Donald Trump

Donald Trump, 45. prezident USA

Trump promluví na mítinku asociace držitelů zbraní

Svět

Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump v sobotu vystoupí na výročním zasedání vedení Národní asociace držitelů zbraní (NRA). Půjde o jeho deváté vystoupení na akci vlivné lobbistické skupiny, informovala agentura Reuters. Od Trumpa se v USA čeká, že bude ostře vystupovat proti novým omezením vlastnictví střelných zbraní. 

Joe Biden

Biden se s Trumpem utká ve dvou prezidentských debatách

Svět

Americký prezident Joe Biden a jeho pravděpodobný republikánský vyzyvatel v listopadových volbách Donald Trump se utkají ve dvou televizních debatách. Biden na ně vyzval Trumpa ve středu a on tuto výzvu okamžitě přijal. Informovala o tom agentura AFP.

Donald Trump, 45. prezident USA

Trump slaví. Jeden ze soudních procesů se pro tuto chvíli odkládá

Svět

Začátek procesu s americkým exprezidentem Donaldem Trumpem v kauze nakládání s tajnými dokumenty byl odložen na neurčito, informovaly světové agentury. První stání bylo původně naplánováno na 20. května. Floridská soudkyně Aileen Cannonová jej zrušila a nový termín nestanovila. 

Donald Trump

Trump neudržel jazyk za zuby. Od soudu odešel s tučnou pokutou

Svět

Exprezident Spojených států Donald Trump dostal pokutu ve výši 9 000 dolarů (přibližně 211 000 Kč) za opakované porušování nařízení, které mu zakazovalo veřejně komentovat svědky, porotce a další osoby spojené s jeho soudním procesem týkajícím se údajných plateb pornoherečce za mlčenlivost.

Joe Biden

Biden poprvé deklaroval, že chce debatovat s Trumpem

Svět

Listopadovým prezidentským volbám v USA by měly předcházet předvolební duely obou kandidátů. Úřadující prezident Joe Biden se v pátek jasně vyjádřil, že nejpozději na podzim je ochoten debatovat s republikánským vyzyvatelem a svým předchůdcem Donaldem Trumpem, informovala AP. 

Donald Trump

Přežití Ukrajiny je pro USA důležité, napsal Trump

Svět

Donald Trump sdělil, že přežití Ukrajiny je pro USA důležité. Agentura  Reuters tuto změnu popisuje jako posun v tónu pár dní předtím, než budou republikáni hlasovat o balíčku pomoci ve výši 61 miliard dolarů ve Sněmovně reprezentantů USA. Informuje deník The Guardian.

Bývalý americký prezident Donald Trump a jeho gesto na chodbě před soudní síní u Manhattanského trestního soudu v New Yorku (18. dubna 2024).

Soud s Trumpem startuje. 12 porotců rozhodne o jeho osudu

Svět

V soudním procesu s Donaldem Trumpem byla celá porota zkompletována, ale její výběr předcházely jisté obtíže. Dva z předchozích porotců byli nahrazeni. Jedna osoba byla omluvena, protože prozradila, že její osobní údaje byly zveřejněny. Druhý byl propuštěn kvůli obavám, že nebyl upřímný ve vyplněném dotazníku. Výsledkem je, že v porotě zasedne sedm mužů a pět žen. Případ sleduje zpravodajská služba PBS News.

Joe Biden

Trump je největší hrozba pro naši demokracii, prohlásil Biden

Svět

Americký prezident Joe Biden označil svého předchůdce a vyzyvatele Donalda Trumpa za hlavní hrozbu pro americkou demokracii. Spojené státy americké v listopadu čekají prezidentské volby, v nichž si oba politici po čtyřech letech zopakují vzájemný souboj. 

Donald Trump

Trump tvrdí, že by ukončil válku na Ukrajině ihned. Pomohl by Rusku

Svět

Bývalý americký prezident Donald Trump dlouhodobě prohlašuje, že by byl schopen válku na Ukrajině ukončit prakticky ihned. V soukromí ale dodává, že by mohl ruskou invazi ukončit nátlakem na Kyjev, aby se vzdal části svého území ve prospěch Moskvy. S odvoláním na zdroje obeznámené s plánem o tom v neděli informoval americký deník The Washington Post (WP).

Donald Trump

Trump porušil zákaz vyjadřovat se o zaměstnancích soudu

Svět

Newyorská prokuratura se domnívá, že exprezident Donald Trump porušil zákaz vyjadřovat se na veřejnosti o zaměstnancích soudu, když na sociální síti zveřejnil nepravdivé informace o dceři soudce. Trump čelí žalobě za údajné podplácení.

Donald Trump, 45. prezident USA

Trump se chce odvolat, ale nemá dostatek hotovosti

Svět

Bývalému americkému prezidentu Donaldu Trumpovi hrozí zabavení majetku. Podle AFP jde o ponižující úder pro jeho pečlivě budovanou image magnáta, kterou si sám vypracoval. Právníci totiž přiznali, že nemá dostatek hotovosti na to, aby se odvolal proti pokutě ve výši 464 milionů dolarů.

Joe Biden

Biden vyčetl Trumpovi setkání s Viktorem Orbánem

Svět

Tématem v rámci americké předvolební kampaně se stala i aktuální návštěva maďarského premiéra Viktora Orbána v USA. Setkal se s ním totiž bývalý prezident Donald Trump, za což svého soupeře zkritizoval úřadující prezident Joe Biden.

Donald Trump, 45. prezident USA

Trump a Biden si nejspíš zopakují volební duel o Bílý dům

Svět

Americký prezident Joe Biden a jeho předchůdce Donald Trump mají téměř jisté nominace svých stran v listopadových prezidentských volbách. Tuto skutečnost potvrdily primárky a volební shromáždění během tzv. supervolebního úterý, kde se jasně projevila jejich role favoritů.

Aktuálně se děje

22. května 2024 12:44

Litva označila plány Ruska v oblasti Baltského moře za eskalaci proti EU a NATO

Litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis označil plány Ruska na úpravu hranic svých teritoriálních vod v Baltském moři za eskalaci proti Severoatlantické alianci (NATO) a Evropské unii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy