Články k tématu: Vladimír Putin

Pokrytecký Západ? EU má dvojí metr, když je proti nezávislému Katalánsku, tvrdí Putin

20.10. 12:12

Soči - Ruský prezident Vladimir Putin podle informací serveru Politico obvinil Evropskou unii, že měří dvojím metrem, když odmítá nezávislost Katalánska a podporuje nezávislost Kosova.

Stane se šéfem Kremlu žena? V Rusku je vše možné, říká Putin

20.10. 08:03

Soči - Šéf Kremlu Vladimir Putin dnes v projevu na konferenci v Soči připustil, že příštím ruským prezidentem se může stát žena. Argumentoval přitom slovy, že „v Rusku je všechno možné". 

Putin se zastal Trumpa: S některými jeho názory nesouhlasím, ale zaslouží si respekt

20.10. 08:00

Soči - Ruský prezident Vladimir Putin dnes na konferenci v Soči prohlásil, že americký prezident Donald Trump by měl být respektován, protože má z voleb demokratický mandát.

reklama

Putin varovně zdvihá prst: Uzavření hranic Ruska s Ukrajinou může vést k masakru

19.10. 21:41

Soči - Uzavření hranic mezi Ruskem a separatistickými regiony na východě Ukrajiny by mohlo podle Moskvy vést k masakru podobnému krveprolití v bosenské Srebrenici z roku 1995.

Washington se chová nespolehlivě, zlobí se Putin

19.10. 20:12

Soči – Ruský prezident Vladimir Putin dnes vystoupil v Soči na konferenci věnované mezinárodní politice. Při té příležitosti řekl, že sankce, které vůči Rusku schválil americký Kongres v červenci, mají za cíl vytlačit Rusko z evropského energetického trhu a prosadit tam dražší americký zkapalněný…

Nový ruský kandidát: Sobčaková chce usilovat o post prezidentky

18.10. 20:29

Moskva - Populární televizní moderátorka Ksenija Sobčaková hlásící se k ruské opozici dnes oznámila kandidaturu v prezidentských volbách v březnu 2018.

Putin podepsal dekret o zavedení sankcí OSN proti KLDR

16.10. 18:28

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal výnos o zavedení nových sankcí proti Severní Koreji, o nichž koncem loňského roku rozhodla Rada bezpečnosti OSN.

V Soči začal světový festival mládeže, přijel i Putin

15.10. 19:38

Moskva - V Soči na jihu Ruska dnes začalo mezinárodní setkání levicové mládeže, jehož hlavními tématy jsou podle ruských médií boj proti imperialismu, za mír a sociální spravedlnost. Potrvá devět dní.

Putin měl narozeniny, na twitteru mu přáli i falešní uživatelé.

13.10. 16:31

Londýn - Ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi k jeho 65. narozeninám blahopřály na twitteru zástupy lidí. BBC ovšem zjistila, že řada gratulací přišla z automatizovaných účtů - takzvaných "twitterových botů".

Putin promluvil o KLDR a USA, poradil jak řešit konflikty

Aktualizovali jsme 5.10.2017, 22:15, 05.10. 15:12

Moskva – Americký prezident Donald Trump naznačil, že vyjednávání se Severní Koreou by mohlo skončit, tvrdí totiž, že jde o ztrátu času. Ruský prezident Vladimir Putin poslal oběma stranám jasný vzkaz.

Putin jednal se Salmánem o Sýrii i o boji proti terorismu

05.10. 20:39

Moskva - Konflikty na Blízkém východě i na severu Afriky lze vyřešit jen mírovou cestou, shodli se dnes ruský prezident Vladimir Putin a saúdskoarabský král Salmán při jednání v Moskvě.

Boj proti terorismu zlepší vztahy s USA, věří Putin

04.10. 16:30

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin se dnes na energetickém fóru v Moskvě vyjádřil k několika zahraničněpolitickým otázkám. Společné zájmy Ruska a USA na boji proti terorismu podle šéfa Kremlu pomohou zlepšit vztahy mezi oběma zeměmi, které jsou momentálně na bodu mrazu.

Rusko chce "předvídatelnou spolupráci" s USA, tvrdí Putin

03.10. 16:59

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin dnes při přebírání pověřovacích listin od dvacítky nových velvyslanců v Moskvě hovořil o vztazích s USA. Rusko podle něj usiluje o konstruktivní a předvídatelnou spolupráci se Spojenými státy, založenou na zásadách rovnosti, respektování národních zájmů a…

Opozičník Navalnyj byl opět zatčen. Stařík Putin nechce, abych se dostal na mítink, tvrdí

29.09. 12:39

Moskva - Ruská policie dnes zadržela opozičního předáka Alexeje Navalného. Chystal se zrovna odcestovat na mítink přívrženců v Nižném Novgorodu v rámci své kampaně před jarními prezidentskými volbami.

Putin se nevzdává, pro Donbas připravuje plán B, zní z Ukrajiny

29.09. 09:06

Kyjev - Ruský prezident Vladimir Putin již informoval vůdce samozvaného Doněcké lidové republiky (DPR) Alexandra Zacharčenka o jeho dalším postupu v případě, že do ruských okupovaných oblastí na východě Ukrajiny budou nasazeny modré přilby OSN. Tvrdí to ukrajinský poslanec, koordinátor analytické…

Rusko nemá žádné chemické zbraně, poslední jsme už zlikvidovali, hlásí Putin

27.09. 16:15

Moskva - Prezident Vladimir Putin dnes oznámil, že Rusko tři roky před stanoveným termínem zlikvidovalo své poslední chemické zbraně. Označil to za historickou událost a krok k bezpečnějšímu světu. Zároveň kritizoval Spojené státy.

Rusko bude mít nového šéfa letectva: Putin povýší velitele ruských vojsk v Sýrii

26.09. 21:30

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin odvolal generálplukovníka Viktora Bondareva z funkce velitele vzdušných a vesmírných sil. Bondareva, který má namířeno do řad ruských senátorů, má podle návrhu ministerstva obrany vystřídat dosavadní velitel uskupení ruských vojsk v Sýrii Sergej Surovikin.

Putin chce dosáhnout diplomatického trumfu, v zákulisí hledá politické řešení kolem KLDR

26.09. 13:32

Moskva - Rusko se v zákulisí snaží nalézt politické řešení krize kolem Severní Koreje. Silový postup, který zvolily Spojené státy, podle Moskvy vede do slepé uličky.

Pokouší se Putin ovlivnit další volby? Vyloučit to nelze, zatím je ale klid, zní z Německa

20.09. 14:39

Berlín - 24. září se budou v Německu konat parlamentní volby, přičemž panovaly obavy, že by je mohla ovlivnit Moskva. Spolkové úřady zatím aůe nemají poznatky o tom, že by se Rusko pokusilo zasáhnout do předvolebního boje.

Poslušní Rusové? Volili by i fiktivní osobu, kdyby ji podpořil Putin

20.09. 12:05

Moskva - Každý pátý Rus byl ochoten hlasovat pro neexistujícího kandidáta na hlavu státu, o kterém jim bylo řečeno jen to, že jej podpořil stávající prezident Vladimir Putin jako svého nástupce.

Je možné porazit Putina? Experti problém zkoumají ze všech stran, závěr je ale jasný

Aktualizovali jsme 19.9.2017, 22:12, 19.09. 12:52

Moskva – Vladimir Putin strávil na postu ruského prezidenta už téměř 14 let, kromě toho dvě funkční období také působil jako premiér. Asi za šest měsíců půjdou Rusové k urnám znovu a průzkumy veřejného mínění naznačují, že Putin bude téměř jistě znovu zvolen do čtvrtého funkčního období, ve kterém…

Při manévrech Západ 2017 došlo k omylu: Rakety vlétly do diváků +VIDEO

19.09. 15:19

Moskva - Mluvčí Kremlu dnes odmítl komentovat nehodu na vojenských manévrech Západ 2017, kde na cvičišti u Petrohradu, ještě před příjezdem prezidenta Vladimira Putina, rakety z bitevního vrtulníku prý zasáhly a zranily dva novináře.

Putin dnes pozoroval průběh kontroverzních manévrů Západ 2017

18.09. 20:20

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin dnes v Leningradské oblasti sledoval velké manévry Západ 2017. Ty ve státech NATO vyvolávají obavy z možné přípravy na budoucí válku.

Clintonová se v knize pustila do Putina. A Kreml ji obratem poslal vzkaz

Aktualizovali jsme 17.9.2017, 20:45, 17.09. 10:52

Washington/Moskva – Bývalá první dáma a někdejší kandidátka do Bílého domu Hillary Clintonová před několika dny vydala knihu What Happened (Co se stalo). V ní demokratická politička hledá příčiny své volební porážky. Ke knize se už vyjádřil také Kreml.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací