Články k tématu: Velká Británie

Tisíce lidí demonstrovaly v Evropě na podporu uprchlíků

20.03. 01:51

Londýn - Tisíce lidí v sobotu demonstrovaly na podporu migrantů v několika evropských městech. Učinily tak den po dohodě mezi Evropskou unií a Tureckem, která má přispět k ukončení nejhorší migrační krize na kontinentu od druhé světové války.

Násilníka hledá doma policie, on shání prostředky na boj proti IS

18.03. 16:59

Londýn – Bývalý britský voják a „zabiják islamistů“, který žádal veřejnost o finanční prostředky, aby mohl bojovat v Iráku, je ve skutečnosti násilník, který je na útěku a po kterém pátrá policie.

Drama v Londýně: Muž v islámském oděvu střílel po lidech +VIDEO

18.03. 15:21

Londýn - Děsivé video se objevilo na stránce britského deníku Daily Mail. Zachycuje scénu, jak čtveřice mladíků prchá před mužem, který vypadá, že na sobě má tradiční muslimský oděv, tzv. thawb. Muž po nich dokonce střílí.

reklama

Jaká nejdivnější kniha minulý rok vyšla? Odborný časopis uděloval cenu Diagram

18.03. 09:54

Londýn - Britský odborný časopis The Bookseller opět uděloval literární cenu Diagram pro nejpodivnější knižní titul roku. Letošním vítězem je dílo Too Naked For The Nazis (Pro nacisty příliš nazí), která pojednává o kariéře kabaretního tria.

Jak bojovat proti dětské obezitě? Británie zavádí daň z cukru

17.03. 17:23

Londýn - Po zveřejnění nového státního rozpočtu se Británie opět rozdělila na dva tábory. Hlavním tématem je především zavedení daně z cukru, která bude platit na slazené nápoje.

Sexuálního zvrhlíka dostala za mříže dvouletá holčička

17.03. 16:46

Londýn - Zvrhlík, který se pokusil znásilnit teprve dvouletou holčičku, půjde na 14 let do vězení - a to jen díky její statečné výpovědi, která ho ze zločinu usvědčila. Její upřímná slova navíc rozjela vyšetřování, které odhalilo i další dětské oběti.

Štěstí se proměnilo v noční můru. Ženě řekli, že je těhotná, jenže vše bylo jinak

16.03. 16:16

Londýn - Jste těhotná, řekli nedávno lékaři dvaadvacetileté vizážistce Demi Wrightové z britského Colchesteru. Štěstí mladé ženy ovšem trvalo jen do chvíle, než se ukázalo, že se doktoři šeredně zmýlili.

Referendum v Británii se blíží, posilují zastánci Brexitu

15.03. 13:44

Londýn - Referendum o setrvání Británie v EU, které je naplánované na 23. června, bude velmi napínavé. Pokud by se konalo nyní, vyhráli by zastánci Brexitu.

Malého chlapce (5) obvinili ze znásilnění, oběť byla o osm let starší

14.03. 15:52

Manchester - Policie v Manchesteru řeší pro nás hodně nevšední případ. Pětiletý chlapec tady měl znásilnit třináctiletou dívku. V Británii to přitom není ojedinělé.

Londýnský starosta kritizuje Obamu kvůli podpoře Brexitu, chová se pokrytecky, říká

14.03. 13:04

Londýn - Americký prezident Barack Obama má přiletět do Británe, aby podpořil setrvání země v Evropské Unii. To londýnský starosta a zastánce tzv. Brexitu, Boris Johnson, označil za kus pobuřujícího a nehorázného pokrytectví.

Dceru zanedbávali tak, že vypadala jak oběť z koncentráku, tresty vás překvapí

Aktualizovali jsme 13.3.2016, 12:15, 13.03. 09:09

Londýn - Lidská lhostejnost a krutost nepřestává udivovat. Zvlášť když jde o rodiče a jejich vlastní děti. Někteří "rodiče" jsou totiž schopni své ratolesti zanedbávat naprosto neuvěřitelným způsobem.

Obama letí do Londýna podpořit odpůrce brexitu

13.03. 12:12

Londýn - Do bouřlivé debaty o brexitu se podle informací listu The Independent hodlá vložit americký prezident Barack Obama. Koncem dubna navštíví Londýn, kde bude přesvědčovat Brity, aby v červnovém referendu hlasovali pro setrvání země v EU.

Bojíte se migrace? Podle arcibiskupa nejste rasista

11.03. 08:49

Londýn - Obavy s imigrantů jsou opodstatněné, uvedl Justin Welby, arcibiskup z Canterbury. Podle něj to však neznamená, že byste byli rasisté.

Buckinghamskému paláci se nelíbí titulní strana deníku, podává stížnost

09.03. 16:47

Londýn - Dnešní titulní strana deníku The Sun vyvolala v Británii pořádný poprask. Buckinghamský palác se brání titulku "Královna je pro odchod z EU" a podává oficiální stížnost.

Mladí lékaři v Británii stávkují, odkládá se přes 5000 operací

09.03. 10:26

Londýn - Mladí lékaři ve Velké Británii jsou nespokojeni s novým vládním návrhem pracovní smlouvy. Během jednání zatím nedošlo ke shodě a dnes tak začala první z plánovaných 48 hodinových stávek.

Lékařka operovala v hidžábu. Český lékař si na to stěžoval, nemocnice ho suspendovala

08.03. 16:41

Londýn - Britské deníky jako Daily Mail, The Sun, The Mirror, The Telegraph nebo agentura AP přinesly informaci o českém chirurgovi Vladislavu Rogozovi (46) pracujícím v nemocnici Royal Hallamshire v britském Sheffieldu, který si stěžoval, že jeho kolegyně operovala v hidžábu. Teď je kvůli tomu…

Evropa v ohrožení. Islámský stát plánuje velký útok, varuje expert na terorismus

07.03. 21:33

Londýn - Hrozba teroristického útoku v Evropě se stupňuje. Britská policie teď varuje, že teroristé z Islámského státu plánují "velkolepý" útok v západní Evropě. Cílem mají být symboly západního životního stylu. Policisté už zadrželi přes 300 osob podezřelých z napojení na teroristy.

Šéf britské obchodní komory rezignoval. Podpořil brexit

07.03. 14:45

Londýn - Generální ředitel Britské obchodní komory (BCC) John Longworth rezignoval. Byl totiž dočasně suspendován, když vyjádřil podporu brexitu. O setrvání Spojeného královtství v EU Britové rozhodnou v referendu 23. června.

Mladý královský pár vzal poprvé děti na hory. Podívejte se, jak si užili dovolenou

07.03. 14:15

Londýn - Na první zimní dovolenou s dětmi vyrazil mladý královský pár z Británie. A desetiměsíční princezna Charlotte i dvouletý princ George si sněhu užívali do sytosti.

Nový objev může radikálně změnit léčbu rakoviny. Zanikne chemoterapie?

07.03. 11:05

Londýn - Nová naděje svítá pacientům s nádorovými onemocněními. Místo chemoterapie, která má velké množství vedlejších účinků, by je lékaři už brzy mohli léčit úplně jinak. Novou metodu chtějí do praxe uvést už do dvou let.

Odchod Velké Británie z EU poškodí světové hospodářství, varuje Schäuble

06.03. 15:00

Londýn - Případný odchod Británie z Evropské unie by poškodil nejen britskou, ale i evropskou a celosvětovou ekonomiku. V rozhovoru s BBC to řekl německý ministr financí Wolfgang Schäuble.

Británii by mohlo být mimo EU lépe, tvrdí šéf obchodní komory

04.03. 22:23

Londýn - Když přijde řeč na brexit, ekonomové a obchodníci vesměs varují před negativními dopady pro Británii. Šéf britské obchodní komory John Longworth dnes ale řekl, že dlouhodobé hospodářské vyhlídky Británie by mohly být mimo nereformovanou EU lepší než v ní. Sama obchodní komora se k žádnému…

Calais je pro Británii časovanou bombou. Zostří bezpečnost Džungle

04.03. 14:20

Paříž - Británie přispěje dalšími 20 miliony eur (přes 540 milionů korun) na podporu bezpečnosti v Calais, kde se utábořily tisíce migrantů. Většina z nich se touží dostat do Spojeného království.

Negativní scénář ekonomů: Brexit uvrhne libru do krize a bludného kruhu

02.03. 16:22

Londýn - Pokud se Britové v referendu rozhodnou pro brexit, tedy odchod Spojeného království z EU, bude to mít značně negativní dopady na libru. Společnost BlackRock, která je největším správcem aktiv na světě, hovoří přímo o tom, že se britská měna ocitne v krizi.

reklama
Fotogalerie