Články k tématu: Vladimír Putin

Putin: Rusko zahajuje sériovou výrobu hypersonických střel Zirkon

23.02. 21:55

Vladimir Putin oznámil v pátek spuštění sériové výroby nových hypersonických střel Zirkon s plochou dráhou letu. Podle šéfa Kremlu je téměř nemožné tyto rakety sestřelit, uvedla stanice CNN.

Biden se pustil do Putina. Použil zkratku pro sprostý výraz

22.02. 10:01

Americký prezident Joe Biden ve středu označil ruského prezidenta Vladimira Putina za "zku*vysyna".

Putin popřel, že Moskva vyvíjí kosmickou protisatelitní jadernou zbraň

20.02. 21:07

Šéf Kremlu Vladimir Putin v úterý popřel tvrzení Spojených států, podle nichž Moskva vyvíjí kosmickou protisatelitní jadernou zbraň. Rusko podle něj vždy odmítalo umísťování jaderných zbraní do vesmíru.

reklama

Moskva odsoudila tvrzení vdovy, že Putin může za smrt Navalného

20.02. 14:27

Kreml odsoudil v úterý prohlášení vdovy po ruském opozičním lídrovi Alexeji Navalnému, podle níž je za smrtí jejího manžela ruský prezident Vladimir Putin.

Putin se snaží motivovat ruské občany, aby měli více dětí

16.02. 09:58

Během návštěvy továrny na výrobu tanků na Uralu se ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek pokusil motivovat občany k tomu, aby měli více dětí. Paradoxně přitom není známo, kolik potomků má on sám.

Putin by preferoval pokračování Bidena před návratem Trumpa

15.02. 13:53

Ruský prezident Vladimir Putin by preferoval pokračování Joea Bidena v pozici amerického prezidenta, je podle něj zkušenější a předvídatelnější. Kreml je však podle Putina připraven spolupracovat s kýmkoliv, koho si Američané zvolí v listopadových volbách, tedy případně i s Donaldem Trumpem.

Putin podepsal zákon o zabavení majetku kritikům války

14.02. 17:57

Šéf Kremlu Vladimir Putin podepsal zákon o konfiskaci majetku osob odsouzených za vyjádření proti válce rozpoutané Ruskem na Ukrajině.

Putin navrhl příměří na Ukrajině. Nikoliv však Kyjevu, ale Washingtonu

13.02. 21:39

Ruský prezident přišel přes zprostředkovatele s návrhem příměří na Ukrajině, který však Američané odmítli, tvrdí tři ruské zdroje agentury Reuters. Američané popřeli jakýkoliv oficiální kontakt s Moskvou v otázce zastavení bojů. Washington o něm nehodlá jednat bez Kyjeva.

Putin se nezúčastní předvolebních televizních debat

13.02. 17:14

Šéf Kremlu Vladimir Putin, který se v březnových prezidentských volbách uchází o páté funkční období, se opět odmítl zúčastnit předvolebních diskusí v elektronických médiích.

Putin považuje porážku Ruska za nemožnou. NATO má akceptovat územní zisky

09.02. 08:59

Ruský prezident Vladimir Putin tvrdí, že porazit Rusko na Ukrajině je "nemožné" a že NATO musí akceptovat územní zisky Ruska na Ukrajině. Uvedl to v rozhovoru s moderátorem talkshow Tuckerem Carlsonem.

Putin označil válku proti Ukrajině za boj o přežití Ruska

04.02. 09:40

Ruský prezident Vladimir Putin označil vojenskou "operaci" Moskvy na Ukrajině za boj o přežití Ruska. Řekl to během kampaně za znovuzvolení v březnových prezidentských volbách.

Putin v únoru navštíví Turecko. Je členem NATO, ale zatknout ho nemusí

31.01. 20:01

Ruský prezident Vladimir Putin navštíví v únoru členskou zemi NATO. V pondělí 12. února má zavítat do Turecka, anonymně to potvrdili představitelé obou zemí. Návštěvu již avizoval Kreml před několika dny. Datum ale neupřesnil.

Jaký je Putinův majetek? Byty, auta a miliony rublů

30.01. 21:33

Během posledních šesti let ruský prezident Vladimir Putin vydělal téměř 68 milionů rublů (asi 17,4 milionů Kč). Tato částka se skládá z platu, vojenské penze, příjmu z vkladů v bankách, cenných papírů a také z prodeje pozemku v okolí Moskvy.

Putin označil svou útočnou válku proti Ukrajině za boj proti nacismu

28.01. 13:50

V sobotu na vzpomínkové akci u Petrohradu opětovně označil ruský prezident Vladimir Putin svou útočnou válku proti Ukrajině jako boj proti nacismu. Informovala o tom agentura DPA.

Putin je prý ochoten jednat o konci války. Má ale své požadavky

26.01. 17:52

Rusové jsou údajně připraveni jednat s Američany o konci války na Ukrajině, napsala agentura Bloomberg v pátek. Má to ale háček. V Moskvě ani ve Washingtonu o tom totiž podle oficiálních vyjádření nikdo neví. Experti nedávno odhadli, že konflikt bude pokračovat nejméně dva roky.

Putin nařídil pátrání po ruském majetku v zahraničí

19.01. 15:54

Rusko vynaloží blíže neurčené finanční prostředky na nalezení ruského majetku v zahraničí a jeho následnou právní ochranu. Pátrat se bude i po majetku z dob Sovětského svazu a Ruského impéria, vyplývá z dekretu.

Ruské úřady zaregistrovaly dva volební soupeře pro Putina

05.01. 21:11

Ruská centrální volební komise zaregistrovala Vladimiru Putinovi dva protikandidáty pro letošní prezidentskou volbu. Navzdory tomu bude volba zřejmě jen formalitou, celý svět očekává znovuzvolení Putina hlavou státu na funkční období.

Rusko zintenzivní údery na vojenské cíle na Ukrajině, řekl Putin

01.01. 21:31

Rusko zintenzivní údery na vojenské cíle na Ukrajině. V pondělí to uvedl prezident Vladimir Putin, který tak reagoval na víkendový útok na ruské město Belgorod.

Rusko nikdy neustoupí, řekl Putin v novoročním projevu

31.12. 18:44

Ruský prezident Vladimir Putin v neděli ve svém novoročním proslovu vyjádřil uznání příslušníkům ruské armády. Rovněž řekl, že Rusko nikdy neustoupí.

Putin vyzval k "tvrdé" reakci vůči zahraničním agentům, údajně destabilizují Rusko

20.12. 15:53

Šéf Kremlu Vladimir Putin ve středu vyzval k "tvrdé" reakci vůči zahraničním agentům, kteří se Rusko údajně snaží destabilizovat prostřednictvím pomoci Ukrajině.

Rusko musí být suverénní a soběstačné, řekl Putin na stranickém sjezdu

19.12. 14:16

Šéf Kremlu Vladimir Putin na sjezdu vládnoucí strany Jednotné Rusko prohlásil, že Rusko buď bude suverénní a soběstačnou zemí, nebo nebude existovat vůbec.

NATO musí vnímat ruskou hrozbu jako věrohodnou, konstatoval ISW

18.12. 10:53

Ruskou hrozbu musí vnímat Severoatlantická aliance jako věrohodnou, konstatovali analytici z amerického Institutu pro studium války (ISW). Ti se zaměřili na nejnovější vyjádření ruského prezidenta Vladimira Putin směrem k Finsku a dalším členským zemím NATO.

Rusko nepůjde proti NATO, tvrdí Putin. Vyhrožuje ale Finsku

17.12. 15:05

Americký prezident Joe Biden prohlásil na začátku prosince, že v případě, že Rusko zvítězí na Ukrajině, může napadnout země Severoatlantické aliance (NATO). Ruský prezident Vladimir Putin v nedělním rozhovoru s ruskou státní televizí Rossija označil toto tvrzení za naprostý nesmysl.

Putin plánuje v prezidentských volbách kandidovat jako nezávislý kandidát

16.12. 21:41

Ruský prezident Vladimir Putin plánuje v březnových prezidentských volbách znovu kandidovat jako nezávislý kandidát. S odvoláním na vysoce postavené zákonodárce o tom informovala ruská média.

Fotogalerie