Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Harry a Meghan odcházejí kvůli Trumpovi, domnívají se v Americe

Princ Harry a vévodkyně Meghan
Princ Harry a vévodkyně Meghan
Foto: The Archewell Foundation

Nejrůznější teorie ohledně návratu prince Harryho a jeho ženy Meghan do Velké Británie se rozvíjejí od okamžiku, co vše vyšlo najevo. V USA se často spekuluje o tom, že pár opouští zemi kvůli americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. 

Sám Trump zatím překvapivý odchod dvojice ze Spojených států nijak nekomentoval. O názor už se však podělili lidé z okolí Bílého domu. Vyjádřila ho například podcasterka Katie Millerová, která je zároveň manželkou poradce pro národní bezpečnost Stephena Millera.

"Stěhují se zpátky do Británie, protože nemají rádi prezidenta Trumpa," napsala na sociální síti X. Jde však pouze o domněnku, jelikož princ Harry a Meghan se oficiálně ke stěhování do Velké Británie nijak nevyjádřili. 

Harry a Meghan by se do Británie měli přestěhovat ze Spojených států amerických ještě během srpna. Novým domovem se stane rezidence v okolí Londýna, která nepatří královské rodině. Sourozenci Archie a Liliber mají následně v září nastoupit do školy. 

Král Karel III., který je otcem prince, byl o plánovaném návratu dvojice informován v neděli. Panovník to vítá, protože věří, že bude mít více příležitostí se vidět s mladším potomkem a vnoučaty. O všem byli informováni i princ William a jeho manželka Kate. 

Podle BBC není v plánu, že by se vévoda a vévodkyně ze Sussexu opět stali pracujícími členy královské rodiny. Nijak by se neměnil změnit ani oficiální status prince Harryho a jeho manželky, kteří tak nadále budou soukromými osobami. 

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu jsou na volné noze od února 2021, kdy opustili institut královské rodiny. V posledních letech i s dětmi žili v bohaté komunitě na západním pobřeží Spojených států. 

Témata:  Princ Harry Meghan Markleová Donald Trump USA Velká Británie

Aktuálně se děje

22. srpna 2026 13:28

Na D11 došlo k vážné nehodě. Do nemocnic zamířilo 13 pacientů

Vážná dopravní nehoda se v sobotu dopoledne stala na dálnici D11. Početně obsazené vozidlo sjelo mimo komunikaci. Zranilo se 13 lidí, záchranáři je všechny se zraněními převezli do nemocnice. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy