Články k tématu: Vladimír Putin

Putin je bandita a vede gangsterský stát, udeřil europoslanec

dnes 14:29

Brusel - Ruský prezident Vladimir Putin je bandita a vede gangsterský stát. To prohlásil při debatách o ruském informačním vlivu v Evropském parlamentu britský europoslanec a spolupracovník Nigela Farage Gerard Batten. Informaci přinesl server deníku Fakty.

Konec nadějí: Proč ztroskotalo přátelství Trumpa, Putina a Orbána?

Aktualizovali jsme 21.1.2018, 18:52, 21.01. 10:04

Když se Donald Trump stal loni v lednu prezidentem USA, očekávalo se, že pro chladné maďarsko-americké vztahy to bude znamenat výrazné povzbuzení. Naplnila se tato očekávání? O vývoji vztahů mezi Spojenými státy a Maďarskem píše server foreignpolicy.com.

Putin se na svátek Zjevení Páně vykoupal v ledové díře, poprvé si k tomu pozval novinářů

19.01. 11:36

Praha - Ruský prezident Vladimir Putin se ponořil do ledové vody Seligerského jezera, aby vzdal hold svátku Zjevení Páně, slaveného v Rusku podle pravoslavného kalendáře s třináctidenním zpožděním za příchodem Tří králů jinde v Evropě.

reklama

Putin je absolutně zdráv a "mnohé by předehnal", tvrdí Kreml. Zdravotní zprávu ale nezveřejní

17.01. 15:31

Moskva - Ruský prezident nehodlá po vzoru svého amerického protějšku podstoupit kontrolu svého zdravotního stavu. Vladimir Putin je podle svého mluvčího Dmitrije Peskova absolutně zdráv a "mnohé by předehnal".

Putinovu kandidaturu podepsalo 200 tisíc Rusů

14.01. 22:42

Moskva - Kandidaturu Vladimira Putina na prezidentský úřad dnes svým podpisem podpořilo po celém Rusku 200.000 lidí. Agentuře Interfax to oznámilo tiskové oddělení vládní strany Jednotné Rusko

Komunismus a křesťanství mají stejné principy, tvrdí Putin

14.01. 19:12

Moskva - Komunismus a křesťanství vycházejí ze stejných principů, víra vždy ruský národ doprovázela a šířila se v okamžicích, kdy bylo zemi zvlášť těžko. V dokumentárním filmu to řekl prezident Vladimir Putin.

Přátelský vztah Zemana k Putinovi vzbuzuje dlouhodobě velké vášně

Aktualizovali jsme 12.1.2018, 22:25, 12.01. 19:00

Praha - Prezidenta Miloše Zemana dnes při hlasování napadla aktivistka, která anglicky vykřikovala „Zeman, Putinova děvka". Stejné heslo měla napsané i na těle. Právě Zemanův vztah k Rusku a prezidentu Vladimiru Putinovi dlouhodobě budí velkou pozornost.

České volby jako moment projasnění, míní americký mezinárodní deník

12.01. 16:52

New York/Praha - The Wall Street Journal (WSJ) v souvislosti s prezidentskými volbami v ČR připomíná, že sovětské tanky ze srpna 1968 utvrdily mnoho Čechů v přání vymanit se z ruského vlivu a připojit se k Západu. Tyto vzpomínky jsou ale minulostí pro ty, kteří se domnívají, že zemi ovládají…

Rusko možná povolí reklamu na tvrdý alkohol

11.01. 21:50

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin dnes slíbil novinářům, že popřemýšlí o návrhu povolit v ruských tištěných médiích reklamu tvrdého alkoholu.

USA musí podle Putina ve vztahu k Rusku projevit odvahu a dobrou vůli

11.01. 20:29

Moskva - Pro normalizaci rusko-amerických vztahů je nezbytné, aby Washington projevil statečnost, dobrou vůli a zdravý rozum. V Moskvě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin.

Rusko podle Putina ví, kdo stojí za útoky dronů

11.01. 19:27

Moskva - Nedávný útok dronů na dvě ruské základny v Sýrii byl dobře připraven. V Moskvě to řekl ruský prezident Vladimir Putin s tím, že ví, kdo za ním stojí.

Kim Čong-un podle Putina splnil strategický úkol

11.01. 19:05

Moskva - Severokorejský vůdce Kim Čong-un je mazaný dospělý politik, první kolo napjaté situace na Korejském poloostrově vyhrál. V Moskvě to dnes prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

Zásadní zpráva z Moskvy? Vladimir Putin může přečůrat Západ, varuje česká ekonomka

Aktualizovali jsme 6.1.2018, 23:46, 05.01. 17:07

Praha - Ekonomický list Financial Times (FT) informoval o tom, že Rusko zkoumá možnost vytvoření takzvaného kryptorublu. Ten by zemi pomohl obejít západní sankce. Tato zpráva zaujala i českou ekonomku Markétu Šichtařovou.

Putin je zoufalý, proto si vybral Zemana za svého spojence, zní z USA

05.01. 16:51

Washington - Zahraniční politika ruského prezidenta Vladimíra Putina je řízena zpravodajskými operacemi označovanými jako "aktivní opatření". Tento pojem zahrnuje řadu operací v daných zemích a často se spoléhá na jejich vůdce. Jednou z takových zemí je i Česká republika. Alespoň to píše americký…

Moskva uvažuje o vytvoření kryptorublu, aby se vyhnula sankcím

02.01. 20:52

Moskva - Rusko zkoumá možnost vytvoření takzvaného kryptorublu, který by zemi pomohl obejít západní sankce. S odvoláním na informace moskevských úředníků to dnes napsal ekonomický list Financial Times (FT). Úředníci tvrdí, že práci na zřízení kryptoměny zadal prezident Vladimir Putin.

Putin vyslovil své novoroční přání: Změny k lepšímu v životě lidí

31.12. 16:10

Moskva - Změnu k lepšímu v životě všech jednotlivců i rodin popřál prezident Vladimir Putin obyvatelům Ruska v tradičním novoročním poselství.

Novoroční přání pro Asada: Putin mu přislíbil veškerou pomoc

30.12. 14:56

Moskva - Rusko bude nadále podporovat syrskou vládu v obraně jednoty země. V novoročním blahopřání to syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi řekl ruský prezident Vladimir Putin.

Rusko si došlápne na podporovatele teroristů, Putin podepsal nový zákon

29.12. 20:25

Moskva - Za verbování do řad teroristů a za jiné trestné činy spojené s terorismem budou v Rusku udělovány přísnější tresty. Zákon, který to umožňuje, dnes podepsal prezident Vladimir Putin.

Putin pochválil ruské vojáky za vítězství v Sýrii. Naše armáda se změnila, tvrdí

28.12. 12:08

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin dnes prohlásil, že tažení v Sýrii umožnilo světu předvést, jak hluboce se změnily ruské ozbrojené síly. Jejich modernizace bude dál pokračovat, přislíbil.

Putin má jasno: Výbuch v Petrohradu byl teroristický útok. FSB musí útočníky zlikvidovat

28.12. 10:58

Moskva/Petrohrad - Ruský prezident Vladimir Putin dnes označil za teroristický čin středeční výbuch v petrohradském supermarketu, který zranil 13 lidí.

Navalnyj chce bojkotovat ruské volby, svolává celostátní akci

27.12. 16:51

Moskva - Kritik Kremlu Alexej Navalnyj svolává na 28. ledna celostátní akci, s níž chce podpořit bojkot březnových prezidentských voleb. Zároveň všechny ostatní kandidáty obvinil, že pomáhají Vladimiru Putinovi k vítězství.

Putin osobně předal komisi volební dokumenty, jde o 676 stran

27.12. 14:21

Moskva - Prezidentské volby se v Rusku uskuteční v březnu 2018. Současný šéf Kremlu Vladimir Putin dnes osobně doručil ústřední volební komisi balík dokumentů, na jejichž základě má být zaregistrován jako kandidát na hlavu státu.

Zahraniční mocnosti jsou posedlé zničením Ruska? Americký expert působící v Česku promluvil o FSB

Aktualizovali jsme 26.12.2017, 22:02, 26.12. 19:35

Kreml pod Vladimirem Putinem se sice neměl k oslavě stoletého výročí bolševické revoluce, ale 20. prosince se nezdráhal oslavit sto let od založení Čeky, Leninovy tajné policie. V komentáři pro server Moscow Times to tvrdí politolog, historik a odborník na Rusko Mark Galeotti působící v pražském…

Navalnyj ignoruje rozsudek, odevzdal dokumenty k registraci do prezidentských voleb

25.12. 11:16

Moskva - Kritik Kremlu Alexej Navalnyj předal ústřední volební komisi dokumenty potřebné k registraci za kandidáta v prezidentských volbách. V minulých dnech získal dostatečné množství hlasů. Problém je v tom, že byl odsouzen, byť podmíněně.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací