Články k tématu: Velká Británie

Premiérka Theresa Mayová chce zachovat jednotnou Británii, pohrozila nafoukané elitě

05.10. 15:08

Birmingham - V Birminghamu dnes končí výroční konference vládnoucích konzervativců. Premiérka Theresa Mayová prohlásila, že chce bojovat za zachování Spojeného království a chce ve viditelně rozdělené společnosti vytvářet mosty.

Xenofobie a nálepkování společnosti: Britská ministryně vnitra čelí ostré kritice

05.10. 12:49

Birmingham - Britská ministryně vnitra Amber Ruddová čelí kritice za údajnou xenofobii a nálepkování společností. Poprask způsobil její projev na výroční konferenci vládnoucích konzervativců, v němž hovořila o plánech přinutit britské firmy zveřejnit podíl zahraničních zaměstnanců.

Předsedkyně UKIP Jamesová končí. Straně šéfovala 18 dní

Aktualizovali jsme 5.10.2016, 11:04, 05.10. 08:39

Londýn - Diane Jamesová (56) byla v čele Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) pouhých 18 dní. Jako důvod rezignace uvedla osobní a profesní důvody. Vyvstala otázka, kdo nyní euroskeptickou stranu vlastně řídí.

reklama

Britská vláda má plán. Už nechce být závislá na lékařích z Evropy

04.10. 21:13

Londýn - Britský ministr zdravotnictví Jeremy Hunt dnes představil plán vlády, který souvisí s odchodem Británie z Evropské unie. Podle něj je třeba zvýšit počet britských lékařů ve státním zdravotnictví. Ti by měli nahradit zahraniční pracovníky, kteří jsou teď pro chod systému nezbytní. 

Řezání hlav v Londýně: Džihádisté mě chtěli zmasakrovat, popisuje bývalý agent MI5

04.10. 17:48

Londýn – Džihádisté, kteří podřezávají hlavy svým nepřátelům, nejsou jen záležitostí Blízkého východu. Běžně operují i v Evropě, třeba ve Velké Británii. Ve své vzpomínkové knize to píše bývalý špion MI5 vystupující pod pseudonymem Tom Marcus.

Mezi evropskými muslimy se šíří strach. Týrají je vlastní rodiny

04.10. 15:44

Londýn – Mladí muslimové ve Velké Británii se bojí opustit své náboženství kvůli strachu z násilné protireakce své vlastní komunity. S odvoláním na tamní Radu ex-muslimů to píše server The Express.

Může se to stát i vám: Zdravá dívka si šla lehnout, do rána zemřela

Aktualizovali jsme 3.10.2016, 21:53, 03.10. 12:08

Sheffield/Londýn - Zemřít můžete kdykoliv a kdekoliv, aniž byste se cítili špatně nebo byli nemocní. Dokládá to případ teprve devatináctileté dívky Olivie, která zemřela znenadání během noci.

Tragická syrská realita: Novinářka se při reportáži rozplakala + VIDEO

02.10. 19:49

Londýn – Ačkoliv by měl být novinář nezávislý a nezaujatý, ne vždy je to v jeho silách. Dokazuje to i britská novinářka Kate Silverstonová ze stanice BBC. Ta se marně bránila slzám, které vyvolala reportáž ze Sýrie.

Brexit proměníme v úspěch, Británie se opět stane suverénní. myslí si Mayová

02.10. 18:17

Londýn - V Birminghamu se dnes koná výroční konference britské Konzervativní strany. Premiérka Theresa Mayová v projevu řekla, že se Spojené království po brexitu stane opět zcela nezávislou a suverénní zemí a z této pozice bude utvářet svůj vztah s EU.

Konec Islámského státu se blíží. Ale pak přijdou velké problémy, varuje odborník

02.10. 16:55

Londýn – Skupina zvaná Islámský stát se blíží ke svému konci. Myslí si to expert na terorismus, podle kterého se IS během šesti měsíců zhroutí. Přesto to podle něj nebude znamenat konec nebezpečí. Do Evropy se totiž začnou vracet bojovníci, kteří se budou chtít pomstít.

Muslimský násilník byl zatčen za 30 znásilnění. Je to protimuslimské spiknutí, tvrdí

Aktualizovali jsme 1.10.2016, 22:17, 01.10. 14:48

Londýn – Vůdce nechvalně známého muslimského gangu, který znásilňoval nezletilé a obchodoval s dívkami často mladšími třinácti let, je přesvědčen, že byl odsouzen neprávem. Tvrdí, že porota v jeho procesu byla součástí rozsáhlého anti-muslimského spiknutí.

V Británii sloužili mši za zavražděného Čecha

01.10. 19:51

Londýn - Ve východolonskýnské čtvrti Poplar se dnes uskutečnila mše k uctění památky Čecha (†31), který se minulý týden stal obětí vraždy. Zúčastnil se jí také český velvyslanec ve Spojeném království Libor Sečka.

Je nepřípustné, aby byli Češi napadání kvůli svému původu, vysvětloval dnes Sobotka Mayové

29.09. 21:02

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes večer telefonicky hovořil s šéfkou vlády Velké Británie Theresou Mayovou. Hlavními tématy jednání byly rostoucí počet případů násilných útoků Britů na občany jiných zemí, včetně Čechů, a proces vystoupení Velké Británie z EU. 

V londýnském autobuse objevili tělo tříměsíční holčičky

29.09. 19:37

Londýn - Teprve tříměsíční mrtvou holčičku našli v londýnském autobusu. Pátrání policii přivedlo za mužem a ženou, kteří jsou podezřelí z její vraždy. Policisté je zadrželi.

Pro Británii je brexit šancí stát se baštou volného obchodu, libuje si Fox

29.09. 18:29

Manchester - Britský ministr obchodu Liam Fox se domnívá, že rozhodnutí odejít z Evropské unie dává Británii jedinečnou šanci stát se hlavní mocností světového volného obchodu a navázat nové obchodní vztahy.

Muslimský imám znásilnil chlapce v mešitě

29.09. 15:35

Londýn – Britský bulvární server Daily Mail přinesl jen těžko uvěřitelný příběh muslimského imáma, který ve Velké Británii během výuky znásilnil malého chlapce. Rada starších mu poradila, aby ze země utekl. Muž se teď však do země vrátil – a za svůj čin nakonec přede jen bude pykat.

Verhofstadt zkritizoval Londýn: O co Británii vlastně jde?

29.09. 13:27

Brusel/Londýn - Lídr liberální frakce Evropského parlamentu Guy Verhofstadt zkritizoval protichůdnost plánů členů britské vlády, kterou čeká vyjednávání o brexitu. Výhrady k záměrům Londýna má také Itálie.

Spory mezi britskými labouristy. Otázka migrace štěpí stranu

28.09. 21:16

Liverpool – Hlavní britská opoziční strana, labouristé, se neshodnou na tom, jak postupovat v otázce migrace. Její šéf Jeremy Corbyn dnes odmítl slíbit snižování počtu přistěhovalců v Británii. Sklidil za to kritiku části své partaje.

V Londýně ubil Čecha, před soudem se bude zpovídat v březnu

28.09. 17:23

Londýn – Muž, který před několika dny v Londýně umlátil českého občana, půjde před soud v březnu. Uvedl to list East London Advertiser.

Sarkozy má velké plány: Pokud se stane prezidentem, pokusí se zvrátit brexit

28.09. 11:24

Paříž - List Financial Times informuje o tom, že někdejší prezident Nicolas Sarkozy chce nabídnout Británii šanci zvrátit výsledky červnového referenda, které rozhodlo o odchodu Británie z Evropské unie. Také by zastavil rozhovory s Tureckem o jeho vstupu do EU.

Británie může přijít o miliony. Deník varuje před skrytou hrozbou brexitu

27.09. 16:15

Londýn - Velká Británie by při neopatrném odchodu z Evropské unie mohla zaplatit miliony liber. Stane se tak v případě, že bude vyjednávat samostatné obchodní smlouvy s evropskými státy dříve, než oficiálně požádá o odchod z Evropské unie. Uvedl to list Sunday Times.

EU je rozpolcena. Vznikne společná evropská armáda?

Aktualizovali jsme 27.9.2016, 12:00, 27.09. 10:07

Bratislava - Ve slovenské metropoli se dnes koná neformální schůzka ministrů obrany EU. V poslední době se začalo více hovořit o vzniku společné evropské armády, Velká Británie ovšem s návrhem nesouhlasí.

Čech zabitý v Londýně poslal posmrtný vzkaz: Netruchlete a vzpomínejte

26.09. 16:38

Praha - Zdeněk M. se odstěhoval do Londýna už před deseti lety za prací. Život mladého Čecha ukončil banální konflikt u rychlého občerstvení v londýnské čtvrti Poplar. Banda mladých útočníků si na muže po hádce počkala a uhodili ho řetězem do hlavy. Jeho sestra napsala za svého bratra dojemný vzkaz…

Jsem nábožensky diskriminována, zlobí se muslimská učitelka kvůli videu o 11. září

26.09. 15:32

Birmingham – Až k soudu se dostala kauza mladé muslimky, která nastoupila do jedné z britských škol jako asistentka pedagoga. Už po týdnu však dostala výpověď, protěže si stěžovala, že škola dětem pouští drastická videa o 11. září 2001. Žena si oficiálně stěžuje, že je nábožensky diskriminována.

reklama
Fotogalerie