Články k tématu: Velká Británie

V Londýně popravili na ulici 17letou dívku

Aktualizovali jsme 10.4.2018, 22:11, 03.04. 19:04

Londýn - Obavy z rostoucího počtu násilných zločinů v Londýně zřejmě opět zesílí po dvou incidentech, při nichž v pondělí večer zemřela 17letá dívka a mladík utrpěl vážná zranění.

Na svatbě prince Harryho nebude Mayová, Obamovi ani Trumpovi

10.04. 19:18

Londýn/Washington - Na květnovou svatbu britského prince Harryho a americké herečky Meghan Markleové nebyla pozvána premiérka Theresa Mayová, nedorazí ani bývalý americký prezident Barack Obama s chotí a jeho nástupce Donald Trump s manželkou.

Juliji Skripalovou propouštějí z nemocnice, zlepšuje se i stav jejího otce

10.04. 11:13

Londýn - Juliji Skripalovou (33), která byla 4. března v jihoanglickém Salisbury spolu se svým otcem otrávena novičokem, propouštějí z nemocnice. S odvoláním na blíže neurčený zdroj o tom dnes informovala britská televizní stance Sky News.

reklama

Nová identita pro Skripalovy? Moskva je proti, šlo by prý o únos ruských občanů

10.04. 10:59

Moskva/Londýn - Británie chce poskytnout bývalému dvojímu agentovi Sergeji Skripalovi a jeho dceři Juliji novou identitu a umožnit jim život ve Spojených státech. Ruská ambasáda podobné plány odsoudila.

Budíček pro lidstvo? Lidé nemají sebedůvěru, mladá generace nikdy nebyla sklíčenější než dnes

Aktualizovali jsme 9.4.2018, 22:04, 09.04. 12:11

Londýn – Mladí lidé nebyli nikdy více pesimističtí než dnes. To jsou alespoň výsledky studie vypracované pro nadaci prince Charlese Prince’s Trust. Ta bývá prováděna jednou za rok a od jejího prvního provedení v roce 2009 nebyly výsledky horší. Vedle celkových obav z budoucnosti, se mladí Britové…

Počet Britů s občanstvím jiné země EU po brexitu výrazně roste

09.04. 18:26

Londýn - V roce 2016 získalo občanství jiného členské státu Evropské unie celkem 6555 Britů. Ve srovnání s rokem 2015 to představuje nárůst o 165 procent. Brexit je plánován na konec března příštího roku.

Skripalova neteř chce britské vízum, požádá o něj Mayovou

08.04. 14:57

Moskva - Neteř bývalého ruského agenta Sergeje Skripala, který byl v Británii vystaven vojenské nervové látce novičok, chce požádat o vízum britskou premiérku Theresu Mayovou.

Jak zastavit brexit? Británie má originální plán

08.04. 13:47

Londýn/Brusel - Finální jednání o brexitu se chýlí ke konci a jeho odpůrcům svitla naděje. Ačkoliv zřejmě neexistuje žádná legální cesta, která by jej dokázala zvrátit, bývalý vyjednávač podmínek brexitu a politický komentátor Steve Bullock informoval britský deník The Guardian, že nelze vyloučit…

Corbyn prý v kauze Skripal podporuje ruskou propagandu

08.04. 11:33

Londýn/Moskva - Britský ministr zahraničí Boris Johnson označil vůdce britské opozice Jeremyho Corbyna za "užitečného idiota Kremlu" v souvislosti s aférou ruského agenta Sergeje Skripala. Podle Johnsona vůdce labouristů dodává moskevské propagandě věrohodnost.

Londýn chce nabídnout Skripalovi nový život a identitu

08.04. 09:10

Londýn - Británie zvažuje, že nabídne bývalému ruskému dvojímu agentovi Sergeji Skripalovi a jeho dceři Juliji novou identitu a život ve Spojených státech.

Londýn vyhnal policisty do ulic. Počet vražd stoupá

07.04. 15:24

Londýn - Na pořádek a bezpečnost v Londýně tento víkend dohlíží o 300 policistů více. Jde o reakci na to, že v britské metropoli bylo za posledních sedm dní zavražděno šest lidí.

Původ novičoku? Britové ho vystopovali do armádní laboratoře v ruské Šichaně

06.04. 15:06

Londýn/Moskva - Novičok použitý k otravě bývalého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery byl dle britských agentů vyroben v armádních laboratořích v ruském uzavřeném městě Šichany. Moskva už se proti zprávu listu The Times ohradila.

Británie vyšetřuje 30 organizací pro podezření ze zneužití dat

05.04. 22:07

Londýn - Britský úřad pro ochranu osobních údajů (ICO) vyšetřuje 30 organizací, včetně amerického gigantu Facebook, v souvislosti se zneužíváním osobních údajů uživatelů internetových sociálních sítí pro politické účely.

Berlín žádá Británii o důkazy o ruské vině na otravě Skripala

05.04. 14:46

Berlín - Tajemník německého ministerstva zahraničí pro vztahy s Ruskem Gernot Erler dnes vyzval Británii, aby předložila důkaz, že Moskva stála za otrávením bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery.

Britská rozvědka odhalila místo výroby novičoku

05.04. 08:52

Londýn - Podle listu The Times se britským agentům zřejmě podařilo lokalizovat tajnou ruskou laboratoř, která vyrobila nervově paralytický jed použitý při útoku na dvojitého ruského špióna Sergeje Skripala.

Neteř Viktorija pojede za Skripalovými do Londýna

04.04. 21:05

Moskva - Do Londýna za svými příbuznými Sergejem a Julijí Skripalovými se chystá vydat Viktorija Skripalová, kterou ruská média označují za neteř bývalého ruského agenta otráveného v březnu na jihu Anglie armádním jedem.

Expert promluvil: Novičok pochází ze státní laboratoře, Skripal není jeho první obětí

04.04. 17:08

Londýn - Německý chemik a toxikolog Ralf Trapp se domnívá, že látka použitá při útoku na bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala v Anglii může pocházet jedině ze státní laboratoře. Vedle zařízení v bývalém SSSR zmínil i výzkumnou laboratoř v britském Porton Downu.

Ruský návrh vyšetřovat kauzu Skripal společně je zvrhlý, zlobí se Londýn

04.04. 15:04

Haag - Návrh Ruska na společné britsko-ruské vyšetřování útoku v anglickém Salisbury je podle Londýna zvrhlý. Ostrá slova zazněla na zvláštní schůzi Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) v Haagu.

Útok na Skripala je provokace, zuří šéf ruské rozvědky

04.04. 12:56

Moskva - Podle šéfa ruské zahraniční rozvědky Sergeja Naryškina je studená válka zpět. Otrava bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala v jihoanglickém Salisbury prý byla provokací amerických a britských tajných služeb.

Experti neprokázali, že jed novičok použitý na Skripala pochází z Ruska

03.04. 20:43

Londýn - Britští experti nebyli s to prokázat, že nervově paralytická látka použitá v březnu proti ruskému dvojitému agentovi Sergeji Skripalovi byla vyrobena v Rusku.

Britské pasy bude po brexitu tisknout nebritská firma? spor o zakázku pokračuje

03.04. 08:14

Londýn - Britská společnost De La Rue napadne rozhodnutí vlády premiérky Theresy Mayové nechat po odchodu z Evropské unie tisknout nové pasy francouzsko-nizozemskou společnost Gemalto. Fakt, že britské pasy bude tisknout nebritská firma, kritizovala řada zastánců brexitu.

Ruská diplomacie vrací úder: Skripalova otrava mohla být v zájmu Británie, tvrdí Lavrov

02.04. 13:58

Moskva - Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se domnívá, že otrava bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala mohla být v zájmu Británie. Spojené království prý chtělo odvrátit pozornost obyvatel od brexitu.

Svatba prince Harryho a Meghan Markleové? Květinová výzdoba bude z růží a pivoněk

Aktualizovali jsme 1.4.2018, 22:25, 01.04. 18:25

Windsor - Květinou výzdobu pro svatbu britského prince Harryho a americké herečky Meghan Markleové zajistí floristka Philippa Craddocková. Kapli svatého Jiří na hradě Windsoru, kde se obřad uskuteční, budou zdobit náprstníky, pivoňky a bílé růže.

Corbyn čelí tlaku kvůli antisemitismu ve straně, labouristi přišli o štědrého dárce

01.04. 20:20

Londýn - Šéf britských labouristů Jeremy Corbyn čelí stále silnějšímu tlaku kvůli nepříliš rázné reakci na protižidovské výroky ve straně. Na protest proti antisemitismu vystoupil ze strany podnikatel David Garrard, který v uplynulých patnácti letech labouristy podpořil částkou v přepočtu více než…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací