicích na Vsetínsku se místy může tvořit náledí. Ve vyšších polohách Beskyd zůstává na silnicích nižších tříd slabá vrstva sněhu krytá posypem. Na silnicích v severní části Královéhradeckého kraje leží po nočním sněžení rozbředlý sníh nebo jeho zbytky. Řidiči musejí být opatrní zejména na Trutnovsku, Náchodsku a Rychnovsku. Na Vysočině jezdily v noci na dnešek sypače ve vyšších polohách Jihlavska a Žďárska.

Ilustrační foto

Počasí: Ve středních Čechách sněžilo, na Berounsku uvízly sypače v koloně

Počasí

Dopravu ve středních Čechách dnes místy ztěžovalo sněžení, policisté vyjížděli k většímu množství dopravních nehod. Od 7:00 do 12:00 jich zaznamenali více než 130. Silničáři dopoledne ošetřovali vozovky hlavně na Kladensku. U Králova Dvora na Berounsku tři sypače uvízly v koloně a nemohly se dostat na své posypové okruhy, řekla ČTK mluvčí krajské správy a údržby silnic Petra Kučerová.

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

20. července 2024 21:50

Po izraelských náletech v Jemenu je zraněno nejméně 80 lidí

Při izraelských náletech, které v sobotu zasáhly jemenské přístavní město Hudajdá, bylo zraněno nejméně 80 lidí. Uvedl to server Wall Street Journal.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy