Velká Británie

Izraelská armáda

Zastavení invaze do Rafahu posílí Hamás, tvrdí Británie

Svět

Britská vláda zkritizovala rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který nařídil Izraeli okamžitě zastavit vojenskou ofenzívu ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy. Podle Londýna toto rozhodnutí posílí palestinské hnutí Hamás, informuje agentura Reuters.

Londýnský starosta Sadiq Khan

Svět

Labouristé ovládli místní volby. Khan bude nadále starostou Londýna

V čele Londýna bude nadále labourista Sadiq Khan, který byl v sobotu zvolen na rekordní třetí po sobě jdoucí funkční období. Podle agentur je jeho aktuální vítězství nad konzervativci o to důležitější, že Velkou Británii čekají za několik měsíců všeobecné volby. Labouristé v nich budou favority. 

Ruská policie, ilustrační fotografie.

FSB s útokem v koncertní síni spojuje i USA a Velkou Británii

Svět

Navzdory slovům prezidenta Vladimira Putina, že páteční teroristický útok v koncertní síni u Moskvy spáchali islamisté, z Ruska nadále znějí hlasy o roli Ukrajiny v rámci celé tragédie. Podle ředitele tajné služby FSB Alexandra Bortnikova stojí za útokem kromě Kyjeva také Spojené státy americké a Velká Británie.

David Cameron

Británie uvalí sankce na šéfy věznice, ve které zemřel Navalnyj

Svět

Nejen Evropská unie, ale také Velká Británie ve středu uvalila nové protiruské sankce. Londýn se rozhodl potrestat šest představitelů trestanecké kolonie na Sibiři, ve které v pátek zemřel za dosud nevyjasněných okolností ruský opoziční politik Alexej Navalnyj.

Král Charles III.

Králi Karlovi se podle manželky vede dobře

Svět

Britskému králi Karlovi III. se vzhledem k okolnostem vede extrémně dobře, řekla královna Camilla ve čtvrtek. Panovníkovi byl diagnostikován blíže nespecifikovaný typ rakoviny v rámci lednové hospitalizace, během které absolvoval zákrok kvůli zvětšené prostatě.

Král Charles III.

Svět

Británie v nejistotě. Králi Karlovi III. odhalili rakovinu

Britskému králi Karlovi III. byla diagnostikována rakovina, uvedla v pondělí britská média s odvoláním na Buckinghamský palác. Pětasedmdesátiletý panovník, který nastoupil na trůn v září 2022 po smrti královny Alžběty II., už v lednu absolvoval lékařský zákrok kvůli zvětšené prostatě.

Král Charles III. (Karel III.)

Karla III. si ho nechávají v nemocnici, Kate už je doma

Svět

Lékaři v pondělí propustili princeznu z Walesu Kate z nemocnice, kde byla téměř dva týdny kvůli plánované operaci břicha. Ve stejném zařízení jako ona je nadále hospitalizovaný britský král Karel III., který podstoupil minulý týden zákrok kvůli zvětšené prostatě.

Taktická jaderná puma B61

Spojené státy chtějí znovu umístit jaderné zbraně ve Spojeném království

Svět

Spojené státy plánují znovu umístit jaderné zbraně ve Spojeném království kvůli rostoucí hrozbě ze strany Ruska, informují dokumenty amerického ministerstva obrany. Zbraně mají být umístěny na základně Královského letectva (RAF) Lakenheath v hrabství Suffolk, jak podle serveru The Telegraph potvrzují relevantní smlouvy.

Král Charles III.

Britský král Karel III. má nový oficiální portrét

Svět

Velká Británie zná podobu nového oficiálního portrétu krále Karla III., který bude výhledově viset ve všech veřejných budovách po celé zemi. Informovala o tom britská média. Nahradí tak portrét předchozí panovnice Alžběty II.

Král Charles III.

Karel III. podle většiny Britů zvládá roli panovníka, zjistil YouGov

Svět

Britská královská rodina se nejspíš o své místo v blízké budoucnosti obávat nemusí. Podle nejnovějšího průzkumu stojí o zachování monarchie 62 procent britských občanů. Jen čtvrtina lidí na Ostrovech by si chtěla volit hlavu státu, zbytek nedokázal říct, jaké státní zřízení preferuje.

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.