Články k tématu: Velká Británie

Vrah labouristické poslankyně Coxové byl samotář, sousedy jeho čin udivil

17.06. 08:01

Londýn - Britskou labouristickou poslankyni Jo Coxovou zavraždil 52letý Tommy Mair. Policisté ho zatkli hned po útoku, při kterém Coxovou třikrát střelil, pobodal a ještě zkopal. Mair byl samotář s psychickými problémy.

Velká Británie je ve smutku. Soustrast rodině Jo Coxové vyjadřují politici všech stran

16.06. 20:31

Londýn – „Moje žena by chtěla, aby se všichni spojili proti nenávisti, která ji zabila,“ prohlásil po smrti labouristické poslankyně Jo Coxové její manžel Brendan. Soustrast jemu i celé rodině vyjadřují britští politici napříč politickým spektrem.

Britská poslankyně Jo Coxová zemřela. Zavraždil ji muž, který křičel "Britain First"

Aktualizovali jsme 16.6.2016, 18:45, 16.06. 16:01

Londýn - Poslankyně britské labouristické strany Jo Coxová byla dnes postřelena neznámým pachatelem. Policie už ho dopadla. Krátce po 18. hodině večer policie bohužel informovala o její smrti.

reklama

Odpůrci EU použili československé letce k propagaci brexitu. Vysloužili si výsměch

16.06. 17:02

Londýn - Fotografie našich letců, vydávaných za Brity, se dnes objevila na facebooku odpůrců EU.

Fico se s Merkelovou shodl, že by Británie měla zůstat v EU

16.06. 14:42

Berlín - Slovenský premiér Robert Fico dnes jednal v Berlíně s kancléřkou Angelou Merkelovou. Oba podpořili setrvání Británie v EU, nicméně prohlásili, že se unie pod referendu tak jako tak změní.

EU už nemá takové zvučné jméno ve světě. Příznivci brexitu mají navrch

16.06. 14:30

Londýn/Berlín - I nové průzkumy ukazují náskok příznivců brexitu. Před odchodem Británie z EU dnes varoval německý vicekancléř Sigmar Gabriel. Podle jeho slov ztratí unie zvučné jméno ve světě.

Kampaň pro brexit je v podstatě Trumpova s lepším účesem, řekl ministr. Lidé zuří

16.06. 10:31

Londýn - Referendum o brexitu je momentálně tématem číslo jedno. Ať už hlasování 23. června dopadne jakkoli, zásadní změny čekají Británii i Evropskou unii.

Budou muset Britové změnit životní styl? V případě brexitu ano, varuje deník

16.06. 10:08

Londýn - Britský levicový deník The Guardian dnes vydal průvodce pro přežití po odchodu Británie z Evropské unie. Zemi podle něj čekají radikální změna životního stylu.

Neblahý dopad brexitu? Ekonom prozradil více

16.06. 08:33

Praha - Hlasování o vystoupení Velké Británie z Evropské unie se blíží a zastánci brexitu zatím mírně vedou. Co by ale odchod této země znamenal pro nás ostatní?

V Británii se v případě odchodu z EU pravděpodobně zvýší daně

15.06. 18:26

Londýn - Pokud Británie vystoupí z Evropské unie, bude muset vláda v Londýně zvýšit daně. Řekl to dnes britský ministr financí George Osborne.

Brexit? Jsme připraveni, říká polský ministr financí. U Maďarů mají naopak obavy

15.06. 13:22

Varšava/Budapešť - Zatímco v mnoha zemích EU se s napětím očekává, jak dopadne referendum o brexitu, Varšava je v klidu. Dle ministra financí Pawla Szalamacha je Polsko na případný odchod Británie z EU dobře připraveno. Maďarsko má naopak obavy.

Budoucnost Camerona v ohrožení? Občanská válka je za dveřmi, hrozí analytici

15.06. 11:53

Londýn - Po referendu o brexitu by mohla v Británii propuknout "občanská válka", naznačují analytici a řeší budoucnost premiéra Davida Camerona, pokud se lidé vysloví pro odchod z EU.

Apokalypsa po brexitu: Nastane chaos a panika, varuje analýza

15.06. 10:20

Londýn - Agentura Bloomberg se ve své analýze zabývá děním během prvního dne, týdne a 100 dnů po brexitu. Důsledky odchodu monarchie z EU budou politické a ekonomické, přičemž zpočátku nastane naprostý chaos.

Co se stane po případném brexitu? Mluví se o vzniku Britcarska

15.06. 10:07

Londýn - Evropa se začíná připravovat na možný odchod Británie z EU a mluví se o tom, jaký model smluv by následně mohl Londýn s Bruselem uzavřít. Vzorem by údajně mohlo být například Švýcarsko či Norsko.

Brexit se začíná více a více skloňovat. Podle nové studie by nemusel mít takový dopad na ekonomiku

14.06. 10:42

Londýn - Stále není jasné, jak dopadne referendum o brexitu. Rozporuplné názory panují i v otázce ekonomických dopadů odchodu monarchie z EU.

Poslední šance, jak se dostat z bruselské mašinérie. Bulvár vyzývá lid k brexitu

14.06. 09:03

Londýn - Ještě nedávno ukazovaly průzkumy v Británii před referendem 23. června mírný náskok odpůrců brexitu, situace se ale mění. Tři nové ankety ukazují, že posiluje tábor zastánců odchodu z EU.

Brexit by posílil radikální antievropany, hlásí ostře Tusk

13.06. 09:41

Berlín - Pokud se Británie v referendu 23. června nakonec opravdu rozhodne pro odchod z EU, začne vyjednávání o nových vztazích mezi unií a Londýnem. To však bude velice zdlouhavý a náročný proces, uvedl předseda Evropské rady Donald Tusk.

Skandál britské policie: Snaží se utajit informace o sexuálních útocích uprchlíků, zlobí se tamní média

Aktualizovali jsme 12.6.2016, 22:18, 12.06. 15:10

Newcastle – Přestože se Velká Británie zuby nehty brání přijímání většího počtu uprchlíků, ani tato země není ušetřena různých sexuálních útoků, kterých se nově příchozí dopouští často na velmi mladých dívkách. Problémem však je, že policie o takových útocích vůbec neinformuje, zlobí se tamní média.

Otřese brexit finančními trhy? Libra by vůči dalším měnám výrazně oslabila

12.06. 14:21

Praha - Rozhodnutí Britů o vystoupení z EU by zatřáslo finančními trhy a znamenalo oslabení libry vůči dalším měnám včetně koruny.

Problém s penězmi na důchod? Brexit bude mít následky

12.06. 10:32

Londýn - Britský premiér David Cameron varoval, že odchod Británie z EU, takzvaný brexit, by vedl ke snížení peněz na důchody a státní zdravotnictví.

Oslavy Královny Alžběty II. pokračují. Uspořádá hostinu pro 10 tisíc lidí

12.06. 10:05

Londýn - Oslavy 90. narozenin královny Alžběty II. budou pokračovat hostinou pro 10.000 lidí. Uskuteční se dnes před Buckinghamským palácem.

Britští migranti mají strach z brexitu: Co by pro ně odchod znamenal?

Aktualizovali jsme 11.6.2016, 21:50, 11.06. 18:18

Londýn – Už za několik dní svými hlasy Britové rozhodnou, zda chtějí zůstat součástí Evropské unie. Brexit přitom neděsí jen některé lídry EU, ale také přistěhovalce, kteří v Británii žijí. Strach mají především lidé pocházející z východní Evropy.

Jak to vypadá s brexitem? Průzkum ukázal více

11.06. 21:05

Londýn - Zastánci setrvání Británie v Evropské unii v nejnovějším průzkumu pro list The Observer těsně převažují nad odpůrci.

Brexit se blíží? Nová čísla ukázala víc

11.06. 20:03

Londýn – Britové se budou 23. června rozhodovat v referendu, zda chtějí zůstat součástí Evropské unie. Nově zveřejněný průzkum přitom naznačuje, že tábor stoupenců brexitu má převahu.

reklama
Fotogalerie